*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997736 φορές)

0 μέλη και 24 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3472 στις: Δεκέμβριος 09, 2011, 03:22:56 μμ »
Γειά σας, θέλω να ρωτήσω δικαιούμαστε  δώρο χριστουγέννων 2011 όσοι δούλεψαν πέρυσι στα ΣΔΕ ;
Ξέρω οτι δικαιούνται όσοι δουλεύουν  απο 1 Μαϊου μεχρί και 31  Δεκεμβρίου δώρο χριστουγέννων και όσοι δουλεύουν  λιγότερο διάστημα ένα μέρος του δώρου .Εμείς δουλέψαμε Μάϊο και Ιούνιο φέτος .Σίγουρα δεν είναι κάποιο πόσο της προκοπής πιστεύω στη περίπτωση μου να είναι  γύρω στα 20 ευρώ.   


Ναι, δικαιούνται όλοι όσοι έχουν δουλέψει αυτή την περίοδο.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3473 στις: Δεκέμβριος 09, 2011, 05:00:24 μμ »
επειδη εξακολουθω να ειμαι ασχετη. παιρνω τα 12 μορια επειδη εχω μεταπτυχιακο στην εκπαιδευση ενηλικων. αλλα εκει που εχει τα μορια για την επιμορφωση στην εκπαιδευση ενηλικων, θα παρω καποια μορια επιπλεον? η θα παρω μηδεν εκει? και πως μετριουνται τα μορια αυτα? αλλοι εχουν 1100, αλλοι εχουν 200 αλλοι 400. του μεταπτυχιακου ποσα ειναι?

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3474 στις: Δεκέμβριος 09, 2011, 05:09:00 μμ »
το μεταπτυχιακο μοριοδοτειται ως μεταπτυχιακο και οχι ως επιμορφωση στην εκπαιδευση ενηλικων. η επιμορφωση προϋποθετει ωρες παρακολουθησης σεμιναριων. αν δεν τις διαθετεις, σ' αυτο θα εχεις μηδενικα μορια

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3475 στις: Δεκέμβριος 09, 2011, 06:13:30 μμ »
Γειά σας, θέλω να ρωτήσω δικαιούμαστε  δώρο χριστουγέννων 2011 όσοι δούλεψαν πέρυσι στα ΣΔΕ ;
Ξέρω οτι δικαιούνται όσοι δουλεύουν  απο 1 Μαϊου μεχρί και 31  Δεκεμβρίου δώρο χριστουγέννων και όσοι δουλεύουν  λιγότερο διάστημα ένα μέρος του δώρου .Εμείς δουλέψαμε Μάϊο και Ιούνιο φέτος .Σίγουρα δεν είναι κάποιο πόσο της προκοπής πιστεύω στη περίπτωση μου να είναι  γύρω στα 20 ευρώ.   


Ναι, δικαιούνται όλοι όσοι έχουν δουλέψει αυτή την περίοδο.

Ξέρουμε πόσο περίπου είναι το δώρο και πότε μπαίνει??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ASTERAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3476 στις: Δεκέμβριος 10, 2011, 11:44:30 πμ »
Γειά και χαρά σας,


αν και υποσχέθηκα πως δε θα ξαναγράψω εδώ, σήμερα βρήκα κάτι λόγω προσωπικής μου έρευνας!Αν κάποιος επιθυμεί να δει τι "βαθμό" πήρε στην  αίτηση του, είτε ωρομίσθιος, είτε σύμβουλος, ας μπει ηλεκτρονικά στην υποβολή αίτησης του και θα δει αν του αλλάξανε τη βαθμολογια, από εκείνη , που είχε αρχικά υποβάλλει!Επειδή τα πάντα δεν είναι μονάχα παιδείας, αλλά κυρίως έρευνας!!!!!!!!!!Φιλικά!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3477 στις: Δεκέμβριος 10, 2011, 12:50:10 μμ »
Γειά και χαρά σας,


αν και υποσχέθηκα πως δε θα ξαναγράψω εδώ, σήμερα βρήκα κάτι λόγω προσωπικής μου έρευνας!Αν κάποιος επιθυμεί να δει τι "βαθμό" πήρε στην  αίτηση του, είτε ωρομίσθιος, είτε σύμβουλος, ας μπει ηλεκτρονικά στην υποβολή αίτησης του και θα δει αν του αλλάξανε τη βαθμολογια, από εκείνη , που είχε αρχικά υποβάλλει!Επειδή τα πάντα δεν είναι μονάχα παιδείας, αλλά κυρίως έρευνας!!!!!!!!!!Φιλικά!!!!!!!!!!!!!!

