*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997896 φορές)

0 μέλη και 22 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, μη ματαιοπονείτε και μη στενοχωριέστε για τα ΣΔΕ. Το παιχνίδι στην Ελλάδα έχει ήδη τελειώσει, και τα χειρότερα δεν τα έχουμε δει ακόμα. Όποιος μπορεί να φύγει για έξω, να το κάνει τώρα. Αυτό έχω να πω μόνο.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καταλαβαίνω την απογοήτευση που σας διακατέχει για την κατάσταση στα ΣΔΕ, όμως θα παρακαλούσα να μην φέρεστε κατά συναδέλφων όσον αφορά τη θέση που κατέχει ο κατέχει ο καθένας (μόνιμοι, αναπληρωτές, ωρομίσθιοι). Όπως ασφαλώς γνωρίζετε καλά, ο κάθε συνάδελφος έχει κουραστεί πολύ να φτάσει εκεί που έφτασε και έχει κάθε δικαίωμα να κάνει το καλύτερο δυνατό για να βελτιώσει τη θέση του.

Όσα μηνύματα συνεχίζουν αυτή τη ρητορική της αντιπαλότητας θα διαγραφούν.
Θα παρακαλούσα επίσης να επικεντρωθείτε κυρίως σε νέες πληροφορίες για το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το θέμα κλειδώνεται μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μετά το σβήσιμο κάποιων μηνυμάτων που παραβίαζαν τη δεοντολογία του forum το θέμα ανοίγει ξανά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
Αγαπητοί συνάδελφοι, καλημέρα σας!
Προσωπικά, δεν θεωρώ ότι υπάρχει κάποια ρητορική αντιπαλότητας. Προσωπικά, έγραψα ορμώμενος από τις διατυπώσεις της θεωρίας της εκπαίδευσης ενηλίκων περί κοινωνικής αλλαγής, τις διατυπώσεις του Σχεδίου Νόμου για την Παιδεία (4/3/2010), τις θεωρήσεις του πολιτικού κόσμου ότι πρέπει να μείνουν οι νέοι στην Ελλάδα και να παλέψουν, τις θεωρήσεις ότι πρέπει να σπάσουμε τα "ταμπού"....  Δεν θεωρώ επίσης κακό να περιγράφεις πραγματικά περιστατικά, δεδομένου ότι αποτελεί τη βάση για την κατανόηση όλων των διαστάσεων μίας κατάστασης, που όπως και να την εξετάσει ο κοινός νου και τα διδάγματα της εμπειρίας, αναμφισβήτητα θα πρέπει να βρεθεί μία λύση, που θα είναι η καλύτερη (παιδαγωγικά, κοινωνικά, οικονομικά). Το να αφήσεις μόνιμους εκπαιδευτικούς με εμπειρία και προσόντα εκτός ΣΔΕ, το να προσπαθείς να περιορίζεις τους ωρομίσθιους, και παράλληλα να κάνεις αποσπάσεις πλεονάζοντος προσωπικού, που δεν διαθέτουν τα ανάλογα προσόντα και την εμπειρία, θεωρώ ότι είναι τουλάχιστον πολύ άδικο και δεν μπορεί τα επιφέρει τα μέγιστα μαθησιακά αποτελέσματα. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
Παρακαλώ συνεχίστε τη συζήτηση χωρίς προσωπικές νύξεις.
Υπενθυμίζω ότι το θέμα αφορά τις προσλήψεις ωρομίσθιων  εκπαιδευτικών στα ΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
έμαθα γιατι κατεβηκαν οι πινακες, εγινε λάθος στους πληροφορικους, σε άλλους μέτρησαν το ecdl και σε άλλους όχι. Δεν ξέρω αν τα ξανακοιταξαν απο τοτε....αλλά Ελλάδα!!!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
έμαθα γιατι κατεβηκαν οι πινακες, εγινε λάθος στους πληροφορικους, σε άλλους μέτρησαν το ecdl και σε άλλους όχι. Δεν ξέρω αν τα ξανακοιταξαν απο τοτε....αλλά Ελλάδα!!!!
αφου το γραφει η προκυρηξη οτι για τους πληροφορικους δεν μετραει οπως και για τους αγγλικους δεν μετραει το proficiency...........

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εμεις να βγαζαμε τους πινακες, πιο σωστα θα τα βγαζαμε...εμεις τουλαχιστον μπηκαμε στον κοπο να διαβασουμε την προκηρυξη...εχει δικιο η mpesg!!!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Παρακαλω πολυ να επενελθετε ΑΜΕΣΩΣ στο θέμα.
Ευχαριστώ.

