*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II  (Αναγνώστηκε 627750 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pde_new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2058 στις: Ιούλιος 24, 2010, 12:29:48 πμ »
Θα έπρεπε να υπάρχει το όνομα σου στον ενιαίο διορισμού από τη στιγμή που έχεις προϋπηρεσία. Λογικά θα χρειαστεί να κάνεις ένσταση.

Σε περίπτωση ένστασης, η ενημέρωση του συστήματος γίνεται άμεσα από την εκάστοτε δευτεροβάθμια ή περιμένουμε το απόγευμα της ίδιας ημέρας να αλλάξει κάτι στον πίνακα (δηλαδή να γίνει η ενημέρωση της βάσης από το υπουργείο);
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2010, 12:35:29 πμ από pde_new »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:35:33 »

Αποσυνδεδεμένος venedictinos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2059 στις: Ιούλιος 24, 2010, 12:42:42 πμ »
  Η εγκυκλιος για μονιμο διορισμο μπορει να ειναι κοινη για 40% και ΑΣΕΠ αλλά μπορει και οχι .Σε περιπτωση που ειναι κοινη τοτε στις δηλωσεις για περιοχες τοποθετησης προηγουνται αυτοι του 40%.
  Η ουσια δεν ειναι πια κενα ειναι λειτουργικα και ποια ειναι οργανικα ,αυτο αυτοι που θα υποβαλλουν την αιτηση για μονιμο διορισμο δεν το ξερουνε,απλως βλεπουν περιοχες τοποθετησης πχ  Α Κυκλαδων   ,Β Δωδεκανησου κ.ο.κ
  Το αν τα κενα ειναι λειτουργικα η οργανικα εχει σχεση μετα οταν οι μονιμοι θα κανουμε αιτηση για να αποκτησουμε την οργανικη μας ,αλλα και αυτο σχετικο ειναι διοτι καποια κενα που θα δοθουνε φετος ως λειτουργικα μπορει του χρονου να μετατραπουνε σε οργανικα και καποια αλλα οχι (επειδη φετος εχουμε πολλες αιτησεις συνταξιοδοτησης πολλα οργανικα κενα φετος μπορει να φαινονται ως λειτουργικα)
 Το υπουργειο επιθυμει κυριως να καλυψει τα κενα στις απομακρυσμενες περιοχες για αυτο και εκει βγαζει τα περισσοτερα κενα ενω συμφωνα με τις αιτησεις συνταξιοδοτησης τα κενα προκυπτουν στην συντριπτικη πλειοψηφια στα κεντρα των πολεων (κανενας δεν συνταξιοδοτειται απο την καρπαθο) αλλα αυτα το υπουργειο ξερει οτι θα τα καλυψει με τις μεταθεσεις,
Αυτα προς το παρον  καλο διορισμο να εχουμε


Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2060 στις: Ιούλιος 24, 2010, 12:44:09 πμ »
Μπορει καποιος να μου πει αν οι ΕΠΑΣ του ΟΤΕΚ ανηκουν τωρα στο Παιδειας και τους αναγνωριστηκε ολη η προυπηρεσια τους; Γιατι μολις εχθες βγηκε προκηρυξη εισαγωγης μαθητων που αναφερει αλλο υπουργειο. Αννουλα θα μας τρελλανεις εντελως. Δειτε τι λεει η προκηρυξη:

  ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ
ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ (Ο.Τ.Ε.Κ) / (Ν.Π.Δ.Δ)

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΤΙΖΟΜΕΝΩΝ

ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ               

ΓΙΑ ΤΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΕΤΟΣ 2010 – 2011

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2061 στις: Ιούλιος 24, 2010, 02:11:31 πμ »
Μπορει καποιος να μου πει αν οι ΕΠΑΣ του ΟΤΕΚ ανηκουν τωρα στο Παιδειας και τους αναγνωριστηκε ολη η προυπηρεσια τους;

