*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997736 φορές)

0 μέλη και 24 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
ΒΓΗΚΕ Η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΣΤΑ ΣΔΕ

http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1641:-----------------l--r&catid=39:tracts&Itemid=86

http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1641:-----------------l--r&catid=39:tracts&Itemid=86

Βγήκε η πρόσκληση και μας έκανε την καρδιά περιβόλι με τα περι απόδειξης παροχής υπηρεσιών....

έλα βρε loella... σιγά! γύρω στα 430ευρώ το δίμηνο είναι μόνο το ΤΕΒΕ + 20% παρακράτηση φόρου ανά απόδειξη που ξεπερνά τα 200 ευρώ  :P :P :P :P

Αυτό είναι πολύ δελεαστικό...!!! Λέω να το διαδώσω σε πολύ κόσμο να τρέξουν να κάνουν κι αυτοί τα χαρτιά τους!  :P

χαχαχαχαχαχα!!
να η ευκαιρία!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
ΒΓΗΚΕ Η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΣΤΑ ΣΔΕ

http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1641:-----------------l--r&catid=39:tracts&Itemid=86

http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1641:-----------------l--r&catid=39:tracts&Itemid=86

Βγήκε η πρόσκληση και μας έκανε την καρδιά περιβόλι με τα περι απόδειξης παροχής υπηρεσιών....

έλα βρε loella... σιγά! γύρω στα 430ευρώ το δίμηνο είναι μόνο το ΤΕΒΕ + 20% παρακράτηση φόρου ανά απόδειξη που ξεπερνά τα 200 ευρώ  :P :P :P :P

Αυτό είναι πολύ δελεαστικό...!!! Λέω να το διαδώσω σε πολύ κόσμο να τρέξουν να κάνουν κι αυτοί τα χαρτιά τους!  :P
μπορεί κάποιος/α μα δώσει μια λογική εξήγηση για την υποχρεωτική έκδοση ΑΠΥ???????????? Μήπως πραγματικά το κράτος έχει πτωχεύσει και δεν μπορούν να πληρώνουν το ικα?????

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
ΒΓΗΚΕ Η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΣΤΑ ΣΔΕ

http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1641:-----------------l--r&catid=39:tracts&Itemid=86

http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1641:-----------------l--r&catid=39:tracts&Itemid=86

Βγήκε η πρόσκληση και μας έκανε την καρδιά περιβόλι με τα περι απόδειξης παροχής υπηρεσιών....

έλα βρε loella... σιγά! γύρω στα 430ευρώ το δίμηνο είναι μόνο το ΤΕΒΕ + 20% παρακράτηση φόρου ανά απόδειξη που ξεπερνά τα 200 ευρώ  :P :P :P :P

ξέχασα να αναφέρω ότι δώρα και τα σχετικά ξεχάστε τα!

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Μα βρε παιδιά, εγώ πέρυσι που δουλευα ήμουν ασφαλισμενη στο ΙΚΑ!!Πότε αλλαξε....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Δηλαδή πλέον δεν συμφέρει να δουλεύεις καθόλου στα ΣΔΕ!!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Δηλαδή πλέον δεν συμφέρει να δουλεύεις καθόλου στα ΣΔΕ!!!
εκτός εαν γραφτείς στο τεβε, θα δώσεις 200 ευρώ το μήνα θα πάρεις 400 απο τα σδε, βγάλε το φόρο και την βενζίνη...........ε, θα πάμε με άλλο αέρα μια γκλαμουριά θα είναι δικό μας το μαγαζί ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sotos81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις, μιας και έχω απορίες. Δεν θέλω να σας κουράσω, αλλά αν μπορείτε να με διαφωτήσετε καλώς

- δουλευα ως αναπληρωτης στη δευτεροβάθμια πλήρους ωραρίου, η διευθυνση από ότι είδα στο χαρτί απόλυσης δεν γράφει πόσες ώρες δούλευα, πρέπει να ζητήσω νέο χαρτί;;; Το θέμα είναι ότι η διευθυνση είναι σε άλλη πολη πολύ μακριά, πως θα συνενοηθώ;; Γιατί τα κάνουν τόσο δύσκολα;

