*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997896 φορές)

0 μέλη και 24 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Εγώ πάλι στην αίτηση δεν συμπεριέλαβα ό,τι σεμινάριο έχω κάνει γιατί θεώρησα ότι αναφέρονται μόνο σε επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων. Βλακεία μου ...αλλά τώρα είναι αργά.

Μόλις ανακάλυψα ότι μπορούμε να αλλάξουμε τα στοιχεία μας και να κάνουμε διορθώσεις. Κι επειδή αυτό είχα καταλάβει κι εγώ ( ότι δηλαδή τα σεμινάρια αφορούν επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων ) και δεν τα είχα βάλει τα δικά μου  κι επειδή οι πληροφορίες είναι συγκεχυμένες ακόμα και τώρα λέω να τα βάλω όλα κι ας βγάλουν άκρη αυτοί μετά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος penny*

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Μηπως ξέρει κάποιοσ να μου απαντήσει σίγουρα αν στα σδε στο σημείο που λέει η αίτηση επιμόρφωση στο διδακτικό αντικείμενο μπορούμε εκτόσ από σεμινάρια να βάλουμε και ημερίδεσ και συνέδρια;;;;;


και επίσης στα κεε στην επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων μπορούμε να βάλουμε ένα χαρτί τησ νέλε;;;ή μόνο από τα κεε θέλουν;;;

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
βρε παιδιά τη μετατροπή της προϋπηρεσίας μας στη δευτεροβάθμια σε ώρες πώς την κάνουμε; δεν μπορώ να θυμηθώ και έχω μπλέξει με αριθμομηχανές και αριθμούς... :-[

@afriendforyou
"Εαν γράψω μια υπεύθυνη δήλωση οτι το φωτοαντίγραφο είναι ακριβές αντίγραφό του πρωτοτύπου τοτέ το επικυρώνω με αυτό το τρόπο;"
θεωρώ πως έτσι καλύπτεσαι.

