*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997968 φορές)

0 μέλη και 17 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Δηλ. θέλετε να πείτε ότι δεν καλέσαν ωρομίσθιους στις περιοχές σας ακόμη γιατί δε βγάλαν τους πίνακες,σωστά; Κ το λέω γιατί μου είπαν ότι πήραν κάποια άτομα στην Ανατ. Μακεδονία χωρίς να έχουν βγει οι οριστικοί πίνακες! Κ απόρησα όταν το άκουσα.  ???Πως έγινε αυτό;
Σε ποιες άλλες περιοχές δεν έχουν βγει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
κρητη....τιποτα

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Άρθρο 2
Προϋπηρεσία προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού, νοείται αυτή που προσφέρθηκε.........

Δηλαδη αυτο δεν ισχυει?

Οχι πιά..η απάντηση είναι αυτή που δόθηκε από τον/την mariliane. Εκτός βέβαια κι αν προκύψει κάποια νέα ρύθμιση που να αφορά τα ΣΔΕ (στην Ελλαδίτσα όλα μπορούμε να τα περιμένουμε).

Συμφωνώ όμως με την ΤΕΜ πως μια απλή ερώτηση/απάντηση στο forum δεν είναι αρκετή για την ακριβή μας πληροφόρηση. Είναι καλό να απαντάει κάποιος που γνωρίζει σίγουρα ,όμως ποιός θα το κρίνει αυτό;
Πιστεύω ότι με το μήνυμα μου θα σας καλύψω.
Ο νόμος που αναφέρει η mariliane είναι ο Ν.3848
Ο νέος νόμος 3879 (21 Σεπτεμβρίου 2010) αναφέρει στη σελίδα 3423 το εξής:
5. Ο χρόνος απασχόλησης των εκπαιδευτικών στα Σ.Δ.Ε. προσμετράται στο σύνολό του στην εκπαιδευτική τους προϋπηρεσία ισότιμα με την προϋπηρεσία σε αντίστοιχα σχολεία της τυπικής εκπαίδευσης.

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Άρθρο 2
Προϋπηρεσία προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού, νοείται αυτή που προσφέρθηκε.........

Δηλαδη αυτο δεν ισχυει?

Οχι πιά..η απάντηση είναι αυτή που δόθηκε από τον/την mariliane. Εκτός βέβαια κι αν προκύψει κάποια νέα ρύθμιση που να αφορά τα ΣΔΕ (στην Ελλαδίτσα όλα μπορούμε να τα περιμένουμε).

Συμφωνώ όμως με την ΤΕΜ πως μια απλή ερώτηση/απάντηση στο forum δεν είναι αρκετή για την ακριβή μας πληροφόρηση. Είναι καλό να απαντάει κάποιος που γνωρίζει σίγουρα ,όμως ποιός θα το κρίνει αυτό;
Πιστεύω ότι με το μήνυμα μου θα σας καλύψω.
Ο νόμος που αναφέρει η mariliane είναι ο Ν.3848
Ο νέος νόμος 3879 (21 Σεπτεμβρίου 2010) αναφέρει στη σελίδα 3423 το εξής:
5. Ο χρόνος απασχόλησης των εκπαιδευτικών στα Σ.Δ.Ε. προσμετράται στο σύνολό του στην εκπαιδευτική τους προϋπηρεσία ισότιμα με την προϋπηρεσία σε αντίστοιχα σχολεία της τυπικής εκπαίδευσης.
Δηλαδή αυτή η παράγραφος του 3879 ακυρώνει την παράγραφο του 3848?Μήπως η παράγραφος του 3848 αφορά τη προυπηρεσία που μετράται για κατάταξη στον νέο πίνακα ενώ αυτή η παράγραφος του 3879 μιλάει για προσμέτρηση της προυπηρεσίας στα ΣΔΕ μετά τον διορισμό?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Βρε κοπέλα μου,πες ότι βγαίνω εγώ πχ και σου λέω ναι μετράει.
Ε και?
Και καλά εγώ,όταν ξέρω κάτι σίγουρα το λέω,τόσα χρόνια που γράφω εδώ πλέον με ξέρει και η κουτσή Αγάπη. ;)
Αλλά πες ότι γράφει ένα μέλος,με άγνωστες προθέσεις,που δεν είναι και τόσο δραστήριο και δε ξέρουμε τι καπνό φουμάρει.
Τι θα κάνεις? Θα τον πιστέψεις?
Εδώ μόνη σου το είπες ότι ούτε οι ίδιοι δε ξέρουν!
Τη μια λένε θα μετράει η προυπηρεσία που έχει αποκτηθεί μετά από κλήση από τους πίνακες,την άλλη λένε θα βγάλουν ανακοίνωση.....
Ε πως θα δώσεις βάσει,στο μήνυμα κάποιου εδώ μέσα,για να αποφασίσεις αν θα πάρεις τις ώρες τελικά ή όχι?
για αυτο ρωτω για να μαθω....

