*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 991642 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4396 στις: Απρίλιος 20, 2016, 07:32:07 μμ »
Ο αλλος εταζε διορισμους ανεμελος 20000,μπερεκετια πραγματα.Ειναι εξοργιστικα ψευτες και ανικανοι.Ολος ο κοσμος εχει αγανακτησει.Δεν παει αλλο.Αμα ειναι να πεις το ψεμα να το πεις χονδροειδως..
Ενας θα μεινει μονο να τους υποστηριζει σθεναρα.Η κ.Ελενη Καλογεροπουλου.Ερχεται λαιλαπα στην παιδεια,καταλαβαινετε;
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4397 στις: Απρίλιος 20, 2016, 07:35:58 μμ »
Προφανώς και δεν συμφωνούν όλοι σε όλα. Αλλά που είναι η λάθος λογική;
Ρώτησες ή δε ρώτησες;;;;Απάντησα ή δεν απάντησα;;Τί θες τώρα;Δεν έχεις απάντηση και τέλος.Δε φτάνει που αποπειραθηκα (ανεπιτυχως βέβαια)να σε κάνω να καταλαβεις,θα μου πουλήσεις και πνεύμα;

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4398 στις: Απρίλιος 20, 2016, 08:18:08 μμ »
Ρώτησες ή δε ρώτησες;;;;Απάντησα ή δεν απάντησα;;Τί θες τώρα;Δεν έχεις απάντηση και τέλος.Δε φτάνει που αποπειραθηκα (ανεπιτυχως βέβαια)να σε κάνω να καταλαβεις,θα μου πουλήσεις και πνεύμα;
Για να τελειώνουμε. Μου λες ότι όλο το κείμενο είναι "ενα λογικό σφάλμα". Σε ρωτάω που είναι λάθος η λογική σε αυτά που γράφω, και αντί να διαβάσω μια απάντηση με αρχή μέση και τέλος, βλέπω ένα άτομο, που προφανώς δεν είχε να γράψει κάτι δικό του, να παίρνει το δικό μου κείμενο και να αρχίζει να πετάει ότι ερμηνεία βολεύει. Συνέχισε να το παίζεις Κινέζα και να λες ότι εγώ πουλάω πνεύμα.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4399 στις: Απρίλιος 20, 2016, 08:33:17 μμ »
Ο αλλος εταζε διορισμους ανεμελος 20000,μπερεκετια πραγματα.Ειναι εξοργιστικα ψευτες και ανικανοι.Ολος ο κοσμος εχει αγανακτησει.Δεν παει αλλο.Αμα ειναι να πεις το ψεμα να το πεις χονδροειδως..
Ενας θα μεινει μονο να τους υποστηριζει σθεναρα.Η κ.Ελενη Καλογεροπουλου.Ερχεται λαιλαπα στην παιδεια,καταλαβαινετε;

Ναι πως σιγα.
Ο Φρεντο Εσπρεσο να 'ναι καλα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4400 στις: Απρίλιος 20, 2016, 08:34:59 μμ »
Ο αλλος εταζε διορισμους ανεμελος 20000,μπερεκετια πραγματα.Ειναι εξοργιστικα ψευτες και ανικανοι.Ολος ο κοσμος εχει αγανακτησει.Δεν παει αλλο.Αμα ειναι να πεις το ψεμα να το πεις χονδροειδως..
Ενας θα μεινει μονο να τους υποστηριζει σθεναρα.Η κ.Ελενη Καλογεροπουλου.Ερχεται λαιλαπα στην παιδεια,καταλαβαινετε;
Γιατί το λες αυτό; Μια χαρά πάμε, για ακόμα μια χρονιά θα πάτε αναπληρωτές και όχι μόνο! Θα δικαιωθούν οι χιλιάδες αδικημένοι και θα ανέβουν κάμποσες θέσεις στον πίνακα. Αυτό έχει σημασία, ποια αμστελ τώρα; εεεε ποιος μόνιμος διορισμός ήθελα να πω..... Άρχοντας ο Φίλης σαν άλλος Ιούλιος Καίσαρας, χορτάτος όμως.