Ευχαριστώ , πήρα τηλέφωνο σήμερα στο ΙΔΕΚΕ ( έπιασα με πολύ κόπο γραμμή ) και μου είπαν να γράψω υπεύθυνη δήλωση οτι το φωτοαντίγραφο είναι ακρίβες αντίγραφο του πρωτοτύπου.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
συναδελφοι εξακολουθω ακομα να ειμαι μπερδεμενη...
αν τελικα η προυπηρεσια απο σδε δεν μετραει στον ενιαιο πινακα γενικης, τοτε ενα ατομο που αποσκοπει εκει τον συμφερει να δουλεψει σε σδε???
κι αν τελικα πχ με καλεσουν απο σδε , στη συνεχεια θα φενονται οι ωρες που εχω εγω ως ωρομισθια εκει γεγονος που συνεγεται πως δεν θα μεκαλεσουν απο την γενικη εχοντας ηδη καλυψει ωρες στο σδε???διοτι περυσι αυτο ισχυει ...απο φετος τι γινεται σε αυτην τηνπεριπτωση??εγω  περσι δουλεψα ωρομισθια μεπληρες σε λυκειο..και γενικα ειμαι σε καλη θεση(χωρις βεβαια να ξερω αν θα με καλεσουν και φετος και ποτε με το μπαχαλο που επικρατει...),αρα τι να κανω???να δηλωσω σδε ή θα τα μπερδεψω τα πραγματα με τις ωρες που θα φαινονται??
επισης,δηλωνουμε ενα σδε (πχ Αγ.Παρασκευης)ή μια περιοχη(με παραρτηματα) (πχ -νομός- Ηρακλειου)???τελος,μαθαμε κατι αλλο διαφορετικο  απο αυτο που ειπε η loella για την προυπηρεσια που δεν μετραει στον ενιαιο πια??ρωτησε καποιος αλλος???
Βοήθεια! Πάνω που πήγαινα να συμπληρώσω την αίτηση, διάβασα αυτό...
Παιδιά, ίσχυε αυτό πέρυσι;
Εάν τυχόν με καλέσουν από ΣΔΕ κι έχω κάποιες ώρες εκεί, θα φαίνομαι ως ωρομίσθια εκεί, οπότε υπάρχει περίπτωση να ΜΗ με καλέσουν από σχολεία Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας;
Γιατί αν είναι έτσι, δεν θα το ρισκάρω!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
συναδελφοι εξακολουθω ακομα να ειμαι μπερδεμενη...
αν τελικα η προυπηρεσια απο σδε δεν μετραει στον ενιαιο πινακα γενικης, τοτε ενα ατομο που αποσκοπει εκει τον συμφερει να δουλεψει σε σδε???
κι αν τελικα πχ με καλεσουν απο σδε , στη συνεχεια θα φενονται οι ωρες που εχω εγω ως ωρομισθια εκει γεγονος που συνεγεται πως δεν θα μεκαλεσουν απο την γενικη εχοντας ηδη καλυψει ωρες στο σδε???διοτι περυσι αυτο ισχυει ...απο φετος τι γινεται σε αυτην τηνπεριπτωση??εγω  περσι δουλεψα ωρομισθια μεπληρες σε λυκειο..και γενικα ειμαι σε καλη θεση(χωρις βεβαια να ξερω αν θα με καλεσουν και φετος και ποτε με το μπαχαλο που επικρατει...),αρα τι να κανω???να δηλωσω σδε ή θα τα μπερδεψω τα πραγματα με τις ωρες που θα φαινονται??
επισης,δηλωνουμε ενα σδε (πχ Αγ.Παρασκευης)ή μια περιοχη(με παραρτηματα) (πχ -νομός- Ηρακλειου)???τελος,μαθαμε κατι αλλο διαφορετικο  απο αυτο που ειπε η loella για την προυπηρεσια που δεν μετραει στον ενιαιο πια??ρωτησε καποιος αλλος???
Βοήθεια! Πάνω που πήγαινα να συμπληρώσω την αίτηση, διάβασα αυτό...
Παιδιά, ίσχυε αυτό πέρυσι;
Εάν τυχόν με καλέσουν από ΣΔΕ κι έχω κάποιες ώρες εκεί, θα φαίνομαι ως ωρομίσθια εκεί, οπότε υπάρχει περίπτωση να ΜΗ με καλέσουν από σχολεία Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας;
Γιατί αν είναι έτσι, δεν θα το ρισκάρω!
Το αποκλείω να ισχύει!!! ούτε πέρυσι ίσχυε! απλά αν θέλεις να τα συνδυάσεις δεν έπρεπε να υπερβείς τις 11 ώρες! φέτος βλέπουμε με τις ώρες. κάνε εσύ αίτηση και ας έχεις να επιλέγεις αν σε καλέσουν!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2010, 06:11:13 μμ από sixtir »

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Παιδιά πριν από λίγες μέρες κάποιος (-α) έγραψε ότι θα ληφθούν υπόψη και συνέδρια- ημερίδες με βεβαιώσεις χωρίς αναφορά σε ώρες. Από την Ομάδα Έργου των ΣΔΕ του (της) το είπαν αυτό;  Γιατί εμένα μου είπαν ότι βεβαίωση συμμετοχής χωρίς αναφορά σε ώρες δεν θα λαμβάνεται υπόψη. 

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδιά πριν από λίγες μέρες κάποιος (-α) έγραψε ότι θα ληφθούν υπόψη και συνέδρια- ημερίδες με βεβαιώσεις χωρίς αναφορά σε ώρες. Από την Ομάδα Έργου των ΣΔΕ του (της) το είπαν αυτό;  Γιατί εμένα μου είπαν ότι βεβαίωση συμμετοχής χωρίς αναφορά σε ώρες δεν θα λαμβάνεται υπόψη. 

Καλησπερα ....  Σε σχεση με τα συνεδρια-ημεριδες εγω εμαθα πως θα πρεπει να επισυναψουμε πισω απο την βεβαιωση και το προγραμμα του εκαστοτε συνεδριου για να ληφθουν υποψη για μοριοδοτηση , αναφορικα παντα με συνεδρια που δεν φαινονται οι ωρες στην βεβαιωση . Αλλη υποψηφια εκπαιδευτρια ειπε πως εμαθε οτι μπορει να μην τα πιασουν και καθολου στο τελος . Εγω νομιζω πως ακομη δεν το εχουν αποσαφηνισει ( δυστυχως δηλαδη ) .....Προσωπικα τα κατεθεσα ολα και σε οσα ειχα και προγραμμα το επισυναψα ....νομιζω πως κατι τετοιο πρεπει να κανεις και οτι γινει..... :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
αν είναι δυνατόν! σε λίγο και τα πρακτικά του συνεδρίου θα στέλνουμε και όποια είναι πιο βαριά θα παίρνουν περισσότερα μόρια! Από πέρυσι το ΙΔΕΚΕ υπολειτουργεί κανονικότατα. το ξαναείπα κάπου, οτι αίτηση με greeklish  πρώτη φορά βλέπω!Πόσο πιο χαμηλα???
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2010, 08:32:22 μμ από sixtir »

