*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997856 φορές)

0 μέλη και 28 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dis_stam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8008 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 10:25:19 μμ »
Αυτά πες τα άλλου. Οι πρώτοι θα παραμείνουν πρώτοι και στη νέα προκήρυξη. Επειδή δεν τα πηγές καλα την προηγούμενη φορά μην ελπίζεις να πάρεις καλύτερη θέση.
Εγώ είτε βγει νέα είτε μείνει η παλιά τις ώρες μου θα τις πάρω γιατί έχω τα μόρια και αξίζω να τις πάρω.
Τα παραμυθάκια σας άλλου. Η ζήλια σας αντιπροσωπεύει το "όσα δεν κάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
Στα μόνα που είστε ικανοί ειναι καμία καταγγελιουλα. Να πάρετε κανα διδακτορικό κανα δεύτερο πτυχίο να πάτε να δουλέψετε 6-7 χρόνια να επιμορφωθειτε δεν το σκέφτηκες; Το πολυ πολυ να σκέφτηκες να κρατήσεις καμία μούφα κάρτα ανεργίας για αυτό θες και νέα προκήρυξη. Αλλα μη χαίρεσαι ούτε αυτό έπιασε φέτος το κόλπο.
Μη φας έχω γλαρόσουπα.
Με την ίδια λογική δεν σε χαλάνε οι μόνιμοι συνάδελφοι αποσπασμένοι στα σδε που σου παίρνουν ωρίτσες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8009 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 11:17:54 μμ »
Τα ίδια και τα ίδια κουράζουν.
Σε όποιον είναι ενάντια στην άμεση πρόσληψη ωρομισθίων απλά ας του απαντήσουμε "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
Και καλά κάνουν οι περισσότεροι συνάδελφοι και τους αγνοούν.
Αυτό θα κάνω και εγώ από εδώ και πέρα.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2016, 11:23:59 μμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8010 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 11:21:09 μμ »
Ει ψιτ επιμορφωμένε!!!!!
Θέλεις να μου δείξεις που λέει η τελευταία προκήρυξη την δυνατότητα ανανέωσης της σύμβασης?????

http://applications.inedivim.gr/ideke/static/ekpedeytes_prok.pdf

Μάλλον εσύ τα ... κάνεις κρεμαστάρια τελικα...

Ο άλλος μιλάει για ανανέωση σύμβασης ακόμα. Από κει φαίνεται ότι στου κουφού τη πόρτα όσο θέλεις βρόντα.
Και τα εϊ ψιτ και φίλε συζητήστε τα στα καφενεία και όταν και άμα αποκτήσετε τα μόρια και σας πάρουν καλύτερα να τα αφήσετε στην άκρη.

Αποσυνδεδεμένος grdrios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8011 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 01:30:37 πμ »
Τα ίδια και τα ίδια κουράζουν.
Σε όποιον είναι ενάντια στην άμεση πρόσληψη ωρομισθίων απλά ας του απαντήσουμε "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
Και καλά κάνουν οι περισσότεροι συνάδελφοι και τους αγνοούν.
Αυτό θα κάνω και εγώ από εδώ και πέρα.

Οι άλλοι δεν μιλάνε και καλά κάνουν. Δημιουργήθηκε μία κατάσταση που τους βολεύει, τι να πουν;

Εσύ ξεκίνησες με το αστείο επιχείρημα της αγάπης προς τα ΣΔΕ και του καλού των μαθητών.
Συνέχισες με το επιχείρημα "και να έβγαιναν οι πίνακες ίδιοι θα ήταν". Πολύ τεκμηριωμένο και αυτό!!!!
Και κατέληξες στο επιχείρημα "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"!!!!

