*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1545064 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5376 στις: Ιούλιος 20, 2014, 06:23:53 μμ »
Ενταξει καλε μου ανθρωπε δεν θα ερθουμε στο μαγαζακι σου μεχρι να τοποθετηθεις!!!οκ!!!μπορεις να πανηγυρισεις!!!(τωρα βεβαια εσυ πως βρεθηκες εκει χωρις οργανικη κ ολοι οι υπολοιποι που τωρα υπερασπιζεστε το νομιμο,δεν θα ρωτησω!εγω παντως επειδη το εχω ξαναπει,την "οργανικη μου" τη χαριζω σε οποιον θελει κ ναι θελω να ερθω στο σπιτι μου κ ας καλυπτω λειτουργικο κενο,θα το παρω το ρισκο γιατι ο βρεγμενος τη βροχη δεν τη φοβαται,το χειροτερο που μπορει να μου συμβει,να πλεοναζω κ να με απολυσουν;μα ουτως ή αλλως δεν σκοπευω να ζω ολη μου τη ζωη με την οικογενεια μου χωρισμενη στα δυο,καποια στιγμη θα παραιτηθω!)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:17 »

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5377 στις: Ιούλιος 20, 2014, 06:36:56 μμ »
Ενταξει καλε μου ανθρωπε δεν θα ερθουμε στο μαγαζακι σου μεχρι να τοποθετηθεις!!!οκ!!!μπορεις να πανηγυρισεις!!!(τωρα βεβαια εσυ πως βρεθηκες εκει χωρις οργανικη κ ολοι οι υπολοιποι που τωρα υπερασπιζεστε το νομιμο,δεν θα ρωτησω!εγω παντως επειδη το εχω ξαναπει,την "οργανικη μου" τη χαριζω σε οποιον θελει κ ναι θελω να ερθω στο σπιτι μου κ ας καλυπτω λειτουργικο κενο,θα το παρω το ρισκο γιατι ο βρεγμενος τη βροχη δεν τη φοβαται,το χειροτερο που μπορει να μου συμβει,να πλεοναζω κ να με απολυσουν;μα ουτως ή αλλως δεν σκοπευω να ζω ολη μου τη ζωη με την οικογενεια μου χωρισμενη στα δυο,καποια στιγμη θα παραιτηθω!)
Napi τα πες τελεια!
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5378 στις: Ιούλιος 20, 2014, 06:41:38 μμ »
Ενταξει καλε μου ανθρωπε δεν θα ερθουμε στο μαγαζακι σου μεχρι να τοποθετηθεις!!!οκ!!!μπορεις να πανηγυρισεις!!!(τωρα βεβαια εσυ πως βρεθηκες εκει χωρις οργανικη κ ολοι οι υπολοιποι που τωρα υπερασπιζεστε το νομιμο,δεν θα ρωτησω!εγω παντως επειδη το εχω ξαναπει,την "οργανικη μου" τη χαριζω σε οποιον θελει κ ναι θελω να ερθω στο σπιτι μου κ ας καλυπτω λειτουργικο κενο,θα το παρω το ρισκο γιατι ο βρεγμενος τη βροχη δεν τη φοβαται,το χειροτερο που μπορει να μου συμβει,να πλεοναζω κ να με απολυσουν;μα ουτως ή αλλως δεν σκοπευω να ζω ολη μου τη ζωη με την οικογενεια μου χωρισμενη στα δυο,καποια στιγμη θα παραιτηθω!)
++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος kesk1506

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5379 στις: Ιούλιος 20, 2014, 06:44:43 μμ »
ΒΑΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΜΕΧΡΙ  2013  για Αθήνα πάντα υπήρχε μια με 60  μόρια ενω Β Ανατ Αττική είχε 54 περυσι
ΠΟΣΟ  να πάνε ;
Φέτος υποτιθετε ότι θα ήταν καλύτερα !!!!

ΟΣΟ ΖΩ ΕΛΠΙΖΩ  ( Μήπως ο Λοβέρδος καταλάβει οτι αυτά τα νούμερα είναι μόνο για εκλογές  και ότι η Π.Ε και Δ.Ε πρέπει να λειτουργούν με το ιδιο σκεπτικό στις μεταθέσεις  )

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:17 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5380 στις: Ιούλιος 20, 2014, 06:54:10 μμ »
...
Τι μπορεί να γίνει;
- Να δίνονται μεταθέσεις ακόμα και όταν υπάρχουν μικρά οργανικά πλεονάσματα προκειμένου να δημιουργείται ένα "μαξιλαράκι" διαθεσιτών που θα καλύπτουν τα λειτουργικά κενά που νομοτελειακά θα προκύψουν. Και ας τεθεί ένα όριο στο πόσοι θα είναι αυτοί (π.χ. 10% επί των οργανικών).
- Να συνεχιστούν οι μετατάξεις σε φορείς μέχρι μηδενισμού αποσπάσεων. Να τελειώνουμε με το φαινόμενο "είμαι δια βίου αποσπασμένος αλλά κρατάω και την οργανική στο σχολείο μου" γιατί έτσι δεν μπορεί να μετατεθεί κάποιος που θέλει πραγματικά να μπει στην τάξη.
- Να κατανέμεται ισομερώς η μείωση των ωρών των διευθυντών και των συμβούλων σε όλες τις ειδικότητες για τον υπολογισμό των οργανικών κενών.
Συμφωνώ απόλυτα με τα δύο πρώτα, έχω μία επιφύλαξη στο τρίτο και θα ήθελα να δω και απόψεις άλλων.
  

