*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1957964 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος iole

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1428 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:22:44 πμ »
Αφου λοιπον ,μεσα σε 95 σελιδες, ολοι εχετε γραψει τα σχολια και τα παραπανα σας ,αναλογα με την προσωπικη θεση του καθενα απο εσας, και αφου οπως παει το πραγμα ο ΑΣΕΠ ως αδιαβλητο μεσο πιθανον να καθιερωθει τελικα ως μοναδικο κρητηριο προσληψης, εχω να θεσω ενα θεμα ,το οποιο αφορα αμεσα εμενα και πολλους συναδελφους που τυχανει να βρισκοντε στην ιδια θεση με εμενα.
 
Ανηκω στους ΠΕ08 ( Καλλιτεχνικων), και  τυχανει να καταγομαι και να κατοικω σε νησι.
Η ειδηκοτητα μου φυσικα δεν τιθεται λογος οτι δινει εξετασεις μονο στην Αθηνα, ή στην θεσσαλονικη, (η Αθηνα απεχει 9 ωρες απο το νησι που μενω) φροντιστηρια ΑΣΕΠ και παλι δεν τιθεται λογος, δεν υπαρχουν φυσικα, και ερωτω τι θα γινει με μας , ειμαστε οι αδικημενοι της υποθεσης ?
 Γιατι εγω να πρεπει να τρεχω Αθηνα να δινω εξετασεις και να ξοδευομαι υπερογκα ποσα +την ταλαιπωρια + το ανχος , εχω τελειωσει απο το 05 , ,ξεκινησα δουλεια αμεσως και δεν ασχοληθηκα με τον Ασεπ.
Περυσι εδωσα πρωτη φορα και εγραψα σε ολα πανω απο 70 , και ενας κακο....μενος μου εβαλε ενα 49 ,μονο και μονο γιατι δεν ειχε κοιμηθει καλα το βραδυ...... Αυτο τι ηταν ?
Γιατι να ξανατραβηξω ολο αυτο το γολγοθα, βρες ξενοδοχεια , εισητηρια, ταξι ......και ποιο το ωφελος?
 
Αν η κυρια Διαμαντοπουλου θελει ΑΣΕΠ ,να φροντισει να διεξαγεται υπο δικαιες συνθηκες για ολους τους Ελληνες. Αυτα.
...and the great cold death of the earth

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:14:24 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1429 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:32:40 πμ »
βρε παιδια συγνωμη γιατι πρεπει μια επιτυχια η αποτυχια στον ασεπ να μας κρινει σαν εκπαιδευτικους;;;δηλαδη αν εγω δεν εχω χρονο να διαβασω 12ωρο η να παω φροντιστηριο λογω παιδιου δουλειας και συζυγου αλλα προσπαθω μονη μου τις ωρες που μπορω ,σημαινει οτι ειμαι κακη εκπαιδευτικος;; αν ηταν ετσι λογικα δεν θα εβρισκα ουτε θα ειχα τοσα χρονια ιδιαιτερα σωστα;;; για σοβαρευτειτε λιγο...μη βιαζεστε να κρινετε τους αποτυχοντες δεν ειναι ολοι πιτσιρικια 20 κατι που ακομα τους ταϊζουν οι γονεις τους...ενας διαγωνισμος ειναι και τιποτα αλλο δεν αποδεικνυει τιποτα απλα με λιγη τυχη μπηκες...μη τα ισοπεδωνουμε ολα πια...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος iole

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1430 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:42:45 πμ »
Τελικα οπως παει το πραγμα για να μπορεσεις να επιβιωσεις στην Ελλαδιτσα του σημερα ,το μονο που πρεπει να εχεις τελικα ειναι ΑΣΤΡΟ!!! ή αλλιως γερό κεφαλαιο  ή αλλιως κ@λ....φαρδια.......το ιδιο σημαινει και στα τρια. ;)
...and the great cold death of the earth

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1431 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:43:06 πμ »
Εγώ περιμένω απάντηση από την κυρία Διαμαντοπούλου.

Ας μας πει πως χωρίς ρουσφετολογικές σχέσεις και με πόσο αξιοκρατικές διαδικασίες έγινε νομάρχης στα 25 και πως η γενικός γραμματέας κοτζάμ υπουργείου δεν έχει ούτε ένα πτυχίο.
Ας μας πει επίσης, εμάς που είμαστε ανεπαρκείς τι πρέπει να κάνουμε για να γίνουμε επαρκείς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:14:24 »

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1432 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:47:40 πμ »
Τι επιτροπή είναι αυτή που συστάθηκε πάλι για να ελέγξει τα δικαιολογητικά μας?Είδατε το άρθρο στο e-sos? ???
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1433 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:50:28 πμ »
Τελικα οπως παει το πραγμα για να μπορεσεις να επιβιωσεις στην Ελλαδιτσα του σημερα ,το μονο που πρεπει να εχεις τελικα ειναι ΑΣΤΡΟ!!! ή αλλιως γερό κεφαλαιο  ή αλλιως κ@λ....φαρδια.......το ιδιο σημαινει και στα τρια. ;)

η πλουσιο μπαμπα θα προσεθετα εγω.. ;D ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1434 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:52:26 πμ »
Εγώ περιμένω απάντηση από την κυρία Διαμαντοπούλου.

