*

Αποστολέας Θέμα: Σιβιτανίδειος σχολή  (Αναγνώστηκε 248459 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #616 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:13:17 μμ »
και στον πίνακα της δικιας μου ειδικότητας φαίνεται ποιος είχε δουλεψει πέρσι εκεί.

The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:05:02 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #617 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:15:20 μμ »
Πάντως στον πίνακα της Σιβιτανιδείου της ειδικότητας μου, φαίνεται ποιός είχε δουλέψει πέρσι εκεί. Είναι ο μόνος αναπληρωτής, ακόμα και από τον γενικό πίνακα αναπληρωτών, που έχει 10 μήνες προυπηρεσία πέρσι.

Και στον δικό μου φαίνεται... Η μέγιστη προυπηρεσία από αναπλήρωση ήταν 5,8 για τις προυπηρεσίες τις κανονικές... Τα 9αρια  είναι Σιβ.
Μήπως είναι άτομα που δούλεψαν σε ειδικά σχολεία; Γιατί οι προσλήψεις σε αυτά έγιναν κανονικά από το Σεπτέμβριο πέρσι, αφού δεν είχαν το κόλλημα με την καθυστέρηση των αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ (στους πίνακες ειδικής αγωγής δεν μετρά η βαθμολογία του ΑΣΕΠ).

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #618 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:16:51 μμ »
εκ παραδρομής ορθογραφικό λάθος
Σιβιτανίδειος
  :)

Σε άτομα που δούλευαν τόσα χρόνια χωρίς ούτε μια επιτυχία ΑΣΕΠ (βλέπε Σιβιτανίδειο) ( τοσα χρονια δουλεύω και δεν έχω επιτυχία στο ΑΣΕΠ)

 και τελικά διορίστηκαν ή συγκέντρωσαν μεγάλες προυπηρεσίες ( κι εγώ έχω συγκεντρώσει μεγάλη προυπηρεσία) δεν αξίζει σεβασμός, απέχθεια αξίζει.


Anyway λιγη προσοχή στη διατύπωση για να μην έχουμε παρεξηγήσεις  και επίσης να βάζεις σωστά της παραθέσεις γιατί νόμισα πως το ορθογραφικό λάθος το έκανα εγώ  ;D ( το τελευταίο το απαιτώ!!!!! :P )

Εγω πάλι δεν απαιτώ τίποτα από κανένα συνάδελφο...Λίγη περισσότερη προσοχή στην ανάγνωση και στις παρενθέσεις ζητώ απλά για να αποφεύγονται παρεξηγήσεις.

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #619 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:22:59 μμ »
Προφανώς όλες οι ειδικότητες έχουν πληγεί από Σιβιτανιδείτες.
Και δεν νομίζω να χαίρεται κανείς για αυτό ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:05:02 »

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #620 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:27:59 μμ »
Πάντως στον πίνακα της Σιβιτανιδείου της ειδικότητας μου, φαίνεται ποιός είχε δουλέψει πέρσι εκεί. Είναι ο μόνος αναπληρωτής, ακόμα και από τον γενικό πίνακα αναπληρωτών, που έχει 10 μήνες προυπηρεσία πέρσι.

Και στον δικό μου φαίνεται... Η μέγιστη προυπηρεσία από αναπλήρωση ήταν 5,8 για τις προυπηρεσίες τις κανονικές... Τα 9αρια  είναι Σιβ.
Μήπως είναι άτομα που δούλεψαν σε ειδικά σχολεία; Γιατί οι προσλήψεις σε αυτά έγιναν κανονικά από το Σεπτέμβριο πέρσι, αφού δεν είχαν το κόλλημα με την καθυστέρηση των αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ (στους πίνακες ειδικής αγωγής δεν μετρά η βαθμολογία του ΑΣΕΠ).

Βλέπεις ποια ονοματα κλήθηκαν σε ειδικά σχολεια κ σου μένουν τα ονοματα με τα 9αρια της Σιβιτανιδειου σε συνδυασμό με

 το Αν  είχες κάνει κάνει αίτηση την προηγούμενη φορά και είχες δει  ποια ηταν τα πρωτα ονόματα στη λιστα της κάθε ειδικότητας μετά από τη συνέντευξη, επαίρνες 1 τηλ στη Σιβιτανίδειο και σου απαντούσαν οτι πήραν τόσα άτομα στη τάδε ειδικότητα και έτσι εβρισκες πόσοι κ ποιοι είχαν κληθεί εκει
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #621 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:28:47 μμ »
εκ παραδρομής ορθογραφικό λάθος
Σιβιτανίδειος
  :)

Σε άτομα που δούλευαν τόσα χρόνια χωρίς ούτε μια επιτυχία ΑΣΕΠ (βλέπε Σιβιτανίδειο) ( τοσα χρονια δουλεύω και δεν έχω επιτυχία στο ΑΣΕΠ)

 και τελικά διορίστηκαν ή συγκέντρωσαν μεγάλες προυπηρεσίες ( κι εγώ έχω συγκεντρώσει μεγάλη προυπηρεσία) δεν αξίζει σεβασμός, απέχθεια αξίζει.