Αποσυνδεδεμένος @ariel@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Βγήκαν οι πίνακες για ορισμένα ΣΔΕ. Ελπίζω να ξεκινήσουν να καλούν ωρομισθίους σύντομα...

Αποσυνδεδεμένος pepita

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Όντως βγήκαν και παρατήρησα αλλαγές σε πολλές περιοχές. Ελπίζω να σας καλέσουν σύντομα!Στη δικιά μου ειδικότητα...αναμένουμε...

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Βγήκαν οι πίνακες για ορισμένα ΣΔΕ. Ελπίζω να ξεκινήσουν να καλούν ωρομισθίους σύντομα...

με το γνωστικο αντικειμενο πληροφορικης στο σδε φυλακων κορυδαλλου μηπως ξερεις κανεις τι γινεται και δεν εχουν βγαλει ακομη αποτελεσματα????

3 ατομα ειμασταν που στειλαμε τα δικαιολογητικα μας

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Τώρα θα καλέσουν από το Ι.Δ.Ε.Κ.Ε. δηλ.; Έτσι λέει τουλάχιστον στην ανακοίνωση. Λογικά θα καλέσουν πρώτα στα σχολεία, θα ρωτάνε τι κενά έχουν κ μετά θα καλούν τους ωρομίσθιους; Δηλ. ΚΙ ΑΛΛΗ καθυστέρηση;;; Γιατί δε μας καλούν απ'ευθείας από τα σχολεία οι αρμόδιοι διευθυντές; Δε το καταλαβαίνω. Εσείς;

Αποσυνδεδεμένος pepita

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Tα κενά τα ξέρουν. Τους τα έχουν στείλει οι διευθυντές εδώ και καιρό. Από την Αθήνα θα σας ειδοποιήσουν και όχι από τα σχολεία σας. Φοβάμαι μήπως περιμένουν να βγουν και τα υπόλοιπα αποτελέσματα για να μας καλέσουν όλους μαζί.

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
ΕΡΩΤΗΣΗ: Μπορείς να είσαι Α.Μ.Ω. κ να είσαι κ ωρομίσθιος στα Σ.Δ.Ε.; (Για Α.Κ.Ω. ξέρω ότι δε γίνεται)

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
ΕΡΩΤΗΣΗ: Μπορείς να είσαι Α.Μ.Ω. κ να είσαι κ ωρομίσθιος στα Σ.Δ.Ε.; (Για Α.Κ.Ω. ξέρω ότι δε γίνεται)
ποιος είπε οτι δε γίνεται?

Αποσυνδεδεμένος gen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Ξέρει κανείς αν μπορούμε να βρούμε τα βιβλία που διδάσκονται στο διαδίκτυο?Σε ηλεκτρονική μορφή δηλαδή? Ενδιαφέρομαι για το μάθημα Κοινωνική Εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
ok! το ρώτησα γιατί δε γίνεται με Αναπληρωτές πλήρους ωραρίου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 899
Σύνολο: 902

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.