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4401 στις: Απρίλιος 20, 2016, 08:42:52 μμ »
Για να τελειώνουμε. Μου λες ότι όλο το κείμενο είναι "ενα λογικό σφάλμα". Σε ρωτάω που είναι λάθος η λογική σε αυτά που γράφω, και αντί να διαβάσω μια απάντηση με αρχή μέση και τέλος, βλέπω ένα άτομο, που προφανώς δεν είχε να γράψει κάτι δικό του, να παίρνει το δικό μου κείμενο και να αρχίζει να πετάει ότι ερμηνεία βολεύει. Συνέχισε να το παίζεις Κινέζα και να λες ότι εγώ πουλάω πνεύμα.

αξιολόγησε απλώς τα επιχειρήματά σου, γίνεται ξέρεις σε ένα φόρουμ. και συμφωνώ με το συμπέρασμά της.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4015
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4402 στις: Απρίλιος 20, 2016, 08:45:52 μμ »
Γιατί το λες αυτό; Μια χαρά πάμε, για ακόμα μια χρονιά θα πάτε αναπληρωτές και όχι μόνο! Θα δικαιωθούν οι χιλιάδες αδικημένοι και θα ανέβουν κάμποσες θέσεις στον πίνακα. Αυτό έχει σημασία, ποια αμστελ τώρα; εεεε ποιος μόνιμος διορισμός ήθελα να πω..... Άρχοντας ο Φίλης σαν άλλος Ιούλιος Καίσαρας, χορτάτος όμως.

Αν δε δικαιώνονταν οι χιλιάδες αδικημένοι και δεν ανέβαιναν κάμποσες θέσεις στον πίνακα, θα είχαμε διορισμούς; Γιατί συνδέετε μεταξύ τους άσχετα εντελώς θέματα για να στηρίξετε τη θέση σας;

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4403 στις: Απρίλιος 20, 2016, 08:54:32 μμ »
αξιολόγησε απλώς τα επιχειρήματά σου, γίνεται ξέρεις σε ένα φόρουμ. και συμφωνώ με το συμπέρασμά της.
Όχι. Όταν λες στον άλλον ότι η ανάρτησή του είναι ένα λογικό σφάλμα, σημαίνει ότι ξεκινάει από λάθος αφετηρία και τους εξηγείς πιο είναι αυτό το λάθος. Δεν κάνει κάτι τέτοιο και δεν κάνει ούτε αυτό που λες. Είναι άλλο το να πάρω το κείμενο, να το κάνω δέκα κομμάτια και να εξηγήσω γιατί πιστεύω ότι ο συνομιλητής μου είναι λάθος και κάτι εντελώς το διαφορετικό να παίρνω επιλεκτικά κάποια κομμάτια, να βάζω λόγια στο στόμα του άλλου ή να παρερμηνεύω αυτά που λέει(αρα δε δεχεσαι καμια γραπτη εξεταση ever ) (αρα συναγεις το συμπερασμα οτι  η συχνοτητα ηταν το προβλημα στο θεμα του διαγωνισμου). Όταν ξεκινάω με τα περί "λογικού σφάλματος" και καταλήγω στο να βάζω λόγια στο στόμα του άλλου για να κάνω πιο εύκολη την επιχειρηματολογία μου, τότε πολύ απλά, δεν με ενδιαφέρει ο διάλογος, δεν έχω ουσιαστικά κατανοήσει ή απλά δεν με ενδιαφέρει ή χειρότερα, δεν με συμφέρει αυτό που λέει ο άλλος. Με ενδιαφέρει απλά να περάσει το δικό μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 20, 2016, 08:58:39 μμ από johnd »
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4404 στις: Απρίλιος 20, 2016, 09:09:43 μμ »
Όχι.

