*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997807 φορές)

0 μέλη και 30 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GOLDENGIRL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
ναι άλλη προκήρυξη για μόνιμους που αποσπώνται στα Σδε και άλλη για ωρομίσθιους. πέρυσι είχε βγει Αύγουστος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
βγηκαν τα κριτηρια και η μοριοδοτηση
τελικα τι εγινε με την προυπηρεσια τη μετρησαν???

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
την ίδια απορία έχω και εγώ!
Για τους ωρομίσθιους...

Δηλαδή mariliane αναμένουμε επόμενη προκήρυξη για ωρομίσθιους;;;;
φανταζομαι πρωτα θα περιμενουν να δουν ποιοι μονιμοι θα κανουν αιτηση για τα ΣΔΕ και μετα θα κληθουν ωρομισθιιοι για τους υπολοιπες θεσεις...δεν τους συμφερουν οι ωρομισθιοι... :-[

Εχω την εξης απορια ομως. στο περυσινο μου σχολειο, το σδε δεν ειχε αγγλικο μονιμο και καθε χρονο ζητουν μονιμο, αλλα φετος δεν εχει προκυρηχθει καν θεση για μονιμο αγγλικο, ουτε εχει κενα για αυτη την θεση. πως γινετε αυτο?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 05:45:00 μμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος Dol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδή ειμαι νεα εκπαιδευτικος, για τα σχολεία δεύτερης ευκαιριας ΄γίνεται ξεχωριστά αίτηση και με ποια κριτήρια προσλαμβανουν??? ααα...μπορουν όλες οι ειδικότητες να  κανουν αιτηση???Ειμαι Θεολογος και κανω αιτηση και για ειδικά σχολεία.ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Επειδή ειμαι νεα εκπαιδευτικος, για τα σχολεία δεύτερης ευκαιριας ΄γίνεται ξεχωριστά αίτηση και με ποια κριτήρια προσλαμβανουν??? ααα...μπορουν όλες οι ειδικότητες να  κανουν αιτηση???Ειμαι Θεολογος και κανω αιτηση και για ειδικά σχολεία.ευχαριστω!!!

Η αιτήσεις γίνονται ξεχωριστά από εκείνες για τα σχολεία της τυπικής εκπαίδευσης και μέσα στα κριτήρια μοριοδότησης είναι το μεταπτυχιακό, επιμόρφωση, διδακτική εμπειρία, αγγλικά και Η/Υ. Όμως δεν διδάσκονται θρησκευτικά στα ΣΔΕ οπότε δεν μπορείς να κάνεις αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Επειδή ειμαι νεα εκπαιδευτικος, για τα σχολεία δεύτερης ευκαιριας ΄γίνεται ξεχωριστά αίτηση και με ποια κριτήρια προσλαμβανουν??? ααα...μπορουν όλες οι ειδικότητες να  κανουν αιτηση???Ειμαι Θεολογος και κανω αιτηση και για ειδικά σχολεία.ευχαριστω!!!
Ε δε νομίζω θρησκευτικά σε ΣΔΕ όπως και ούτε σε ειδικά σχολεία! Τα κριτηρια αναφέρονται παραπάνω και στην σελίδα του ΙΔΕΚΕ. Μπορείς να μπεις και να δεις τις περυσινές αιτήσεις και αποτελέσματα ωρομισθίων για να καταλάβεις!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ξεινησαν αιτησεις για ΣΔΕ?
επθισης να ρωτησω...για τα σεμιναρια τα φετεινα ποτε θα παρουμε τις βεβαιωσεις?

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
εγω την δική μου βεβαίωση την έχωπάρει ήδη.λογικά θα ενημερωθείς απο την υπεύθυνη με e mail για το πότε και το πού. να ρωτήσω κι εγώ κάτι.έγω έχω e cdl.αυτο μοριοδοτείται με 2 ή με 3 μόρια?με 3 τι μοριοδοτείται στην γνώση υπολογιστών???δεν έχω καταλάβει? :-\

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
να ρωτήσω κι εγώ κάτι.έγω έχω e cdl.αυτο μοριοδοτείται με 2 ή με 3 μόρια?με 3 τι μοριοδοτείται στην γνώση υπολογιστών???δεν έχω καταλάβει? :-\

αντιγράφω από τα κριτήρια επιλογής και μοριοδότησης (2011):

3.2. ΓΝΩΣΕΙΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ Η/Υ (ΝΕΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ)
   Οι πτυχιούχοι πληροφορικής ΔΕΝ μοριοδοτούνται στην κατηγορία αυτή για τίτλους σπουδών οι οποίοι έχουν ήδη προσμετρηθεί στην κατηγορία 1.1. Τυπικά Προσόντα.
   Στην περίπτωση πιστοποιημένων γνώσεων και από τις δύο παρακάτω διαδρομές, θα λογίζεται η υψηλότερη μοριοδότηση.
5 Μόρια

Πιστοποίηση όπως καθορίζεται από τον ΑΣΕΠ
5 Μόρια


Πιστοποίηση από εκπαιδευτικά προγράμματα της ΓΓΔΒΜ ή άλλου Δημόσιου Φορέα (0,5 μόριο ανά 25 ώρες, με μέγιστο αριθμό μορίων 2)
2 Μόρια


ξεινησαν αιτησεις για ΣΔΕ?


Όχι... (για ωρομίσθιους)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Επειδή ειμαι νεα εκπαιδευτικος, για τα σχολεία δεύτερης ευκαιριας ΄γίνεται ξεχωριστά αίτηση και με ποια κριτήρια προσλαμβανουν??? ααα...μπορουν όλες οι ειδικότητες να  κανουν αιτηση???Ειμαι Θεολογος και κανω αιτηση και για ειδικά σχολεία.ευχαριστω!!!
κένε μεταπτυχιακ'ο στο δημοτικής και με την καινούργια εγκύκλιο θα μπορεις να διδάξεις στα ιδωτικά δημοτικά και την επόμενη χρονιά ποιοσ ξέρει ισως κσι στα δημόσια

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Σήμερα είδα ότι πληρώθηκα από το ΙΔΕΚΕ...μπήκαν 4 ποσά όμως τα λεφτά είναι πάρα πολλά για να είναι μόνο ο μισθός του Ιουνίου...δεν μπορώ να καταλάβω..είναι τίποτα επιδόματα???

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Σήμερα είδα ότι πληρώθηκα από το ΙΔΕΚΕ...μπήκαν 4 ποσά όμως τα λεφτά είναι πάρα πολλά για να είναι μόνο ο μισθός του Ιουνίου...δεν μπορώ να καταλάβω..είναι τίποτα επιδόματα???
πρέπει να είναι το επίδομα αδείας, άντε να δούμε μια άσπρη μέρα ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Νόμιζα ότι δεν δικαιούμαστε επίδομα αδείας! Πέρσι δεν θυμάμαι να πήρα...

Αποσυνδεδεμένος canella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
    • Προφίλ
Συγνώμη αλλά αυτό που βγηκε σήμερα στο IDEKE που αναφέρεται;

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ - Κριτήρια και Μοριοδότηση για την επιλογή Εκπαιδευτών με σύμβαση μίσθωσης έργου στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας (2011)

Δεν είναι για ωρομίσθιους;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 938
Σύνολο: 946

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.