*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 62697 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 02:35:42 μμ »
Τουτ-τούουουουτ.
-Ινστιτούτο Νεολέρας, λαίγαιται.
-Γιέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες αϊ χεβ πέλαγωστ' κέν γιου χέλπ μί?!?!?!?!
-Τοί πάιλαγοστ, κυρία μού. Μοιλύσται αιλυνοικά!!!!!
-Α, ναι με συγχωρείτε. Έχω μπερδευτεί με το καινούργιο τρόπο αιτήσεων και δε ξέρω τί να κάνω.
-Τω σείστιμμα ίνε σαφαίστατω τοί δαι καταλαβέναιται?
-Μα προσπαθώ να συμπληρώσω την αίτηση και δε γίνεται τίποτα. Τη μια φορά δεν έβγαινε καθόλου η αίτηση, τη δεύτερη φορά έβγαινε και δεν είχε τα κενά, τη τρίτη φορά που έκανα λόγκιν, έβγαιναν τα κενά αλλά τα κουτάκια δεν είχαν επιλογές, ήταν μόνο πράσινα με φούξια βουλίτσες.
-Μα τοί ίνε αφτά που λαίται κειροία μου? Αίχουμαι δόσοι άινα αναλλητηκώτατω κοίμαινω δαι τω δειαβάσαται?
-Μα αυτά προσπαθώ να κάνω, και δε βγαίνει απολύτως τίποτα.
Κειττάξται να δοίται. Τω σείστιμμα ίνε αφτώματω. Τοιφλωσούρτοις ίνε. Πού κε να βάζαμμαι χοιροκοίνειτω σείστιμμα τοί θα οίχαι γοίνοι. Απλά μαζέφτοικαι πωλίς κώσμως τόρρα, κε πραίποι να παιροιμμαίναιται. Θα εγκράφαισται αίνας αίνας.
-Μα ένας ένας σε ηλεκτρονικό σύστημα? είναι δυνατόν? Μιλάμε για χιλιάδες άτομα.
-Αααα, τόρρα δαι σας αραίσοι, αι? Δοιλαδοί θα πρωτοιμούσσαται να πραίποι να κάναιται ουραίς γειά να καταθθαίσαιται τοις ετήσοις?
-Μα και πάλι θα πρέπει να καταθέσουμε τα χαρτιά μας, και μάλιστα όλα. Ποιό το νόημα να γίνει έτσι?
-Αίμ, βαίβαια, βωλαιμαίνει τώσω κερώ... ξάιρουμαι πός σας πέρναναι αικοί που δουλέβατε. Αλά αφτά κωμέννα τόρρα. Αναλάββαμμαι αιμοίς. Αφίσσαμαι τοις δουλιαίς μας και ύρθαμαι αιδώ.
-Α, μάλιστα. Και τί δουλειά κανατε παρακαλώ?
-Καθοιγειταίς σαι πανεπιζήμια.
-Πανεπιστήμια, μήπως?
-Πανεπιζήμια, καλά το ήπα. Άνται, αναίβοικαι το σείστοιμμα πάλι, ωρίσται, αίφτασαι οι σοιρά σας για έτοισοι. Ωρίσται, βοιαστοίται.
-Μάλιστα, τρέχω.


ενδιαφερθηκε και για τους αναπληρωτες τωρα ο Μπρατης;αχ,τι συγκινητικο!μηπως τωρα θελει να μας εχει με το μερος του γιατι οσο περισσοτεροι τοσο καλυτερα;

Φανταστική μου, τα λόγια τζάμπα είναι.

LOL ΟΚ, πρέπει να το πω: αυτή είναι σχεδόν η ίδια ακριβώς συζήτηση που είχα το πρωί σήμερα όταν κατάφερα να μιλήσω με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ-κι αφού  μου το κλείσανε καμιά ντουζίνα φόρες, οπότε βρήκα εναλλακτικά τηλέφωνα και βρήκα άνθρωπο να μιλήσω! :P