Δεν ανήκουν στο ΥΠΕΠΘ αλλά δεν σημαινει κάτι αυτό. Δες ΤΕΕ ΟΑΕΔ

εγώ είμαι στη β΄φουρνιά ασεπ και δούλεψα φέτος ωρομίσθια, αλλά δε βλέπω τ΄όνομά μου στον ενιαίο πίνακα διορισμού...
πρέπει να κάνω ένσταση στα γραφεία δευτεροβάθμιας? όποιος γνωρίζει, ας βοηθήσει. ευχαριστώ

Έκανες αίτηση για αναπληρώτρια? Έψαξες καλά το όνομά σου? Ξανατσέκαρε το προσεκτικά

μηπως μπορει κανεις να υπολογισει περιπου ποτε να περιμενουμε την εγκυκλιο? δεδομενου των 2 ημερων για ενστασεις απο τους πινακες?την επομενη για παραδειγμα υπαρχει περιπτωση?

Αρχές Αυγούστου και είναι 3 οι ημερες των ενστάσεων όχι 2
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2010, 02:15:13 πμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:35:33 »

Αποσυνδεδεμένος el_greco

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2062 στις: Ιούλιος 24, 2010, 02:36:36 πμ »
Γνωρίζει κανένας, αν θα διοριστούν όλοι του ΑΣΕΠ της β' φουρνιάς? Με Δευτεροβάθμια που μίλησα μου είπαν, πως δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό και πως το μεταβατικό στάδιο αφορά τον ενιαίο πίνακα,40μηνο και 24μηνο. Υπάρχει κάτι πιο συγκεκριμένο?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2010, 02:53:00 πμ από el_greco »

Αποσυνδεδεμένος ioki_edu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2063 στις: Ιούλιος 24, 2010, 03:09:43 πμ »
Παιδιά τη βοηθειά σας . ειμαι διοριστέα β φουρνιάς φιλόλογος είμαι εξωτερικό και δεν έχω και την καλύτερη ενημέρωση εδω πέρα. Δούλεψα φέτος ωρομίσθια αλλα δε βλέπω το ονομά μου στον ενιαίο πίνκα διορισμών . αναμένεται να πάρουν παραπάνω απο μσους φιλολογοθς φετος ? τωρα που βγηκαν οι πινακες πρεπιε να κανουμε κατι? Ποτε αναμενεται να βγει η εγκυκλιος και τι πρεπει να κανουμε αμα βγει? Επειδη δε βλεπω το ονομα μου στον πινακα διορισμων αλλα μονο αναπληρωτων πρεπει να κανω ενσταση.
Ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος pasxalisΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2064 στις: Ιούλιος 24, 2010, 04:40:53 πμ »
Παιδιά τη βοηθειά σας . ειμαι διοριστέα β φουρνιάς φιλόλογος είμαι εξωτερικό και δεν έχω και την καλύτερη ενημέρωση εδω πέρα. Δούλεψα φέτος ωρομίσθια αλλα δε βλέπω το ονομά μου στον ενιαίο πίνκα διορισμών . αναμένεται να πάρουν παραπάνω απο μσους φιλολογοθς φετος ? τωρα που βγηκαν οι πινακες πρεπιε να κανουμε κατι? Ποτε αναμενεται να βγει η εγκυκλιος και τι πρεπει να κανουμε αμα βγει? Επειδη δε βλεπω το ονομα μου στον πινακα διορισμων αλλα μονο αναπληρωτων πρεπει να κανω ενσταση.
Ευχαριστω εκ των προτερων

Οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ δεν περιλαμβάνονται στον Ενιαίο πίνακα διορισμών. Είναι χωριστή κατηγορία από μόνοι τους.

Αποσυνδεδεμένος NuclearFusion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2065 στις: Ιούλιος 24, 2010, 09:55:44 πμ »
Γνωρίζει κανένας, αν θα διοριστούν όλοι του ΑΣΕΠ της β' φουρνιάς? Με Δευτεροβάθμια που μίλησα μου είπαν, πως δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό και πως το μεταβατικό στάδιο αφορά τον ενιαίο πίνακα,40μηνο και 24μηνο. Υπάρχει κάτι πιο συγκεκριμένο?

