*

Αποστολέας Θέμα: Ενσταση.. Γνωρίζει κανείς ποια διαδικασία τηρείται?  (Αναγνώστηκε 5438 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση.. Γνωρίζει κανείς ποια διαδικασία τηρείται?
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 07, 2009, 09:16:21 μμ »
Παιδιά, τα έχουμε γράψει αρκετές φορές!
 Αίτηση, όχι ένσταση, για έλεγχο μεταφοράς βαθμολογίας ή για να δει κανείς το γραπτό του (χωρίς παράβολο). Ένσταση γίνεται μόνο για τυπικά προσόντα, όπως έχει ειπωθεί.
 Αν όντως έγινε λάθος στη μεταφορά της βαθμολογίας, τότε αλλάζει αυτόματα κατά τον έλεγχο (σε εμένα και σε όσους ξέρω να το ζήτησαν δεν έγινε αυτό).
 Βλέποντας το γραπτό δεν αλλάζει φυσικά τίποτα, μόνο ικανοποιούμε τη δική μας επιθυμία να δούμε με τα μάτια μας τους βαθμούς που δεν πιστεύουμε ότι πήραμε... :o

Olgalia, δε θα δεις βαθμολόγηση σε κάθε ερώτημα, μόνο συνολική βαθμολογία του κάθε βαθμολογητή. Εγώ είχα επισημάνει διαφορά 12 μονάδων ανάμεσα στους βαθμολογητές, στο όριο δηλαδή για αναβαθμολόγηση, αλλά τρίτος βαθμολογητής δεν μπήκε (ακριβώς επειδή ήμουν στο όριο, έτσι μου είπαν) και πήρα το μέσο όρο. Με τη βαθμολόγηση του πρώτου βαθμολογητή, θα είχα διοριστεί... :(
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση.. Γνωρίζει κανείς ποια διαδικασία τηρείται?
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 08, 2009, 08:19:30 μμ »
Olgalia, δε θα δεις βαθμολόγηση σε κάθε ερώτημα, μόνο συνολική βαθμολογία του κάθε βαθμολογητή. Εγώ είχα επισημάνει διαφορά 12 μονάδων ανάμεσα στους βαθμολογητές, στο όριο δηλαδή για αναβαθμολόγηση, αλλά τρίτος βαθμολογητής δεν μπήκε (ακριβώς επειδή ήμουν στο όριο, έτσι μου είπαν) και πήρα το μέσο όρο. Με τη βαθμολόγηση του πρώτου βαθμολογητή, θα είχα διοριστεί... :(

Πω, πω, μεγάλη ατυχία, καλύτερα να μην το ήξερες!
Αν βλέπεις μόνο συνολική βαθμολογία, τότε δε θα το κάνω. Βλέπεις ο σκοπός μου είναι να δω, αν ο τρόπος που εγώ βαθμολογώ τον εαυτό μου είναι σωστός. Δηλ πιστεύω ότι έγραψα πολύ καλά το 1ο ερωτημα, αλλά ψιλοχάλια το 2ο. Αλλά αν δεν είναι έτσι; Αν είναι ανάποδα; Αν έχω παρει από 35 μόρια στο καθένα; Γιατί πολλά έχουν δει τα μάτια μας και ποτέ δεν ξέρεις τι θεωρεί σωστό ο κάθε βαθμολογητής. Οπότε αν η βαθμολογία, που μπορούμε να δούμε, είναι η συνολική τότε αυτό δε θα το μάθω ποτέ! :(
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος zulte

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • dato tempore
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση.. Γνωρίζει κανείς ποια διαδικασία τηρείται?
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 14, 2009, 09:18:10 μμ »
και οταν προκειται για την ιστορια και τα νεα που ειναι πολλαπλης επιλογης τι γινεται? σε αυτα η βαθμολογια ειναι στανταρ.ηξερα ακριβως τι περιμενα συμφωνα με τις απαντησεις του Ασεπ και μου ηρθε 8 μοναδες παρακατω. πως εξηγηται? δεν εχουν κανει σιγουρα λαθος στη μεταφορα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 316
Σύνολο: 319

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.