*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 950675 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4312 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:03:53 μμ »
Έπειτα από επικοινωνία με το υπουργείο με ενημέρωσαν ότι δε θα τρέξει σήμερα η παράλληλη δευτεροβάθμιας...οι φιλόλογοι θα είναι γύρω στους 100
Ευχαριστούμε k.m για την πληροφόρηση.  Πάντως είναι λογικό να μην τρέξει σήμερα για εμάς. Τόσα χιλιόμετρα έκανε τις προηγούμενες μέρες (τρέχει απο την Δευτέρα!!!), έ θα κουράστηκε λιγάάάάκι και θα χρειάζεται ξεκούραση.   :o :P  ;) >:(
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:25:45 »

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4313 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:05:31 μμ »
Από το πρωι προσπαθώ να μιλήσω με Παναγιωτοπούλου 2103442190 και Λολιτσα 2103442191 οι υπεύθυνοι της κατανομής σε μειωμένο ωράριο..και οι δύο λείπουν για υπηρεσιακούς λόγους και θα είναι στα γραφεία τους σε καμια ώρα.
Οι κατανομές σε όλη την Ελλάδα σίγουρα δεν δικαιολογούν μόνο μειωμένου ωραρίου, μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις αυτό να επιβάλλεται αλλά δεν δύναται να ισχύει για όλους τους μαθητές και σε όλες τις περιοχές της Ελλάδος. Εξάλλου η παράλληλη γίνεται μετά από αίτημα το γονέα και οι ωρες υποστήριξης ορίζονται απο τα ΚΕΔΔυ και στέλνονται στο υπουργείο. Απο εκει και πέρα δεν νομίζω να μέτρησαν χιλιομετρικές αποστασεις μεταξύ σχολείων πχ. έχω 3 παράλληλη για Α Αθηνας και τα σχολεία δεν είναι κοντα αρα στέλνω 3 μειωμένου.
Έστω ότι οι προσλήψεις σταμάτησαν λίγες θέσεις πάνω από το όνομά μου, μπορούν να μου δικαιολογήσουν όλες τις επόμενες θέσεις-προσλήψεις μειωμένου με έγγραφα και αποστάσεις είμαι απόλυτα σίγουρη ότι έστω και 1 θέση δεν δικαιολογείται. Μάλλον είμαστε της λογικής ή όλοι πλήρους ή όλοι μειωμένου ανεξαρτήτως αναγκών..δηλαδή κόψε-ράψε
δεν θυμάμαι το ΕΣΠΑ από τότε που ξεκίνησε να ήταν μειωμένου..
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4314 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:10:49 μμ »
Από το πρωι προσπαθώ να μιλήσω με Παναγιωτοπούλου 2103442190 και Λολιτσα 2103442191 οι υπεύθυνοι της κατανομής σε μειωμένο ωράριο..και οι δύο λείπουν για υπηρεσιακούς λόγους και θα είναι στα γραφεία τους σε καμια ώρα.
Οι κατανομές σε όλη την Ελλάδα σίγουρα δεν δικαιολογούν μόνο μειωμένου ωραρίου, μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις αυτό να επιβάλλεται αλλά δεν δύναται να ισχύει για όλους τους μαθητές και σε όλες τις περιοχές της Ελλάδος. Εξάλλου η παράλληλη γίνεται μετά από αίτημα το γονέα και οι ωρες υποστήριξης ορίζονται απο τα ΚΕΔΔυ και στέλνονται στο υπουργείο. Απο εκει και πέρα δεν νομίζω να μέτρησαν χιλιομετρικές αποστασεις μεταξύ σχολείων πχ. έχω 3 παράλληλη για Α Αθηνας και τα σχολεία δεν είναι κοντα αρα στέλνω 3 μειωμένου.
Έστω ότι οι προσλήψεις σταμάτησαν λίγες θέσεις πάνω από το όνομά μου, μπορούν να μου δικαιολογήσουν όλες τις επόμενες θέσεις-προσλήψεις μειωμένου με έγγραφα και αποστάσεις είμαι απόλυτα σίγουρη ότι έστω και 1 θέση δεν δικαιολογείται. Μάλλον είμαστε της λογικής ή όλοι πλήρους ή όλοι μειωμένου ανεξαρτήτως αναγκών..δηλαδή κόψε-ράψε
δεν θυμάμαι το ΕΣΠΑ από τότε που ξεκίνησε να ήταν μειωμένου..
Την σχολική χρονιά 2010-11 πήραν εκπαιδευτικούς για παραλληλη στήριξη μεσω ΕΣΠΑ και πάλι με μειωμένο ωράριο. Ήταν αρχές Ιανουαρίου. 
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4315 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:16:57 μμ »
Από το πρωι προσπαθώ να μιλήσω με Παναγιωτοπούλου 2103442190 και Λολιτσα 2103442191 οι υπεύθυνοι της κατανομής σε μειωμένο ωράριο..και οι δύο λείπουν για υπηρεσιακούς λόγους και θα είναι στα γραφεία τους σε καμια ώρα.
Οι κατανομές σε όλη την Ελλάδα σίγουρα δεν δικαιολογούν μόνο μειωμένου ωραρίου, μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις αυτό να επιβάλλεται αλλά δεν δύναται να ισχύει για όλους τους μαθητές και σε όλες τις περιοχές της Ελλάδος. Εξάλλου η παράλληλη γίνεται μετά από αίτημα το γονέα και οι ωρες υποστήριξης ορίζονται απο τα ΚΕΔΔυ και στέλνονται στο υπουργείο. Απο εκει και πέρα δεν νομίζω να μέτρησαν χιλιομετρικές αποστασεις μεταξύ σχολείων πχ. έχω 3 παράλληλη για Α Αθηνας και τα σχολεία δεν είναι κοντα αρα στέλνω 3 μειωμένου.
Έστω ότι οι προσλήψεις σταμάτησαν λίγες θέσεις πάνω από το όνομά μου, μπορούν να μου δικαιολογήσουν όλες τις επόμενες θέσεις-προσλήψεις μειωμένου με έγγραφα και αποστάσεις είμαι απόλυτα σίγουρη ότι έστω και 1 θέση δεν δικαιολογείται. Μάλλον είμαστε της λογικής ή όλοι πλήρους ή όλοι μειωμένου ανεξαρτήτως αναγκών..δηλαδή κόψε-ράψε
δεν θυμάμαι το ΕΣΠΑ από τότε που ξεκίνησε να ήταν μειωμένου..
Την σχολική χρονιά 2010-11 πήραν εκπαιδευτικούς για παραλληλη στήριξη μεσω ΕΣΠΑ και πάλι με μειωμένο ωράριο. Ήταν αρχές Ιανουαρίου.