Υπάρχει σχετική ανακοίνωση του υπουργείου, οι διοριστέοι Β' φουρνιάς του ΑΣΕΠ θα διοριστούν φέτος (2010-2011) Η' ΚΑΙ του χρόνου (2011-2012) ανάλογα με τις ανάγκες και τα κονδύλια. Δηλαδή αν η φουρνιά σε κάποια ειδικότητα έχει π.χ. 80 άτομα, μπορεί φέτος να διοριστούν οι 50 και οι υπόλοιποι 30 του χρόνου, ή να πάει 40-40 κτλ κτλ.

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2066 στις: Ιούλιος 24, 2010, 09:57:21 πμ »
Παιδιά τη βοηθειά σας . ειμαι διοριστέα β φουρνιάς φιλόλογος είμαι εξωτερικό και δεν έχω και την καλύτερη ενημέρωση εδω πέρα. Δούλεψα φέτος ωρομίσθια αλλα δε βλέπω το ονομά μου στον ενιαίο πίνκα διορισμών . αναμένεται να πάρουν παραπάνω απο μσους φιλολογοθς φετος ? τωρα που βγηκαν οι πινακες πρεπιε να κανουμε κατι? Ποτε αναμενεται να βγει η εγκυκλιος και τι πρεπει να κανουμε αμα βγει? Επειδη δε βλεπω το ονομα μου στον πινακα διορισμων αλλα μονο αναπληρωτων πρεπει να κανω ενσταση.
Ευχαριστω εκ των προτερων

αφού δούλεψες ωρομίσθια, θα πρέπει να βρίσκεσαι και στον πίνακα διορισμών, ψάξε καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2067 στις: Ιούλιος 24, 2010, 10:00:43 πμ »

Οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ δεν περιλαμβάνονται στον Ενιαίο πίνακα διορισμών. Είναι χωριστή κατηγορία από μόνοι τους.

ΑΝΑΚΡΙΒΕΣ.
Αν κάποιος διοριστέος έχει ΚΑΙ προϋπηρεσία, θα βρίσκεται ΚΑΙ στον Ενιαίο πίνακα, καλό είναι να προσέχουμε όταν δίνουμε πληροφορίες, έστω κι αν έχουμε καλή πρόθεση

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2068 στις: Ιούλιος 24, 2010, 10:58:26 πμ »
Παιδιά τη βοηθειά σας . ειμαι διοριστέα β φουρνιάς φιλόλογος είμαι εξωτερικό και δεν έχω και την καλύτερη ενημέρωση εδω πέρα. Δούλεψα φέτος ωρομίσθια αλλα δε βλέπω το ονομά μου στον ενιαίο πίνκα διορισμών . αναμένεται να πάρουν παραπάνω απο μσους φιλολογοθς φετος ? τωρα που βγηκαν οι πινακες πρεπιε να κανουμε κατι? Ποτε αναμενεται να βγει η εγκυκλιος και τι πρεπει να κανουμε αμα βγει? Επειδη δε βλεπω το ονομα μου στον πινακα διορισμων αλλα μονο αναπληρωτων πρεπει να κανω ενσταση.
Ευχαριστω εκ των προτερων


Ψάξε το όνομα σου με τα μόρια που έχεις χωρίς τον ΑΣΕΠ μόνο τα καθαρά μόρια προυπηρεσίας! Επίσης για πιο γρήγορα πάτα CTRL και F  και στο πλαίσιο που σου βγάζει γράψε το επιθετό σου με κεφαλαία ελληνικά. Αν δεν βρεις και τότε κάνεις ένσταση!

