*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων  (Αναγνώστηκε 101667 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #224 στις: Ιανουάριος 11, 2009, 07:28:28 μμ »
Σας ανοίγει η ιστοσελίδα;
εμένα ανοίγει κανονικά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:01:18 »

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #225 στις: Ιανουάριος 11, 2009, 07:33:50 μμ »
λοιπον γεια σας και παλι!!!πηρα τηλ πριν λιγο και τα ξεκαθαρισαμε...
αιτηση μπορουμε να κανουμε ολοι ανεξαρτητως σεμιναριου(δεν σε εμπποδιζει καποιος)ΑΛΛΑ εφοσον δεν πληρουμε τις απιατουμενες προυποθεσεις που γραφονται στην προκηρυξη απλως θα απορρηφθουμε...πρεπει να εχεις να εχεις παρακολουθησει οπωσδηποτε καποιο σεμιναριο.εμενα μου πε η κυρια στο τηλ οτι αυτο που πρεπει να κανω ειναι να γραφτω σε καποιο σεμιναριο ετσι ωστε να μπορω να γραφτω την επομενη φορα.τωρα και να κανω την αιτηση ματαια θα την κανω...
τωρα τι να σας πω???εγω δεν την κανω καν....
αυτο που θελω να μαθω ειναι ποια ειναι αυτα τα σεμιναρια???αυτα που απεθυνονται σε ολους τους πολιτες???δλδ ελλην γλωσσα και ιστορια,περιββαλον,μαθηματικα,πολιτισμος,ειδικα κα???? ??? ??? ??? ???

Ρε Vania αυτά τα σεμινάρια πότε γίνονται και ποιοί μπορούν ν α τα παρακολουθήσουν?
Το ECDL το βάζουμε στα δικαιολογητικά? Ρωτάω γιατί στον πίνακα μοριοδότησης παίρνουμε 0 μόρια από πιστοποίηση Νέων Τεχνολογιών, εκτός και εαν εννοεί άλλο πράγμα με Νέες τεχνολογίες. Τι λές?

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #226 στις: Ιανουάριος 11, 2009, 08:18:52 μμ »
και μενα δε μου ανοιγει εδω και 2 μερες

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #227 στις: Ιανουάριος 11, 2009, 08:42:12 μμ »
Κάποιες συνδέσεις σε κάποιες περιοχές έχουν πρόβλημα και δεν ανοίγουν τη συγκεκριμένη σελίδα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:01:18 »

Αποσυνδεδεμένος cookie2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #228 στις: Ιανουάριος 11, 2009, 08:48:42 μμ »
πολυ με μπερδευουν ολα αυτα ???
τα κεκ τι ειναι?εμενα μου ειπαν οτι τα σεμιναρια αυτα απευθυνονται σ ολον τον κοσμο και κανοντας 1 απο αυτα γραφεσαι στο μητρωο...
τι να πω???πηρα παλι τηλ για να ρωτησω για τα σεμιναρια και μου παν πως αυτα που λες για τους εκπαιδευτες απευθυνονται σε οσους ειναι ηδη στο μητρωο...οσοι δεν ειναι πρεπει να παρακολουθησουν καποιο απο αυτα που απεθυνονται σε ολους διαφορων τομεων,περιβαλλον,υγεια,ιστορια και τετοια...αυτα καταλαβα αυτα σας λεω...
αν καποιος ξερει κατι για αυτα τα σεμιναρια των 25 και 50 και 75 ωρων ας βοηθησει λιγο...

Λοιπόν συνάδερφοι, όσον αφορά τα σεμινάρια έγινε ένα σεμινάριο εκαίδευσης εκπαιδευτων ενηλίκων περυσι το οποίο παρακολούθησα δε θυμάμαι αριθμό ωρών αλλά κράτησε κάτι μηνες με συναντήσεις σαββατοκύριακα εργασίες κ.λ.π το διοργάνωνε η ΓΓΕΕ. Σαυτό όμως όπως ακριβως γράφεις συμμετείχαμε μόνο εκπαιδευτές ενηλίκων ήδη εγγεγραμμένοι στα μητρωα του ΙΔΕΚΕ, των ΚΕΕ κ.λ.π. Τι είδους σεμινάρια θα προκύψουν από δω και πέρα δε γνωρίζω όπως επίσης δεν΄ξέρω αν διοργανώνει και κάποιος άλλος φορέας. Επίσης στο παρελθόν έχω παρακολουθησει και σύντομα σεμινάρια της ταξεως των 3 ημερων τα οποία απευθύνονταν πάλι μόνο στους εκπαιδευτές. Εγω αυτά εχω καταχωρίσει στην ηλεκτρονική αιτηση. Εκεινο που υποθέτω πρέπει να ελέγχουμε κάθε φορά είναι αν ζητάνε σεμινάρια εκπαίδευσης ή εκπάιδευσης εκαπιδευτων. Τα απλά σεμινάρια των ΚΕΕ και άλλων φορέων δεν έχουν δεσμευσεις απόσο ξέρω και απευθύνονται σε όλους κάνουμε αιτηση και αν μας πάρουν τα παρακολουθούμε και στο τέλος πάιρνουμε τη βεβαίωση. Δεν ξέρω αν βοήθησα, ελπίζω έστω λίγο.