το πλήθος αυτών είναι συγκρίσιμο με τα 200 άτομα που περιμένουμε, θυμάσαι να μας πεις αριθμό
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:18:44 μμ από P_Maria »
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:25:45 »

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4316 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:32:11 μμ »
Σαφώς μικρότερος αριθμός. Ήταν 46 φιλόλογοι, 11 μαθηματικοί, 14 φυσικοί, 6 χημικοί, 1 βιολόγος και 1 γεωλόγος. Επιπλέον σε κάποιες περιπτώσεις θα μπορούσαν να έχουν προσλάβει και τότε κάποιον με πλήρες ωραρίο αντί για 2 μειωμένου αλλά σπάσανε τις ώρες(μιλάω για τους ΠΕ02.50).
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:49:48 μμ από Stelios »
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4317 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:43:37 μμ »
προφανώς ο αριθμός ήταν μικρότερος και δικαιολογούσε μια τέτοια κίνηση, στην περίπτωση όμως αυτή μιλάμε για μεγάλο αριθμό..και οι δικαιολογίες τους δεν έχουν βάση
Δηλαδή το σκεπτικό του υπουργείου αρχικά δεν μπορεί να κάνει προσλήψεις γιατί δεν υπάρχουν πιστώσεις
και μετά υπάρχουν οι πιστώσεις βρέθηκαν εκεί που είχαν χαθεί αλλά αυτή τη φορά αυτές δεν δικαιολογούνται σε πλήρες ωράριο.ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4318 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 04:14:52 μμ »
μια σκέψη που με τριγυρνάει πάντως με κατανομές μειωμένου ωραρίου στα αστικά κέντρα..και συνακόλουθες προσλήψεις περισσότερες του ενός εκπαιδευτικού ανα κλάδο άραγε θα υπάρξει διεκδίκηση ωρών; ή θα επικρατήσει ο πολιτισμός ο καθένας με τις ωρες του
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4319 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 04:17:07 μμ »
Υπάρχει πιθανότητα για τη Ββάθμια αύριο;Τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος marsak72

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4320 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 04:27:51 μμ »
Μπορει να μου πει καποιος που θα βρω εκαθαρισμενο πινακα ειδικης μετα τις προσληψεις;ευχαριστώ σε οποιον μπει στον κόπο.

