*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997907 φορές)

0 μέλη και 16 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
παιδια υπαρχουν και χειροτερα........μολις χαρηκα που ειμαι πρωτος στη ειδικοτητα μου στο σδε της περιοχης μου και μολις εμαθα οτι εγινε αποσπαση μονιμου και εμεινα με την πρωτια :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
αχ κριμα μωρε ! ξερω πως το περιμενες ...
τι να πει κανεις? ετσι συμβαινει στα περισσοτερα ΣΔΕ φανταζομαι. ειναι η πρωτη χρονια που οι μονιμοι ψαχνουν παντου να βρουν ωρες! τριζει η μονιμοτητα....
θελω εαν ποτε διοριστω να ειμαι πλεοναζων/στη διαθεση και να διαλεγω που θα πηγαινω ;D ;D ;D ;Dδεν θελω οργανικη, μου αρεσει να ειμαι αλεξιπτωτιστης στην παιδεια αλλα μονιμος ;D ;D ;D ;D ;D ;Dεχω οραμα!!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2011, 01:27:52 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
παιδια υπαρχουν και χειροτερα........μολις χαρηκα που ειμαι πρωτος στη ειδικοτητα μου στο σδε της περιοχης μου και μολις εμαθα οτι εγινε αποσπαση μονιμου και εμεινα με την πρωτια :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Και γιατί στεναχωριέσαι, ένας μόνιμος μπορεί να καλύψει όλες τις ώρες, δεν θα μείνουν κάποιες για ωρομίσθιο;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
παιδια υπαρχουν και χειροτερα........μολις χαρηκα που ειμαι πρωτος στη ειδικοτητα μου στο σδε της περιοχης μου και μολις εμαθα οτι εγινε αποσπαση μονιμου και εμεινα με την πρωτια :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Και γιατί στεναχωριέσαι, ένας μόνιμος μπορεί να καλύψει όλες τις ώρες, δεν θα μείνουν κάποιες για ωρομίσθιο;
ναι ο μονιμος θα καλυψει και τις 12 ωρες και θα κανει και γραμματειακη υποστηριξη διοτι δεν δημιουργηθηκαν τμηματα οπως τις προηγουμενες χρονιες..........και ειναι λογικο με την οικονομικη κριση ποιος/α θα παει να παρει απολυτηριο γυμνασιου να το κανει τι?????? εχουν μειωθει δραματικα οι εγγραφες στα σχολεια δευτερης ευκαιριας

Αποσυνδεδεμένος cupcake

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα τηλέφωνα δεν λειτουργούσαν σήμερα στο ΙΔΕΚΕ. Μια απορία έχω: ποια από τις 2 βαθμολογίες ισχύει; Η πάνω ή η κάτω με το κόκκινο πλαίσιο; 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα τηλέφωνα δεν λειτουργούσαν σήμερα στο ΙΔΕΚΕ. Μια απορία έχω: ποια από τις 2 βαθμολογίες ισχύει; Η πάνω ή η κάτω με το κόκκινο πλαίσιο;

Η πάνω, δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τα τηλέφωνα δεν λειτουργούσαν σήμερα στο ΙΔΕΚΕ. Μια απορία έχω: ποια από τις 2 βαθμολογίες ισχύει; Η πάνω ή η κάτω με το κόκκινο πλαίσιο;
πρεπει να επιμεινεις , το σηκωνουν μετα τις 11.30 -12 οταν εχουν πιει τον πρωτο τον καφε!
οι ενστασεις ειναι μεχρι Δευτερα?
μηπως εμαθε κανεις τι ειναι οι μη υποβληθεισες γραπτως....αιτησεις? αφου ολοι συμφωνουμε οτι τις στειλαμε υπογεγραμμενες ? απορω γιατι να βγαλουν και τ α αποτελεσματα των ηλεκρονικων αιτησεων μιας και δεν μετρανε ετσι και αλλιως.....

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
παιδία καλησπέρα,

Ξέρει κανένας πως θα πληρώνονται? με το μηνά? ή στο τέλος? ποσά ? γενικά οτιδήποτε πληροφορίες ...δεν λένε τίποτα αυτοί του ΙΔΕΚΕ?

Αποσυνδεδεμένος cupcake

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Vgazoun kai tis 2 vathmologies gia na kaneis enstash an theleis.

15 euro mikta (me master) arxes tou allou mhna

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
το ωρομισθιο θα ειναι τουλαχιστον 20% μειωμενο σε σχεση με την προηγουμενη χρονια

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Μην είσαι τόσο σίγουρος, στις άλλες δομές του ΙΔΕΚΕ το ωρομίσθιο παρέμεινε το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
17 ειχα με διδακτορικο...ναι αλλα καθαρα ασχετα με το ΤΕΒΕ ποσα θα ειναι? ΦΠΑ? Κρατησεις? γιατι τωρα δεν θα εχουμε εισφορες προς το ΙΚΑ...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
17 ειχα με διδακτορικο...ναι αλλα καθαρα ασχετα με το ΤΕΒΕ ποσα θα ειναι? ΦΠΑ? Κρατησεις? γιατι τωρα δεν θα εχουμε εισφορες προς το ΙΚΑ...
ΦΠΑ δεν εχει η εκπαιδευση απλα στο ποσο που ειναι να πληρωθεις θα εχεις στο μπλοκακι παρακρατηση φορου 20%, δηλαδη θα κοβεις αποδειξη για ολο το ποσο αλλα στο κατω μερος της αποδειξης θα γραφεις το ποσο που αντιστοιχει στο 20% και το καθαρο ποσο και εαν η δηλωση σου ειναι χαμηλη θα παρεις πισω το 20% με την φορολογικη σου δηλωση το επομενο ετος

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Μην είσαι τόσο σίγουρος, στις άλλες δομές του ΙΔΕΚΕ το ωρομίσθιο παρέμεινε το ίδιο.
στο ιεκ που ρωτησα μου ειπαν οτι το ωρομισθιο θα ειναι 20% λιγοτερο απο περυσι, αυτη την πληροφορηση ειχαν απο το ιδεκε και μαλιστα μου ειπαν ειρωνικα οτι οταν θα παρεις την συμβαση θα δεις.........επισης μου ειπαν οτι αφου τους εκοψαν χρηματα τους μονιμους γιατι να μην κοψουν και στους ωρομισθιους...............αυτα μου ειπαν , αυτα σας λεω :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
17 ειχα με διδακτορικο...ναι αλλα καθαρα ασχετα με το ΤΕΒΕ ποσα θα ειναι? ΦΠΑ? Κρατησεις? γιατι τωρα δεν θα εχουμε εισφορες προς το ΙΚΑ...
17Χ ωρες, μειον 20% ειναι τα χρηματα που θα παρεις εαν βεβαια ισχυσει το 17 μικτα και δεν το κοψουν και αυτο κατα 20% εκτος εαν εχεις ικα, αλλα για τις κρατησεις του ικα δεν γνωριζω ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 888
Σύνολο: 890

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.