*

Αποστολέας Θέμα: Πρωτη φορα ωρομισθιος  (Αναγνώστηκε 23958 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Πρωτη φορα ωρομισθιος
« Απάντηση #126 στις: Δεκέμβριος 16, 2007, 01:41:54 πμ »
Μαλλον οπως το εθεσα το ερωτημα πιο πανω δεν εγινε κατανοητο. Επειδη ειπωθηκε οτι πρεπει οπωσδηποτε να εχεις βαλει 3 διαγωνισματα, εγω ρωτησα, αν διαλυθει το τμημα και δεν προλαβεις να βαλεις 3 διαγωνισματα, μηπως αυτο εχει καποια επιπτωση στο να παρεις τα μορια κανονικα, ως συνεπεια της μεχρι τοτε δουλειας σου.
Ρωτω μηπως τα διαγωνισματα ειναι εκ των ουκ ανευ, και διχως αυτα ακυρωνεται οτι εχεις κανει μεχρι τοτε, αν για καποιο λογο δεν τα κανεις(διαλυση τμηματος).
Τωρα ελπιζω εγινε κατανοητο τι ρωτω.
Τι συμβαινει σε αυτη την περιπτωση?

Σε αυτή την περίπτωση, έχουμε μια φλεγόμενη δευτεροβάθμια. Έχεις δει δευτεροβάθμια να καίγεται;

Πέραν του αστείου τώρα, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο. Δεν έχω συναντήσει ποτέ κανένα να ενδιαφέρεται για το τι γίνεται μέσα σε μια τάξη έτσι και κλείσει η πόρτα. Είτε διαγώνισμα κάνεις, είτε τραγουδάς "τρια πουλάκια κάθονται", το ίδιο του κάνει του συντονιστή. Τυπικά 3 διαγωνίσματα σημαίνει 1 ανά τρίμηνο. Πώς θα κάνεις το διαγώνισμα του γ' τριμήνου στο β' και πότε να κάνεις του α', αφού δεν έχεις αρχίσει ακόμα μαθήματα;

Και να σου πω και κάτι; Νομίζω ότι το παράκανες λίγο με το άγχος.  :) Δε λέω, κι εγώ έτρεμα πριν μπω σε τάξη (και άρχισα κι εγώ με ΠΔΣ), αλλά το πολύ το άγχος κακό θα κάνει. Άσε που τα παιδιά καταλαβαίνουν τα πάντα, και αν μπεις μέσα με άγχος, θα σου πάρουν τον αέρα με το καλημέρα. Δεν μπορείς να φανταστείς τι παρατηρούν. Αλλα καλύτερα να σταματήσω να γράφω, προτού σου δημιουργήσω περισσότερο άγχος!  ;)

Χαλάρωσε, και απόλαυσε το. Η διδασκαλία είναι μοναδική εμπειρία και θα θυμάσαι για πάντα την πρώτη φορά που θα μπεις σε τάξη. Μην τη χαλάσεις από το άγχος... Κρίμα δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρωτη φορα ωρομισθιος
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:06:13 »

Αποσυνδεδεμένος minus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρωτη φορα ωρομισθιος
« Απάντηση #127 στις: Δεκέμβριος 16, 2007, 10:40:36 πμ »
Ενταξει, προφανως και χρειαζομαι...χαλαρωση, οσο αυτο ειναι δυνατον, αφου καθε αρχη και δυσκολη οπως λεει και ο λαος μας.

Οποτε αν καταλαβα καλα, αν διαλυθει το τμημα(ο μη γενοιτο) και δεν γινουν 3 διαγωνισματα, ε, δε χαλασε κι ο κοσμος.
Τουλαχιστον οτι μορια εχεις μαζεψει ως τοτε, τα παιρνεις κανονικα, σωστα?

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρωτη φορα ωρομισθιος
« Απάντηση #128 στις: Δεκέμβριος 16, 2007, 10:22:06 μμ »
Πολύ ωραία!!! Mπαίνω στην 4η βδομάδα που κάνω ΠΔΣ και ουδείς μου είπε ότι πρέπει να βάλω κανενός είδους διαγώνισμα. Ευτυχώς που έχω κατεύθυνση και τους είπα από μόνη μου ότι στο μάθημα αμέσως μετά τα χριστούγεννα θα τους βάλω επαναληπτικό διαγώνισμα.
Minus αδίκως αγχώνεσαι. Δε βλέπεις ότι όλα (εκτός μερικών φωτεινών εξαιρέσεων, που ακόμη δεν τις έχω δει, αλλά δεν μπορεί, πρέπει να υπάρχουν) είναι μπάτε σκύλοι αλέστε;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160275
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 830
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 271
Σύνολο: 298

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.