Αποσυνδεδεμένος kani

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2069 στις: Ιούλιος 24, 2010, 11:09:24 πμ »
Παιδιά τη βοηθειά σας . ειμαι διοριστέα β φουρνιάς φιλόλογος είμαι εξωτερικό και δεν έχω και την καλύτερη ενημέρωση εδω πέρα. Δούλεψα φέτος ωρομίσθια αλλα δε βλέπω το ονομά μου στον ενιαίο πίνκα διορισμών . αναμένεται να πάρουν παραπάνω απο μσους φιλολογοθς φετος ? τωρα που βγηκαν οι πινακες πρεπιε να κανουμε κατι? Ποτε αναμενεται να βγει η εγκυκλιος και τι πρεπει να κανουμε αμα βγει? Επειδη δε βλεπω το ονομα μου στον πινακα διορισμων αλλα μονο αναπληρωτων πρεπει να κανω ενσταση.
Ευχαριστω εκ των προτερων


Ψάξε το όνομα σου με τα μόρια που έχεις χωρίς τον ΑΣΕΠ μόνο τα καθαρά μόρια προυπηρεσίας! Επίσης για πιο γρήγορα πάτα CTRL και F  και στο πλαίσιο που σου βγάζει γράψε το επιθετό σου με κεφαλαία ελληνικά. Αν δεν βρεις και τότε κάνεις ένσταση!

Καθαρά εννούμε τα μόρια χωρίς Ασεπ και τα διπλά των δυσπρόσιτων;

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2070 στις: Ιούλιος 24, 2010, 11:11:21 πμ »
Παιδιά τη βοηθειά σας . ειμαι διοριστέα β φουρνιάς φιλόλογος είμαι εξωτερικό και δεν έχω και την καλύτερη ενημέρωση εδω πέρα. Δούλεψα φέτος ωρομίσθια αλλα δε βλέπω το ονομά μου στον ενιαίο πίνκα διορισμών . αναμένεται να πάρουν παραπάνω απο μσους φιλολογοθς φετος ? τωρα που βγηκαν οι πινακες πρεπιε να κανουμε κατι? Ποτε αναμενεται να βγει η εγκυκλιος και τι πρεπει να κανουμε αμα βγει? Επειδη δε βλεπω το ονομα μου στον πινακα διορισμων αλλα μονο αναπληρωτων πρεπει να κανω ενσταση.
Ευχαριστω εκ των προτερων


Ψάξε το όνομα σου με τα μόρια που έχεις χωρίς τον ΑΣΕΠ μόνο τα καθαρά μόρια προυπηρεσίας! Επίσης για πιο γρήγορα πάτα CTRL και F  και στο πλαίσιο που σου βγάζει γράψε το επιθετό σου με κεφαλαία ελληνικά. Αν δεν βρεις και τότε κάνεις ένσταση!

Καθαρά εννούμε τα μόρια χωρίς Ασεπ και τα διπλά των δυσπρόσιτων;

Ευχαριστώ.
Ναί όπως το λες!

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2071 στις: Ιούλιος 24, 2010, 11:16:14 πμ »
Παιδιά τη βοηθειά σας . ειμαι διοριστέα β φουρνιάς φιλόλογος είμαι εξωτερικό και δεν έχω και την καλύτερη ενημέρωση εδω πέρα. Δούλεψα φέτος ωρομίσθια αλλα δε βλέπω το ονομά μου στον ενιαίο πίνκα διορισμών . αναμένεται να πάρουν παραπάνω απο μσους φιλολογοθς φετος ? τωρα που βγηκαν οι πινακες πρεπιε να κανουμε κατι? Ποτε αναμενεται να βγει η εγκυκλιος και τι πρεπει να κανουμε αμα βγει? Επειδη δε βλεπω το ονομα μου στον πινακα διορισμων αλλα μονο αναπληρωτων πρεπει να κανω ενσταση.
Ευχαριστω εκ των προτερων

Οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ δεν περιλαμβάνονται στον Ενιαίο πίνακα διορισμών. Είναι χωριστή κατηγορία από μόνοι τους.
είμαι διοριστέα ΑΣΕΠ και επειδή έχω προυπηρεσία βρίσκομαι στον πίνακα διορισμών.αυτό που λες δε στέκει.πρέπει να κάνει ένσταση!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 726
Σύνολο: 726

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.