- πόσα χρήματα παίρνει κάποιος με σύμβαση έργου στα σδε;; σου φτάνουν αν πληρώνεις και ΤΕΒΕ;; δΗΛΑΔΉ ΑΝ ΔΕΝ πληρώνων ΤΕΒΕ δεν έχω και ένσημα;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2011, 10:00:06 μμ από sotos81 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις, μιας και έχω απορίες. Δεν θέλω να σας κουράσω, αλλά αν μπορείτε να με διαφωτήσετε καλώς

- δουλευα ως αναπληρωτης στη δευτεροβάθμια πλήρους ωραρίου, η διευθυνση από ότι είδα στο χαρτί απόλυσης δεν γράφει πόσες ώρες δούλευα, πρέπει να ζητήσω νέο χαρτί;;; Το θέμα είναι ότι η διευθυνση είναι σε άλλη πολη πολύ μακριά, πως θα συνενοηθώ;; Γιατί τα κάνουν τόσο δύσκολα;

- πόσα χρήματα παίρνει κάποιος με σύμβαση έργου στα σδε;; σου φτάνουν αν πληρώνεις και ΤΕΒΕ;; δΗΛΑΔΉ ΑΝ ΔΕΝ πληρώνων ΤΕΒΕ δεν έχω και ένσημα;;;
κανονικά πρέπει να γράφει τους μήνες και τις ώρες και τέλος το σύνολο , πήγαινε στο καπ και κάνε αίτηση, θα σου απαντήσουν το πολύ σε 3 ημέρες, τα χρήματα που παίρνει κάποιος στα σδε είναι ανάλογα με τις ώρες , το ανώτερο που μπορείς να πάρεις είναι 11, εαν έχεις μόνο πτυχιο περίπου 10 με μεταπτυχιακό 12, η εγγραφή για αρχή στο τέβε είναι 200 ευρώ το μήνα. με το τέβε δεν έχεις ένσημα δεν παίρνεις δώρα και επιδόματα αδείας και δεν βγαίνεις ταμείο ανεργίας :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
- δουλευα ως αναπληρωτης στη δευτεροβάθμια πλήρους ωραρίου, η διευθυνση από ότι είδα στο χαρτί απόλυσης δεν γράφει πόσες ώρες δούλευα, πρέπει να ζητήσω νέο χαρτί;;; Το θέμα είναι ότι η διευθυνση είναι σε άλλη πολη πολύ μακριά, πως θα συνενοηθώ;; Γιατί τα κάνουν τόσο δύσκολα;

Πιστεύω ότι μπορείς να κάνεις την αναγωγή και μόνος σου. 1 μήνας = 87,5ώρες

- πόσα χρήματα παίρνει κάποιος με σύμβαση έργου στα σδε;; σου φτάνουν αν πληρώνεις και ΤΕΒΕ;; δΗΛΑΔΉ ΑΝ ΔΕΝ πληρώνων ΤΕΒΕ δεν έχω και ένσημα;;;

Το ποσό παίζει ανάλογα με τις ώρες που θα έχεις και το επίπεδο σου (βαθμίδα εκπ/σης, μεταπτυχιακό, κ.ά)
Απ'ότι κατάλαβα, αν δεν έχεις ΑΠΥ δεν μπορείς να κάνεις και τα χαρτιά σου. Δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να κάνεις έναρξη, με όλα τα επακόλουθα, αποκλειστικά για τα ΣΔΕ
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος sotos81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μου έδωσαν τα ένσημα των 3 τελευταίων μηνών, διότι αυτά ακόμα δεν πέρασαν ηλεκτρονικά. Εκεί γράφουν σε κάθε μήνα ότι είχα πλήρες ωράριο και ότι είχα 25 ημέρες ασφάλισης το μήνα. [Πουθενά δεν αναφέρουν ώρες. To πόσες ώρες έχει ένας πλήρους ωραρίου παίζει. Εγώ είχα 19, άλλος μπορεί να είχε 16 κ.τ.λ.

