*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688599 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5264 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 12:14:00 πμ »
To link

http://www.iekpeiraia.gr/images/downloads/pinakes_ekpaidefton.pdf
Το αρχείο αυτό έχει όλους τους εκπαιδευτές που υπέβαλλαν αίτηση ή μονο αυτούς που υπέβαλλαν στο ΙΕΚ του Πειραιά;γιατί δε βλέπω καν το όνομά μου!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:45:47 »

Αποσυνδεδεμένος z_nikol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5265 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 12:44:11 πμ »
Παιδια εχει καποιος εκεινη την σελιδα που εχει τις αντιστοιχιες για το ποιες ειδικοτητε μπορουν να διδαξουν καποιο μαθημα. ( μαθημα Φυσιολογια  ,μπορει να διδαχθει  απο κλαδο Ιατρων ΠΕ 14  η νοσηλευτων. )
καποιος ας στειλει τις αντιστοιχιες μαθηματων με ειδικοτητες που εχουν δικαιωμα να διδαξουν
Ελπίζω να σε βοηθήσει...
iekret.gr/news_articles/page/2/articles/prosontologio-ekpaideyton-ana-eidikotita-diek.html
Μήπως έχετε κάτι άλλο σχετικό?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2014, 12:46:35 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος kavyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5266 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 01:52:57 πμ »
Συνάδελφοι μια σημαντική ερώτηση για όποιον ίσως ξέρει να απαντήσει..έχει τύχει ποτέ να μην δείτε το όνομα σας στις λίστες ενώ έχετε κάνει σωστά ότι κάνετε κάθε χρόνο πχ στα ίδια ΙΕΚ? αν δεν είναι τυπογραφικό λάθος του ΙΕΚ, και πας με αριθμό πρωτοκόλλου κτλ στο ΙΕΚ που κατέθεσες φάκελο και βρεθεί ο φάκελος, μετά γίνεται ένσταση επί του ΙΕΚ γενικά στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ;
ή θα χρειαστεί δικηγόρο και ασφαλιστικά μέτρα; δε σκέφτομαι καν να μη βρεθεί ο φάκελος, διότι υπήρχαν και 5 συνάδελφοι μαζί μου στην ουρά σαν μάρτυρες ότι κατατέθηκε και ανοίχτηκε μπροστά μου!

δε το συζητώ και ότι σε πολλές ειδικότητες όσοι βλέπουμε 3 χρόνια τώρα τα Online(από Γενάρη πρόπερσι), υπάρχουν άνθρωποι που ξαφνικά μέσα σε λίγους μήνες ανεβαίνουν 5 και 10 και 15 μόρια χωρίς να έχει αλλάξει τίποτα στα προσόντα τους!!! Αλλά εδώ φτάσαμε να εξαφανίζουν ονόματα...

ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5267 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 03:07:44 πμ »
Συνάδελφοι μια σημαντική ερώτηση για όποιον ίσως ξέρει να απαντήσει..έχει τύχει ποτέ να μην δείτε το όνομα σας στις λίστες ενώ έχετε κάνει σωστά ότι κάνετε κάθε χρόνο πχ στα ίδια ΙΕΚ? αν δεν είναι τυπογραφικό λάθος του ΙΕΚ, και πας με αριθμό πρωτοκόλλου κτλ στο ΙΕΚ που κατέθεσες φάκελο και βρεθεί ο φάκελος, μετά γίνεται ένσταση επί του ΙΕΚ γενικά στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ;
ή θα χρειαστεί δικηγόρο και ασφαλιστικά μέτρα; δε σκέφτομαι καν να μη βρεθεί ο φάκελος, διότι υπήρχαν και 5 συνάδελφοι μαζί μου στην ουρά σαν μάρτυρες ότι κατατέθηκε και ανοίχτηκε μπροστά μου!

δε το συζητώ και ότι σε πολλές ειδικότητες όσοι βλέπουμε 3 χρόνια τώρα τα Online(από Γενάρη πρόπερσι), υπάρχουν άνθρωποι που ξαφνικά μέσα σε λίγους μήνες ανεβαίνουν 5 και 10 και 15 μόρια χωρίς να έχει αλλάξει τίποτα στα προσόντα τους!!! Αλλά εδώ φτάσαμε να εξαφανίζουν ονόματα...

ευχαριστώ!

Πίστεψέ με δεν είναι δύσκολο να χαθεί κάποια αίτηση στις Δημόσιες Υπηρεσίες... Δε μου έχει τύχει σε ΙΕΚ αλλά σε άλλη υπηρεσά. Πιστεύω ότι με μια απλή ένσταση θα δικαιωθείς. Ίσα ίσα που επειδή είναι δικό τους λάθος θα προσπαθήσουν να το καλύψουν. Σε αντίθετη περίπτωση στη θέση σου θα το τράβαγα όσο δεν παίρνει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:45:47 »

Αποσυνδεδεμένος panagsak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5268 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 10:39:28 πμ »
Καλο σας μεσημερι και καλο Σ/Κ,

οι αμοιβες που αναφερονται στο ΦΕΚ για τους εκπαιδευτες ΙΕΚ (αλλα και αλλους) αφορουν μικτα ποσα..γνωριζει καποιος ποιο ειναι το πσοστο των κρατησεων που γινονται για να βρουμε ποιο τελικως θα ειναι το καθαρο ποσο;

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5269 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 10:59:28 πμ »
Καλημερα!Εσεις πού ειδατε τα μορια σας στο ινεδιβιμ ή στα ιεκ που υποβαλλατε  τα δικαιολογητικα?Σε καποια ιεκ δεν βγηκε η καταταξη.Εγω που θα δω τα μορια μου αν αλλαξαν??? :-\

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5270 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 11:28:26 πμ »
Στερεά Ελλάδα, Πελοπόννησος και Δυτική Ελλάδα δεν έχουν βγάλει τίποτα! Άντε να περιμένουμε μέσα στην άγνοια μέχρι Δευτέρα! Ελπίζω να μη χρειαστεί να δώσουμε 10 ωραία ευρουλάκια στην courier για ένσταση!
Αυτό το ΙΝΕΔΙΒΙΜ πρέπει να παίρνει ποσοστά από ταχυδρομεία και courier 8)! Έλεος να μην μπορούν να φτιάξουν μια ηλεκτρονική πλατφόρμα με δυνατότητα αποστολής σκαναρισμένων εγγράφων!