Anyway λιγη προσοχή στη διατύπωση για να μην έχουμε παρεξηγήσεις  και επίσης να βάζεις σωστά της παραθέσεις γιατί νόμισα πως το ορθογραφικό λάθος το έκανα εγώ  ;D ( το τελευταίο το απαιτώ!!!!! :P )

Εγω πάλι δεν απαιτώ τίποτα από κανένα συνάδελφο...Λίγη περισσότερη προσοχή στην ανάγνωση και στις παρενθέσεις ζητώ απλά για να αποφεύγονται παρεξηγήσεις.

Τις παρενθέσεις τις βλεπουμε όλοι αλλά το (βλέπε .....) = (πχ)= 1 παράδειγμα από τα πολλά. Ελληνικά ξέρω!!! Όσο για το "απαιτώ  :P" που έγραψα ζητώ συγνώμη γιατί δεν έκαβα υπόψη ότι κάποιος μπορεί να μην έχει τη δική μου εξοικείωση με την ηλεκτρονική επικοινωνία και τα emoticons ( εξ. το έγραψα χαριτολογώντας για να ελαφρύνω λίγο την κατάσταση)
When we are no longer afraid, then we begin to live....

Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #622 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:31:59 μμ »
Πάντως στον πίνακα της Σιβιτανιδείου της ειδικότητας μου, φαίνεται ποιός είχε δουλέψει πέρσι εκεί. Είναι ο μόνος αναπληρωτής, ακόμα και από τον γενικό πίνακα αναπληρωτών, που έχει 10 μήνες προυπηρεσία πέρσι.

Και στον δικό μου φαίνεται... Η μέγιστη προυπηρεσία από αναπλήρωση ήταν 5,8 για τις προυπηρεσίες τις κανονικές... Τα 9αρια  είναι Σιβ.
Μήπως είναι άτομα που δούλεψαν σε ειδικά σχολεία; Γιατί οι προσλήψεις σε αυτά έγιναν κανονικά από το Σεπτέμβριο πέρσι, αφού δεν είχαν το κόλλημα με την καθυστέρηση των αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ (στους πίνακες ειδικής αγωγής δεν μετρά η βαθμολογία του ΑΣΕΠ).

Δεν ασχολήθηκα με όλα τα άτομα που έχουν 9αρια στον πίνακά μου αλλά για κάποια μπαίνω ολόκληρη στη φωτιά. 
When we are no longer afraid, then we begin to live....

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #623 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:32:18 μμ »
Τελικά εντόπισα και τους 3 στον πίνακα της Σιβιτανιδείου που δούλεψαν πέρσι και τα τελευταία χρόνια εκεί. Έχουν από 8-10 μήνες προυπηρεσία την περσινή χρονιά, ενώ πέρσι λόγω της καθυστέρησης στα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ οι κλήσεις αναπληρωτών ξεκίνησαν τέλη Δεκεμβρίου, και δεν ήταν ούτε στους περσινούς πίνακες της ειδικής αγωγής, οπότε δεν είναι προυπηρεσία από ειδικά σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #624 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:36:01 μμ »
Προφανώς όλες οι ειδικότητες έχουν πληγεί από Σιβιτανιδείτες.
Και δεν νομίζω να χαίρεται κανείς για αυτό ;)


Ε μα να  είναι ο άλλος  περισυ αρκετές θέσεις πιο κάτω από σενα χωρις  Ασεπ ,
κ με  προυπηρεσία που απέκτησε την ποιο προηγουμενη χρονια απο Σιβιτανιδειο
  (χωρις να εχει δωσει Ασεπ) κ φέτος να  εμφανίζεται μπροστα σου   ::)  ??
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:44:09 μμ από jamais »
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #625 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:47:57 μμ »
Στην δική μου ειδικότητα διορίστηκαν φέτος 2 άτομα με ΑΣΕΠ και ένα με προυπηρεσία εξ ολοκλήρου από Σιβιτανίδειο.
Τελοσπάντων, φαίνεται ότι αυτά ανήκουν στο παρελθόν, αλλά σίγουρα προκαλούν έντονη δυσαρέσκεια...



Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #626 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:49:54 μμ »
Προφανώς όλες οι ειδικότητες έχουν πληγεί από Σιβιτανιδείτες.
Και δεν νομίζω να χαίρεται κανείς για αυτό ;)


Ε μα να  είναι ο άλλος  περισυ αρκετές θέσεις πιο κάτω από σενα χωρις  Ασεπ ,
κ με  προυπηρεσία που απέκτησε την ποιο προηγουμενη χρονια απο Σιβιτανιδειο
  (χωρις να εχει δωσει Ασεπ) κ φέτος να  εμφανίζεται μπροστα σου   ::) ???????????

