*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 193043 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #98 στις: Αύγουστος 27, 2010, 10:54:49 πμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα, αν και έχει πολύ καιρό να γράψει κάποιος, σκέφτηκα να γράψω εδώ για να σας συμβουλευτώ.
Καταρχήν, θέλω να σας ρωτήσω για ένα παιδάκι που θα πάει πρώτη γυμνασίου κ μπαίνει στην C senior. Του έπαιρνα 14 E μέχρι τώρα. Μιλάμε για μεγάλη πόλη και όχι για επαρχία, αλλά είναι κοντά στο σπίτι μου. Λέτε να το αυξήσω και να το πάω 15. Τους είχα πει πέρυσι ότι του χρόνου θα αυξηθεί, αλλά δεν ξέρω αν το θυμούνται.

Και μια δέυτερη ερώτηση για μια φίλη μου από την επαρχία. Της ζήτησαν να αναλάβει Proficiency και μάλλον η κοπέλα (είναι ενήλικας πάνω απο  25) είναι καλή γιατί έχει πάρει το advanced. Ποιά θεωρείται καλύτερη τιμή; Η φίλη μου σκέφτεται για 18 μιας και είναι και επαρχία και εξάλλου θα χρειάζεται προετοιμασία. Πάντως η ίδια έχει 2-3 χρόνια εμπειρία με μαθητές Proficiency. Λέτε να είναι λίγο; Τί προτείνετε;
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!
δεν εχει σημασια αν θα το θυμουνται εσυ οταν θα ερθει η ωρα θα πεισ την τιμη που θελεις.Τα 14 που παιρνεις ειναι λιγα, εγω παιρνω 14 για a junior και περυσι για c επαιρνα 16. Για Proficiency 22 first year 24-25 second year.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:36:28 »

Αποσυνδεδεμένος sweet dream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #99 στις: Αύγουστος 27, 2010, 11:08:58 πμ »
bibi77 σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Έχεις δίκιο, αλλά ξέρεις τι; Είναι 5 λεπτά με το αμάξι από το σπίτι μου και εξάλλου θα μου κάνουνε και παράπονα του τύπου 'δεν μπορούμε να τα βγάλουμε πέρα, έχουμε και το άλλο παιδί που πάει στο λύκειο με τα φροντιστήρια' και τέτοια, φαντάζομαι τα ξέρεις... Από την άλλη όμως τι γίνεται; Με αυτόν θα τελειώσω τι c σε δύο μήνες περίπου (καθώς κάναμε και καλοκαίρι μάθημα)και μετά μπαίνει d... Οπότε δεν μπορώ να τους ξαναζητήσω αύξηση εκεί... Οπότε μάλλον θα τους πάρω 16 από τώρα εξαρχής για να μην αναγκαστώ το Νοέμβριο που θα ξεκινήσει τη d  και τους ξαναζητήσω ένα ευρώ αύξηση. Τι λέτε, τα λέω καλά ή όχι; bibi77 σε ευχαριστώ και πάλι!
'Education is what survives when what has been learned has been forgotten.'
B. F. Skinner

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #100 στις: Αύγουστος 27, 2010, 11:46:42 πμ »
bibi77 σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Έχεις δίκιο, αλλά ξέρεις τι; Είναι 5 λεπτά με το αμάξι από το σπίτι μου και εξάλλου θα μου κάνουνε και παράπονα του τύπου 'δεν μπορούμε να τα βγάλουμε πέρα, έχουμε και το άλλο παιδί που πάει στο λύκειο με τα φροντιστήρια' και τέτοια, φαντάζομαι τα ξέρεις... Από την άλλη όμως τι γίνεται; Με αυτόν θα τελειώσω τι c σε δύο μήνες περίπου (καθώς κάναμε και καλοκαίρι μάθημα)και μετά μπαίνει d... Οπότε δεν μπορώ να τους ξαναζητήσω αύξηση εκεί... Οπότε μάλλον θα τους πάρω 16 από τώρα εξαρχής για να μην αναγκαστώ το Νοέμβριο που θα ξεκινήσει τη d  και τους ξαναζητήσω ένα ευρώ αύξηση. Τι λέτε, τα λέω καλά ή όχι; bibi77 σε ευχαριστώ και πάλι!
ναι ετσι να κανεις!

Αποσυνδεδεμένος sweet dream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #101 στις: Αύγουστος 27, 2010, 11:57:03 πμ »
bibi77 σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια! Έτσι θα κάνω!
'Education is what survives when what has been learned has been forgotten.'
B. F. Skinner

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:36:28 »

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #102 στις: Αύγουστος 28, 2010, 07:42:01 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω κι εγώ να σας συμβουλευτώ με την σειρά μου.
 
Μου έκαναν πρόταση φέτος να διδάξω την bjun. σε ένα γκρουπάκι 4 παιδιών και την B senior σε ένα γκρουπάκι 3-4 παιδιών(δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα) και προβληματίζομαι σχετικά με το ποσό που θα ζητήσω γιατί δεν μου χει ξανατύχει γκρουπάκι.
Σκέφτηκα να τους πω να με πληρώνουν ένα στανταρ ποσό το μήνα γιατί είναι και πολλά παιδάκια και με τις ώρες θα γίνεται ένα μπαχαλο, οπότε ούτε μαθήματα να χάνονται αν δεν έρθει κάποιο σε κάποιο μάθημα αλλά ούτε να αναπληρώνουμε και μαθήματα.Τι ποσό να τους πω όμως? Όσο παίρνει ένα φροντηστήριο? Και πάλι όμως δεν είμαι σίγουρη. Κι αν τους πω να με πληρώνουν με την ώρα πόσο να παίρνω στο καθένα?

