*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2012-2013  (Αναγνώστηκε 51984 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Ευχαριστώ παιδια!

Εχω απορία τι δεν κατάλαβαν απο τα χαρτιά που κατέθεσα!!!

Θα κάνω ένσταση, όπως λέτε.
Να σας πω, ότι και πέρυσι έκανα ένσταση για άλλο λόγο και η ένσταση χάθηκε!!!!!!

Λέτε, αν ρωτήσω γιατι δεν μέτρησαν την προυπηρεσία μου στα ΣΔΕ θα μου απαντήσουν κάτι? ή θα το δω στους νεους πίνακες?



Επίσης φοβάμαι το εξής:

Φέτος (2011-2012)δούλευα σε ΕΠΑΣ και έλεγε η προκ ότι
1)  όσοι έχουν μοριοδοτηθεί απο πέρυσι να δώσουν μόνο την νέα προυπηρεσία απο την φετινή χρονιά.
2) ετσι τελικά από ότι βλέπω στους πίνακες, μου μέτρησαν επιπλέον μονο τη φετινή(2011-2012)!!!!
3) Την προυπ στα ΣΔΕ(2008-2009) που δεν την είχα δηλώσει ποτε και πότε δεν είχε προσμετρηθεί, δεν την προσμέτρησαν!!!!
(παρότι είχα καταθέσει απο την αρχή ΟΛΑ τα χαρτια για να μην υπάρχει αμφιβολία ως προς το σύνολο της  τελικής προυπηρεσίας)

Φοβάμαι λοιπόν ότι θα "ακούσω " καμια βλακεία τύπου "έπρεπε να την είχατε δηλώσει κατα το παρελθόν" και θα γελάμε όλοι μαζί!!!

Δεν καταλαβαίνω τι ζόρι τραβανε!!Τι δεν καταλαβαίνουν απο τα χαρτιά που κατέθεσα!!!!! Από την άρχη λέμε, πτυχίο,μτχ κλτ,κτλ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
κανε ενσταση και εμενα την προυπορεσια απο σδε οφειλουν να την αναγνωρισουν αφου ειναι στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση

Αποσυνδεδεμένος sofi@@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσο ζω ελπίζω.........
    • Προφίλ
Πώς μπορούμε να υπολογίσουμε τα μόριά μας; Υπάρχει κάπου η μοριοδότηση;Ρωτάω πληροφοριακά όχι ότι έχω πρόβλημα με τα μόρια απλά κάνω πρώτη χρονιά ταχαρτιά και θέλω να ξέρω...

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
όντως η προκήρυξη ανέφερε ότι οι μοριοδοτημένοι από πέρυσι οφείλουν να καταθέσουν κάθε νέα προϋπηρεσία και προσόντα από τάδε 05/2011 μέχρι τάδε 06/2012. είναι με βάση την προκήρυξη πιθανό και λογικό να απαντήσουν αυτό ακριβώς.  :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος maria123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
καλησπερα, ειδα τα αποτελέσματα της αξιολόγησης , είχα κάνει αίτηση για το Κιλκίς αλλά δεν ξέρω πόσους θα πάρουν πως μπορώ να μάθω?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10811
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
menmas κάνε ένσταση στην οποία να αναφέρεις ότι η προϋπηρεσία στα ΣΔΕ παρότι παλιότερη κατατίθεται πρώτη φορά, οπότε πρέπει να συνυπολογιστεί. Πιθανώς η πρωτοβάθμια επιτροπή αξιολόγησης είδε ότι κατέθεσες όλα τα δικαιολογητικά από την αρχή και θα είπε...να κι άλλος/άλλη που δεν κατάλαβε, ας μετρήσουμε μόνο τη φετινή προϋπηρεσία, μαγιατί τα βάζουν όλα ξανά; Προφανώς έπρεπε να σημειώσεις κάτι δίπλα στην προϋπηρεσία αυτή για να το δούνε και να την υπολογίσουν.

Εγώ έβαλα στην αίτηση φωτοτυπία ταυτότητας επειδή την άλλαξα και όταν πήγα στο Ωραιόκαστρο για να την υποβάλλω, ο υπάλληλος που τις έλεγχε πριν την παραλαβή μου είπε: "Γιατί έβαλες ταυτότητα την άλλαξες; Γράψε δίπλα στο συνημμένο αλλαγή".