Αποσυνδεδεμένος katerinal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4321 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 05:17:28 μμ »
Παιδιά συγγνώμη για την ασχετοσύνη μου, αλλά όταν μιλάμε για μειωμένου ωραρίου (όπως ακούγεται) για πόσες ώρες εβδομαδιαίως δηλαδή μιλάμε; Φαντάζομαι θα εξαρτάται από τις ανάγκες ή μήπως είναι ένας σταθερός αριθμός ωρών; Και πώς αποφασίζεται το ποιος θα έχει παραπάνω ώρες, αν υποθέσουμε ότι υπάρχει απόκλιση ανάμεσα σε δύο πχ αναπληρωτές μειωμένου; Όχι ότι έχω καμία ελπίδα, αλλά να έχουμε κατά νου τι παίζει σ' αυτήν την περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4322 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 06:38:55 μμ »
Παιδιά συγγνώμη για την ασχετοσύνη μου, αλλά όταν μιλάμε για μειωμένου ωραρίου (όπως ακούγεται) για πόσες ώρες εβδομαδιαίως δηλαδή μιλάμε; Φαντάζομαι θα εξαρτάται από τις ανάγκες ή μήπως είναι ένας σταθερός αριθμός ωρών; Και πώς αποφασίζεται το ποιος θα έχει παραπάνω ώρες, αν υποθέσουμε ότι υπάρχει απόκλιση ανάμεσα σε δύο πχ αναπληρωτές μειωμένου; Όχι ότι έχω καμία ελπίδα, αλλά να έχουμε κατά νου τι παίζει σ' αυτήν την περίπτωση.
Ανάλογα με τις ανάγκες του μαθητή. Απο 5 ώρες το λιγότερο εώς και 15 το ανώτερο.
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4323 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 07:51:26 μμ »
Σαφώς μικρότερος αριθμός. Ήταν 46 φιλόλογοι, 11 μαθηματικοί, 14 φυσικοί, 6 χημικοί, 1 βιολόγος και 1 γεωλόγος. Επιπλέον σε κάποιες περιπτώσεις θα μπορούσαν να έχουν προσλάβει και τότε κάποιον με πλήρες ωραρίο αντί για 2 μειωμένου αλλά σπάσανε τις ώρες(μιλάω για τους ΠΕ02.50).

Boca ψάχνω τη φάση αυτή που λες και δεν τη βρίσκω μπορείς να με βοηθήσεις με ημερομηνία;
αντίθετα βρήκα 24/10/2011 με 51 άτομα μειωμένου στο σύνολο (ΠΕ02 2άτομα, ΠΕ03 17 άτομα ΠΕ04 32άτομα)
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4324 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 08:17:16 μμ »
Σαφώς μικρότερος αριθμός. Ήταν 46 φιλόλογοι, 11 μαθηματικοί, 14 φυσικοί, 6 χημικοί, 1 βιολόγος και 1 γεωλόγος. Επιπλέον σε κάποιες περιπτώσεις θα μπορούσαν να έχουν προσλάβει και τότε κάποιον με πλήρες ωραρίο αντί για 2 μειωμένου αλλά σπάσανε τις ώρες(μιλάω για τους ΠΕ02.50).

Boca ψάχνω τη φάση αυτή που λες και δεν τη βρίσκω μπορείς να με βοηθήσεις με ημερομηνία;
αντίθετα βρήκα 24/10/2011 με 51 άτομα μειωμένου στο σύνολο (ΠΕ02 2άτομα, ΠΕ03 17 άτομα ΠΕ04 32άτομα)

 http://pdede.sch.gr/index.php/epik/ea/item/download/579
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4325 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 08:37:40 μμ »
σ΄ευχαριστώ Boca, παρατηρώ τις τοποθετήσεις και αναρωτιέμαι αν σε κάποιες περιπτώσεις τα άτομα που παρουσιάστηκαν και τοποθετήκαν για παράδειγμα β κοζάνης διεκδίκησαν αλλαγή σύμβασης σε πλήρους; αν θυμάμαι καλά στην εγκύλιο σου δίνει αυτό το περιθώριο εφόσον υπάρχουν ώρες..εκτός κι αυτή η υποσημείωση δεν υπήρχε ακόμη στην τότε εγκύκλιο.
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 844
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 841
Σύνολο: 852

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.156 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.