*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές 2015-2016  (Αναγνώστηκε 95051 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #210 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 01:15:26 μμ »
Μήπως θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις τα στοιχεία αυτά των δύο κέντρων; με πμ, αν δεν θελειςνα τα ποστάρεις εδω. (σε περίπτωση που αύριο που θα ξαναπάρω τηλ την ψυχίατρο που μίλησα και το διευκρινήσω ακόμη παραπάνω και μου πει ότι έχει κόστος να μην αρχίσω πάλι όλα τα τηλέφωνα και να πάω σε κάποιο από τα κέντρα). Ευχαριστώ.

γιατι να μην σου πω ειναι δημοσια εξαλλου. Πρπει να δεις με βαση την περιοχη που μενεις ποιο ειναι αυτο που σε εξυπηρετει. Θα googlareis κεντρο ψυχικης υγειας να δεις εγω που μενω δυτικα προαστια Αθήνα έχει περιστερι και Αγίους Αναργύρους. Θα δεις ποιο σε εξυπηρετει εκει που μενεις ζητανε εναν λογαριασμο δεκο να φαινεται η δ/νση σου θα σου κλεισουν ραντεβου για την γνωματευση δεν πληρωνουμε παμε με το βιβλιαριο. Σημερα πηγα λογαριασμο της Δεη και περιμενω τηλ για ραντεβου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:36:19 »

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #211 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 09:24:35 μμ »
γιατι να μην σου πω ειναι δημοσια εξαλλου. Πρπει να δεις με βαση την περιοχη που μενεις ποιο ειναι αυτο που σε εξυπηρετει. Θα googlareis κεντρο ψυχικης υγειας να δεις εγω που μενω δυτικα προαστια Αθήνα έχει περιστερι και Αγίους Αναργύρους. Θα δεις ποιο σε εξυπηρετει εκει που μενεις ζητανε εναν λογαριασμο δεκο να φαινεται η δ/νση σου θα σου κλεισουν ραντεβου για την γνωματευση δεν πληρωνουμε παμε με το βιβλιαριο. Σημερα πηγα λογαριασμο της Δεη και περιμενω τηλ για ραντεβου

Σε ευχαριστώ πολύ!  :)
Τελικά και η ιδιώτης του εοππυ που είχα αναφερθεί δεν έχει κανένα κόστος, αρκεί να έχεις βιβλιάριο φυσικά. Αν κάποιος θέλει τα στοιχεία της να του τα στείλω με πμ.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #212 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 10:03:39 μμ »
Πριν από 2 χρόνια που είχα κάνει όλη αυτή τη διαδικασία σε ιδιώτες, η διεύθυνση που είχα προσληφθεί μου είχε δώσει ένα παραπεμπτικό, για να γνωρίζει ο κάθε γιατρός τι θα γράψει στη γνωμάτευσή του.Φέτος πώς το κάνετε εκ των προτέρων και χωρίς παραπεμπτικό? Πώς θα ξέρει ο γιατρός ποιον, για ποια θέση και γιαα ποιο π΄ραγμα πιστοποιεί?Μάλιστα θυμάμαι πολύ καλά πως οι γιατροί μεσα στα άλλα είχαν σημειώσει και τη διδε όπου είχα προσληφθεί, σύμφωνα με το πιστοποιητικό.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #213 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 10:07:06 μμ »
Πριν από 2 χρόνια που είχα κάνει όλη αυτή τη διαδικασία σε ιδιώτες, η διεύθυνση που είχα προσληφθεί μου είχε δώσει ένα παραπεμπτικό, για να γνωρίζει ο κάθε γιατρός τι θα γράψει στη γνωμάτευσή του.Φέτος πώς το κάνετε εκ των προτέρων και χωρίς παραπεμπτικό? Πώς θα ξέρει ο γιατρός ποιον, για ποια θέση και γιαα ποιο π΄ραγμα πιστοποιεί?Μάλιστα θυμάμαι πολύ καλά πως οι γιατροί μεσα στα άλλα είχαν σημειώσει και τη διδε όπου είχα προσληφθεί, σύμφωνα με το πιστοποιητικό.

... με το παραπεμπτικό

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:36:19 »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #214 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 10:57:42 μμ »
Εντύπωση μου κάνει το ότι ενώ έχουν βρει τις πιστώσεις , δε προχώρησαν και σε μεγάλο κάλεσμα αναπληρωτών..
1) Δεν έχουν λεφτά και παραμύθια τόσο καιρό?
2) Περιμένουν την απόφαση του ΣΤΕ για να προχωρήσουν?
3) Σας έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό? ?

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #215 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 11:20:34 μμ »
Εντύπωση μου κάνει το ότι ενώ έχουν βρει τις πιστώσεις , δε προχώρησαν και σε μεγάλο κάλεσμα αναπληρωτών..
1) Δεν έχουν λεφτά και παραμύθια τόσο καιρό?
2) Περιμένουν την απόφαση του ΣΤΕ για να προχωρήσουν?
3) Σας έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό? ?

προσπαθούν με κάθε θυσία να καλύψουν τα κενά με Β αναθέσεις και μετακινήσεις


Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #216 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 11:27:17 μμ »
... με το παραπεμπτικό

η κατάσταση είναι αντε γεια....