Τι εννοείς; Ξέρουμε "τι βαθμό" πήραμε, αφού έχουν ανακοινώσει αποτελέσματα. Δεν βλέπω κάτι διαφορετικό από αυτό που ήδη ήξερα (από τους πίνακες ωρομισθίων ΣΔΕ που ανακοινώθηκαν). Εκτός αν αναφέρεσαι αποκλειστικά στους συμβούλους, για τους οποίους δεν έχει βγει ακόμα η κατάταξη (δεν έχω αίτηση για σύμβουλος, οπότε δεν μπορώ να το τσεκάρω). Αυτό που μπορώ να τσεκάρω είναι η αίτηση για μέλη επιστημονικής επιτροπής αναβάθμισης γραμματισμών. Αλλά και εκεί δεν βλέπω καμιά μεταβολή στην αίτηση μου.

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3478 στις: Δεκέμβριος 11, 2011, 02:59:16 πμ »
το μεταπτυχιακο μοριοδοτειται ως μεταπτυχιακο και οχι ως επιμορφωση στην εκπαιδευση ενηλικων. η επιμορφωση προϋποθετει ωρες παρακολουθησης σεμιναριων. αν δεν τις διαθετεις, σ' αυτο θα εχεις μηδενικα μορια
ναι αλλα το μεταπτυχιακο υποτιθεται ειναι στην επιμορφωση . τα σεμιναρια ειναι ανωτερα απο το μεταπτυχιακο? η για να μην σου δωσουν διπλα μορια μετρανε ετσι?

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3479 στις: Δεκέμβριος 11, 2011, 12:32:07 μμ »
το μεταπτυχιακο μοριοδοτειται ως μεταπτυχιακο και οχι ως επιμορφωση στην εκπαιδευση ενηλικων. η επιμορφωση προϋποθετει ωρες παρακολουθησης σεμιναριων. αν δεν τις διαθετεις, σ' αυτο θα εχεις μηδενικα μορια
ναι αλλα το μεταπτυχιακο υποτιθεται ειναι στην επιμορφωση . τα σεμιναρια ειναι ανωτερα απο το μεταπτυχιακο? η για να μην σου δωσουν διπλα μορια μετρανε ετσι?
Mην ψάχνεις λογική κοπέλα μου...ο μοναδικός λόγος που ξεσκίζονται και δίνουν μόρια στα σεμινάρια κάποιων ωρών είναι γιατί τα σεμινάρια αυτά τα περισσότερα είναι "Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνεις"...δηλαδή είναι διοργανωμένα απ'το ΙΔΕΚΕ...δηλαδή χρηματοδοτούμενα...δηλαδή τρώγαν απ'τα κονδύλια φράγκα...κι αυτό το ξέρω εκ των έσω!! Έχω δουλέψει με σύμβαση στη διοίκηση των ΚΕΕ...και εκεί μαθαίναμε τα χαμπέρια και των ΣΔΕ και όλα τα συναφή...γι αυτό τους συνέφερε να δίνουν μέσω των εγκυκλίων τους τόση βαρύτητα σ'αυτά τα σεμινάρια για να έχουν φυσικά ζήτηση και φυσικά να τρώνε φράγκα αυτοί!! Στον νομό μου έγινε σάλος μ'αυτά τα θέματα!  Αλλιώς πώς δικαιολογείται νομίζεις να μην δίνουν καθόλου μόρια στη θεματική ενότητα "Εκπαίδευση Ενηλίκων" του μεταπτυχιακού "Σπουδές στην Εκπαίδευση" του ΕΑΠ που η μία του θεματική ισούται σε ύλη με την ύλη τριών Πανεπιστημιακών εξαμήνων συμβατικού Πανεπιστημίου,που έχει απαιτητικότατες εργασίες και μερικές απ'αυτές με έρευνα ποιοτική και ποσοτική  με τη μέθοδο PSSC και πάει λέγοντας...;;; Τουλάχιστον έχουν την τσίπα να δίνουν τα μόρια στο μεταπτυχιακό "Εκπαίδευση Ενηλίκων" του ΕΑΠ και στο αντίστοιχο που έχει το ΦΠ στη Θεσ/νικη....Και το κορυφαίο...κάναν κι αυτούς που τα έκαναν να νομίζουν πως φτάνει η εκπαίδευση αυτή την εκπαίδευση των σπουδών...Αλλά άλλο πράγμα είναι φυσικά οι σπουδές και άλλο οι επιμορφώσεις....αυτη τη διαφορά την έμαθα εξάλλου καλά διαβάζοντας για την εκπαίδευση ενηλίκων! Μπορώ και να παραθέσω τις διαφορές μεταξύ επιμόρφωσης και σπουδών...αλλά δεν ήταν αυτός  ο σκοπός μου...άσε που μάλλον τις ξέρεις κι εσύ...
Αυτά για να μπαίνουν κάποια πράγματα στη θέση τους...χωρίς να κάνω επίθεση σε κανέναν,αλλά έχω κουραστεί και σιχαθεί σ'άυτή τη χώρα η λαμογιά (αυτών που έχουν πόστα) να επικρατεί και να διαμορφώνει συνειδήσεις,αντιλήψεις και να παραγκωνίζεται έτσι ο μόχθος και η εξειδίκευση!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3480 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 01:39:14 πμ »
ναι ξερω. εγω κανω το μεταπτυχιακο του πανεπιστημιου Μακεδονιας το οποιο πανεπιστημιο διοργανωνει και τετοια σεμιναρια