Εννοείς να πάω στα ΚΕΠ; Δίνουν τέτοια χαρτιά τα ΚΕΠ;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2011, 10:20:44 μμ από sotos81 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Μου έδωσαν τα ένσημα των 3 τελευταίων μηνών, διότι αυτά ακόμα δεν πέρασαν ηλεκτρονικά. Εκεί γράφουν σε κάθε μήνα ότι είχα πλήρες ωράριο και ότι είχα 25 ημέρες ασφάλισης το μήνα. [Πουθενά δεν αναφέρουν ώρες.

Εννοείς να πάω στα ΚΕΠ; Δίνουν τέτοια χαρτιά τα ΚΕΠ;
να ζητήσεις βεβαίωση προϋπηρεσίας από την διεύθυνση που ανήκε το σχολείο που δούλεψες β/θμια η α/θμια, έτσι πες στο κεπ όπου θα κάνεις την αίτηση και θα το πάρεις το χαρτί μέσα το πολύ σε 3 ημέρες ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
- δουλευα ως αναπληρωτης στη δευτεροβάθμια πλήρους ωραρίου, η διευθυνση από ότι είδα στο χαρτί απόλυσης δεν γράφει πόσες ώρες δούλευα, πρέπει να ζητήσω νέο χαρτί;;; Το θέμα είναι ότι η διευθυνση είναι σε άλλη πολη πολύ μακριά, πως θα συνενοηθώ;; Γιατί τα κάνουν τόσο δύσκολα;

Πιστεύω ότι μπορείς να κάνεις την αναγωγή και μόνος σου. 1 μήνας = 87,5ώρες

- πόσα χρήματα παίρνει κάποιος με σύμβαση έργου στα σδε;; σου φτάνουν αν πληρώνεις και ΤΕΒΕ;; δΗΛΑΔΉ ΑΝ ΔΕΝ πληρώνων ΤΕΒΕ δεν έχω και ένσημα;;;

Το ποσό παίζει ανάλογα με τις ώρες που θα έχεις και το επίπεδο σου (βαθμίδα εκπ/σης, μεταπτυχιακό, κ.ά)
Απ'ότι κατάλαβα, αν δεν έχεις ΑΠΥ δεν μπορείς να κάνεις και τα χαρτιά σου. Δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να κάνεις έναρξη, με όλα τα επακόλουθα, αποκλειστικά για τα ΣΔΕ

Δεν λέει πουθενά ότι πρέπει ΗΔΗ να έχεις ΑΠΥ για να κάνεις τα χαρτιά σου! ΑΝ σε πάρουν, τότε θα το κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Μου έδωσαν τα ένσημα των 3 τελευταίων μηνών, διότι αυτά ακόμα δεν πέρασαν ηλεκτρονικά. Εκεί γράφουν σε κάθε μήνα ότι είχα πλήρες ωράριο και ότι είχα 25 ημέρες ασφάλισης το μήνα. [Πουθενά δεν αναφέρουν ώρες. To πόσες ώρες έχει ένας πλήρους ωραρίου παίζει. Εγώ είχα 19, άλλος μπορεί να είχε 16 κ.τ.λ.

Εννοείς να πάω στα ΚΕΠ; Δίνουν τέτοια χαρτιά τα ΚΕΠ;
τα χαρτιά που αναφέρεις είναι για το ικα και όχι βεβαίωση προυπηρεσίας

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
sotos81, κανονικά με τη λήξη της χρονιάς θα έπρεπε να πάρεις και τη βεβαίωση προϋπηρεσίας.  Αν η βεβαίωση αναγράφει ότι είσαι αναπληρωτής πλήρους ωραρίου τότε θεωρείται ότι είχες 21 ώρες/εβδομάδα, άσχετα αν έκανες λιγότερες.

Καλό είναι να έχεις ένα αντίγραφο στο αρχείο σου για μελλοντικές χρήσεις...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160663
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 973
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 963
Σύνολο: 975

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.