ακριβως αυτο ισχυει. Επρεπε να εισαι ηδη εκπαιδευτης ενηλικων για να παρακολουθησεις το σεμιναριο.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #229 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 12:13:46 μμ »
κ αυτό δεν είναι το περίεργο?. οτι δλδ για να παρακολουθησεις το σεμιναριο πρεπει να εισαι εκπαιδευτης ενηλικων κ για να σε παρουν ως εκπαιδευτη ενηλικων πρεπει να εχεις παρακολουθησει το σεμιναριο!!!
  ???>:( :-\

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #230 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 12:16:39 μμ »
κ αυτό δεν είναι το περίεργο?. οτι δλδ για να παρακολουθησεις το σεμιναριο πρεπει να εισαι εκπαιδευτης ενηλικων κ για να σε παρουν ως εκπαιδευτη ενηλικων πρεπει να εχεις παρακολουθησει το σεμιναριο!!!
  ???>:( :-\

μα αυτο ειναι το τρελο!!!θα μας κουζουλαμουν ολους στο τελος αυτοι οι τυποι >:(
αν βγαλετε ακρη διαφωτιστε μας!!!

Αποσυνδεδεμένος Nema

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #231 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 12:26:50 μμ »
αν δεν κάνω λάθος η ημερομηνία είνια ανοιχτή για υποβολή  δικαιολογητικών για όσους δεν έχουμε μεταπτυχικα΄κτλπ ε?
κατάλαβα σωστά?
Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι. Αξίζει να έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #232 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 03:34:38 μμ »
αυτοί είναι κουλουλοί εκεί στο μητρώο. Ξέρετε ότι μοριοδοτείται το B2 kai to Γ2 μόνο, δηλαδή το Lower και το proficiency, Αφού λέει ότι οι ξένες γλώσσες μοριοδοτούνται σύμφωνα με το προσοντολόγιο του ΑΣΕΠ όπου έχει και ενδιάμεσο επίπεδο, Γ1 πολύ καλή γνώση. Τι λέτε να το στείλω ή θα μου σκίσουν το φάκελο?

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #233 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 03:52:12 μμ »
αυτοί είναι κουλουλοί εκεί στο μητρώο. Ξέρετε ότι μοριοδοτείται το B2 kai to Γ2 μόνο, δηλαδή το Lower και το proficiency, Αφού λέει ότι οι ξένες γλώσσες μοριοδοτούνται σύμφωνα με το προσοντολόγιο του ΑΣΕΠ όπου έχει και ενδιάμεσο επίπεδο, Γ1 πολύ καλή γνώση. Τι λέτε να το στείλω ή θα μου σκίσουν το φάκελο?
Εγω αυτο που ξερω οτι ισχυει ειναι οτι το Β2 και το Γ1 μοριοδοτουνται το ιδιο(ενω στη πραγματικοτητα το ενα δηλωνει καλη γνωση και το αλλο πολυ καλη γνωση) ενω το επιπεδο Γ2 μοριοδοτειται κανονικα ως αριστη γνωση.Τι να πεις...Δε γινοταν τουλαχιστον να μοριοδοτειται το ιδιο το Γ1 με το Γ2???
Ποιο να στειλεις δε καταλαβα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 12, 2009, 03:55:33 μμ από grooog »

Αποσυνδεδεμένος bval

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #234 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 04:16:23 μμ »
Αν το lower μοριοδοτείται με 1 και το proficiency με 2, τότε το ενδιάμεσο με τι θα μοριοδοτείται;

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #235 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 04:24:43 μμ »
με 1 επισης :'(

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #236 στις: Ιανουάριος 19, 2009, 01:12:27 πμ »
κ αυτό δεν είναι το περίεργο?. οτι δλδ για να παρακολουθησεις το σεμιναριο πρεπει να εισαι εκπαιδευτης ενηλικων κ για να σε παρουν ως εκπαιδευτη ενηλικων πρεπει να εχεις παρακολουθησει το σεμιναριο!!!
  ???>:( :-\

μα αυτο ειναι το τρελο!!!θα μας κουζουλαμουν ολους στο τελος αυτοι οι τυποι >:(
αν βγαλετε ακρη διαφωτιστε μας!!!
Ο δρόμος που έπρεπε να ακολουθήσει ένας εκπαιδευτής είναι ο εξής:
Ένταξη στο μητρώο των Κέντρων Εκπαίδευσης Ενηλίκων μετά από σχετική προκήρυξη>Προϋπηρεσία σε Κ.Ε.Ε.>Αίτηση για συμμετοχή σε σεμινάρια εκπαίδευσης εκπαιδευτών>Συμμετοχή σε σεμινάρια>Ένταξη στο ενιαίο μητρώο εκπαιδευτών ενηλίκων.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #237 στις: Ιανουάριος 19, 2009, 10:43:57 μμ »
αα να 'σαι καλά που μας διαφώτισες κάπως σε αυτό το θέμα! τώρα κάτι ακόμα αν το ξέρεις! προκηρυξη για την Ένταξη στο μητρώο των Κέντρων Εκπαίδευσης Ενηλίκων κάθε πότε βγάινει? π.χ. κάθε χρόνο συγκεκριμένη περιόδο όπως με τους αναπληρωτές - ωρομισθίους? ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160522
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 588

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.