Ούτε παιδάκια δημοτικού δεν έχουν πιο αστεία επιχειρήματα.
Τι να λέμε τώρα. Μιλάμε για επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος grdrios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8012 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 02:18:28 πμ »
Να ξεκαθαρίσουμε ένα πράγμα: δεν πρόκειται για ανανέωση συμβάσεων αλλά για κλήση ωρομισθιών από τους πίνακες του 2014, στο οριακό σημείο που φτάσαμε. Και δεν σημαίνει ότι θα εργαστούν οι ίδιοι (οι πρώτοι κάθε πίνακα), γιατί τα δεδομένα αλλάζουν π.χ. μπορεί να απασχολούνται ήδη αλλού, να έχουν αλλάξει τόπο συμφερόντων κλπ κλπ. Κι επίσης είναι άδικο και για όσους είναι ήδη στους πίνακες κι ενώ βρισκόταν σε χαμηλή σχετικά θέση, τελικά εργάστηκαν πέρυσι σε ΣΔΕ αλλά αυτό δεν θα προσμετρηθεί και δεν θα εμφανιστεί πουθενά. Η προκήρυξη έπρεπε να έχει βγει από το Σεπτέμβριο, τώρα και να βγει θα ισχύσει από του χρόνου. Τα υπόλοιπα είναι για να τρωγόμαστε μεταξύ μας.

Σωστά. Υπάρχουν άτομα που αδικούνται γιατί θα είχαν καλύτερη θέση από αυτή που είχαν στην προηγούμενη λίστα.
Έπρεπε να είχαν βγάλει προκύρηξη από Σεπτέμβρη. Τώρα ότι και να πεις είναι αργά.
Δεν λέω ότι φταίνε οι συνάδελφοι που είναι ψηλά στη λίστα, αλλά όχι και να προβάλουμε και γελοία "επιχειρήματα" από πάνω.

Αποσυνδεδεμένος Sextos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8013 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 11:56:21 πμ »
Οι άλλοι δεν μιλάνε και καλά κάνουν. Δημιουργήθηκε μία κατάσταση που τους βολεύει, τι να πουν;

Εσύ ξεκίνησες με το αστείο επιχείρημα της αγάπης προς τα ΣΔΕ και του καλού των μαθητών.
Συνέχισες με το επιχείρημα "και να έβγαιναν οι πίνακες ίδιοι θα ήταν". Πολύ τεκμηριωμένο και αυτό!!!!
Και κατέληξες στο επιχείρημα "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"!!!!

Ούτε παιδάκια δημοτικού δεν έχουν πιο αστεία επιχειρήματα.
Τι να λέμε τώρα. Μιλάμε για επίπεδο.

Εντάξει ρε παιδιά και με τα μόρια της ανεργίας (ψευτοανεργίας όπως πολλές φορές έχει αποδειχθεί), πολυτεκνίας κ.τ.λ. δεν μιλούσε η άλλη πλευρά. Και όταν μιλούσε, έλεγε να στηριχτούν οι άνεργοι και άλλες παρόμοιες μπούρδες. Καλά το πιο τεκμηριωμένο επιχείρημα είναι αυτό που λέγατε να στηριχτούν οι νέοι συνάδελφοι. Γελοιότητα από τις λίγες. Να στηριχτούν οι νέοι συνάδελφοι όχι όμως σε βάρος άλλων. Δηλαδή όσοι έχουν ΜΑ & PhD, προϋπηρεσία από τα ΣΔΕ της κάτω Μαγούλας έως τα ΣΔΕ της Αθήνας, επιμορφώσεις κ.α. στον καιάδα; Αυτό λέγεται ανθρωποφαγία. Η τότε ανθρωποφαγία σας είχε αρέσει. Η τωρινή σας πειράζει.

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8014 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 01:10:20 μμ »
Εγω τος καταλαβαίνω τουυς ανεργους και τους εχω υπερασπιτεί ξανά. Όλοι και οι παλιοί ακόμα άνεργοι είμαστε.

 ΑΛΛΑ δεν καταλαβαίνω τον χαμό που γίνεται, καθώς πρόπερσι το 2012-2013 και 2013 -2014 είχε γίνει ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πράγμα!!! Οι πίνακες της προκύρηξης τους 2012 βάση των οποίων έγιναν οι προσλήψεις το Μάρτιο του 2013  χρησιμοποιήθηκαν για το σχολικό έτος 2013-2014 και μάλιστα είχαν μπει οι ωρομίσθιι ΑΜΕΣΩΣ!!!!

