*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 213241 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marooned

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #350 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 01:41:03 μμ »
Το έχω ξαναναφέρει, ίσως αναλύθηκε εκτενέστερα και πέρυσι που είχαμε κάνει τη συνάντηση με το δικηγόρο. Δυστυχώς οι ενδιαφερόμενοι κάθε ειδικότητας πρέπει να κινηθούν για την ειδικότητά τους και μόνο, δεν μπορούμε να μαζευτούμε όλοι οι επιλαχόντες. Έστω και αν δικαιωθεί μια ειδικότητα, δεν μπορεί να εφαρμοστεί η απόφαση καθολικά για όλους τους εκπαιδευτικούς επιλαχόντες. Και προσέξτε, μιλάω για ειδικότητα, ούτε καν ενιαία κλάδο. Άρα άλλη υπόθεση οι βιολόγοι πχ (έξοδα διά 2 ενδιαφερόμενους), άλλη οι χημικοί (έξοδα δια 5) κ.ο.κ. Ελπίζω να μην φτάσουμε ως εκεί. Είχαμε ρωτήσει έναν κατατοπισμένο δικηγόρο, είχε αναλάβει παρόμοια υπόθεση φιλολόγων νομίζω στο παρελθόν, μου διαφεύγει το όνομά του. Όποιος έχει καλύτερη πληροφόρηση ή μπορεί να πάρει άλλη συμβουλή ας μας ενημερωσει, μπορεί να έχουν αλλιώς τα πράγματα μετά τις φετεινές εξελίξεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:43:09 »

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #351 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 01:45:43 μμ »
Το έχω ξαναναφέρει, ίσως αναλύθηκε εκτενέστερα και πέρυσι που είχαμε κάνει τη συνάντηση με το δικηγόρο. Δυστυχώς οι ενδιαφερόμενοι κάθε ειδικότητας πρέπει να κινηθούν για την ειδικότητά τους και μόνο, δεν μπορούμε να μαζευτούμε όλοι οι επιλαχόντες. Έστω και αν δικαιωθεί μια ειδικότητα, δεν μπορεί να εφαρμοστεί η απόφαση καθολικά για όλους τους εκπαιδευτικούς επιλαχόντες. Και προσέξτε, μιλάω για ειδικότητα, ούτε καν ενιαία κλάδο. Άρα άλλη υπόθεση οι βιολόγοι πχ (έξοδα διά 2 ενδιαφερόμενους), άλλη οι χημικοί (έξοδα δια 5) κ.ο.κ. Ελπίζω να μην φτάσουμε ως εκεί. Είχαμε ρωτήσει έναν κατατοπισμένο δικηγόρο, είχε αναλάβει παρόμοια υπόθεση φιλολόγων νομίζω στο παρελθόν, μου διαφεύγει το όνομά του. Όποιος έχει καλύτερη πληροφόρηση ή μπορεί να πάρει άλλη συμβουλή ας μας ενημερωσει, μπορεί να έχουν αλλιώς τα πράγματα μετά τις φετεινές εξελίξεις.
Θεοδωράτος είναι το όνομά του. Με αυτόν έχουμε ήδη κινηθεί δικαστικά 3 έτομα (επιλαχόντες εννοείται) από πέρισυ.

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #352 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 01:56:58 μμ »
Ξέρω ότι δε σας νοιάζει αλλά κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα...

Αποσυνδεδεμένος marooned

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #353 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 02:14:51 μμ »
Μας νοιάζει, παραδίπλα καθόμαστε.
Ρώτησα πάλι τον κ.Γιούπη πού βρισκόμαστε, είπε ότι τη Δευτέρα θα αναλάβει το θέμα ο αντιπρόεδρος και οι σύμβουλοι, οπότε μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχουμε οριστική απάντηση. Για περαιτέρω πληροφορίες τίποτα, όπως ανέφερε αυτά δεν είναι θέματα των υπαλλήλων αλλά των συμβούλων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:43:09 »

Αποσυνδεδεμένος matchpoint

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #354 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 02:31:29 μμ »
Ολοι οι ενδιαφερόμενοι εννοείται οτι είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα αφου παιζουν με τα νευρα μας τοσο καιρο,υπαρχει κανενας φυσικος επιλαχων στο forum; Μια εβδομάδα ειναι παααααρα πολυς καιρος όμως!

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #355 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 02:39:50 μμ »
Μα καλά μια εβδομάδα τι γινόταν, τίποτε;

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #356 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 02:40:51 μμ »
Ολοι οι ενδιαφερόμενοι εννοείται οτι είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα αφου παιζουν με τα νευρα μας τοσο καιρο,υπαρχει κανενας φυσικος επιλαχων στο forum; Μια εβδομάδα ειναι παααααρα πολυς καιρος όμως!
Είναι ο hariskotoul φυσικός

Αποσυνδεδεμένος geop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #357 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 06:26:11 μμ »
πηρε κανεις τηλ στο υπουργειο να μαθει απο εκει νεα ;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10812
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #358 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 07:17:06 μμ »
GILDA όλοι νοιαζόμαστε για το πώς θα συμπεριφερθούν σε σας. Αυτό είναι αμοιβαίο, διότι παρόμοια αργότερα θα ενδιαφέρεστε εσείς για το τι υφίστανται άλλες εκπαιδευτικές υποομάδες. Επειδή μας έχουν χωρίσει σε στρατόπεδα, αυτό δε σημαίνει πώς ο καθένας θα κοιτάει μόνο τον εαυτό του! Περιμένουμε με αγωνία τις εξελίξεις. Απλά είναι πολύ πιθανό να μείνουν και φέτος αδιάθετες οι πιστώσεις. Μπορεί να μη δοθούν στους επιλαχόντες, ούτε στο 60-40 ή στο 24μηνο, όπως οι περσινές πιστώσεις που χάθηκαν όταν διορίστηκαν 546 αντί για 600 εκπαιδευτικοί!

