*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1787051 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #504 στις: Ιούλιος 18, 2013, 06:41:49 μμ »
Με αφορμή την επίμονη ερώτηση των συναδέλφων για το γεγονός ότι δεν δίνεται η δυνατότητα απόσπασης εκπαιδευτικών Δθμιας σε αντίστοιχους κλάδους της οικείας Πθμιας έστω και εκτός εγκυκλίου, μήπως θα μπορούσε κάποιος να μας πει γιατί ΜΟΝΟ η Δθμια Α' Αθήνας σπεύδει από τώρα και όχι το Σεπτέμβριο που γίνονται οι τοποθετήσεις, όπως θα δείτε στο παρακάτω έγγραφο να προσκαλέσει εκπαιδευτικούς της για αίτηση απόσπασης σε δημοτικά σχολεία στην Πθμια της περιοχής ?

Είναι μήπως ελεύθερη η κάθε ΔΔΕ να αποφασίσει πότε θα προσκαλέσει το εκπαιδευτικό δυναμικό της για να κάνει τις διαθέσεις και τις αποσπάσεις στην Αθμια ?

http://dide-a-ath.att.sch.gr/new/images/stories/pysde/anak_dnsis_aposp-pr15-7-13.pdf



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:16:46 »

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #505 στις: Ιούλιος 18, 2013, 06:54:36 μμ »
Τελικα την εντοπιοτητα κ την συνυπηρετηση την παιρνουμε για ολη την περιοχη ή οχι;πχ εχω συνυπηρετηση στην β´ αθηνας, τα μορια τα παιρνω κ για την α αθηνας ;αρχικα αυτο καταλαβα αλλα στην β ´βαθμια μου ειπαν πως δεν ισχυει!

Συνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #506 στις: Ιούλιος 18, 2013, 08:12:27 μμ »

Είναι μήπως ελεύθερη η κάθε ΔΔΕ να αποφασίσει πότε θα προσκαλέσει το εκπαιδευτικό δυναμικό της για να κάνει τις διαθέσεις και τις αποσπάσεις στην Αθμια ?



έλα μου ντε... Υποτίθεται ισχύει ένα χαρτί που βγήκε πέρυσι που έλεγε ότι οι Δ/νσεις Β/μιας μπορούν να διαθέσουν προσωπικό στις αντίστοιχες Α/μιες ΑΦΟΥ καλύψουν τα λειτουργικά κενά τους τον Σεπτέμβρη. Κάθε ΠΥΣΔΕ τελικά ότι του κατέβει?
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος angela_p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #507 στις: Ιούλιος 18, 2013, 08:23:01 μμ »
Στη ΔΔΕ που κατέθεσα σήμερα την αίτηση δεν κοίταξαν καθόλου τα δικαιολογητικά μου, αφού "θα τα ελέγξει η δ/νση οργανικής μου".
Αυτό αν δεν κάνω λάθος δεν γινόταν τις προηγούμενες χρονιές, σωστά;
Φαντάζομαι επίσης πως θα έχει αρκετά (?) μεγάλη επίπτωση στην καθυστέρηση της ανακοίνωσης των αποσπάσεων μιας και θεωρώ πως στην καλύτερη των περιπτώσεων οι αιτήσεις θα φτάσουν στις ΔΔΕ οργανικής για έλεγχο αρχές Αυγούστου. Και μετά ακολουθεί ένα 15νθήμερο που όλοι ξέρουμε ότι οι ΔΔΕ υπολειτουργούν...
Από ότι φαίνεται οι πιθανότητες να ανακοινωθούν πριν τον Σεπτέμβρη είναι ελάχιστες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:16:46 »

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #508 στις: Ιούλιος 18, 2013, 08:45:10 μμ »
Στη ΔΔΕ που κατέθεσα σήμερα την αίτηση δεν κοίταξαν καθόλου τα δικαιολογητικά μου, αφού "θα τα ελέγξει η δ/νση οργανικής μου".
Αυτό αν δεν κάνω λάθος δεν γινόταν τις προηγούμενες χρονιές, σωστά;
Φαντάζομαι επίσης πως θα έχει αρκετά (?) μεγάλη επίπτωση στην καθυστέρηση της ανακοίνωσης των αποσπάσεων μιας και θεωρώ πως στην καλύτερη των περιπτώσεων οι αιτήσεις θα φτάσουν στις ΔΔΕ οργανικής για έλεγχο αρχές Αυγούστου. Και μετά ακολουθεί ένα 15νθήμερο που όλοι ξέρουμε ότι οι ΔΔΕ υπολειτουργούν...
Από ότι φαίνεται οι πιθανότητες να ανακοινωθούν πριν τον Σεπτέμβρη είναι ελάχιστες...

και εγω αυτό πιστεύω δυστυχώς..αντε παιδιά καλή επιτυχία σε όλους μας!
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #509 στις: Ιούλιος 18, 2013, 09:03:39 μμ »
Στη ΔΔΕ που κατέθεσα σήμερα την αίτηση δεν κοίταξαν καθόλου τα δικαιολογητικά μου, αφού "θα τα ελέγξει η δ/νση οργανικής μου".
Αυτό αν δεν κάνω λάθος δεν γινόταν τις προηγούμενες χρονιές, σωστά;
Φαντάζομαι επίσης πως θα έχει αρκετά (?) μεγάλη επίπτωση στην καθυστέρηση της ανακοίνωσης των αποσπάσεων μιας και θεωρώ πως στην καλύτερη των περιπτώσεων οι αιτήσεις θα φτάσουν στις ΔΔΕ οργανικής για έλεγχο αρχές Αυγούστου. Και μετά ακολουθεί ένα 15νθήμερο που όλοι ξέρουμε ότι οι ΔΔΕ υπολειτουργούν...
Από ότι φαίνεται οι πιθανότητες να ανακοινωθούν πριν τον Σεπτέμβρη είναι ελάχιστες...