Τώρα έαν έβγαινε προκυρηξη, θα έμπαιναν οι ωρομίσθιοι ΚΑΛΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΜΑΙΟ!!! ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ!!!

Επίσης εκτος ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ περιπτώσεων ΠΑΛΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΙ!!Προφανώς ο χαμός γίνεται για την επάρκεια ΑΛΛΑ ακόμα και αυτοί που ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ να δώσουν ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΝΕ!!! ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ!!!!!

Μηπως αντι να μαλλιοτραβμαστε ΤΖΑΜΠΑ να πιέζαμε ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΗΔΙΑ ΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ???
Εχετε καταλάβει ΤΙ θα γίνει του χρόνου??? ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕ ΘΕΣΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ!!!! Δεν ξέρω αν στις περιοχές σας έχετε επαφή με άλλους μονιμους συναδέλφους , αλλά στην δική μου ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ!!! Από τώρα προετοιμάζονται για του χρόνου. 

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8015 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 01:16:06 μμ »
Ει ψιτ επιμορφωμένε!!!!!
Θέλεις να μου δείξεις που λέει η τελευταία προκήρυξη την δυνατότητα ανανέωσης της σύμβασης?????

http://applications.inedivim.gr/ideke/static/ekpedeytes_prok.pdf

Μάλλον εσύ τα ... κάνεις κρεμαστάρια τελικα...

Δεν είναι ανανέωση σύμβασης. Οι πίνακες παραμένουν οι ίδιοι όχι οι συμβάσεις. Απλό είναι. Και προσέχετε λίγο πως μιλάτε εδώ μέσα. Θέλουμε να μπαίνουμε και σε τάξη τρομάρα μας!!!

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8016 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 01:36:45 μμ »
Εγω τος καταλαβαίνω τουυς ανεργους και τους εχω υπερασπιτεί ξανά. Όλοι και οι παλιοί ακόμα άνεργοι είμαστε.

 ΑΛΛΑ δεν καταλαβαίνω τον χαμό που γίνεται, καθώς πρόπερσι το 2012-2013 και 2013 -2014 είχε γίνει ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πράγμα!!! Οι πίνακες της προκύρηξης τους 2012 βάση των οποίων έγιναν οι προσλήψεις το Μάρτιο του 2013  χρησιμοποιήθηκαν για το σχολικό έτος 2013-2014 και μάλιστα είχαν μπει οι ωρομίσθιι ΑΜΕΣΩΣ!!!!

Τώρα έαν έβγαινε προκυρηξη, θα έμπαιναν οι ωρομίσθιοι ΚΑΛΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΜΑΙΟ!!! ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ!!!

Επίσης εκτος ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ περιπτώσεων ΠΑΛΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΙ!!Προφανώς ο χαμός γίνεται για την επάρκεια ΑΛΛΑ ακόμα και αυτοί που ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ να δώσουν ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΝΕ!!! ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ!!!!!

Μηπως αντι να μαλλιοτραβμαστε ΤΖΑΜΠΑ να πιέζαμε ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΗΔΙΑ ΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ???
Εχετε καταλάβει ΤΙ θα γίνει του χρόνου??? ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕ ΘΕΣΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ!!!! Δεν ξέρω αν στις περιοχές σας έχετε επαφή με άλλους μονιμους συναδέλφους , αλλά στην δική μου ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ!!! Από τώρα προετοιμάζονται για του χρόνου.
Ωραία τι μας τα λες αυτά ; θα φανεί στο τέλος τι θα γίνει, αν θα λογαριάσουν τις διαμαρτυρίες ή όχι και τι θα πει και η ευρωπαϊκή επιτροπή για όλα αυτά (αν βέβαια ασχοληθούν με εμάς) την πιστοποίηση περισσότεροι δεν την έδωσαν από μαγκιά και μπράβο τους που δικαιώθηκαν άλλωστε «Κάθε Λαός είναι άξιος των ανθρώπων που τον κυβερνούν», και να σου πω αν εγώ αδικούμαι τι με νοιάζει αν θα πάρουν αποσπασμένους η όχι καλύτερα να παίρνουν αποσπασμένους μήπως πάρουν αναπληρωτές!
 