Και να ήταν μόνο ένας πάει κι έρχεται... Τουλάχιστον τώρα δε θα πετάγονται  μπροστά μας διορισμένοι και να αναρωτιόμαστε από που ξεφύτρωσαν....
Όμως επειδή τους έχω στο μάτι χρόνια τώρα όταν πετύχω κάποιον πάντα τον ρωτάω ευθέως τι μέσον είχε και μπήκε εκεί.. Και ως εκ θαύματος όλοι απαντούν ότι ήταν οι προτελευταίοι που πήραν και δεν το περίμεναν κιόλας...
When we are no longer afraid, then we begin to live....

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #627 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:51:47 μμ »
Προφανώς όλες οι ειδικότητες έχουν πληγεί από Σιβιτανιδείτες.
Και δεν νομίζω να χαίρεται κανείς για αυτό ;)


Ε μα να  είναι ο άλλος  περισυ αρκετές θέσεις πιο κάτω από σενα χωρις  Ασεπ ,
κ με  προυπηρεσία που απέκτησε την ποιο προηγουμενη χρονια απο Σιβιτανιδειο
  (χωρις να εχει δωσει Ασεπ) κ φέτος να  εμφανίζεται μπροστα σου   ::) ??

Και να ήταν μόνο ένας πάει κι έρχεται... Τουλάχιστον τώρα δε θα πετάγονται  μπροστά μας διορισμένοι και να αναρωτιόμαστε από που ξεφύτρωσαν....
Όμως επειδή τους έχω στο μάτι χρόνια τώρα όταν πετύχω κάποιον πάντα τον ρωτάω ευθέως τι μέσον είχε και μπήκε εκεί.. Και ως εκ θαύματος όλοι απαντούν ότι ήταν οι προτελευταίοι που πήραν και δεν το περίμεναν κιόλας...

Τρόπος του λέγειν ένας  ;)
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #628 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:57:58 μμ »
εκ παραδρομής ορθογραφικό λάθος
Σιβιτανίδειος
  :)

Σε άτομα που δούλευαν τόσα χρόνια χωρίς ούτε μια επιτυχία ΑΣΕΠ (βλέπε Σιβιτανίδειο) ( τοσα χρονια δουλεύω και δεν έχω επιτυχία στο ΑΣΕΠ)

 και τελικά διορίστηκαν ή συγκέντρωσαν μεγάλες προυπηρεσίες ( κι εγώ έχω συγκεντρώσει μεγάλη προυπηρεσία) δεν αξίζει σεβασμός, απέχθεια αξίζει.


Anyway λιγη προσοχή στη διατύπωση για να μην έχουμε παρεξηγήσεις  και επίσης να βάζεις σωστά της παραθέσεις γιατί νόμισα πως το ορθογραφικό λάθος το έκανα εγώ  ;D ( το τελευταίο το απαιτώ!!!!! :P )

Εγω πάλι δεν απαιτώ τίποτα από κανένα συνάδελφο...Λίγη περισσότερη προσοχή στην ανάγνωση και στις παρενθέσεις ζητώ απλά για να αποφεύγονται παρεξηγήσεις.

Τις παρενθέσεις τις βλεπουμε όλοι αλλά το (βλέπε .....) = (πχ)= 1 παράδειγμα από τα πολλά. Ελληνικά ξέρω!!! Όσο για το "απαιτώ  :P" που έγραψα ζητώ συγνώμη γιατί δεν έκαβα υπόψη ότι κάποιος μπορεί να μην έχει τη δική μου εξοικείωση με την ηλεκτρονική επικοινωνία και τα emoticons ( εξ. το έγραψα χαριτολογώντας για να ελαφρύνω λίγο την κατάσταση)
Και όμως το (βλέπε...) σημαίνει παραπομπή και όχι παραδείγματος χάριν :P για δείξω πως είμαι και εγώ εξοικειωμένη με τα emoticons :D

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #629 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 01:00:04 πμ »
Τελικά καλά κάνανε και βγάλανε ξεχωριστό πίνακα για Σιβιτανίδειο για να ξέρουμε ποιός θα πάει εκεί και ποιός όχι γιατί διαφορετικά δε θα ξέρουμε.Και ποιός σας ακούει μετά δηλ.να γκρινιάζετε ότι πήραν τους δικούς τους,σενάρια καχύποπτα,δε θα σας άντεχα άλλο.Πραγματικά!!!Κάνανε ένα σωστό πράγμα μέχρι τώρα!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160049
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 453
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 337
Σύνολο: 343

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.483 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.