Επίσης για 2η χρονιά ECPE σε δύο κορίτσια τι ποσό προτείνετε την ώρα στην καθεμία?
Να σημειώσω ότι μένω σε επαρχία και κάνω ιδιαίτερα εδώ και έξι χρόνια μήπως και σας βοηθήσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2010, 02:39:12 μμ από NENH »

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #103 στις: Αύγουστος 28, 2010, 09:52:21 μμ »
Και κάτι άλλο: θα ενθαρρύνατε το παιδί σας να αποκτήσει δίπλωμα για μηχανάκι, απλά και μόνο για να προετοιμασθεί ψυχικά για τις εξετάσεις οδήγησης αργότερα;

Δεν θα τον βοηθήσει στις εξετάσεις για αυτοκίνητο.  Γενικά θα πρότεινα μακριά από μηχανές... Όχι μόνο γιατί πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός ο ίδιος αλλά γιατί δεν είναι ποτέ οι άλλοι. Βασικά στη μηχανή ισχύει ο εξής κανόνας: "Η μηχανή δεν έχει ποτέ προτεραιότητα"  ;)
Επίσης πιστεύω ότι το δίπλωμα μηχανής πρέπει να δίνεται μετά τα 25 αλλά ποιος ασχολείται...είναι και πολλά τα λεφτά

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #104 στις: Αύγουστος 28, 2010, 10:41:04 μμ »
Και κάτι άλλο: θα ενθαρρύνατε το παιδί σας να αποκτήσει δίπλωμα για μηχανάκι, απλά και μόνο για να προετοιμασθεί ψυχικά για τις εξετάσεις οδήγησης αργότερα;

απο καθαρα προσωπικη εμπειρια θα σου πω οτι το να δινουν τα παιδια εξετασεις πριν το λοουερ μονο καλο μπορει να τους κανει.εγω σαν μαθητρια βοηθηθηκα πραγματικα και το βλεπω και τωρα στους μαθητες μου με τι ψυχολογια δινουν β2 αυτοι που εχουν ξαναδωσει εξετασεις και πως αυτοι που δινουν για πρωτη φορα.το μηχανακι σκοτωνει το πιστοποιητικο γλωσσομαθειας οχι.ασε που σου δινει και 10 μορια.ποιος ξερει β2 μπορει να μην παρεις οποτε...............

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #105 στις: Αύγουστος 29, 2010, 02:40:27 μμ »
helloooo........ καμία βοήθεια για μένα???????

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #106 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 12:56:55 πμ »
Για D class 14 ευρώ κ 15 για Ε class πως σας φαίνεται?

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #107 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 01:27:05 πμ »
Λίγο.Για αυτά τα επίπεδα θα υποτιμήσεις τη δουλειά σου...Θα πρότεινα 17 στη D' και το ίδιο ή 18 στην E'.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #108 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 02:26:19 πμ »

Έγινε συγχώνευση δύο παρόμοιων θεμάτων για την καλύτερη λειτουργία του φόρουμ.

Ευχαριστώ.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #109 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 01:32:56 πμ »
ξερω δεν ταιριαζει πολυ το θεμα μου εδω αλλα για να μην ανοιξω νεο θεμα..

βρε παιδια τι θα κανατε στην θεση μου? εχω ενα ιδιαιτερο που κανουμε 3 ωρες (1,5 x 2). για την 1,5 ωρα τους εχω προτεινει 3 διαφορετικες μερες κ ωρες κ καμια δεν τους βολευει. (το παιδι ειναι β' γυμνασιου). επιμενουν για παρασκευη απογευμα στις 6. εκεινη την ωρα εχω φροντιστηριο κ για να μπορεσω πρεπει να αλλαξω ωρα κ σε 2 τμηματα στο φροντιστηριο κ ενα αλλο ιδιατερο.

τι να κανω βρε παιδια?? δεν υπαρχει λυση.....



Αποσυνδεδεμένος stayros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #110 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 01:58:09 πμ »
Βρες άλλο ιδιαίτερο  :P

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #111 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 09:05:30 πμ »
ξερω δεν ταιριαζει πολυ το θεμα μου εδω αλλα για να μην ανοιξω νεο θεμα..

βρε παιδια τι θα κανατε στην θεση μου? εχω ενα ιδιαιτερο που κανουμε 3 ωρες (1,5 x 2). για την 1,5 ωρα τους εχω προτεινει 3 διαφορετικες μερες κ ωρες κ καμια δεν τους βολευει. (το παιδι ειναι β' γυμνασιου). επιμενουν για παρασκευη απογευμα στις 6. εκεινη την ωρα εχω φροντιστηριο κ για να μπορεσω πρεπει να αλλαξω ωρα κ σε 2 τμηματα στο φροντιστηριο κ ενα αλλο ιδιατερο.

τι να κανω βρε παιδια?? δεν υπαρχει λυση.....



Αν οπως λες σου ειναι τοσοδυσκολο να το αλλαξεις να τους πεις να διαλεξουν μια απο αυτες τις τρεις μερες που τους προτεινες...αν δεν μπορουν ας ψαξουν αλλου....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160137
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 665
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 662
Σύνολο: 672

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.