*

Αποστολέας Θέμα: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;  (Αναγνώστηκε 62711 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #336 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 11:30:07 πμ »
ΜΑΘΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΟΥ ΑΔΙΚΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΕΤΗΡΙΔΑ. ΠΡΟΣΕΧΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΛΛΩΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΓΥΡΟΛΟΓΟΥΣ. ΑΠΟ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΔΑΗΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΣΑΙ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ FORUMS. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣ ΕΤΣΙ ΣΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ PDE ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ.
Συγνώμη για την παρέμβαση. Εδώ συζητάμε το θέμα της ιδιαίτερης αντιμετώπισης των ειδικών κατηγοριών. Δε θα μεταφέρουμε την γνωστή αντιπαράθεση με ή χωρίς ασεπ η οποία έχει συζητηθεί άπειρες φορές στο φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:34:26 »

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #337 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 12:00:53 μμ »
ΜΑΘΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΟΥ ΑΔΙΚΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΕΤΗΡΙΔΑ. ΠΡΟΣΕΧΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΛΛΩΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΓΥΡΟΛΟΓΟΥΣ. ΑΠΟ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΔΑΗΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΣΑΙ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ FORUMS. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣ ΕΤΣΙ ΣΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ PDE ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ.

Πως αδικηθηκαν? Γιατι δεν πηγανε να δωσουν 6 φορες στον ΑΣΕΠ?

Αποσυνδεδεμένος aghisk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #338 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 12:02:10 μμ »
Συγνώμη για την παρέμβαση. Εδώ συζητάμε το θέμα της ιδιαίτερης αντιμετώπισης των ειδικών κατηγοριών. Δε θα μεταφέρουμε την γνωστή αντιπαράθεση με ή χωρίς ασεπ η οποία έχει συζητηθεί άπειρες φορές στο φορουμ.
Σωστη η παρεμβαση σου αλλα οχι στην δικη μου παραθεση. Οταν υπαρχουν εδω μεσα υβριστες που τους ανεχονται οι διαχειριστες οφειλω να παρεμβω. Αν πραγματικα ενδιαφερεσαι για το forum να κανεις αναφορα τους υβριστες μπας και σταματησει και η κατρακυλα του pde που εχει γινει το αποκουμπι των νοσταλγων του ασεπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2017, 12:04:18 μμ από aghisk »

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #339 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 12:03:06 μμ »
ΘΕΜΑ: Εφημερίες πολυτέκνων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
http://dipe.kyk.sch.gr/wp-content/uploads/2017/09/%CE%95%CE%A6%CE%97%CE%9C%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%95%CE%A3-%CE%A0%CE%9F%CE%9B%CE%A5%CE%A4%CE%95%CE%9A%CE%9D%CE%A9%CE%9D-003_signed.pdf

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:34:26 »

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #340 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 12:33:25 μμ »
''ΜΑΘΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΟΥ ΑΔΙΚΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΕΤΗΡΙΔΑ. ΠΡΟΣΕΧΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΛΛΩΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΓΥΡΟΛΟΓΟΥΣ. ΑΠΟ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΔΑΗΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΣΑΙ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ FORUMS. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣ ΕΤΣΙ ΣΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ PDE ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ.''



Σιγά και φοβηθήκαμε.Αλλά όταν λείπουν τα επιχειρήματα....γνωστή η συνέχεια. ...

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #341 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 12:40:04 μμ »
Με συγχωρείς δεν ήξερα ότι όλοι οι ιδιωτικοί, όλοι της ειδικής και όλοι οι τρίτεκνοι-πολύτεκνοι είναι όσοι από την επετηρίδα πέρασαν στο διαγωνισμό  ασεπ!!!! Τον οποίον δεν τίμησαν ούτε μια φορά από 1998 έως το 2008. Ποιόν κοροιδεύουνν μερικοί. Τον εαυτό τους; Εμας πάντως όχι!!! Και ποιός είναι αδαής ή όχι όσοι δεν έχουν συμφέροντα το κρίνουν!!!

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #342 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 12:46:37 μμ »
ΘΕΜΑ: Εφημερίες πολυτέκνων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
http://dipe.kyk.sch.gr/wp-content/uploads/2017/09/%CE%95%CE%A6%CE%97%CE%9C%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%95%CE%A3-%CE%A0%CE%9F%CE%9B%CE%A5%CE%A4%CE%95%CE%9A%CE%9D%CE%A9%CE%9D-003_signed.pdf
Αυτά είναι τα απομεινάρια των εξωφρενικών προνομίων που είχαν δοθεί από την κυβέρνηση Καραμανλή εδώ και 10 χρόνια.
Και ερωτώ: τι τον εμποδίζει έναν πολύτεκνο να κάνει εφημερία; Θα γυρίσει κουρασμένος στο σπίτι ή είναι κουρασμένος από το πρωί;
Και το κυριότερο ποιος θα φορτωθεί την εφημερία για να μην κάνει ο πολύτεκνος; Κι αν σε ένα σχολείο υπάρχουν, 2, 3, 4 κι εγώ δεν ξέρω πόσοι πολύτεκνοι τι πρέπει να γίνει;
Ευτυχώς αυτά τα ζητήματα έχουν λυθεί εδώ και χρόνια αλλά φανταστείτε πόσο πιεστικοί ήταν κάποιοι που αναγκάστηκε το υπουργείο να στείλει επίσημη απάντηση.
Αυτά για να βγάζουμε όλοι τα συμπεράσματά μας...