Οι παρενθέσεις ήταν τα συμπεράσματά της, οι απόψεις της, ήταν σαφώς διακριτά και στο εξήγησε και μετά. Πάντως, δεν είχες κανένα στέρεο επιχείρημα στη δημοσίευση, αυτή είναι η άποψη μου, τι να κάνω    ::)

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4405 στις: Απρίλιος 20, 2016, 09:16:56 μμ »
"Όλα πρέπει να μετράνε, αλλά φυσιολογικά. Η επιτυχία στον ΑΣΕΠ πρέπει να έχει τον πρώτο λόγο, αλλά δεν θα πρέπει να συμπυκνώνεις όλο το μέλλον κάποιου σε μόλις μία μέρα. Κάποιος μπορεί εκείνη την μέρα να είναι άρρωστος, να του τύχει λίγες μέρες πριν ένα ατύχημα ή να χάσει κάποιον δικό του ή να έχει χίλια μύρια προβλήματα στο μυαλό του ή δεν ξέρω τι άλλο. Οι επιτυχόντες θα τα πουν δικαιολογίες, αλλά είναι απλά η πραγματικότητα. Και δεν μπορείς να καθορίζεις το μέλλον του άλλου από μία και μόνο μέρα, όταν αυτή η μέρα δεν ξανάρχεται.'' Αυτα είναι λόγια δικά σου.Με τα παραπανω λόγια,αποδέχεσαι το αποτέλεσμα μιας γραπτης εξέτασης ;

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4406 στις: Απρίλιος 20, 2016, 09:18:39 μμ »
Οι παρενθέσεις ήταν τα συμπεράσματά της, οι απόψεις της, ήταν σαφώς διακριτά και στο εξήγησε και μετά. Πάντως, δεν είχες κανένα στέρεο επιχείρημα στη δημοσίευση, αυτή είναι η άποψη μου, τι να κάνω    ::)
Ευχαριστώ πολύ συναδέλφισσα!!!

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4407 στις: Απρίλιος 20, 2016, 09:44:04 μμ »
Συναδελφοι θα ηθελα να ρωτησω κατι Οι προτασεις της ΟΛΜΕ και της ΠΕΑΔ ειναι διαφορετικες ως προς την προσμετρηση της προυπηρεσιας; Διαβασα καπου οτι η ΟΛΜΕ προτεινει ταβανι 84 μηνες ενω η ΠΕΑΔ δεν προτεινει ταβανι Σωστα;

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4408 στις: Απρίλιος 20, 2016, 10:01:19 μμ »
Παράθεση
"Όλα πρέπει να μετράνε, αλλά φυσιολογικά. Η επιτυχία στον ΑΣΕΠ πρέπει να έχει τον πρώτο λόγο, αλλά δεν θα πρέπει να συμπυκνώνεις όλο το μέλλον κάποιου σε μόλις μία μέρα. Κάποιος μπορεί εκείνη την μέρα να είναι άρρωστος, να του τύχει λίγες μέρες πριν ένα ατύχημα ή να χάσει κάποιον δικό του ή να έχει χίλια μύρια προβλήματα στο μυαλό του ή δεν ξέρω τι άλλο. Οι επιτυχόντες θα τα πουν δικαιολογίες, αλλά είναι απλά η πραγματικότητα. Και δεν μπορείς να καθορίζεις το μέλλον του άλλου από μία και μόνο μέρα, όταν αυτή η μέρα δεν ξανάρχεται.''
Αυτα είναι λόγια δικά σου.Με τα παραπανω λόγια,αποδέχεσαι το αποτέλεσμα μιας γραπτης εξέτασης ;
Μάθε να κάνεις quote. Απλή συμβουλή. Μην το πάρεις στραβά.

