*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997928 φορές)

0 μέλη και 26 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Σ'ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
οχι οι πινακες ΚΛΕΙΔΩΣΑΝ 30-06-2010 . προσμετρατε μονο  αν επιτυχεις στον επομενο ασεπ
Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλα νομίζω πως θα προσμετρηθούν αν υπάρχει επιτυχία και σε έναν απο τους δύο προηγούμενους ΑΣΕΠ. (δηλαδή 2006 και 2008)
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
οχι οι πινακες ΚΛΕΙΔΩΣΑΝ 30-06-2010 . προσμετρατε μονο  αν επιτυχεις στον επομενο ασεπ
Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλα νομίζω πως θα προσμετρηθούν αν υπάρχει επιτυχία και σε έναν απο τους δύο προηγούμενους ΑΣΕΠ. (δηλαδή 2006 και 2008)

Νομίζω πως αρκεί το να βρίσκεσαι στους νέους πίνακες (δηλ με επιτυχία ΑΣΕΠ 2006 ή 2008 ή του νέου ΑΣΕΠ)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
οχι οι πινακες ΚΛΕΙΔΩΣΑΝ 30-06-2010 . προσμετρατε μονο  αν επιτυχεις στον επομενο ασεπ
Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλα νομίζω πως θα προσμετρηθούν αν υπάρχει επιτυχία και σε έναν απο τους δύο προηγούμενους ΑΣΕΠ. (δηλαδή 2006 και 2008)

Νομίζω πως αρκεί το να βρίσκεσαι στους νέους πίνακες (δηλ με επιτυχία ΑΣΕΠ 2006 ή 2008 ή του νέου ΑΣΕΠ)

Ακριβώς....
Και τελικά το θέμα δεν είναι αν θα μοριοδοτηθεί (Γιατι πάνω κάτω όλοι θα μοριοδοτηθούν -παλιοι & νέοι επιτυχόντες-) αλλα πόσο θα μοριοδοτηθεί.
μήπως μέχρι τότε συμφέρει να στρώθεις και να κάνεις ένα μεταπτυχιακό ή να τελειοποιήσεις μία ξένη γλώσσα;
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
οχι οι πινακες ΚΛΕΙΔΩΣΑΝ 30-06-2010 . προσμετρατε μονο  αν επιτυχεις στον επομενο ασεπ
Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλα νομίζω πως θα προσμετρηθούν αν υπάρχει επιτυχία και σε έναν απο τους δύο προηγούμενους ΑΣΕΠ. (δηλαδή 2006 και 2008)

Νομίζω πως αρκεί το να βρίσκεσαι στους νέους πίνακες (δηλ με επιτυχία ΑΣΕΠ 2006 ή 2008 ή του νέου ΑΣΕΠ)

Ακριβώς....
Και τελικά το θέμα δεν είναι αν θα μοριοδοτηθεί (Γιατι πάνω κάτω όλοι θα μοριοδοτηθούν -παλιοι & νέοι επιτυχόντες-) αλλα πόσο θα μοριοδοτηθεί.
μήπως μέχρι τότε συμφέρει να στρώθεις και να κάνεις ένα μεταπτυχιακό ή να τελειοποιήσεις μία ξένη γλώσσα;

Καθόλου κακή ιδέα απο τη στιγμή που αρκετά "προσόντα" θα μοριοδοτηθούν ,αρκεί να μη γίνονται όλα αυτά "αυτοσκοπός" .
Να μην αφήνουμε να "κλαπεί" η απόλαυση της μάθησης ,αλλιώς θεωρώ πως κάποια στιγμή θα κουραστούμε απο το ατέρμονο κυνηγητό των "μορίων"(προσωπική άποψη φυσικά).
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εχεις απολυτο δικαιο.... :-\

Αποσυνδεδεμένος sounds92

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για την άμμεση απάντηση. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Τι σημαίνει ο χαρακτηρισμός επιστημονικό για έναν ωρομίσθιο  στα σδε και πως προσλαμβάνονται; Πόσες ώρες παίρνουν;
Μήπως γίνεται με μαγείρεμα η όλη υπόθεση;!!!