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #343 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 01:23:23 μμ »
Εδώ γελάνε:..........
..........


 Υπουργική Απόφαση Φ.353.1/324/105657/Δ1/8-10-2002 (ΦΕΚ 1340 τ.Β΄)





....και οι αρκούδες.

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #344 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 01:38:54 μμ »
.....ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ PDE ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ.

ξέρετε, ισχύει η ελευθερία έκφρασης (και το δικαίωμα της προστασίας προσωπικών δεδομένων). Την έχετε και εσείς βέβαια αλλά αυτό εδώ που γράφετε εδώ και ίσως δεν το καταλάβατε, είναι απειλή ;)

Καταλαβαίνω ότι σας εξόργισε η λέξη "παράσιτο" που χρησιμοποίησε η συνάδερφος (με την οποία συμφωνώ σε όλα εκτός από το συγκεκριμένο).
Προσωπικά, δεν θεωρώ παράσιτο κανέναν που δέχεται μια θέση εργασίας εφόσον του προσφέρεται. Καλά κάνει εφόσον του δίνεται η δυνατότητα.
Κανείς δεν έχει φτερά στην πλάτη για να αρνηθεί εργασία διότι κάποιος άλλος την αξίζει περισσότερο.

Δυστυχώς, όπως τα είπαν και άλλοι παραπάνω, τσακωνόμαστε μεταξύ μας αντί να εστιάσουμε στην γενικότερη νοοτροπία που επικρατεί.
 
Ο καθένας σκέφτεται με οδηγό το προσωπικό του θέμα. Εχει ΑΣΕΠ ; Να μετράει το ΑΣΕΠ. Δεν έχει; Να μην μετράει.
Έχει μεταπτυχιακό; Να μετράει. Δεν έχει; Να μην μετράει κτλ. κτλ.... 

Από πάντα μάλλον,  η ομάδα που έχει τους δυνατότερους εκπρόσωπους, "κερδίζει" κάτι (εις βάρος πάντα κάποιας άλλης ομάδας): κάποια ανεργία που μετράει παραπάνω σε κάποιες εκπαιδευτικές δομές, κάποιες αποκλειστικές αναθέσεις, λιγότερες ώρες σε κάποιες ειδικότητες, περισσότερες σε κάποιες άλλες, παραπάνω ποσοστά στους πολύτεκνους κτλ κτλ.

Κατά την γνώμη μου, όλο αυτό το χάος οφείλεται στην ανυπαρξία ενός ενιαίου και λογικού συστήματος αξιολόγησης προσόντων: πτυχία, προϋπηρεσία ή οποιοδήποτε προσόν που θα κάνει κάποιον καλύτερο για μια συγκεκριμένη θέση  εργασίας και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Τα κοινωνικά κριτήρια (έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω) οδηγούν στις μεγαλύτερες αδικίες.
Ο καθένας αντιλαμβάνεται και είναι απολύτως φυσιολογικό (να με διορθώσει ένας ψυχολόγος αν έχω άδικο), το πρόβλημα του ως σημαντικότερο.
Και αισθάνεται αδικημένος όταν κάποιο άλλο πρόβλημα θεωρείται "βαρύτερο".   
 
Οι αδύναμοι πρέπει να πάρουν βοήθεια από την κοινωνία για να μπορούν να εξασφαλίζουν της απαραίτητες συνθήκες για να ξεκινήσουν από την ίδια αφετηρία με τους υπόλοιπους στην διεκδίκηση μιας θέσης εργασίας.   

 
 



Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #345 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 01:57:39 μμ »

Κατά την γνώμη μου, όλο αυτό το χάος οφείλεται στην ανυπαρξία ενός ενιαίου και λογικού συστήματος αξιολόγησης προσόντων: πτυχία, προϋπηρεσία ή οποιοδήποτε προσόν που θα κάνει κάποιον καλύτερο για μια συγκεκριμένη θέση  εργασίας και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Τα κοινωνικά κριτήρια (έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω) οδηγούν στις μεγαλύτερες αδικίες.
Ο καθένας αντιλαμβάνεται και είναι απολύτως φυσιολογικό (να με διορθώσει ένας ψυχολόγος αν έχω άδικο), το πρόβλημα του ως σημαντικότερο.
Και αισθάνεται αδικημένος όταν κάποιο άλλο πρόβλημα θεωρείται "βαρύτερο".   
 