Αποσυνδεδεμένος triffid

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γεια χαρά σε όλους. Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. 1)Μπορώ να δηλώσω 2η (ή και 3η) ξένη γλώσσα;   2)Που θα βάλω την παιδαγωγική κατάρτιση;(Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.).

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γεια χαρά σε όλους. Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. 1)Μπορώ να δηλώσω 2η (ή και 3η) ξένη γλώσσα;   2)Που θα βάλω την παιδαγωγική κατάρτιση;(Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.).

Καλησπερα συναδελφε/συναδελφισσα . 2η και 3η ξενη γλωσσα δεν μοριοδοτoυνται μονο μια  γλωσσα μοριοδοτουν....Η παιδαγωγικη καταρτιση             ( ΑΣΠΑΙΤΕ ) οπως και περυσι ετσι και φετος επισης  , δεν ζητειται και δεν μοριοδοτειται...........sorry ! :( :( :( :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος mpa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
παιδια οι ωρες διδασκαλιας σε φροντιστηρια υποθετω οτι δεν υπολογιζονται ετσι δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Προφανώς όχι, εκτός αν στην Ομάδα Έργου των Σ.Δ.Ε. έχουν αποτρελλαθεί και τα θεωρήσουν τυπική εκπαίδευση..........

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν και τις προηγούμενες χρονιές θυμάμαι μετρούσαν οι ώρες σε φροντιστήριο ( εδώ μοριοδοτούνταν " άλλη εργασιακή εμπειρία " ) φέτος δεν λαμβάνονται υπόψη φαίνεται...άλλωστε στην ηλεκτρονική αίτηση δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο. Γενικά κάθε χρόνο όλο και κάτι αλλάζει στον τρόπο μοριοδότησης..

Αποσυνδεδεμένος ELENA24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά πριν από λίγες μέρες κάποιος (-α) έγραψε ότι θα ληφθούν υπόψη και συνέδρια- ημερίδες με βεβαιώσεις χωρίς αναφορά σε ώρες. Από την Ομάδα Έργου των ΣΔΕ του (της) το είπαν αυτό;  Γιατί εμένα μου είπαν ότι βεβαίωση συμμετοχής χωρίς αναφορά σε ώρες δεν θα λαμβάνεται υπόψη. 

Καλησπερα ....  Σε σχεση με τα συνεδρια-ημεριδες εγω εμαθα πως θα πρεπει να επισυναψουμε πισω απο την βεβαιωση και το προγραμμα του εκαστοτε συνεδριου για να ληφθουν υποψη για μοριοδοτηση , αναφορικα παντα με συνεδρια που δεν φαινονται οι ωρες στην βεβαιωση . Αλλη υποψηφια εκπαιδευτρια ειπε πως εμαθε οτι μπορει να μην τα πιασουν και καθολου στο τελος . Εγω νομιζω πως ακομη δεν το εχουν αποσαφηνισει ( δυστυχως δηλαδη ) .....Προσωπικα τα κατεθεσα ολα και σε οσα ειχα και προγραμμα το επισυναψα ....νομιζω πως κατι τετοιο πρεπει να κανεις και οτι γινει..... :-\ :-\ :-\ :-\


και αφου δεν αναγραφονται οι ωρες, τι κανεις,μετρας απτο προγραμμα ποσες ωρες ηταν η διαρκεια του...ειναι ρισκο παντως...το σκεφτομαι...αλλα δυστυχως δεν εχω προγραμματα...τα πεταξα....απτο επομενο συνεδριο θα κραταω τα παντα για να ειμαι σιγουρη στην επομενη προκηρυξη!!!!η Διαμαντω...αχ αμα τη δω....να σηκωθει να παει στο Υγειας να ησυχασουμε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 943
Σύνολο: 945

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.