*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1787005 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2114 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:57:20 μμ »
Γιατι εξακολουθουμε να λεμε οτι οι αποσπασεις σε πυσδε θα ειναι ελαχιστες;;;;;στους φορεις εκαναν κ δεν θα κανουν στα σχολεια;;;;

Δεν το λέμε. Κάτι αιρετοί που ανακυκλώνουν το alfavita...
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:11:43 »

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2115 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:57:28 μμ »
Συγγνώμη, αλλά τι είναι η συνεξέταση; Ποιοι εκπαιδευτικοί έχουν κάνει αίτηση απόσπασης με συνεξέταση ώστε να παρουσιαστούν 5/9; Μήπως ήθελε να πει κάτι άλλο, όπως συνυπηρέτηση;

Αποσυνδεδεμένος ΕΛΕΑΝΝΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2116 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:57:46 μμ »
Τι εννοεί όσοι έχουν κάνει αίτηση μετάταξης  εως 19/7? Περιλαμβάνει και τις εθελοντικές αιτήσεις μετάταξης του Μαρτίου?

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2117 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:58:30 μμ »
Εγώ πιστεύω ότι οι αποσπάσεις, από και προς, θα παρουσιάσουν μια ιδιαίτερη... συγκέντρωση σε συγκεκριμένες διευθύνσεις. Ξέρετε τι θα είχε ενδιαφέρον να κάνουμε; Να εντοπίσουμε σε ποιες διευθύνσεις το υπουργείο δεν ανακοίνωσε, μέσω της εγκυκλίου υποχρ. μετατάξεων, πλεονάζοντες σε ειδικότητες, παρ' ότι υπήρχαν πολλοί στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Και όταν με το καλό βγουν οι αποσπάσεις, να κάτσουμε να ελέγξουμε πόσοι... διαθεσίτες πήραν απόσπαση από τις συγκεκριμένες διευθύνσεις.

Ξεκινάω εγώ πρώτος. Στη β'θμια του Πειραιά, είμαστε καμιά 50αριά ΠΕ06 στη διάθεση, παρ' όλα αυτά, σύμφωνα με την εγκύκλιο δεν πλεόναζε κανείς. Τώρα, αν ανακοινωθούν οι αποσπάσεις και βρεθούν από τους 50 να την... κάνουν οι 25, δε θα είναι ύποπτο αυτό; 
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:11:43 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2118 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:59:23 μμ »
Συγγνώμη, αλλά τι είναι η συνεξέταση; Ποιοι εκπαιδευτικοί έχουν κάνει αίτηση απόσπασης με συνεξέταση ώστε να παρουσιαστούν 5/9; Μήπως ήθελε να πει κάτι άλλο, όπως συνυπηρέτηση;

όχι, εννοεί συνεξέταση. Δηλαδή εκπαιδευτικοί που είναι σύζυγοι εκπαιδευτικών της ίδιας βαθμίδας και αιτούνται - όπω ςκαι στις μεταθέσεις όπου υπάρχει ανάλογη επιλογή - είτε να πάνε και ο δύο με απόσπαση ειτε να μην πάει κανένας.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2119 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:00:22 μμ »
Γιατι εξακολουθουμε να λεμε οτι οι αποσπασεις σε πυσδε θα ειναι ελαχιστες;;;;;στους φορεις εκαναν κ δεν θα κανουν στα σχολεια;;;;

Δεν το λέμε. Κάτι αιρετοί που ανακυκλώνουν το alfavita...
Ακριβώς!!!
  

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2120 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:00:29 μμ »
Ξεχνάτε ότι οι αποσπάσεις στους φορείς δε γίνονται με μόρια. Και ειδικά για την Κ.Υ. του υπουργείου τι να πούμε; Βαρέθηκα να βλέπω 2-3 άτομα -που τυχαίνει να γνωρίζω- να έχουν για στανταράκι την απόσπαση όποτε είναι κυβέρνηση η μπλε παράταξη...

jimmy100 κι εγώ βλέπω γνωστούς μου που παίρνουν κάθε χρόνο και στο υπουργείο και σε άλλους φορείς. Απλώς σκέφτομαι ότι φέτος -λόγω των μειωμένων πιστώσεων για αναπληρωτές και μόνο για αυτό - ενδεχομένως να υπήρχε κάποια φειδώς στον αριθμό των αποσπάσεων σε φορείς των λεγόμενων "βασικών" ειδικοτήτων. Δεν ξέρω αν υπήρξε εν τέλει γιατί δεν έχω συγκρίνει τις φετινές με τις περσινές αποσπάσεις, ωστόσο το ότι αποσπάστηκαν κάποιοι/αρκετοί ΠΕ02,03,04 δε δίνει ελπίδες για τις από πυσδε σε πυσδε; Αυτοί που έφυγαν αφήνουν κενό πίσω τους...
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2121 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:01:05 μμ »
http://www.minedu.gov.gr/home/themata-prosopikou-main/135-protobathmia-kai-deyterobathmia/10014-30-08-13-apospaseis-ggdb.html