Αποσυνδεδεμένος grdrios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8017 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 02:08:49 μμ »
Εντάξει ρε παιδιά και με τα μόρια της ανεργίας (ψευτοανεργίας όπως πολλές φορές έχει αποδειχθεί), πολυτεκνίας κ.τ.λ. δεν μιλούσε η άλλη πλευρά. Και όταν μιλούσε, έλεγε να στηριχτούν οι άνεργοι και άλλες παρόμοιες μπούρδες. Καλά το πιο τεκμηριωμένο επιχείρημα είναι αυτό που λέγατε να στηριχτούν οι νέοι συνάδελφοι. Γελοιότητα από τις λίγες. Να στηριχτούν οι νέοι συνάδελφοι όχι όμως σε βάρος άλλων. Δηλαδή όσοι έχουν ΜΑ & PhD, προϋπηρεσία από τα ΣΔΕ της κάτω Μαγούλας έως τα ΣΔΕ της Αθήνας, επιμορφώσεις κ.α. στον καιάδα; Αυτό λέγεται ανθρωποφαγία. Η τότε ανθρωποφαγία σας είχε αρέσει. Η τωρινή σας πειράζει.

Μου αρέσει που έχεις χωρίσει τους πάντες σε πλευρές και έχεις βγάλει και απόλυτα συμπεράσματα, αυθαίρετα πάντα, για το τι υποστηρίζει η μία πλευρά και τι η άλλη.

Αποσυνδεδεμένος κοροιδοκαθηγητη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Κακομοίρη εκπαιδευτικέ
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8018 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 02:30:17 μμ »
Εγω τος καταλαβαίνω τουυς ανεργους και τους εχω υπερασπιτεί ξανά. Όλοι και οι παλιοί ακόμα άνεργοι είμαστε.

 ΑΛΛΑ δεν καταλαβαίνω τον χαμό που γίνεται, καθώς πρόπερσι το 2012-2013 και 2013 -2014 είχε γίνει ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πράγμα!!! Οι πίνακες της προκύρηξης τους 2012 βάση των οποίων έγιναν οι προσλήψεις το Μάρτιο του 2013  χρησιμοποιήθηκαν για το σχολικό έτος 2013-2014 και μάλιστα είχαν μπει οι ωρομίσθιι ΑΜΕΣΩΣ!!!!

Τώρα έαν έβγαινε προκυρηξη, θα έμπαιναν οι ωρομίσθιοι ΚΑΛΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΜΑΙΟ!!! ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ!!!

Επίσης εκτος ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ περιπτώσεων ΠΑΛΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΙ!!Προφανώς ο χαμός γίνεται για την επάρκεια ΑΛΛΑ ακόμα και αυτοί που ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ να δώσουν ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΝΕ!!! ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ!!!!!

Μηπως αντι να μαλλιοτραβμαστε ΤΖΑΜΠΑ να πιέζαμε ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΗΔΙΑ ΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ???
Εχετε καταλάβει ΤΙ θα γίνει του χρόνου??? ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕ ΘΕΣΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ!!!! Δεν ξέρω αν στις περιοχές σας έχετε επαφή με άλλους μονιμους συναδέλφους , αλλά στην δική μου ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ!!! Από τώρα προετοιμάζονται για του χρόνου.

Ναι ρε Μάριε αλλά η ίδια η σύμβαση την προέβλεπε την ανανέωση τότε, θυμάσαι???
http://www.inedivim.gr/attachments/article/97/2012-10-02-prosklisi-oromisth.pdf
Ενώ τώρα ο φανταστικός .. υπουργός του λαού μας λέει αυθαίρετα άλλα... (προφανώς για την κάλυψη των υμετέρων..)
Αυτό λέμε και σχολιάζουμε!!!
Αλλά είπαμε, δεν βγαίνει προκήρυξη γιατί δεν προλαβαίνουμε και γιατί σκεφτήκαμε Γενάρη μήνα τους εκπαιδευόμενους και γιατί έτσι μου γουστάρει!!!! Κυβέρνηση δεν είμαι???? (όπως λέει και το γνωστό τρέιλερ εκπομπής!!!)
Πώς λέγεται αυτός που συνεχίζει να μιλάει ακόμα κι όταν κανείς δεν ενδιαφέρεται???
Απ. Καθηγητής!!