Αποσυνδεδεμένος katjath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
οχι οι πινακες ΚΛΕΙΔΩΣΑΝ 30-06-2010 . προσμετρατε μονο  αν επιτυχεις στον επομενο ασεπ
Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλα νομίζω πως θα προσμετρηθούν αν υπάρχει επιτυχία και σε έναν απο τους δύο προηγούμενους ΑΣΕΠ. (δηλαδή 2006 και 2008)

Νομίζω πως αρκεί το να βρίσκεσαι στους νέους πίνακες (δηλ με επιτυχία ΑΣΕΠ 2006 ή 2008 ή του νέου ΑΣΕΠ)

Ακριβώς....
Και τελικά το θέμα δεν είναι αν θα μοριοδοτηθεί (Γιατι πάνω κάτω όλοι θα μοριοδοτηθούν -παλιοι & νέοι επιτυχόντες-) αλλα πόσο θα μοριοδοτηθεί.
μήπως μέχρι τότε συμφέρει να στρώθεις και να κάνεις ένα μεταπτυχιακό ή να τελειοποιήσεις μία ξένη γλώσσα;

Καθόλου κακή ιδέα απο τη στιγμή που αρκετά "προσόντα" θα μοριοδοτηθούν ,αρκεί να μη γίνονται όλα αυτά "αυτοσκοπός" .
Να μην αφήνουμε να "κλαπεί" η απόλαυση της μάθησης ,αλλιώς θεωρώ πως κάποια στιγμή θα κουραστούμε απο το ατέρμονο κυνηγητό των "μορίων"(προσωπική άποψη φυσικά).

Πάντως θα ήθελα να σημειώσω ότι ούτε το δεύτερο μεταπτυχιακό ούτε η δεύτερη ξένη γλώσσα παίρνει κάποια επιπλέον μόρια, κάτι που κατά τη γνώμη μου δεν έχει καμία λογική, γιατί όταν θέτεις ένα κριτήριο δεν μπορείς στη συνέχεια να θέτεις περιορισμούς. Όσον αφορά την ευχαρίστηση που παίρνουμε από τη μάθηση συμφωνώ απολύτως

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Για μια ακόμη χρονιά φαίνεται πόσο ανοργάνωτες είναι οι διαδικασίες που έχουν να κάνουν με τα ΣΔΕ. Φτάσαμε πάλι στα μέσα Οκτώβρη και ακόμα είμαστε σε φάση ενστάσεων και εν αναμονή τελικών πινάκων. Απο εκεί και πέρα, άντε να ξεκινήσουν σιγά σιγά οι Διευθυντές των Σχολείων να ειδοποιούν τους ωρομίσθιους, αυτοί με τη σειρά τους να προσπαθούν να προσαρμόσουν τις όποιες ώρες πάρουν στο πρόγραμμά τους, λίγο η 17η Νοέμβρη, λίγο τα πρώτα χιόνια και έτσι σιγά σιγά θα βγεί και αυτή η χρονιά και ζήσαμε εμείς καλά και αυτοί καλύτερα....

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Για μια ακόμη χρονιά φαίνεται πόσο ανοργάνωτες είναι οι διαδικασίες που έχουν να κάνουν με τα ΣΔΕ. Φτάσαμε πάλι στα μέσα Οκτώβρη και ακόμα είμαστε σε φάση ενστάσεων και εν αναμονή τελικών πινάκων. Απο εκεί και πέρα, άντε να ξεκινήσουν σιγά σιγά οι Διευθυντές των Σχολείων να ειδοποιούν τους ωρομίσθιους, αυτοί με τη σειρά τους να προσπαθούν να προσαρμόσουν τις όποιες ώρες πάρουν στο πρόγραμμά τους, λίγο η 17η Νοέμβρη, λίγο τα πρώτα χιόνια και έτσι σιγά σιγά θα βγεί και αυτή η χρονιά και ζήσαμε εμείς καλά και αυτοί καλύτερα....


αγαπητοι συναδελφοι μην οργιζεστε νιωθω πως θα τελειωσουν συντομα τα βασανα μας με το ΙΔΕΚΕ...εχω μια τετοια προαισθηση...θα αρχισουν να καλουν οπου να ναι δεν μπορει....και μην βιαστειτε να μου την πειτε...απλα ειμαι αισιοδοξη ... καντε λιγη υπομονη...  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παδια σε αλλη σελιδα μια συναδελφος απο Κρητη ειπε οτι την καλεσαν σημερα για 11 ωρες

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
παιδια πως ειναι δυνατον να σε καλεσουν , αφου δεν εχουν βγει οι οριστικοι πινακες :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
και εγω αναρωτιεμαι αλλα ετσι ειπε...τι να πω?  :-X

Αποσυνδεδεμένος London06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
αναπληρωτες μπορουν να δουλεψουν και στα ΣΔΕ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 899
Σύνολο: 907

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.