Τώρα πες μου. Σε πιο σημείο του "Η επιτυχία στον ΑΣΕΠ πρέπει να έχει τον πρώτο λόγο" αφήνω υπόνοιες ότι δεν αποδέχομαι τον διαγωνισμό; Στο υπόλοιπα; Στο ότι δεν εξισώνω δηλαδή τον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ με την λαιμητόμο; Αυτό σε πείραξε και παρερμηνεύεις τα γραφόμενά μου με την ερώτηση που κάνεις; Διότι η ερώτησή σου είναι πολύ πονηρή για να χρησιμοποιήσω δικό σου χαρακτηρισμό, δίνοντας την εντύπωση ότι δεν αποδέχομαι το αποτέλεσμα. Το αποδέχτηκα την μέρα που έγραψα, την μέρα που έμαθα τα αποτελέσματα, το αποδέχομαι και σήμερα.

Αντίθετα με κάποιους, όταν εκφράζω μια άποψη δεν κοιτάω αποκλειστικά το συμφέρον μου. Δεν είμαστε σε δικαστήριο. Σε ένα απλό φόρουμ είμαστε. Αν η Μάρθα ταπώσει τον Γιάννη στο PDE δεν θα θεσμοθετηθεί την επομένη νόμος του κράτους βασισμένος στο τάπωμα της Μάρθας στον Γιάννη. Λίγη ειλικρίνεια εδώ μέσα δεν θα έβλαπτε. Δεν θα χάσει την θέση του στους πίνακες κάποιος αν δεν κατακεραυνώσει/απαξιώσει/διαστρεβλώσει την διαφορετική άποψη που θα γραφτεί εδώ μέσα.

Τελευταία φορά ασχολήθηκα μαζί σου. Ή δεν ξέρεις να διαβάζεις ή τρολάρεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 20, 2016, 10:08:38 μμ από johnd »
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4409 στις: Απρίλιος 20, 2016, 10:09:26 μμ »
Αυτα είναι λόγια δικά σου.Με τα παραπανω λόγια,αποδέχεσαι το αποτέλεσμα μιας γραπτης εξέτασης ;
Μάθε να κάνεις quote. Απλή συμβουλή. Μην το πάρεις στραβά.

Τώρα πες μου. Σε πιο σημείο του "Η επιτυχία στον ΑΣΕΠ πρέπει να έχει τον πρώτο λόγο" αφήνω υπόνοιες ότι δεν αποδέχομαι τον διαγωνισμό; Στο υπόλοιπα; Στο ότι δεν εξισώνω δηλαδή τον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ με την λαιμητόμο; Αυτό σε πείραξε και παρερμηνεύεις τα γραφόμενά μου με την ερώτηση που κάνεις; Διότι η ερώτησή σου είναι πολύ πονηρή για να χρησιμοποιήσω δικό σου χαρακτηρισμό, δίνοντας την εντύπωση ότι δεν αποδέχομαι το αποτέλεσμα. Το αποδέχτηκα την μέρα που έγραψα, την μέρα που έμαθα τα αποτελέσματα, το αποδέχομαι και σήμερα. Αντίθετα με κάποιους, όταν εκφράζω μια άποψη δεν κοιτάω αποκλειστικά το συμφέρον μου. Δεν είμαστε σε δικαστήριο. Σε ένα απλό φόρουμ είμαστε. Αν η Μάρθα ταπώσει τον Γιάννη στο PDE δεν θα θεσμοθετηθεί την επομένη νόμος του κράτους βασισμένος στο τάπωμα της Μάρθας στον Γιάννη. Λίγη ειλικρίνεια εδώ μέσα δεν θα έβλαπτε. Δεν θα χάσει την θέση του στους πίνακες κάποιος αν αναγνωρίσει την άποψη του απέναντι.

Τελευταία φορά ασχολήθηκα μαζί σου. Ή δεν ξέρεις να διαβάζεις ή τρολάρεις.
Eπειδή έχεις προσβληθεί πολύ ...το κλείνουμε εδώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 447
Σύνολο: 451

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.