*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2023  (Αναγνώστηκε 122942 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2258
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #714 στις: Αύγουστος 29, 2023, 03:36:07 μμ »
Ξέρει κανείς τι θα γίνει με τις ανακλήσεις σποσπάσεων; Θα τις δει το ΚΥΣΔΕ την Τετάρτη;

Μάλλον ναι. Ο αιρετός μου είχε πει ότι θα τελειώσουν την Τετάρτη όλα τα θέματα έστω και αργά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:31:33 »

Αποσυνδεδεμένος kabano

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #715 στις: Αύγουστος 29, 2023, 06:59:12 μμ »
Μάλλον ναι. Ο αιρετός μου είχε πει ότι θα τελειώσουν την Τετάρτη όλα τα θέματα έστω και αργά.
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2381
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2258
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #717 στις: Αύγουστος 30, 2023, 04:38:34 μμ »
Πριν λίγο τελείωσε το ΚΥΣΔΕ. Μένει υπογραφή για να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα. Θέλω να πιστεύω αν όχι σήμερα το πολύ αύριο νωρίς γιατί μετά μπλέκει το πράγμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:31:33 »

Αποσυνδεδεμένος triffid

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #718 στις: Αύγουστος 30, 2023, 04:44:10 μμ »
Ευχαριστούμε Victor για την ενημέρωση!

Αποσυνδεδεμένος Eleni83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #719 στις: Αύγουστος 30, 2023, 07:43:49 μμ »
Συνάδελφοι, καλησπέρα. Τα φώτα σας παρακαλώ, όποιος μπορεί και γνωρίζει...Στις αποσπάσεις εντόςτου ΠΥΣΠΕ μου έχασα τα λειτουργικά κενά που με ενδιέφεραν από νεοδιόριστους (έχω προϋπηρεσία ως μόνιμη 15 έτη). Για δεύτερη χρονιά επιμένουν να τοποθετούν τους νεοδιόριστους κατά προτεραιότητα χωρίς συνεξεταση με τους αποσπασμένος από άλλα ΠΥΣΠΕ κι εμάς τους εντός. Δεν ανακοινώνουν καν τα μόρια υπηρεσίας τους στον ξεχωριστό πίνακα των νεοδιοριστων και κάνεις τους δεν ανήκει σε ειδική κατηγορία...Μετά από επίμονες ερωτήσεις, μου απάντησαν ότι ο νέος νόμος εδώ και λίγα χρόνια ορίζει έτσι τη σειρά τοποθέτησης...Επειδή θιγομαι άμεσα κι έχω απογοητευτεί και από τις απαντησεις του οικείου σύλλογου πρωτοβαθμιας,γνωρίζετε τι γίνεται σε άλλα ΠΥΣΠΕ και τι ορίζει η σχετική νομοθεσία;Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2258
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #720 στις: Αύγουστος 30, 2023, 07:52:24 μμ »
Συνάδελφοι, καλησπέρα. Τα φώτα σας παρακαλώ, όποιος μπορεί και γνωρίζει...Στις αποσπάσεις εντόςτου ΠΥΣΠΕ μου έχασα τα λειτουργικά κενά που με ενδιέφεραν από νεοδιόριστους (έχω προϋπηρεσία ως μόνιμη 15 έτη). Για δεύτερη χρονιά επιμένουν να τοποθετούν τους νεοδιόριστους κατά προτεραιότητα χωρίς συνεξεταση με τους αποσπασμένος από άλλα ΠΥΣΠΕ κι εμάς τους εντός. Δεν ανακοινώνουν καν τα μόρια υπηρεσίας τους στον ξεχωριστό πίνακα των νεοδιοριστων και κάνεις τους δεν ανήκει σε ειδική κατηγορία...Μετά από επίμονες ερωτήσεις, μου απάντησαν ότι ο νέος νόμος εδώ και λίγα χρόνια ορίζει έτσι τη σειρά τοποθέτησης...Επειδή θιγομαι άμεσα κι έχω απογοητευτεί και από τις απαντησεις του οικείου σύλλογου πρωτοβαθμιας,γνωρίζετε τι γίνεται σε άλλα ΠΥΣΠΕ και τι ορίζει η σχετική νομοθεσία;Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Οι νεοδιόριστοι κανονικά προηγούνται στις τοποθετήσεις από τους αποσπασμένους (εντός ή εκτός). Απλώς τα τελευταία χρόνια κάποιες διευθύνσεις πρόλαβαν και τοποθέτησαν τους αποσπασμένους πριν εμφανιστούν οι νεοδιόριστοι. Σωστά έπραξαν στην περίπτωση σου λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1739
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #721 στις: Αύγουστος 30, 2023, 08:03:30 μμ »
Οι νεοδιόριστοι κανονικά προηγούνται στις τοποθετήσεις από τους αποσπασμένους (εντός ή εκτός). Απλώς τα τελευταία χρόνια κάποιες διευθύνσεις πρόλαβαν και τοποθέτησαν τους αποσπασμένους πριν εμφανιστούν οι νεοδιόριστοι. Σωστά έπραξαν στην περίπτωση σου λοιπόν.
συμφωνω με τον victor123 και επαυξανω με την 137644/ε1 (στο σημειο που αφορα την τοποθετηση σε λειτουργικα κενα της πρωτοβαθμιας + οτι νεοδιοριστοι= διαθεση πυσπε) και την 100252/ε2. Καταλαβαινω την απορια σου συναδελφ@ (να προηγουνται οι  νεοτεροι σε σχεση με τους παλαιοτερους) ομως αυτο θα επρεπε να γινεται σε ολες τις ΔΔΕ/ΔΠΕ συμφωνα με τη νομοθεσια. Ομως λιγες ΔΔΕ/ΔΠΕ σεβονται τις διαδικασιες και οι περισσοτερες  κανουν το ακριβως αντιθετο σε σχεση με αυτο που γινεται στη δικη διευθυνση δηλ τοποθετουν τους αποσπασμενους (που ειτε ειναι απο αλλο πυσπε και τελος παντων καπως βολευτηκαν με το να ερθουν στη διευθυνση της μονιμης κατοικιας τους, ειτε εχουν οργανικη σε καποιο σχολειο του ιδιου πυσπε και διεκδικουν καποιο καλυτερο) πριν απο τους νεοδιοριστους και οι οποιοι δεν εχουν κανενα σχολειο ουτε οργανικα. ουτε οροσωρινα και βρισκονται στη διαθεση.
Σε σχεση με το οτι δεν ανακοινωνουν τα μορια των νεοδιοριστων, αυτο δεν σχετιζεται με τους αποσπασμενους εφοσον συγκρινονται μεταξυ τους σε ξεχωριστο γκρουπ με τα κοινωνικα κριτηρια και οχι με τα μορια αποσπασης με βαση τα οποια συγκρινονται επισης μεταξυ τους οι αιτουντες αποσπαση.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2023, 08:08:27 μμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος Eleni83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #722 στις: Αύγουστος 30, 2023, 08:07:42 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις τόσο κατατοπιστικές και άμεσες απαντήσεις! Καλό βράδυ!

