*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 377896 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Γιατί απλά ο ένας δεν έχει δουλειά και ο άλλος έχει. Και μη μου πει κανένας για επίπεδο μόρφωσης και διδασκαλίας από πλευράς των εκπαιδευτικών. Χρόνια στον ΟΑΕΔ γίνεται της Πόπης (να μην το πω κανονικά).


Συμφωνώ και το κερασάκι στην τούρτα είναι όταν προσπαθήσει ο εκπαιδευτής να κάνει μάθημα. Πως τον γιουχάρουν οι συνάδερφοι! (δΔεν γενικεύω)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimmal71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας. Είμαι Φυσικός και στους πίνακες των ΣΕΚ (και ΙΕΚ) είμαι δεύτερος στους ανέργους και συνολικά τέταρτος. Τηλέφωνο δεν έχω δεχθεί από κανέναν. Μήπως γνωρίζετε πού μπορώ να βρω πόσους παίρνουν στην ειδικότητά μου ή πρέπει να πάω στη δευτεροβάθμια να ρωτήσω; Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος nikolas_pat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας. Είμαι Φυσικός και στους πίνακες των ΣΕΚ (και ΙΕΚ) είμαι δεύτερος στους ανέργους και συνολικά τέταρτος. Τηλέφωνο δεν έχω δεχθεί από κανέναν. Μήπως γνωρίζετε πού μπορώ να βρω πόσους παίρνουν στην ειδικότητά μου ή πρέπει να πάω στη δευτεροβάθμια να ρωτήσω; Σας ευχαριστώ.
Πρέπει οπωσδήποτε να πάς για να δεις αυτά που ζητάς , και να διασφαλίσεις αν όντως είσαι δεύτερος στους άνεργους..

Αποσυνδεδεμένος akarag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επανέρχομαι στο θέμα με το διευθυντή (?) από ΙΕΚ που μου τηλεφώνησε για ανάθεση 2 ωρών σε μάθημα. Με ρώτησε αποκλειστικά για αυτές τις 2 ώρες και μου ζητούσε να τον διαβεβαιώσω ότι το γνώριζα το αντικείμενο ή το είχα ξαναδιδάξει προκειμένου να μου κάνει ανάθεση.
Σήμερα είδα από το συγκεκριμένο ΙΕΚ τους πίνακες ανάθεσης και έμεινα έκπληκτος καθώς βρήκα κάποιον που ήταν παρακάτω από εμένα στον πίνακα ιδιωτών να έχει πάρει 14 ώρες την εβδομάδα στο ίδιο ΠΕ που ήμουν κι εγώ.

Αισθάνομαι ότι ο συγκεκριμένος διευιθυντής με εξαπάτησε αφού μου είχε αναφέρει αποκλειστικά αυτό το μάθημα και τις 2 ώρες την εβδομάδα απειλώντας με ότι αν δεν στείλω email ότι δεν αποδέχομαι, θα έχω συνέπειες.


Τι προτείνετε να κάνω για το συγκεκριμένο θέμα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Επανέρχομαι στο θέμα με το διευθυντή (?) από ΙΕΚ που μου τηλεφώνησε για ανάθεση 2 ωρών σε μάθημα. Με ρώτησε αποκλειστικά για αυτές τις 2 ώρες και μου ζητούσε να τον διαβεβαιώσω ότι το γνώριζα το αντικείμενο ή το είχα ξαναδιδάξει προκειμένου να μου κάνει ανάθεση.
Σήμερα είδα από το συγκεκριμένο ΙΕΚ τους πίνακες ανάθεσης και έμεινα έκπληκτος καθώς βρήκα κάποιον που ήταν παρακάτω από εμένα στον πίνακα ιδιωτών να έχει πάρει 14 ώρες την εβδομάδα στο ίδιο ΠΕ που ήμουν κι εγώ.

Αισθάνομαι ότι ο συγκεκριμένος διευιθυντής με εξαπάτησε αφού μου είχε αναφέρει αποκλειστικά αυτό το μάθημα και τις 2 ώρες την εβδομάδα απειλώντας με ότι αν δεν στείλω email ότι δεν αποδέχομαι, θα έχω συνέπειες.


Τι προτείνετε να κάνω για το συγκεκριμένο θέμα?
Συνάδελφε μόνο με δικηγόρο και δικαστήρια καταλαβαίνουν αυτοί. Αν έχεις λεφτά προχώρα. Το να σε ρωτούν αν ξέρεις ένα μάθημα για να το διδάξεις είναι παράνομο. Όταν θέλουν σε όποιους θέλουν τους δίνουν τα μαθήματα που θέλουν! Το βύσμα, το γλύψιμο και δεν ξέρω γω τι άλλο έχει αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος T06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, το Ηράκλειο Κρήτης έχει ανεβάσει στην διαύγεια τις προσλήψεις για ΕΠΑΣ και ΣΕΚ?...Δεν μπορώ να τα βρω

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επανέρχομαι στο θέμα με το διευθυντή (?) από ΙΕΚ που μου τηλεφώνησε για ανάθεση 2 ωρών σε μάθημα. Με ρώτησε αποκλειστικά για αυτές τις 2 ώρες και μου ζητούσε να τον διαβεβαιώσω ότι το γνώριζα το αντικείμενο ή το είχα ξαναδιδάξει προκειμένου να μου κάνει ανάθεση.
Σήμερα είδα από το συγκεκριμένο ΙΕΚ τους πίνακες ανάθεσης και έμεινα έκπληκτος καθώς βρήκα κάποιον που ήταν παρακάτω από εμένα στον πίνακα ιδιωτών να έχει πάρει 14 ώρες την εβδομάδα στο ίδιο ΠΕ που ήμουν κι εγώ.