Οι αδύναμοι πρέπει να πάρουν βοήθεια από την κοινωνία για να μπορούν να εξασφαλίζουν της απαραίτητες συνθήκες για να ξεκινήσουν από την ίδια αφετηρία με τους υπόλοιπους στην διεκδίκηση μιας θέσης εργασίας.
Αυτή είναι η ουσία του πράγματος και συνάμα η λύση του προβλήματος.
Αλλά ποιος να μας ακούσει;

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #346 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 03:34:11 μμ »
Αποσύρω λοιπόν το ρήμα "παρασιτουν" όχι επεδή φοβήθηκα -γιατί όπως είπε ένα άλλο μέλος τα περαιτέρω είναι οι δικές σου απειλές , πάνω στις οποίες εγώ μπορώ να σταθω νομικά , ενώ εσύ πουθενά όσον αφορά εμένα- αλλά μόνο και μόνο για να μη χαθεί η ουσία , από την οποία επιμελώς προσπαθούν κάποιοι να αποπροσανατολίσουν. Επιπλέον, αν δοθούν τα δικά μου στοιχεία και όχι και τα δικά σου την ίδια στιγμή να δεις τα δικά μου περαιτέρω ποια θα είναι. Όχι γιατι σε φοβάμαι , αλλά γιατί ή ισχύουν οι ίδιοι όροι ή.....
 Θα ήθελα ,επίσης , επειδή κάποιος μου υπέδειξε λόγω προσόντων να αλλάξω επάγγελμα, να συμβουλεύσω "συναδελφικά" κι εγώ το ίδιο. Ή μήπως και υποδείξεις κάνουν κάποιοι μόνο, και κάποιοι άλλοι δεν έχουν αυτό το δικαίωμα; Συμβουλεύω λοιπόν το μέλος xriana 1, το οποίο μόνο ειρωνεύεται -όπως έχω διαπιστώσει και από συνομολίες της με τη gia - να αλλάξει επάγγελμα και να ακολουθήσει τον κλάδο της νομικής. Είναι όλο επιχειρήματα αυτό το μέλος. Μεγαλοδικηγόρος θα γινόταν!!!!!
  Και μια ακόμη συμβουλή στο μέλος που διαρκώς με απειλεί, επειδή ενοχλούν αυτά που λέω.. Όταν καταφεύγεις στις απειλές, απλώς επιβεβαιώνεις ακόμη κ σε αυτούς που μέχρι στιγμής δεν το είχαν προσέξει, ότι απλά στερείσαι επιχειρημάτων.
 Πάντως όσον αφορά το θέμα των εφημεριών που έθιξη η may, δεν είδα κάποιος να απαντ΄άει κάτι. Σε λίγο κάποιοι θα μας ζητήσουν να κάθονται σπίτι τους, να κρατάμε εμείς τα τμήματά τους και στο τέλος κάθε μήνα να τους στέλνουμε και το τσεκ στο σπίτι.. ΑΝ είναι δυνατόν. Τέλος, όσον αφορά την αλλαγή από επετηρίδα σε ασεπ , αν δεν κάνω λάθος -αν κάνω ζητώ εκ τον προτέρων συγνώνη-τα πρώτα χρόνια ίσχυε μια κάποια ποσόστωση για υτούς. Τί άλλο πρέπει να γίνει δηλαδή; Να πεθάνουν όλοι οι άλλοι; Ε όχι.. Και στις πανελλήνιες γίνονται αλλαγές-ασχέτως αν αυτό με βρίσκει σύμφωνη ή όχι- αλλά δεν ακουσα κανέναν μαθητή Γ λυκείου να λέει '' δεν θα  πάω να δώσω γιτί το περσινό σύστημα με βόλευε περισσότερο'', καιν για αυτό να του χαρίζουν θέση σε σχολή... Έγιναν 6 διαγωνισμοί, όποιος ήθελε δοκίμαζε τύχη και ικανότητες. ΑΥΤΑ-μιας και σε κάποιους αρέσουν τα κεφαλαία γράμματα...

Αποσυνδεδεμένος dis_stam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #347 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 03:37:56 μμ »
....Να τις κάνουμε τις τούμπες μας τώρα ή μετά....τιμητές των πάντων
Ξεκίνα τες τώρα...

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #348 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 03:44:26 μμ »
Προς το μελος ΝΕΜΙ Η σταση σου και οι απαξιωση των συναδελφων ειναι καταπτυστη......βλεπεις παντου παρασιτα και δεν σου αξιζει καν η ειρωνεια αλλα η απαξιωση....περαστικα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2017, 03:50:07 μμ από xriana1 »

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #349 στις: Σεπτέμβριος 28, 2017, 03:52:24 μμ »
Το γεγονός ότι συνεχίζεις να χρησιμοποιείς μία λέξη που είπα ότι απέσυρα, ενώ επί της ουσίας ΄ούτε λέξη, απλώς με επιβεβαίωνει για ότι είπα για εσένα. Επίσης κατάπτυστος είναι όποιος έχει εμπάθειες όπως εσύ-αν δούμε πως απαντάς κάθε φορά στη gia- και όποιος μόνο να ειρωνεύεται μπορεί και τίποπτα άλλο.Δηλαδή ΕΣΥ!!!! Αν δεν έχεις κάτι επι της ουσίας -το τονίζω- να πεις, που δεν έχεις, τι να πω.... ζήτα κι εσύ τα στοιχεία μου!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160018
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 614
Σύνολο: 631

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.