Όταν κατέθεσα τα χαρτιά μου (όχι στην οργανική μου, αλλά στον τόπο κατοικίας μου) τα έλενξαν κανονικά τα δικαιολογητικά και δεν μου άφησαν να καταλάβω πως θα γίνει και έλεγχος από την οργανική...Λέτε να γίνει διπλός έλεγχος;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #510 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:04:13 μμ »
Κάθε χρόνο στέλνουν τις αιτήσεις στις οργανικές μας....το λέει και στις εγκυκλίους σχετικά με τις αρμοδιότητες των προϊσταμένων των διευθύνσεων.

Αποσυνδεδεμένος glykouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • ελευθερία στη ζωή,στη σκέψη,στην έκφραση...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #511 στις: Ιούλιος 19, 2013, 01:08:16 πμ »
Τελικα την εντοπιοτητα κ την συνυπηρετηση την παιρνουμε για ολη την περιοχη ή οχι;πχ εχω συνυπηρετηση στην β´ αθηνας, τα μορια τα παιρνω κ για την α αθηνας ;αρχικα αυτο καταλαβα αλλα στην β ´βαθμια μου ειπαν πως δεν ισχυει!

 ε) Η συνυπηρέτηση για τις πόλεις της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης αντιμετωπίζεται ενιαία, με βάση τις Νομαρχίες για την Αθήνα και το Νομό αντίστοιχα για τη Οεσσαλονίκη, όπως διαμορφώθηκαν σύμφωνα τις διατάξεις του άρθρ. 1 του Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ 87/7-6-2010 τ.Α'). Οι εκπαιδευτικοί επομένως που έχουν συνυπηρέτηση σε ένα ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ από τα Α, Β, Γ, ή Δ' Αθήνας λαμβάνουν συνυπηρέτηση σε όλα τα προαναφερόμενα ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ και όσοι έχουν συνυπηρέτηση είτε στην Ανατ. είτε στη Δυτ. Οεσσαλονίκη λαμβάνουν συνυπηρέτηση και για τα δύο ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ του Ν.Θεσσαλονίκης.

είναι ξεκάθαρο στην εγκύκλιο.

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #512 στις: Ιούλιος 19, 2013, 10:56:22 πμ »
Glykouli  σ ευχαριστω για την απαντηση κ εγω αυτο ειχα καταλαβει,αλλα ρωτησα στη β βαθμια την κοπελα που μου καταχωρησε την αιτηση κ μου ειπε οτι δεν ισχυει κ  το επιχειρημα της ηταν οτι στην εκτυπωμενη αιτηση γραφει πχ συνυπηρετηση β ´ αθηνας (συγκεκριμενα),εντοπιοτητα β´ αθηνας(παλι συγκεκριμενα)!τελικα σε ολες τις αιτησεις το γραφουν συγκεκριμενα,αλλα θα μετρησουν τα μορια για ολη την περιοχη;;;

Αποσυνδεδεμένος l.d.k.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #513 στις: Ιούλιος 19, 2013, 01:28:56 μμ »
και στην περσινή αίτηση έτσι το περνούσε το σύστημα, αλλά μέτρησε για όλα τα ΠΥΣΔΕ (Α,Β,Γ,Δ)

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #514 στις: Ιούλιος 19, 2013, 03:05:53 μμ »
Όσον αφορά στη συνυπηρέτηση με ιδιωτικό τομέα, αν λείπουν ένσημα 1-2 μηνών,χωρίς κάρτα ανεργίας δεν υπάρχει πρόβλημα,ε?Μιας που  στην εγκύκλιο λέει τον τελευταίο χρονο να έχει δουλέψει έστω και 1 ημέρα....

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #515 στις: Ιούλιος 19, 2013, 03:11:36 μμ »
Γνωρίζει κανείς συνάδελφος τι γινεται με τις αποσπασεις φιλολογων στο ηρακλειο της κρητης; χρειαζεσαι αρκετα μορια ;τα σχολεια εκει τι λενε; ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #516 στις: Ιούλιος 20, 2013, 12:26:18 πμ »
Με τη συνυπηρετηση ισχύει ενιαία μόνο η Α Β Γ Δ Αθήνας ή συμπεριλαμβάνεται και ανατολική αττική πχ;
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #517 στις: Ιούλιος 20, 2013, 03:22:45 μμ »
Συνάδελφοι πείτε μου σας παρακαλώ γιατι τα έντυπα των αποσπάσεων  πάνε στην οργανική μας??Αφού όλα τα χαρτιά μας τα έλεγξαν κανονικά σε άλλη διεύθυνση που τα καταθέσαμε, που αποσκοπει αυτό, απλά και μόνο για να καθυστερούμε???Έτσι φυσικά γίνεται κάθε χρόνο, έρχεται 31 Αυγούστου, είμαστε με τα εισιτήρια στο χέρι και λέμε να μπούμε στο καράβι για την οργανική μας ή να περιμένουμε μήπως βγουν οι αποσπάσεις?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 407
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.