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8019 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 04:34:21 μμ »
Ωραία τι μας τα λες αυτά ; θα φανεί στο τέλος τι θα γίνει, αν θα λογαριάσουν τις διαμαρτυρίες ή όχι και τι θα πει και η ευρωπαϊκή επιτροπή για όλα αυτά (αν βέβαια ασχοληθούν με εμάς) την πιστοποίηση περισσότεροι δεν την έδωσαν από μαγκιά και μπράβο τους που δικαιώθηκαν άλλωστε «Κάθε Λαός είναι άξιος των ανθρώπων που τον κυβερνούν», και να σου πω αν εγώ αδικούμαι τι με νοιάζει αν θα πάρουν αποσπασμένους η όχι καλύτερα να παίρνουν αποσπασμένους μήπως πάρουν αναπληρωτές!
Ααχαχχα!!! καλό!!
Ναι συνάδελφε, εσένα περιμένει ο πίνακας αναπληρωτών!! Με τις 60 αποσπάσεις πληροφορικών στα ΣΔΕ του χρόνου που ευχεσαι να γίνεουν για να μην έχουμε εμείς οι παλιοί δουλειά θα υπερπηδήσεις του χρόνου τους 1-2-3 χιλιάδες που είναι πάνω από εσένα στον πίνακα και θα σε πάρουν και αναπληρωτή!!




Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8020 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 06:04:04 μμ »
Ααχαχχα!!! καλό!!
Ναι συνάδελφε, εσένα περιμένει ο πίνακας αναπληρωτών!! Με τις 60 αποσπάσεις πληροφορικών στα ΣΔΕ του χρόνου που ευχεσαι να γίνεουν για να μην έχουμε εμείς οι παλιοί δουλειά θα υπερπηδήσεις του χρόνου τους 1-2-3 χιλιάδες που είναι πάνω από εσένα στον πίνακα και θα σε πάρουν και αναπληρωτή!!

 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Sextos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #8021 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 06:22:14 μμ »
Μου αρέσει που έχεις χωρίσει τους πάντες σε πλευρές και έχεις βγάλει και απόλυτα συμπεράσματα, αυθαίρετα πάντα, για το τι υποστηρίζει η μία πλευρά και τι η άλλη.

Ενώ εσύ με το "Οι άλλοι δεν μιλάνε και καλά κάνουν. Δημιουργήθηκε μία κατάσταση που τους βολεύει, τι να πουν;" δεν τους έχεις χωρίσει σε πλευρές! Το κωμικό είναι βέβαια ότι κρίνεις όσα γράφονται και χαρακτηρίζεις απόψεις άλλων ως "αστείες", "ατεκμηρίωτες", "για παιδιά δημοτικού" και άλλα τέτοια χωρίς να υποστηρίζεις επί της ουσίας τίποτα. Η αποθέωση του τίποτα  για την ακρίβεια,  καθώς δεν υπάρχει ούτε ίχνος επιχειρήματος, ούτε υποψία συγκεκριμένης άποψης σε όσα γράφεις. Άφησε, λοιπόν, τις απόψεις των άλλων και προσπάθησε να διατυπώσεις έστω μια συγκεκριμένη σκέψη χωρίς να βρίζεις, να χαρακτηρίζεις, να ειρωνεύεσαι και να προσβάλεις.  Επίσης, επειδή εσύ μιλάς για επίπεδο, μπορείς να ξεκινήσεις από τη βελτίωση του δικού σου και βαθμιαία να πας και στο επίπεδο των άλλων. Τέλος, μπορείς να ανοίξεις και ένα λεξικό της Νέας Ελληνικής για να μάθεις την έννοια του "απόλυτου" και του "αυθαίρετου". Κάθε αρχή και δύσκολη, κουράγιο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 922
Σύνολο: 926

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.