'Θα εγγραφείτε όλοι σιγα- σιγά, υπομονή΄! Λέω να μη σχολιάσω και παραβιάσω τον κώδικα συμπεριφοράς του φόρουμ! :P
Εγω καταφερα και μπηκα στην περιφημη πλατφορμα τους, αλλα με την προυπηρεσια γινεται της τρελης ρε παιδια! Μηπως μπορειτε να με διαφωτισετε? Καταλαβα νομιζω που πρεπει να βαλω προυπηρεσια απο Α βαθμια και Β βαθμια. Προυπηρεσια απο φροντιστηρια ξενων γλωσσων που μπορω να βαλω? Στην εργασιακη εμπειρια?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:34:10 »

Αποσυνδεδεμένος vivi ΠΕ06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 03:06:33 μμ »
Να κανω κι εγω μια ερωτηση?Ξερετε ποσες ωρες μπορει να παρει ο καθενας μας στα ΙΕΚ?

Αποσυνδεδεμένος clairep

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 03:41:22 μμ »
Δύο εξάμηνα έχω δουλέψει στο ίδιο ΙΕΚ και είχα 3 ώρες την εβδομάδα. Δεν έδιναν παραπάνω για να απασχολούνται περισσότεροι καθηγητές. Δεν ξέρω αν τα πράγματα είναι διαφορετικά σε άλλα ΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 04:12:11 μμ »
Θα σας λύσω εγώ τις απορίες δεσποινίδες μου.
Λοιπόν.
Προϋπηρεσία για φροντιστήρια, στη Δευτεροβάθμια.
Μπορείτε να εργάζεστε σε μέχρι δυο ΙΕΚ της ίδιας περιφέρειας, και να παίρνετε από 2 τμήματα σε κάθε ένα ΙΕΚ, δηλαδή σύνολο 4 τμήματα σε 2 ΙΕΚ.
Σήμερα κατέθεσα την αίτηση, (ή μάλλον τις αιτήσεις, αφού για κάθε μάθημα που δηλώνουμε είναι ξεχωριστή αίτηση) και λέω να το βγάλω σε μπλούζα "Φιλήστε με, κατάφερα και έκανα αίτηση στα ΙΕΚ".
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:34:10 »

Αποσυνδεδεμένος vivi ΠΕ06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #46 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 10:36:52 μμ »
Δηλαδη βρε Γιαννη για ποσες ωρες μιλαμε?Η προθεσμια ειναι μεχρι αυριο?

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #47 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 10:49:23 μμ »
καθε τμημα εχει 3 συνηθως ωρες. πιο σπανια 2 ωρες. η προθεσμια για την ηλεκτρονικη αιτηση παραταθηκε μεχρι κ την τριτη νομιζω, λογω συστηματος.

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 10:55:07 μμ »
Όντως Εvi παρατάθηκε η προθεσμία υποβολής. Καταληκτική ημερομηνία Τρίτη 22/1/2013
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος vivi ΠΕ06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 10:59:57 μμ »
Ευχαριστω για τις πληροφοριες.Ελεγα να κανω αιτηση αλλα αν δε ξερω τις ωρες δε νομιζω οτι θα μπορω να το συνδυασω με τα ισιαιτερα.Αnyway,θα δω...Καλο βραδυ σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #50 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 11:22:35 μμ »
Θα σας λύσω εγώ τις απορίες δεσποινίδες μου.
Λοιπόν.
Προϋπηρεσία για φροντιστήρια, στη Δευτεροβάθμια.
Μπορείτε να εργάζεστε σε μέχρι δυο ΙΕΚ της ίδιας περιφέρειας, και να παίρνετε από 2 τμήματα σε κάθε ένα ΙΕΚ, δηλαδή σύνολο 4 τμήματα σε 2 ΙΕΚ.
Σήμερα κατέθεσα την αίτηση, (ή μάλλον τις αιτήσεις, αφού για κάθε μάθημα που δηλώνουμε είναι ξεχωριστή αίτηση) και λέω να το βγάλω σε μπλούζα "Φιλήστε με, κατάφερα και έκανα αίτηση στα ΙΕΚ".
Συγνωμη  Γιαννη, σιγουρα τα κεντρα ξενων γλωσσων θεωρουνται δευτεροβαθμια?Εκει που λεει να γραψεις σε ετη την προυπηρεσια?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 18, 2013, 11:07:16 πμ από nevel »

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #51 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 11:55:22 μμ »
"Φιλήστε με, κατάφερα και έκανα αίτηση στα ΙΕΚ".