Αποσυνδεδεμένος LIBERTAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5381 στις: Ιούλιος 20, 2014, 07:00:38 μμ »
Τελικά, πήρε κανένας φιλόλογος μετάθεση για Αττική; Γνωρίζει κανείς με πόσα μόρια; Με 93 και κάτι (+6 για Δ' Αθήνας) ούτε Α΄-Β΄-Γ΄-Δ΄Αθήνας, ούτε Α' Πειραιά, ούτε Α'-Β΄Ανατολικής Αττικής! Καλό Κουράγιο στους ομοιοπαθούντες!

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5382 στις: Ιούλιος 20, 2014, 07:02:34 μμ »
Libertas ξέρεις το αποτέλεσμα της αίτησης μετάθεσής σου;

Αποσυνδεδεμένος LIBERTAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5383 στις: Ιούλιος 20, 2014, 07:07:05 μμ »
Από τηλεφωνική επικοινωνία με το 6944653607 που είδα στο forum την Παρασκευή, αρνητικό το αποτέλεσμα! Πουθενά το όνομά μου στις λίστες!

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5384 στις: Ιούλιος 20, 2014, 07:09:27 μμ »
Θες να πεις οτι η αθήνα δεν άνοιξε για φιλολόγους ούτε με 93 μόρια; Τι λέτε ρε παιδιά, αυτό δεν έχει ξαναγινεί.... Που έφτασε η βάση άραγε πάνω από 100 ή δεν πήρε κανέναν;
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5385 στις: Ιούλιος 20, 2014, 07:09:42 μμ »
Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι οι μεταθέσεις δεν ξεπερνούν συνολικά τις 750 !!! Δυστυχώς, αν δεν αλλάξει συνολικά η πολιτική αυτή των συγχωνεύσεων, των περικοπών ,των απολύσεων και των ανύπαρκτων διορισμών, οι μεταθέσεις θα συνεχίσουν να γίνονται με το σταγονόμετρο και για τα μάτια του κόσμου.

Αποσυνδεδεμένος Ametathetos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την Μετάθεση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5386 στις: Ιούλιος 20, 2014, 07:11:30 μμ »
Από svouras
Τι μπορεί να γίνει;
- Να δίνονται μεταθέσεις ακόμα και όταν υπάρχουν μικρά οργανικά πλεονάσματα προκειμένου να δημιουργείται ένα "μαξιλαράκι" διαθεσιτών που θα καλύπτουν τα λειτουργικά κενά που νομοτελειακά θα προκύψουν. Και ας τεθεί ένα όριο στο πόσοι θα είναι αυτοί (π.χ. 10% επί των οργανικών).
- Να συνεχιστούν οι μετατάξεις σε φορείς μέχρι μηδενισμού αποσπάσεων. Να τελειώνουμε με το φαινόμενο "είμαι δια βίου αποσπασμένος αλλά κρατάω και την οργανική στο σχολείο μου" γιατί έτσι δεν μπορεί να μετατεθεί κάποιος που θέλει πραγματικά να μπει στην τάξη.


Επίσης
Για να αποκατασταθουν αδικίες προτείνω να λαμβάνονται υπόψη τα μόρια δυσμενών συνθηκών μόνο για αυτούς που έχουν πραγματικά υπηρετήσει στα δυσπρόσιτα και αυτό φυσικά να έχει αναδρομική ισχύ στον υπολογισμό των μορίων. Με λίγα λόγια να αφαιρεθούν μόρια  από εκείνους που τα απόκτησαν τις ένδοξες εποχές των αποσπάσεων

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5387 στις: Ιούλιος 20, 2014, 07:15:18 μμ »
Sun πώς ξέρεις ότι δεν ξεπερνούν τις 750 οι μεταθέσεις;

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5388 στις: Ιούλιος 20, 2014, 07:21:21 μμ »
Δηλαδη η προηγουμενη χρονια ηταν καλυτερη για τους φιλολογους😳😳😳😳Ντροπη!!!!!!!για να μην πω αισχος!!!!

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5389 στις: Ιούλιος 20, 2014, 07:23:37 μμ »
Sun πώς ξέρεις ότι δεν ξεπερνούν τις 750 οι μεταθέσεις;
Δεν έχει σημασία. Αύριο θα ανακοινωθούν τα ονόματα των "τυχερών". Υπομονή !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160692
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 367
Σύνολο: 387

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.