Οι παρατηρησεις των συντονιστων ειναι ακριβως για να αποφευγονται προσωπικες αντιπαραθέσεις, να μενουμε σταθερα στο θέμα, να σεβομαστε τους συναδελφους -συνομιλητες,να δεχομαστε και να βλεπουμε κριτικα την αντιθετη αποψη στα πλαισια ενος πολιτισμενου διαλόγου.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
έμαθα γιατι κατεβηκαν οι πινακες, εγινε λάθος στους πληροφορικους, σε άλλους μέτρησαν το ecdl και σε άλλους όχι. Δεν ξέρω αν τα ξανακοιταξαν απο τοτε....αλλά Ελλάδα!!!!

Εμένα μου επιβεβαίωσαν απ' την Ομάδα Έργου την υπόθεση που έγραψα και στο φόρουμ, δηλαδή  ότι η απόσυρση των πινάκων οφείλεται στο ότι πολλοί συνάδελφοι κατατάχτηκαν σε όσους δεν είχαν υποβάλλει έγγραφα αίτηση, ενώ είχαν στείλει κανονικά τα δικαιολογητικά τους. 

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
έμαθα γιατι κατεβηκαν οι πινακες, εγινε λάθος στους πληροφορικους, σε άλλους μέτρησαν το ecdl και σε άλλους όχι. Δεν ξέρω αν τα ξανακοιταξαν απο τοτε....αλλά Ελλάδα!!!!

Εμένα μου επιβεβαίωσαν απ' την Ομάδα Έργου την υπόθεση που έγραψα και στο φόρουμ, δηλαδή  ότι η απόσυρση των πινάκων οφείλεται στο ότι πολλοί συνάδελφοι κατατάχτηκαν σε όσους δεν είχαν υποβάλλει έγγραφα αίτηση, ενώ είχαν στείλει κανονικά τα δικαιολογητικά τους.
Και εγώ ακριβώς την ίδια ενημέρωση έχω απο την ομάδα έργου, αλλά δεν έχω περαιτέρω ενημέρωση για το πότε πρόκειται να αναρτήσουν τους επικαιροποιημένους πίνακες ΣΔΕ.. δεδομένου ότι ήδη έχουν αποσυρθεί απο την Παρασκευή 4/11.. απίστευτη καθυστέρηση όμως..
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
έμαθα γιατι κατεβηκαν οι πινακες, εγινε λάθος στους πληροφορικους, σε άλλους μέτρησαν το ecdl και σε άλλους όχι. Δεν ξέρω αν τα ξανακοιταξαν απο τοτε....αλλά Ελλάδα!!!!

Εμένα μου επιβεβαίωσαν απ' την Ομάδα Έργου την υπόθεση που έγραψα και στο φόρουμ, δηλαδή  ότι η απόσυρση των πινάκων οφείλεται στο ότι πολλοί συνάδελφοι κατατάχτηκαν σε όσους δεν είχαν υποβάλλει έγγραφα αίτηση, ενώ είχαν στείλει κανονικά τα δικαιολογητικά τους.
Και εγώ ακριβώς την ίδια ενημέρωση έχω απο την ομάδα έργου, αλλά δεν έχω περαιτέρω ενημέρωση για το πότε πρόκειται να αναρτήσουν τους επικαιροποιημένους πίνακες ΣΔΕ.. δεδομένου ότι ήδη έχουν αποσυρθεί απο την Παρασκευή 4/11.. απίστευτη καθυστέρηση όμως..
πριν απο δυο χρονια τα σδε ειχαν αρχισει τελη φεβρουαριου με αρχες μαρτιου..........εχουμε καιρο ακομα ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
έμαθα γιατι κατεβηκαν οι πινακες, εγινε λάθος στους πληροφορικους, σε άλλους μέτρησαν το ecdl και σε άλλους όχι. Δεν ξέρω αν τα ξανακοιταξαν απο τοτε....αλλά Ελλάδα!!!!

Εμένα μου επιβεβαίωσαν απ' την Ομάδα Έργου την υπόθεση που έγραψα και στο φόρουμ, δηλαδή  ότι η απόσυρση των πινάκων οφείλεται στο ότι πολλοί συνάδελφοι κατατάχτηκαν σε όσους δεν είχαν υποβάλλει έγγραφα αίτηση, ενώ είχαν στείλει κανονικά τα δικαιολογητικά τους.
Και εγώ ακριβώς την ίδια ενημέρωση έχω απο την ομάδα έργου, αλλά δεν έχω περαιτέρω ενημέρωση για το πότε πρόκειται να αναρτήσουν τους επικαιροποιημένους πίνακες ΣΔΕ.. δεδομένου ότι ήδη έχουν αποσυρθεί απο την Παρασκευή 4/11.. απίστευτη καθυστέρηση όμως..
πριν απο δυο χρονια τα σδε ειχαν αρχισει τελη φεβρουαριου με αρχες μαρτιου..........εχουμε καιρο ακομα ;D ;D ;D ;D ;D
το θυμάμαι, τέτοια ιστορικά γεγονότα δεν ξεχνιούνται  :D   
Ελπίζω να μην πάει τόσο μακριάαααα  φέτος...
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 920
Σύνολο: 922

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.