Γιάννη... :-* :-* :-*
Καλή επιτυχία σε όσους κάνατε ή θα κάνετε αίτηση στα ΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 18, 2013, 12:33:53 πμ »
Χεχε,  εγω καταφερα και τις τυπωσα σημερα τις αιτησεις-ελλειψει εκτυπωτη, ζητησα απο τη  γραμματεια στο ΙΕΚ να τις τυπωσει,αλλα δυστυχως οι ωρες καταθεσης ειναι πρωινες...οποτε αυριο λεω να παω να ξεμπερδευω!

Σημειωση: ειχα μαθημα ΙΕΚ σημερα και μου ειπαν απο τη γραμματεια οτι εχουν δεχτει μονο 5 αιτησεις ως τωρα!! :P

Αυτο το σλογκαν, Γιαννη, μηπως να το τυπωσουμε σε κανενα T-shirt? :P
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος gt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #53 στις: Ιανουάριος 18, 2013, 05:18:01 μμ »
Οι αιτήσεις για τα ιεκ που συζητάτε αναφέρονται για όλα τα ιεκ της Ελλάδος;ή πρέπει το ιεκ της περιοχής που σ'ένδιαφέρει να βγάλει κάποια ανακοίνωση;Είμαι λίγο άσχετη με αυτό το θέμα!!!Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #54 στις: Ιανουάριος 18, 2013, 06:04:12 μμ »
Θα σας λύσω εγώ τις απορίες δεσποινίδες μου.
Λοιπόν.
Προϋπηρεσία για φροντιστήρια, στη Δευτεροβάθμια.
Μπορείτε να εργάζεστε σε μέχρι δυο ΙΕΚ της ίδιας περιφέρειας, και να παίρνετε από 2 τμήματα σε κάθε ένα ΙΕΚ, δηλαδή σύνολο 4 τμήματα σε 2 ΙΕΚ.
Σήμερα κατέθεσα την αίτηση, (ή μάλλον τις αιτήσεις, αφού για κάθε μάθημα που δηλώνουμε είναι ξεχωριστή αίτηση) και λέω να το βγάλω σε μπλούζα "Φιλήστε με, κατάφερα και έκανα αίτηση στα ΙΕΚ".
Συγνωμη  Γιαννη, σιγουρα τα κεντρα ξενων γλωσσων θεωρουνται δευτεροβαθμια?Εκει που λεει να γραψεις σε ετη την προυπηρεσια?

Tί να σου πώ, δευτεροβάθμια μου είπε, και μάλιστα μου το διόρθωσε, επειδή το είχα βάλει στη μη τυπική εκπαίδευση.

"Φιλήστε με, κατάφερα και έκανα αίτηση στα ΙΕΚ".

Γιάννη... :-* :-* :-*
Καλή επιτυχία σε όσους κάνατε ή θα κάνετε αίτηση στα ΙΕΚ.

(α, κοκκινίζω  ;D)

Ευχαριστούμε.  :)

Οι αιτήσεις για τα ιεκ που συζητάτε αναφέρονται για όλα τα ιεκ της Ελλάδος;ή πρέπει το ιεκ της περιοχής που σ'ένδιαφέρει να βγάλει κάποια ανακοίνωση;Είμαι λίγο άσχετη με αυτό το θέμα!!!Ευχαριστώ!