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1739
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #723 στις: Αύγουστος 30, 2023, 08:10:43 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις τόσο κατατοπιστικές και άμεσες απαντήσεις! Καλό βράδυ!
Να σαι καλά

Αποσυνδεδεμένος yannmarko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #724 στις: Αύγουστος 31, 2023, 04:32:46 μμ »
Μάλλον ναι. Ο αιρετός μου είχε πει ότι θα τελειώσουν την Τετάρτη όλα τα θέματα έστω και αργά.

Καλησπέρα. Έχει κανένας κάποιο νέο;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2258
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #725 στις: Αύγουστος 31, 2023, 04:53:16 μμ »
Καλησπέρα. Έχει κανένας κάποιο νέο;

Πριν λίγο τελείωσε το ΚΥΣΔΕ. Μένει υπογραφή για να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα. Θέλω να πιστεύω αν όχι σήμερα το πολύ αύριο νωρίς γιατί μετά μπλέκει το πράγμα.

Εγώ όχι. Όπως ξαναείπα ελπίζω έστω σήμερα γιατί αν δεν παρουσιαστούμε στις καινούργιες ΔΔΕ το πράγμα μπλέκει επικίνδυνα.

Αποσυνδεδεμένος HaggyWaggy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #726 στις: Αύγουστος 31, 2023, 06:23:22 μμ »
Σε περίπτωση που δεν βγουν σήμερα, τι πρέπει να κάνουμε αύριο; Τηλεφωνούμε στο σχολείο που τοποθετηθήκαμε και ζητάμε άδεια ή στην δδε που διοριστήκαμε;

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1713
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #727 στις: Αύγουστος 31, 2023, 06:39:20 μμ »
Δείτε ιστοσελίδα ΔΔΕ ΚΥΚΛΑΔΩΝ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159972
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 613
Σύνολο: 620

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.