θα σου πω πώς περυσι μπροστα στα μάτια μου ο νεος αναπληρωτης στη β/θμια που είχαμε προσληφθει του ειπαν να παει για τις βεβαιωσεις χωρις παραπεμπτικό, όπως είχαν κάνει σε μένα άλλες χρονιές παλιότερα και πεταγομαι και λεω δεν θα του δωσετε παραπεμπτικο ηταν και νεος ο συναδελφος και δεν τα ειχε χαμενα 1 φορα θα δούλευε και λεει θα στα πει η ταδε ειναι πιο παλια δεν εχουμε χαρτια και μελανι...

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #217 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 12:05:45 πμ »
η κατάσταση είναι αντε γεια....

θα σου πω πώς περυσι μπροστα στα μάτια μου ο νεος αναπληρωτης στη β/θμια που είχαμε προσληφθει του ειπαν να παει για τις βεβαιωσεις χωρις παραπεμπτικό, όπως είχαν κάνει σε μένα άλλες χρονιές παλιότερα και πεταγομαι και λεω δεν θα του δωσετε παραπεμπτικο ηταν και νεος ο συναδελφος και δεν τα ειχε χαμενα 1 φορα θα δούλευε και λεει θα στα πει η ταδε ειναι πιο παλια δεν εχουμε χαρτια και μελανι...

Γενικά μου φαίνεται πολύ αυθαίρετο και άτοπο να πηγαίνουμε εκ των προτέρων και να ζητάμε πιστοποιητικό υγείας για τυχόν πρόσληψη, αν το σκεφτεί κανείς.Οι γιατροί μπορούν να μοιράζουν αβέρτα γνωματεύσεις?Οι υπόλοιποι που προσλαμβάνονται στο δημόσιο έχουν από πριν τις γνωματευσεις στο χέρι?Μήπως κάτι μας διαφεύγει?

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #218 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 12:07:04 πμ »
εμένα πάντως πέρυσι παραπεμπτικό δε μου έδωσαν. μου είπαν προφορικά τι να γράφει η βεβαίωση

Αποσυνδεδεμένος Ferdydurke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #219 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 12:14:30 πμ »
Γενικά μου φαίνεται πολύ αυθαίρετο και άτοπο να πηγαίνουμε εκ των προτέρων και να ζητάμε πιστοποιητικό υγείας για τυχόν πρόσληψη, αν το σκεφτεί κανείς.Οι γιατροί μπορούν να μοιράζουν αβέρτα γνωματεύσεις?Οι υπόλοιποι που προσλαμβάνονται στο δημόσιο έχουν από πριν τις γνωματευσεις στο χέρι?Μήπως κάτι μας διαφεύγει?

Εννοείται πως χρειάζεται το παραπεμπτικό. Οσοι λενε πως οχι, μάλλον δε θυμούνται καλά ή διαλέγουν να μη θυμούνται καλά. Αυτό που γράφεις παραπάνω, ειναι πολύ σωστό.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #220 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 12:37:33 πμ »
τι θα πει δεν θυμόμαστε καλά ή διαλέγουμε να μη θυμόμαστε ? Λέμε τι ακριβώς έχει τύχει στον καθένα μας, πόσο πιο απλά να το πούμε?

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #221 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 12:53:22 πμ »
εμένα πάντως πέρυσι παραπεμπτικό δε μου έδωσαν. μου είπαν προφορικά τι να γράφει η βεβαίωση

Κατά τη γνώμη μου καλό θα ήταν ο γιατρός να ξέρει πως δίνει γνωμάτευση για διορισμό στην εκπαιδευση όχι επειδή το λέω εγώ αλλά επειδή η υπηρεσία μου με υποχρεώνει γεγονός που το αποδεικνύει το παραπεμπτικό.Με αυτή τη λογική ο οποιοσδήποε θα μπορούσε να πάρει μια γνωμάτευση, έτσι να του βρίσκεται. Εκτός κι αν ο γιατρός το μόνο που τον νοιάζει είναι να πάρει τον παρά, εκεί αναλαμβάνει αυτος την ευθύνη. Το θέμα είανι για ποιο λόγο κάποιοι σπεύδουν πριν την πρόσληψη να πα΄ρουν τις γνωματεύσεις. Μήπως ερμηνεύουμε λάθος την εγκύκλιο?Μήπως και οι υπάλληλοι στις διευθύνσεις έχουν παρανοήσει κάτι?Μήπως κάνω εγώ λάθος?

Αποσυνδεδεμένος Ferdydurke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #222 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 12:54:40 πμ »
τι θα πει δεν θυμόμαστε καλά ή διαλέγουμε να μη θυμόμαστε ? Λέμε τι ακριβώς έχει τύχει στον καθένα μας, πόσο πιο απλά να το πούμε?

Καλά κάνετε. Κι εγω λέω τι νομίζω. Θα μου το απαγορεύσετε;  :)

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2015-2016
« Απάντηση #223 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 12:55:57 πμ »
Η γνώμη σου είναι ότι δεν ξέρουμε τι μασ ζητήθηκε πέρυσι?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160414
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 746
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 579
Σύνολο: 599

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.