Η προθεσμία βγαίνει ταυτόχρονα για όλα τα ΙΕΚ της Ελλάδας. (δημόσια). Από εκεί και πέρα, μέχρι τώρα εσύ πήγαινες σ' αυτά που ήθελες, έπαιρνες μια αίτηση, τη συμπλήρωνες, πήγαινες και τα δικαιολογητικά σου, αν είχες ξαναδουλέψει στο συγκεκριμένο ΙΕΚ το προηγούμενο εξάμηνο δε τα πήγαινες, απλά έφερνες τα καινούργια, και τελείωνε. Στην αίτηση εγραφες τ' ατομικά σου στοιχεία καθώς και τα μαθήματα που ήθελες.
Τώρα πρέπει να κάτσεις να συμπληρώσεις τ' ατομικά σου στοιχεία στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ (πώςτολένε), αφού βέβαια πρώτα κάνεις register εκεί και τους δώσεις όλα σου τα στοιχεία (και σου πούν οτι πχ για στοιχεία όπως το ΑΦΜ σου και το ΑΜΚΑ σου δεν ευθύνονται αυτοί αν διαρρεύσουν), και μετά βάζεις τα μαθήματα που θέλεις, με μια αίτηση για κάθε μάθημα (ενώ πιοπριν ήταν μια αίτηση ανά ΙΕΚ που πήγαινες, και μέσα στην αίτηση είχε ένα πινακάκι που συμπλήρωνες ποιά μαθήματα του συγκεκριμένου ΙΕΚ ήθελες). Αφού περάσεις τη δοκιμασία νεύρων και εκτυπώσεις όλες τις αιτήσεις (μέχρι 21, 3 σελίδες η κάθε αίτηση, ενώ κανονικά παλιά συμπλήρωνες μια μονοσέλιδη αίτηση) πηγαίνεις στα ιΕΚ που έκανες αίτηση μέσω του ΙΝΕΔΙΒΙΜ, και κουβαλάς όλα τα χαρτιά σου μαζί (είχες δεν είχες δουλέψει το προηγούμενο εξάμηνο), περιμένεις στην ουρά να δοκιμάσεις ΚΑΙ αυτή τη γλύκα, τα ελέγχουν, τα κάνουν όλα ένα φάκελο, και (υποθέτω) τα στέλνουν στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ για να τα ελέγξουν, αν κάτσουν και τα ελέγξουν όλα αυτά, εγώ θα έρθω στην επόμενη συνάντηση του pde στη Θεσσαλονίκη με ροζ παντελόνι καμπάνα.

Χεχε,  εγω καταφερα και τις τυπωσα σημερα τις αιτησεις-ελλειψει εκτυπωτη, ζητησα απο τη  γραμματεια στο ΙΕΚ να τις τυπωσει,αλλα δυστυχως οι ωρες καταθεσης ειναι πρωινες...οποτε αυριο λεω να παω να ξεμπερδευω!

Σημειωση: ειχα μαθημα ΙΕΚ σημερα και μου ειπαν απο τη γραμματεια οτι εχουν δεχτει μονο 5 αιτησεις ως τωρα!! :P

Αυτο το σλογκαν, Γιαννη, μηπως να το τυπωσουμε σε κανενα T-shirt? :P


Δε μου κάνει εντύπωση. Άλλος δεν έχει εκτυπωτή και πάει σε ίντερνετ καφέ, δε μπορεί να κάνει την αίτηση εκεί γιατί πάλι έπεσε το σύστημα, ζαλίζεται και από τους μπόμπιρες που παίζουν, και τα παρατάει. Σου λέει για (ανασφάλιστη, αν δε κάνω λάθος) εργασία 3 ωρών θα τυραννιέμαι?

Παράθεση
Αυτο το σλογκαν, Γιαννη, μηπως να το τυπωσουμε σε κανενα T-shirt? :P

Ε, ναι, έτσι το σκεφτόμουν κι εγώ. Θα το φοράω μαζί με το παραπάνω παντελόνι.  ;D

Όντως Εvi παρατάθηκε η προθεσμία υποβολής. Καταληκτική ημερομηνία Τρίτη 22/1/2013

καταληκτική και καταπληκτική.  :P ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 18, 2013, 06:05:55 μμ από Giannis1 »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος sardelitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #55 στις: Ιανουάριος 20, 2013, 04:56:13 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!
Τον παρακάτω σύνδεσμο τον βρήκα στο thread των συναδέλφων τεχνικών ειδικοτήτων και το παραθέτω:

http://e-thessalia.gr/%CE%B5%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B5%CE%BD%CE%AC-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%B3%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%B8%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%86%CE%B8%CE%BF%CF%8D%CE%BD/

 Μιλά για  προσλήψεις (μάλλον) αύριο και ενδιαφέρει κυρίως τη Μαγνησία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 20, 2013, 04:58:18 μμ από sardelitsa »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160618
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 678
Σύνολο: 698

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.176 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.