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5271 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 12:04:05 μμ »
Εχουμε δικαιωμα να ζητησουμε να δουμε τι παραπανω ειχε οποιος μας ξεπερασε μιας και ειναι δημοσιος διαγωνισμος; Πώς γινεται αυτό σαν διαδικασία ας μας πει κάποιος.
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5272 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 01:14:42 μμ »
Συνάδελφοι μια σημαντική ερώτηση για όποιον ίσως ξέρει να απαντήσει..έχει τύχει ποτέ να μην δείτε το όνομα σας στις λίστες ενώ έχετε κάνει σωστά ότι κάνετε κάθε χρόνο πχ στα ίδια ΙΕΚ? αν δεν είναι τυπογραφικό λάθος του ΙΕΚ, και πας με αριθμό πρωτοκόλλου κτλ στο ΙΕΚ που κατέθεσες φάκελο και βρεθεί ο φάκελος, μετά γίνεται ένσταση επί του ΙΕΚ γενικά στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ;
ή θα χρειαστεί δικηγόρο και ασφαλιστικά μέτρα; δε σκέφτομαι καν να μη βρεθεί ο φάκελος, διότι υπήρχαν και 5 συνάδελφοι μαζί μου στην ουρά σαν μάρτυρες ότι κατατέθηκε και ανοίχτηκε μπροστά μου!

.....εδώ φτάσαμε να εξαφανίζουν ονόματα...
Ένσταση στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ γίνεται σε πρώτη φάση. Δεν χρειάζεσαι μάρτυρες, αν έχεις αριθμό πρωτοκόλλου!

Εχουμε δικαιωμα να ζητησουμε να δουμε τι παραπανω ειχε οποιος μας ξεπερασε μιας και ειναι δημοσιος διαγωνισμος; Πώς γινεται αυτό σαν διαδικασία ας μας πει κάποιος.
Σε δικηγόρο πηγαίνεις μόνο αν θέλεις να δεις αν είναι σωστά τα μόρια εκείνου που σε ξεπέρασε στον πίνακα.
Το δικαιούσαι, επειδή έχεις έννομο συμφέρον...

Αποσυνδεδεμένος tsolakg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5273 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 01:27:58 μμ »
Στερεά Ελλάδα, Πελοπόννησος και Δυτική Ελλάδα δεν έχουν βγάλει τίποτα! Άντε να περιμένουμε μέσα στην άγνοια μέχρι Δευτέρα! Ελπίζω να μη χρειαστεί να δώσουμε 10 ωραία ευρουλάκια στην courier για ένσταση!
Αυτό το ΙΝΕΔΙΒΙΜ πρέπει να παίρνει ποσοστά από ταχυδρομεία και courier 8)! Έλεος να μην μπορούν να φτιάξουν μια ηλεκτρονική πλατφόρμα με δυνατότητα αποστολής σκαναρισμένων εγγράφων!
χρειαζεται κ κανενα παραβολο για να γινει ενσταση;

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5274 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 03:05:57 μμ »
Γενικά το ΙΝΕΔΙΒΙΜ το έκανε πάλι το θαύμα του. Αντί, όπως περσι, να ανακοινώσει κεντρικά τη μοριοδότηση των υποψηφίων εκπαιδευτών, καθώς και από πού έλαβαν τα μόρια τους, όπως γίνεται σε όλους τους υπόλοιπους διαγωνισμούς του φορέα, μας βάζει να τρέχουμε σε κάθε ΙΕΚ χωριστά, ή να μπαίνουμε στη σελίδα του για να βλέπουμε τη μοριοδότηση μας, κι επίσης αποθαρρύνει τους περισσότερους από το να κάνουν ένσταση, με δεδομένο ότι δε μπορούμε να κάνουμε ένσταση λέγοντας "σαν πολλά μου φαίνονται τα μόρια του από πάνω"....χωρίς να αναφέρεσαι κάπου συγκεκριμένα και χωρίς να ξέρεις τι μέτρησε και πού..

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5275 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 03:10:37 μμ »
grtt
πως τη βλεπεις τη μοριοδοτηση σου?στην αιτηση πατας εκτυπωση??

Αποσυνδεδεμένος georgio7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Δεν πάμε καλά
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5276 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 03:30:41 μμ »
Νομίζω είναι αρκετά γελοίο να ρωτάμε πως/που/ποτε/με ποιο τρόπο, όταν εξ ορισμού η όλη διαδικασία είναι για γέλια και μάλιστα είναι επιτηδευμένα έτσι. Στα ιεκ υπάρχει ΕΣΚΕΜΕΝΑ αδιαφάνεια.

Αποσυνδεδεμένος vasots

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5277 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 03:48:15 μμ »
Τελικά βγήκαν πουθενά τα μόρια?? Γιατί εγώ δεν έχω βρει κάτι ακόμα!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 933
Σύνολο: 941

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.