Πιστεύω ότι αν το εξηγήσεις με μια απλή ένσταση στη δευτεροβάθμια επιτροπή αξιολόγησης θα σου προσμετρήσουν την προϋπηρεσία. Συνήθως απαντούν στις ενστάσεις, αλλά αν έχουν πολλές το παραλείπουν.

Πέρσι πήρα τηλέφωνο στην γραμματεία των ΕΠΑΣ στη διοίκηση (2109989704) και μου είπαν ότι αν θέλω γραπτώς την απάντηση έπρεπε να κάνω ένα τηλεφώνημα στο τάδε γραφείο της διοίκησης. Παλιότερα, όμως, μου είχαν απαντήσει χωρίς καμιά παρέμβαση και είχα δικαιωθεί.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10811
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
καλησπερα, ειδα τα αποτελέσματα της αξιολόγησης , είχα κάνει αίτηση για το Κιλκίς αλλά δεν ξέρω πόσους θα πάρουν πως μπορώ να μάθω?
Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην ΕΠΑΣ Βέροιας να σου πούνε πόσα άτομα παίρνουν συνήθως από την ειδικότητά σου, αλλά ακόμα δεν έχουν δημιουργηθεί τα τμήματα. Εννοείται ότι σε ειδικότητα που δε δημιουργηθεί τμήμα μπορεί και να μην πάρουν κανέναν...κι ας έχει ζητήσει η προκήρυξη άτομα της ειδικότητάς σου.

Αν θες πες μου την ειδικότητά σου, μήπως και μπορέσω να σε βοηθήσω εγώ. Έχω δουλέψει στην ΕΠΑΣ Κιλκίς.

Αποσυνδεδεμένος maria123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Καλημέρα, ειμαι ΠΕ20 ...

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
τις ενστάσεις που τις υποβάλλουμε; στην περιφέρεια όπου στείλαμε και την αίτηση;
υπάρχει ειδικό έντυπο;

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
παντως πολλα λαθη καθε χρονο με τα αποτελεσματα του οαεδ

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
καλημερα παιδιά,μια ερώτηση σχετικα με τα αποτελέσματα και τον τρόπο που σε καλούν λέμε τώρα π.χ είσαι 4η στο νομο που έκανες τα χαρτιά σαν ΠΕ19 και έχεις π.χ (τυχαίο αριθμό) 1000 μόρια αλλά στον ίδιο νομό αλλά ΠΕ20 μέχρι τον ένατο σε περνάει και ο ένατος σε μόρια του ΠΕ20 π.χ έχει 1100,άρα όταν η ειδικότητα σου έχει και απο ΤΕΙ και απο ΑΕΙ πως γίνεται?ενναλάξ ΠΕ20 -ΠΕ19?ή με τον λογικό τρόπο με βάση τα μόρια οπότε είσαι μετα απο 3εις ΠΕ19 και μετα απο 9 ΠΕ20 σύνολο μετα απο 12?λογικα αυτο αλλα γιατι τότε δεν βγαζουν μια λίστα ανα ειδικότητα? :-\

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
katia_
σε ειδικότητες όπως οι πε19-20 και οι πε12-17 ελέγχεται στους δύο πίνακες τι μόρια έχουν οι δύο πρώτοι. προσλαμβάνεται 1ος αυτός με τα περισσότερα (π.χ. περισσότερα μόρια ο 1ος της λίστας τει από αυτόν της λίστας των αει) και μετά προχωράει η επιλογή εναλλάξ στους 2 πίνακες. π.χ. 1ος από τει, 1ος από αει, 2ος από τει, 2ος από αει, 3ος από τει, ...

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
η προυπηρεσία που αποκτά κάποιος από τις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ προσμετράται στα μόρια για αναπληρωτής-ωρομίσθιος στην Βθμια & Αθμια εκπαίδευση;

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
η προυπηρεσία που αποκτά κάποιος από τις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ προσμετράται στα μόρια για αναπληρωτής-ωρομίσθιος στην Βθμια & Αθμια εκπαίδευση;
OXI.-
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160040
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 360
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.