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3481 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 09:42:19 πμ »
κανένα νεότερο έχουμε για τους πίνακες? ασχολούνται καθόλου αυτοί να τους βγάλουν ???

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3482 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 08:11:43 μμ »
Σημερα μιλησα με ΣΔΕ και μου ειπαν μετα τα Χριστουγεννα τα αποτελεσματα.
Οσο για ολα τα αλλα ειναι στο αερα μου ειπαν....
Καληνυχτα Ελλαδα...

Πρωτα ο μαθητης.....χαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3483 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 09:15:15 μμ »
Σημερα μιλησα με ΣΔΕ και μου ειπαν μετα τα Χριστουγεννα τα αποτελεσματα.
Οσο για ολα τα αλλα ειναι στο αερα μου ειπαν....
Καληνυχτα Ελλαδα...

Πρωτα ο μαθητης.....χαχαχαχαχα

Με ΣΔΕ; Καλά αυτοί στα σχολεία (ακόμα και οι διευθυντές) δεν έχουν ιδέα. Το λέω γιατί μίλησα πρόσφατα με το διευθυντή του δικού μου ΣΔΕ. Μόνο από το ΙΔΕΚΕ αν θα μάθουμε κάτι.

Ποια είναι "όλα τα άλλα";
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 12, 2011, 09:17:01 μμ από sylvia77 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3484 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 09:23:26 μμ »
Σημερα μιλησα με ΣΔΕ και μου ειπαν μετα τα Χριστουγεννα τα αποτελεσματα.
Οσο για ολα τα αλλα ειναι στο αερα μου ειπαν....
Καληνυχτα Ελλαδα...

Πρωτα ο μαθητης.....χαχαχαχαχα

Με ΣΔΕ; Καλά αυτοί στα σχολεία (ακόμα και οι διευθυντές) δεν έχουν ιδέα. Το λέω γιατί μίλησα πρόσφατα με το διευθυντή του δικού μου ΣΔΕ. Μόνο από το ΙΔΕΚΕ αν θα μάθουμε κάτι.

Ποια είναι "όλα τα άλλα";
ο διευθυντής που μίλησες εσυ, τι σου είπε? να διασταυρωσουμε πληροφοριες που εχουν οι διαφοροι διευθυντες να βρουμε μια ακρη

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3485 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 09:25:13 μμ »
Ότι δεν έχουν ιδέα και τα περιμένουν μαζί με μας. Από μέρα σε μέρα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160663
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 973
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 958
Σύνολο: 971

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.