Αισθάνομαι ότι ο συγκεκριμένος διευιθυντής με εξαπάτησε αφού μου είχε αναφέρει αποκλειστικά αυτό το μάθημα και τις 2 ώρες την εβδομάδα απειλώντας με ότι αν δεν στείλω email ότι δεν αποδέχομαι, θα έχω συνέπειες.


Τι προτείνετε να κάνω για το συγκεκριμένο θέμα?


Συμφωνώ και εγώ με τον dim12 καθώς είχα πάθει κάτι παρόμοιο με το δικό σου και πολύ απλά, έβαλα έναν δικηγόρο να τους τηλεφωνήσει, και όλα λύθηκαν. Το να δίνουν ώρες και μαθήματα σε όσους ξέρουν είναι εντελώς παράνομο και ανήθικο!

Αποσυνδεδεμένος akarag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επίσης εντυπωσιακό είναι το γεγονός ότι στον πίνακα ανάθεσης ωρών στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ ο ιδιώτης που βρίσκεται παρακάτω από εμένα έχει πάρει 14 ώρες την εβδομάδα...Δηλαδή πολύ εκτός των 6 ωρών μέγιστο που αναφέρει η εγκύλιος.

Θα ενημερώσω σχετικά με το θέμα καθώς ήδη βρίσκομαι στα τηλέφωνα για να το λύσω

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Πληροφορηθηκα σημερα οτι διυθυντης ιεκ ανεφερε σε ωρομισθιους οτι φετος ισχυει το εξης. 20 ωρες συνολικα σε ολες τις δομες (ινεδιβιμ, οαεδ, τει, αει κλπ) και να τις υπερβεις εχεις ποινη για 2 χρονια

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Πληροφορηθηκα σημερα οτι διυθυντης ιεκ ανεφερε σε ωρομισθιους οτι φετος ισχυει το εξης. 20 ωρες συνολικα σε ολες τις δομες (ινεδιβιμ, οαεδ, τει, αει κλπ) και να τις υπερβεις εχεις ποινη για 2 χρονια
Δεν υπάρχει το ποινή 2 χρόνια. Αυτό που υπάρχει είναι να δουλεύουν μερικοί με πλήρες ωράριο 20 ώρες και παράλληλα να είναι και στα ΣΔΕ. Μακάρι να γινόταν διασταύρωση στοιχείων και δειγματοληπτικός έλεγχος υπεύθυνων δηλώσεων όπως προβλέπεται αλλά....

Αποσυνδεδεμένος nick00

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πληροφορηθηκα σημερα οτι διυθυντης ιεκ ανεφερε σε ωρομισθιους οτι φετος ισχυει το εξης. 20 ωρες συνολικα σε ολες τις δομες (ινεδιβιμ, οαεδ, τει, αει κλπ) και να τις υπερβεις εχεις ποινη για 2 χρονια


Δεν έχει πολύ νόημα αυτό με τις 20 ώρες γιατί ανάλογα τη δομή είναι και διαφορετικό το ωρομίσθιο. Από 5-20+ ευρώ...

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Πληροφορηθηκα σημερα οτι διυθυντης ιεκ ανεφερε σε ωρομισθιους οτι φετος ισχυει το εξης. 20 ωρες συνολικα σε ολες τις δομες (ινεδιβιμ, οαεδ, τει, αει κλπ) και να τις υπερβεις εχεις ποινη για 2 χρονια

άντε να αρχίσουν οι κυρώσεις μήπως και στρώσουν τα πράγματα. το έχουμε πουθενά γραμμένο??

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, το Ηράκλειο Κρήτης έχει ανεβάσει στην διαύγεια τις προσλήψεις για ΕΠΑΣ και ΣΕΚ?...Δεν μπορώ να τα βρω

ΙΕΚ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
https://diavgeia.gov.gr/decision/view/7%CE%96%CE%96%CE%934691%CE%A92-%CE%91%CE%91%CE%A9

ΕΠΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
https://diavgeia.gov.gr/decision/view/%CE%A8%CE%9C8%CE%9C4691%CE%A92-%CE%98%CE%A1%CE%A7
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2014, 05:44:36 μμ από dimitraj »

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το όριο των 20 ωρών αφορά μόνο τις δημόσιες δομές δια βίου μάθησης ( δηλαδή ΔΙΕΚ, ΙΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΔΒΜ, ΣΔΕ, ΟΔΥΣΣΕΑΣ, ΣΧΟΛΕΣ ΓΟΝΕΩΝ ). Υπεύθυνη δήλωση περί αυτού εμένα πάντως δε με έχουν βάλει να υπογράψω ποτέ!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2014, 04:19:37 μμ από pipis75 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160546
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 715
Σύνολο: 724

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.