*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997920 φορές)

0 μέλη και 20 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν ξεπέρασες τα 5 πέρυσι, όχι.
Μη σου κάνει εντύπωση και το 12 υποχρεωτικό ήταν το τεβε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Lio
Ναι,αυτο εννοω!Απλα αν δηλωσες πχ. 2 σδε θα ερωτηθεις σε πιο απο τα δυο αναλογα με τη σειρα προτιμησης?Σωστα το καταλαβα?

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
όχι ανάλογα με τον πίνακα πάει όχι ανάλογα με τα σδε που δήλωσες.
Πχ αν είσαι 7η στον πίνακα αλλά πρώτη στο σδε που δήλωσες, πάλι έβδομη θα σε πάρουν τηλ

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδη αν η περιοχη μου εχει 5 σδε θα παρει τους πρωτους 5.Αν ομως πχ.Ο 4ος δηλωσε 3 σδε απο τα 5 θα ερωτηθει να παει και στα αλλα 2 που δε δηλωσε?? ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ναι

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
οκ!Ευχαριστω Lio.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δηλαδη αν η περιοχη μου εχει 5 σδε θα παρει τους πρωτους 5.Αν ομως πχ.Ο 4ος δηλωσε 3 σδε απο τα 5 θα ερωτηθει να παει και στα αλλα 2 που δε δηλωσε?? ::)

Προφανώς όχι! Αφού δεν τα δήλωσε, θα ερωτηθεί να πάει μόνο για όσα έχει δηλώσει.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
όπως ακριβώς στα λέω, ρωτάνε για όλα τα σδε, ηταν σαφης η απάντηση από την ομάδα έργου

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Συμφωνώ με Lio. Όπως τα λέει είναι. καταρχάς υπάρχουν πολλά ΣΔΕ που ιδρύθηκαν μετά την προκήρυξη και δεν τα δήλωσε κανένας. Ο πρώτος αν θέλει να πάει σε αυτά θα πάει.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σωστά, αυτό δεν το είχα σκεφτεί, αλλά επιπλέον σιγά μην έχουν τα χαρτιά μπροστά τους.
Εδώ για άλλα κ άλλα δεν μπορούν να οργανωθούν...

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Αυτό τουλάχιστο ήταν το σύστημα παλιότερα, πριν εισάγουν για λίγα χρόνια την, απαράδεκτη, επιλογή ενός μόνο Σ.Δ.Ε. Δηλαδή ξεκινούσαν απ' τον πρώτο του πίνακα, του ανέφεραν τα διαθέσιμα Σ.Δ.Ε. της περιφέρειας και ώρες στο καθένα και τον καλούσαν να επιλέξει. Στη συνέχεια καλούσαν τον επόμενο και του πρότειναν τα εναπομείναντα Σ.Δ.Ε. κ.ο.κ.  Παλιότερα δήλωνες απλά περιφέρεια και όχι Σ.Δ.Ε., οπότε δεν υπήρχε ζήτημα για  Σ.Δ.Ε. που δεν είχες δηλώσει στην αίτηση, αλλά αφού ο Li0 έχει πληροφόρηση απ' την Ομάδα Έργου, οι εκπαιδευτές θα ερωτούνται και γι' αυτά  (εξάλλου όπως σωστά επισήμανε o rainbowman, αυτο θα συνέβαινε αναπόφευκτα αφού κάποια Σ.Δ.Ε. ιδρύθηκαν μετά την υποβολή των αιτήσεων).

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Με πήραν τηλ από το ινεδιβιμ, και μου είπαν για να εγκριθούν οι πληρωμές πρέπει να κόψουμε τεβε όλοι όσοι είχαμε πέρυσι 15ωρα.
Επίσης μου είπαν ότι μέχρι τέλος της εβδομάδας ή βαριά αρχές της επόμενης αρχίζουν να καλούν.

Τεβε υποχρεωτικό για φέτος.

Σου ζήτησαν να κόψεις ΤΩΡΑ τεβε για τις πληρωμες που χρωστάνε??κι εγώ είχα 15ωρο αλλά το εκκαθαριστικό μου (που αυτό ζητούσαν άλλωστε για να μας πληρώσουν) δεν ξεπερνάει τα 5000 απο ελεύθερα επαγγέλματα...μήπως ξεπέρασες τα 5000 μέσα στο 13 από ελεύθερα επαγγέλματα και γι'αυτό σου ζητάνε τεβε?εγώ ξεπέρασα τα 5000 αλλά μέσα στο 14.....εννοείται ότι θα ανοίξω μπλοκάκι για τη φετινή σχολική χρονιά αλλά όχι για να με πληρώσουν τώρα!αφου στο εκκαθαριστικό που ζήτησαν φαίνομαι καθαρή!(κέρδη του 13)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
όπως ακριβώς στα λέω, ρωτάνε για όλα τα σδε, ηταν σαφης η απάντηση από την ομάδα έργου

Αν ενημερώθηκες έτσι από την Ομάδα Έργου, τότε πάσο! Εγώ απάντησα σύμφωνα με τη λογική αφού (ανεξάρτητα από το θέμα των ΣΔΕ που ιδρύθηκαν εκ των υστέρων) θα έπρεπε να καλείται ο κάθε υποψήφιος να επιλέξει ανάμεσα σε όσα ΣΔΕ είχε δηλώσει όπως γίνεται και με τους αναπληρωτές που τους τοποθετούν μόνο στις επιλογές που δηλώνουν.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να σου πω την αληθεια δεν ρώτησα αν ήταν για το 13 ή για το 14, γιατί ήταν σαφής η δήλωσή της ότι πρέπει να τους πάω τεβε.
Αν σε πάρουν τηλ (που το απεύχομαι)θα σε πουν ανάλογα με την περίπτωσή σου!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 885
Σύνολο: 890

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.