*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1243743 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Ξέρετε πόσοι είναι οι δικαιωθέντες, 607 που λέγανε κάποιοι ή 460 που λενε τώρα;
Γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά στα νούμερα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Συγχωρεστε με γιατι εχω μπερδευτει.. Θα διοριστουν ολοι οι επιτυχοντες του 2008 ή οσοι εχουν προσφυγει δικαστικα;

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ξέρετε πόσοι είναι οι δικαιωθέντες, 607 που λέγανε κάποιοι ή 460 που λενε τώρα;
Γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά στα νούμερα;
Αυτό είναι μια πολύ καλή απορία...
Τι εννοούν τώρα?

Αποσυνδεδεμένος Koma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το κάθε δικόγραφο περιείχε ένα συγκεκριμένο αριθμό ατόμων. Κάποια από αυτά όμως ήταν επιτυχόντες του 2004 και του 2006. Επιπλέον ήταν και άτομα που δεν είχαν τακτοποιήσει τα παράβολα η τελος πάντων τα γραφειοκρατικά και έτσι απορρίπτονταν. Ίσως οι συνάδελφοι να μετρούσαν τον αρχικό αριθμό των προσφυγεντων!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Συγχωρεστε με γιατι εχω μπερδευτει.. Θα διοριστουν ολοι οι επιτυχοντες του 2008 ή οσοι εχουν προσφυγει δικαστικα;
Όσοι εχουν προσφύγει και εχουν ήδη δικαστικές αποφάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Το κάθε δικόγραφο περιείχε ένα συγκεκριμένο αριθμό ατόμων. Κάποια από αυτά όμως ήταν επιτυχόντες του 2004 και του 2006. Επιπλέον ήταν και άτομα που δεν είχαν τακτοποιήσει τα παράβολα η τελος πάντων τα γραφειοκρατικά και έτσι απορρίπτονταν. Ίσως οι συνάδελφοι να μετρούσαν τον αρχικό αριθμό των προσφυγεντων!!!!

Ναι μπορεί. Εγώ ξέρω ένα άτομο που δεν συνέχισε μετά από κάποια στιγμή, και ένα ακόμα που διορίστηκε σε άλλη θέση και μου είχε πει ότι δεν θα αποδεχόταν τυχόν διορισμό στην εκπαίδευση (ίσως και αυτό να μην τακτοποίησε τα παράβολα που λες).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2018, 10:28:14 μμ από Πελαγονία »

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ναι μπορεί. Εγώ ξέρω ένα άτομο που δεν συνέχισε μετά από κάποια στιγμή, και ένα ακόμα που διορίστηκε σε άλλη θέση και μου είχε πει ότι δεν θα αποδεχόταν τυχόν διορισμό στην εκπαίδευση (ίσως και αυτό να μην τακτοποίησε τα παράβολα που λες).
Και πάλι φαίνεται πολύ μεγάλη η απόκλιση

Αποσυνδεδεμένος Koma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πάντως από ένα συγκεκριμένο δικόγραφο που γνωρίζω ήταν γύρω στα 30 άτομα εκτός τελικά.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το κάθε δικόγραφο περιείχε ένα συγκεκριμένο αριθμό ατόμων. Κάποια από αυτά όμως ήταν επιτυχόντες του 2004 και του 2006. Επιπλέον ήταν και άτομα που δεν είχαν τακτοποιήσει τα παράβολα η τελος πάντων τα γραφειοκρατικά και έτσι απορρίπτονταν. Ίσως οι συνάδελφοι να μετρούσαν τον αρχικό αριθμό των προσφυγεντων!!!!
γιατι πρεπει να εχουμε τα παραβολα της τοτε εποχης??

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
γιατι πρεπει να εχουμε τα παραβολα της τοτε εποχης??
Μάλλον ο συνάδελφος εννοεί οτι κάποιοι προσφεύγοντες ειτε δεν παρουσιάστηκαν στη δικη ειτε δεν έκαναν πληρεξούσιο σε συμβολαιογράφο με το οποίο εξουσιοδοτουσαν το δικηγόρο να τους εκπροσωπήσει. Ετσι απορρίφθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Εχουν υποσχεθει παρα πολλα και εχουν υλοποιησει ελαχιστα...Δεν μας λεγανε οτι τον Οκτωβρη θα ανακοινωθουν οι διορισμοι και το συστημα...η Μεροπη μας λεει οτι θα γινει μετα τον Οκτωβρη....Ακουστε την...

https://www.youtube.com/watch?v=wnFu1jyXeVk


οι διορισμοί με δικαστικές αποφάσεις δεν έχουν σχέση με αυτο που αναφερει το λινκ...ΤΟ υπουργειο παιδείας σε επισημη ανακοινωση στο σαιτ του υπουργείου σήμερα αναφέρει οτι θα διοριστουν οι εχοντεσ δικαστικές αποφάσεις

Αποσυνδεδεμένος Ωρίων

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Εχουν υποσχεθει παρα πολλα και εχουν υλοποιησει ελαχιστα...Δεν μας λεγανε οτι τον Οκτωβρη θα ανακοινωθουν οι διορισμοι και το συστημα...η Μεροπη μας λεει οτι θα γινει μετα τον Οκτωβρη....Ακουστε την...

https://www.youtube.com/watch?v=wnFu1jyXeVk

Εμάς ουδόλως μας αφορούν πλέον αυτές οι δηλώσεις.

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOSCHRI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
ήταν λογική μια τέτοια εξέλιξη: δεν μπορεί να προχωρήσει το νέο σύτημα διορισμών, αν πρώτα δεν αποκατασταθούν οι δικαιωθέντες. Είναι απόφαση του ΔΕΑ. Πριν από λίγες μέρες εκδόθηκε και το Υπουργείο το γνωρίζει πολύ καλά!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Παιδιά αν και έχω προσφύγει καθυστερημένα -τον Αύγουστο του 2017-και δεν ξέρω τι θα γίνει με μας γιατι προς το παρον θεωρούμαστε εκπρόθεσμοι, χάρηκα πάρα πολύ με την δικαίωση του αγώνα σας έστω μετα απο τόσα χρόνια. Εύχομαι να βγει το ΦΕΚ σύντομα. Αραγε πόσοι της αγγλικής δικαιώνονται;γιατι σίγουρα θα επηρρεάσει τον αριθμο αναπληρωτών του κλάδου αλλα απο την άλλη μπορεί ήδη κάποιοι στους δικαιωμένους να εργάζονται ως αναπληρωτές.
Καλό διορισμό και καλή τοποθέτηση σε όλους!!
Δεν καταλαβαινω τι σημαινει εμπροθεσμος και εκπροθεσμος... Θα διοριστουν οι λεγομενοι εμπροθεσμοι επιτυχοντες του ΑΣΕΠ και οι υπολοιποι θα μεινουν εκτος γιατι..η επιτυχια τους στον ΑΣΕΠ μετραει λιγοτερο λογω εκπροθεσμης προσφυγης;; Ποιο ειναι τελικα κριτηριο διορισμου η εμπροθεσμη προσφυγη ή η επιτυχια στον ΑΣΕΠ;;;;;; Ρωτησα προχειρα δικηγορο και μου ειπε οτι αυτο μπορει να θεωρηθει εναντιον στο αρθρο 4 του Συνταγματος περι ισοτητας.. Θα το ψαξω περισσοτερο και θα ενημερωσω
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2018, 02:57:25 πμ από moustard »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159978
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 635
Σύνολο: 642

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.