Αποσυνδεδεμένος sfou13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #359 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 07:32:23 μμ »
Γεια σας παιδια ειμαι ο ενατος επιλαχον φυσικος.
Ημουν και 32 επιλαχον στον προπροηγουμενο ασεπ 2006 και ειχαμε παλι την ιδια ιστορια. Πηγαμε με το Θεοδορατο για καταστρατηγηση του 60-40. Το δικαστηριο μας δικαιωσε (φανταστητε οτι απο το υπουργειο μας στειλαν και τα κενα και να συμπληρωσουμε αιτηση διορισμου αναδρομικα) αλλα η νομικη υπηρεσια του κρατους απερριψε τη δικαστικη αποφαση. 5 χρονια μετα η υποθεση δικαζεται ξανα στο ΣΤΕ τον νοεμβριο.
Ελπιζω να ξεμπερδεψουμε φετος χωρις δικηγορους γιατι ημουν νιος και γερασα.

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #360 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 09:18:13 μμ »
GILDA όλοι νοιαζόμαστε για το πώς θα συμπεριφερθούν σε σας. Αυτό είναι αμοιβαίο, διότι παρόμοια αργότερα θα ενδιαφέρεστε εσείς για το τι υφίστανται άλλες εκπαιδευτικές υποομάδες. Επειδή μας έχουν χωρίσει σε στρατόπεδα, αυτό δε σημαίνει πώς ο καθένας θα κοιτάει μόνο τον εαυτό του! Περιμένουμε με αγωνία τις εξελίξεις. Απλά είναι πολύ πιθανό να μείνουν και φέτος αδιάθετες οι πιστώσεις. Μπορεί να μη δοθούν στους επιλαχόντες, ούτε στο 60-40 ή στο 24μηνο, όπως οι περσινές πιστώσεις που χάθηκαν όταν διορίστηκαν 546 αντί για 600 εκπαιδευτικοί!

Εγώ δεν ήμουν η πρώτη Lasid που το είπα αυτό; Μαζί το είχαμε συζητήσει ότι μας εμπαίζουν. θυμάσαι;

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #361 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 09:22:18 μμ »
Γεια σας παιδια ειμαι ο ενατος επιλαχον φυσικος.
Ημουν και 32 επιλαχον στον προπροηγουμενο ασεπ 2006 και ειχαμε παλι την ιδια ιστορια. Πηγαμε με το Θεοδορατο για καταστρατηγηση του 60-40. Το δικαστηριο μας δικαιωσε (φανταστητε οτι απο το υπουργειο μας στειλαν και τα κενα και να συμπληρωσουμε αιτηση διορισμου αναδρομικα) αλλα η νομικη υπηρεσια του κρατους απερριψε τη δικαστικη αποφαση. 5 χρονια μετα η υποθεση δικαζεται ξανα στο ΣΤΕ τον νοεμβριο.
Ελπιζω να ξεμπερδεψουμε φετος χωρις δικηγορους γιατι ημουν νιος και γερασα.
Όλοι μας γεράσαμε. Αυτό το 60-40 έχει καταντήσει λάστιχο στο χέρι καθενός "υπεύθυνου". Την έχω παρακολουθήσει την υπόθεση κ την ξέρω την οδύσσειά σας. Ας ελπίσουμε σε θετική έκβαση αυτή τη φορά.

Αποσυνδεδεμένος hariskotoul

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #362 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 10:52:03 μμ »
GILDA ευχαριστώ πολύ για το όνομα. Μήπως έχεις στοιχεία επικοινωνίας;
marooned το υποπτευόμουν ότι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβαίνει. Όμως με αιφνιδίασες και ευχάριστα καθώς αφορά ειδικότητες και όχι τον κάθε ένα από μας ξεχωριστά. Πιστεύω όμως πως αν μας αναλάβει σαν σύνολο θα μπορέσουμε να πετύχουμε και τελικά μια καλύτερη τιμή για την κάθε ειδικότητα και τελικά και τον κάθε ένα από μας.
Συμφωνείς προς το παρόν να επικοινωνήσουμε μαζί του για να διερευνήσουμε γενικά την όλη διαδικασία εκπροσώπησής μας και ένα προσεγγιστικό κόστος;
Αν ναι και όσοι άλλοι διαβάζουν αυτό το μήνυμα και συμφωνούν να δημιουργήσουμε αρχικά μια λίστα επικοινωνίας πχ και μέσα από το forum για να ξέρουμε πόσοι είμαστε.
Επίσης θα βοηθούσε πολύ αν κάποιος από Αθήνα ερχόταν σε προσωπική επικοινωνία με τον δικηγόρο. Αν έχει κανείς και κάτι άλλο να προτείνει ...
Ασφαλώς και εύχομαι όλα αυτά να είναι αχρείαστα

Αποσυνδεδεμένος hariskotoul

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί επιλαχόντων απο τον ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #363 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 10:56:45 μμ »
Α και κάτι ακόμη.
Υπάρχει κανείς από Αθήνα να πεταχτεί μέχρι το πρωτόκολλο του Υπουργείου να κάνει μια αίτηση για ένα αντίγραφο του αιτήματος προς το ΑΣΕΠ;
Είναι νομίζω σημαντικό για το αν κάτι δεν πάει όπως το περιμένουμε καθώς θα ξέρουμε με ποιον τρόπο το Υπουργείο υποστήριξε την εξαίρεση των εκπαιδευτικών από τον 4038.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160113
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 577
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 553
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.