Ας μας πει πως χωρίς ρουσφετολογικές σχέσεις και με πόσο αξιοκρατικές διαδικασίες έγινε νομάρχης στα 25 και πως η γενικός γραμματέας κοτζάμ υπουργείου δεν έχει ούτε ένα πτυχίο.
Ας μας πει επίσης, εμάς που είμαστε ανεπαρκείς τι πρέπει να κάνουμε για να γίνουμε επαρκείς.

++++++++++++++++++++++++
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1435 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:59:54 πμ »
ΟΙ ΒΥΣΜΑΤΙΕΣ ΟΑΕΔΙΤΕΣ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ...ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΛΕΙ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΩΣ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΞΩ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΟΝΙΜΟΥ....ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ ΜΕ 40+ ΜΟΡΙΑ ΤΗΝ ΚΑΠΑΡΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑ.Σ ΟΑΕΔ
.........
Αφού παραπονιούνται οι Οαεδίτες, κάτι καλό θα ετοιμάζει η Διαμαντοπούλου! ;D

Μπα! Προληπτικά μάλλον το κάνουν.  ;)

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1436 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:01:12 πμ »
Μια ζωή τρέχουν κάποιοι καλοθελητές να βγάλουν συμπεράσματα χωρίς εμάς για μας. Η υπουργός είπε και στη συνέντευξη και στις δηλώσεις ότι δεν τίθεται θέμα κατάργησης της προϋπηρεσίας. Απλά δε θα μπουν νέα άτομα στους πίνακες από του χρόνου και θα βγούν όσοι δεν έχουν περάσει ποτέ ούτε ένα ΑΣΕΠ. Όσοι είναι επιτυχόντες δεν έχουν πρόβλημα γιατί θα παραμείνουν στη λίστα όσοι δεν έχουν περάσει ποτέ ΑΣΕΠ ας στρωθούν να διαβάσουν λιγάκι.ι. Εμείς που περνάμε κάθε φορά κορόιδα είμαστε; Τρελό γέλιο περιμένω να ρίξω με τους ΟΕΑΔίτες που θα βρεθούν πάλι εκτός. Κρίμα που κάποιοι πρόλαβαν να μπουν έτσι χύμα στο κύμα.Στο κάτω κάτω δεν είναι αυτονόητο να έχει περάσει τη βάση κάποιος που θέλει να λέγεται εκπαιδευτικός; Έλεος πιά μη ξεβολευτεί κανείς εδώ στο Ελλαδιστάν.


Είπε ότι θα βγουν από τους πίνακες αυτοί που δεν έχουν "επιτυχία"?
Και εσύ αφού είσαι τόσο καλή πως και είσαι τόσες φορές επιτυχούσα και μη διοριστέα?
Άμα δε μας θέλουν να μας το πουν. Μη φάμε στη μάπα πάλι όλην την ταλαιπωρία και τα έξοδα και μας βγάλουν απ'έξω στο τέλος.

Είμαι επιτυχούσα μη διοριστέα ακριβώς γιατί υπάρχουν κάποιοι που νομίζουν ότι είναι έξυπνοι και προσπαθούν να μουν χωρίς κόπο.Κάποιοι που δεν έχουν ιδέα τι σημαίνει να δίνεις ΑΣΕΠ και που κατά πάσα πιθανότητα δεν έχουν κάνει Παιδαγωγικά και διδακτική στη Σχολή τους απλά έχουν πάρει πριν από 10 χρόνια ένα πτυχίο και δε φρόντισαν ποτέ για την περαιτέρω επιμόρφωσή τους. Είμαι επίσης μη διοριστέα εγώ και χιλιάδες άλλοι ΑΞΟΙ και ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ  να διδάξουν εκπαιδευτικοί γιατί οι προσλήψεις δε γίνονται 100% μέσω ΑΣΕΠ όπως χρόνια τώρα εμέις φωνάζουμε.
Εγώ είμαι καλή όπως είπες.Εσύ που δεν είσαι και δεν έχεισ δηλαδή ούτε 55% με τι αξιώσεις θες να κάνεις μάθημα στο παιδί μου; Η βάση του ΑΣΕΠ κανονικά θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 65%.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1437 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:06:57 πμ »
Τι ειδικότητα είσαι συνάδελφε xristina_sk και θες 65%; Δηλαδή, σε μας τους φιλολόγους θεωρείς εύκολο να γράψεις ΑΣΕΠ ΣΕ 3 ΓΝΩΣΤΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ 65% ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣ;

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1438 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:07:57 πμ »
Όχι ρε παιδί μου,επειδή είπε για τις υποχρεώσεις της το ανέφερα.
Απλά όσο πιο τακτοποιημένη είναι η ζωή σου, τόσο πιο εύκολο σου είναι να διαβάζεις.