και

http://www.minedu.gov.gr/home/themata-prosopikou-main/135-protobathmia-kai-deyterobathmia/10015-30-08-13-apospaseis-gak.html

Αυτοί οι άνθρωποι που μιλάνε για αξιολόγηση και αξιοκρατία και που δήθεν θα βάλουν τη χώρα σε μια τάξη συνεχίζουν - πέρα από τη γελοιότητα του να μην έχουν βγάλει τις υπηρεσιακές μεταβολές ένα μήνα νωρίτερα- συνεχίζουν να δουλεύουν φουλ πελατειακά και με τρόπο κατεξοχήν ΠΑΣΟΚΝΔημοκρατικό. Ένα απλό παράδειγμα, αποσπάσεις Ιστορικά Αρχεία Κράτους (ΓΑΚ). 81 άτομα χωρίς κανένα διαφανές κριτήριο, ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ και απόφοιτοι ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ (ΕΛΕΟΣ!!!) και φυσικά φουλ γυμναστές [3 μάλιστα (!) στα ΓΑΚ Ημαθίας]. Φυσικά είναι πολύ σημαντικό στα ιστορικά αρχεία να υπάρχουν και ΜΟΥΣΙΚΟΙ!!!

Τραγική χώρα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2122 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:01:19 μμ »
@ nikitas

arent you forgetting something? Ο Πειραιάς ειναι η εκλογική περιφέρεια του υπουργού μας!! Hellooooooooooooooooooooooooooo!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PE20_2006

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2123 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:02:29 μμ »
Αλλο εοπεπ αλλο γγδβμ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2124 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:03:10 μμ »
στον εοππεπ δεν ήσουν;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2125 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:06:39 μμ »
@ nikitas

arent you forgetting something? Ο Πειραιάς ειναι η εκλογική περιφέρεια του υπουργού μας!! Hellooooooooooooooooooooooooooo!!!

Τίποτα δεν ξεχνώ, συνάδελφε. Απλά για να μη μου κολλήσετε τη στάμπα του συνωμοσιολόγου, κάποια πράγματα τα αποσιωπώ. Έχω κάνει ήδη αρκετές... προόδους στο θέμα της γραφικότητας. Μην καταντήσω και... Λιακόπουλος στο φινάλε-φινάλε (ζουν ανάμεσά μας κτλ)!
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος PE20_2006

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2126 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:07:32 μμ »
Γενικη γραμματεια δια βιου μαθησης ημουν κ ειμαι μεχρι την κυριακη μεθαυριο κ παιρνω 1 μοριο

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2127 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:09:31 μμ »
Ξεχνάτε ότι οι αποσπάσεις στους φορείς δε γίνονται με μόρια. Και ειδικά για την Κ.Υ. του υπουργείου τι να πούμε; Βαρέθηκα να βλέπω 2-3 άτομα -που τυχαίνει να γνωρίζω- να έχουν για στανταράκι την απόσπαση όποτε είναι κυβέρνηση η μπλε παράταξη...

jimmy100 κι εγώ βλέπω γνωστούς μου που παίρνουν κάθε χρόνο και στο υπουργείο και σε άλλους φορείς. Απλώς σκέφτομαι ότι φέτος -λόγω των μειωμένων πιστώσεων για αναπληρωτές και μόνο για αυτό - ενδεχομένως να υπήρχε κάποια φειδώς στον αριθμό των αποσπάσεων σε φορείς των λεγόμενων "βασικών" ειδικοτήτων. Δεν ξέρω αν υπήρξε εν τέλει γιατί δεν έχω συγκρίνει τις φετινές με τις περσινές αποσπάσεις, ωστόσο το ότι αποσπάστηκαν κάποιοι/αρκετοί ΠΕ02,03,04 δε δίνει ελπίδες για τις από πυσδε σε πυσδε; Αυτοί που έφυγαν αφήνουν κενό πίσω τους...

Τι να σου πω, προφανώς δεν ξέρω...Μειώθηκαν βέβαια κάπως οι αποσπάσεις στην Κ.Υ., αλλά τα κλασικά βύσματα εκεί!!! Για τους υπόλοιπους φορείς δεν έχω εικόνα σε σχέση με πέρσι. Αλλά στους φορείς συνήθως βολεύεται η εκλογική πελατεία. Ε, αν ξεφεύγει και κανένας, γίνεται για ξεκάρφωμα.  Στα ΠΥΣΔΕ όμως ζητά απόσπαση η "πλέμπα": όσοι δεν έχουν ή δε θέλουν (ή και τα δύο) να χρησιμοποιήσουν πλάγιες μεθόδους. Θα δούμε όταν έρθει η ώρα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160777
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 469
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 459
Σύνολο: 470

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.