Τώρα που το σκέφτηκα,αυτή η μανδάμ που μας είπε και ανεπαρκείς,δε μας λέει και τι πρέπει να κάνουμε για να γίνουμε επαρκείς?
Κάτι παραπάνω θα ξέρει!
Τόσα χρόνια στα θρανία πέρασε η γυναίκα!

Άσε τις ειρωνίες και κοίτα να περάσεις κανένα ΑΣΕΠ. Άμα δε σου αρέσει η νέα κατάσταση πήγαινε να βρείς δουλειά στον ιδωτικό τομέα.

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1439 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:10:37 πμ »
Είμαι καθηγήτρια Αγγλικών και μιλήσα για τον κλάδο μου. Με συγχωρείς. Έπρεπε να είμαι πιο συγκεκριμένη. Είναι αλήθεια ότι οι φιλόλογοι έχουν ζόρι στο γνωστικό.  Τα παιδαγωγικά όμως που είναι κοινά ίσως μπορούν να αντέξουν υψηλότερη βάση.

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1440 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:13:23 πμ »
Έτσι μπράβο ελάτε να βγάλουμε ο ένας το μάτι του αλλουνού.Θα τους εξυπηρετήσουμε κιόλας γιατί θα είναι ελάχιστοι αυτοί που θα επιβιώσουν και θα διοριστούν όλοι χωρίς να σκίζουν το κεφάλι τους για τό ποιος είναι πιο ικανός. Ελάτε να βγάλουμε όσο περισσόοτερο μίσος γίνεται ο ένας απέναντι στον άλλο.Έχει αποδειχτεί εξάλλου πως μόνο όταν ο καθένας κρίνει κάθε φορά σύμφωνα με το συμφέρον του και μόνο όταν είμαστε χωρισμένοι μπορούμε να πετύχουμε πράγματα για το καλό όλων μας. Χτυπάτε με δύναμη ο ένας τον άλλο, μια που τα χτυπήματα που έτσι κι αλλιώς δεχόμαστε όλοι καθημερινά δεν είναι αρκετά. Κανείς δε χρειάζεται ποτέ τη συμπαράσταση κανενός. Μην σας ξεγελάσουν και πιάσετε ποτέ το χέρι του διπλανού σας, απλά δαγκώστε το. Είμαι πόλύ χαρούμενη με όλους μας και δεν εξαιρώ τον εαυτό μου. Θα κοιμάμαι ήσυχη από δω και πέρα ότι δε μπορεί κανείς να μας πληγώσει γιατί τα καταφέρνουμε πολύ καλά μόνοι μας..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΛΤΟΣΤΑΜΜΥ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1441 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:17:22 πμ »
Ως προς το ψάξιμο της προϋπηρεσίας. Ξέρετε πόσοι έκαναν υπέρβαση του 11ώρου εβδομαδιαίως με ψευδής δηλώσεις;;; ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑρα πολλοί.   ;) ;) ;)
Είμαστε πολλές και διαφορετικές ειδικότητες με διαφορετικό ρυθμό απορρόφησης σε όλους τους τομείς της Βθμιας εκπαίδευσης (αναπληρωτές, πρωινή ωριμισθία, ΠΔΣ) με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να συντονιστούμε.
Ο καθένας μιλάει για τον εαυτό του πολλές φορές με γνώμονα το τι συμβαίνει στην ειδικότητά του. Είναι λογικό να μην ξέρουμε τι γίνεται με τους άλλους τους κλάδους. Υπάρχουν και οι τεχνικές ειδικότητες τι ξέρουμε γι' αυτές, πολύ πιθανό λίγα έως τίποτα.
Ας ακούμε ο ένας τον άλλο προσεκτικά γιατί ίσως ο άλλος πει το σωστό και δίκαιο, δεν είναι ντροπή να τοπει ο άλλος και όχι εγώ.
Όσο για τους ΟΑΕΔητες ήταν να μην μπουν στον πίνακα αναπληρωτών ωρομισθίων αφού μπήκαν θα τους λουστούμε. Δεν πιστεύω να έχουν ξέχωρη αντιμετώπιση από τους υπολοίπους.
ΜΕΓΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ;;;  ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΒΥΣΜΑ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160196
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 818
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 567
Σύνολο: 580

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.