*

Αποστολέας Θέμα: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 30642 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #112 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 08:36:07 μμ »


Ο npanag εχει πεσει μεσα στις εκτιμησεις του σε οτι εχει πει παλαιοτερα, ψαξτε τα παλαιοτερα θεματα πριν ξαναμιλησετε.
[/quote]
Lena!!!  μπορεις να μου πεις μια εκτιμηση σωστη που εκανε ο κυριος αυτος που σε τελικη αναλυση δεν ειναι....ΠΕ60 και του βγηκε,,,,,
το μονο που εκανε ηταν να ξεφυγει απο την αφανεια του και να ξελεμπικαρει............
μην βιαστεις να με θεωρησεις εμπαθη..... αλλα ειμαι οντως ταλαιπωρημνη και διαλυμενη απο ΑΣΕΠ αναπληρωσεις κλπ
που οταν βλεπω ασχετους να εχουν αποψη με τρελλαινει.
χαλαρωστε και περιμενετε
μην γατζωνεστε σε λογια και σε αερολογιες...
οταν ερθει η σειρα σας θα το μαθετε θα δουλεψετε και θα το απολαυσετε.
καποια που περασε παρα πολλα............

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:02:44 »

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #113 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 09:04:05 μμ »
Προσπαθώ να καταλάβω γιατί μαλώνετε και άκρη δε βρίσκω  ;D ;D
Νομίζω ότι ο npanag ήθελε να πει ότι 6 άτομα τα οποία βρίσκονταν στις 300 πρώτες θέσεις διοριστέων του ΑΣΕΠ δεν διορίστηκαν φέτος  γιατί είτε δεν θέλησαν για δικούς τους λόγους να κάνουν αίτηση διορισμού είτε γιατί ρίσκαραν δηλώνοντας λίγες μόνο περιοχές. (Αυτό είχα κάνει κι εγώ όταν διορίστηκα ).Βέβαια τα άτομα αυτά έχουν δικαίωμα να ξανακάνουν (και φυσικά θα ξανακάνουν !!) αίτηση διορισμού και θα διοριστούν την επόμενη χρονιά.
Αντί λοιπόν να του κάνετε τέτοια επίθεση ,θα μπορούσατε να του ζητήσετε να διευκρινήσει τι ακριβώς εννοεί. Νομίζω ότι όποιος κάνει τον κόπο να απάντήσει σε μια ερώτηση μέσα στο forum εν το κάνει για να το παίξει αρχηγός ή να βγει από την αφάνεια . Να βοηθήσει προσπαθεί...
Πάντως αν θέλετε να κρίνετε ή και να κατακρίνετε κάποιον ρίξτε πρώτα μια ματιά στις συζητήσεις που έχει λάβει μέρος και στις απαντήσεις που έχει δώσει...Θα βγάλετε χρήσιμα συμπεράσματα...
(Να διευκρινήσω ότι : 1. δεν γνωρίζω τον npanag και δεν έχω κάποιο λόγο για να τον υπερασπιστώ
2. εγώ είμαι ο ίδιος ΠΕ60 και όχι η γυναίκα μου  ??? ???
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #114 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 09:57:15 μμ »
παρακολουθω ως επισκεπτης τις περισσοτερες φορες και θελω
να συμφωνισω απολυτα με   gspiropoylos  και   lena!!! για τις καλες προθέσεις  και
τοποθετησεις του npanag .
ουτε εγω γνωρίζω τον npanag και δεν έχω  λόγο για να τον υπερασπιστώ

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #115 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 11:24:07 μμ »
Αρχικα να πω οτι με εχουν καλυψει οι 2 προηγουμενοι.

Ωστοσο στο προηγουμενο μηνυμα, σου ειπα να ψαξεις στα παλαιοτερα θεματα, προφανως δεν το εκανες....μιας και με ρωτας ομως να σου πω μια σωστη εκτιμηση που εχει κανει....με λιγα λογια να θα πω οτι ειχε υπολογισει και ειχε φτιαξει εναν πιθανο πινακα αναπληρωτων, πριν ανακοινωσει το υπουργειο τον επισημο.
Αυτος ο πιθανος πινακας ειχε λιγες αποκλισεις απο τον επισημο που ανακοινωθηκε αργοτερα.
Δεν θυμαμαι να σου πω το θεμα στο οποιο τα συζητουσαμε ολα αυτα αλλα αν αφιερωσεις λιγο χρονο κανοντας αναζητηση για"πιθανο πινακα νηπιαγωγων" ισως το βρεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:02:44 »

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #116 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 11:47:55 μμ »
Συμφωνώ κι εγώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον gspiropoylos, τη lena!!! και τον paraxenos.
Μπορώ κι εγώ με βεβαιότητα να πω ότι ο npanag μας έχει βοηθήσει πάααρα πολύ και του αξίζουν διπλά μπράβο, γιατί δεν ανήκει στον κλάδο μας.
Όχι να τον κατηγορούμε κιόλας τον άνθρωπο.
Πολλά άτομα που είναι νηπιαγωγοί (ακόμα κι εγώ η ίδια) ξέρουν λιγότερα πράγματα από τον npanag και αυτό είναι προς τιμή του.
Όταν λέει κάτι, ξέρουμε ότι το έχει ψάξει πολύ και δεν είναι από τους ανθρώπους που λένε ποτέ αερολογίες. Κάθε άλλο μάλιστα!
Συμπληρώνοντας να πω ότι δεν ενδιαφέρεται μόνο για τη γυναίκα του, αλλά προσπαθεί να βοηθήσει όλες και όλους μας και έχει φανεί αυτό.

Η αλήθεια είναι ότι δεν κατάλαβα τι ακριβώς σας πείραξε και ξαφνικά, από το τίποτα, αρχίσατε να επιτίθεστε έτσι στον άνθρωπο.
Θα μπορούσατε πολύ απλά να ζητήσετε διευκρίνηση, όπως πολύ σωστά είπε ο gspiropoylos.

Επειδή πολλές φορές έχουν υπάρξει παρόμοιες αντιδράσεις για παρόμοια ζητήματα, δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό, γιατί υπάρχουν αυτές οι αντιδράσεις ;
Σε φόρουμ βρισκόμαστε και ο καθένας μπορεί να εκφράσει ελεύθερα την άποψή του.
Είπε κανείς ότι αυτά που λέει είναι καμιά επίσημη ανακοίνωση του κράτους;;;
Πραγματικά δε το καταλαβαίνω αυτό.
Φυσικά όταν διαβάζουμε κάτι, έχουμε μυαλό και το κρίνουμε και ξέρουμε ότι υπάρχει η πιθανότητα του να μην ισχύει.
Δε γατζωνόμαστε από αυτό. Μπορεί να έχουμε ελπίδα, ναι, αλλά κρατάμε και μια επιφύλαξη.
Προσωπικά ΘΕΛΩ να έχω ελπίδα και να μου δίνουν ελπίδες ακόμα και αν είναι φρούδες.
Άλλωστε αν ακούγονται πολλές απόψεις, μπορείς να καταλάβεις περίπου πού βρίσκεσαι.
Αν τώρα κάποιος αγχώνεται τόσο πολύ που γαντζώνεται από το κάθετι που διαβάζει, τότε τι να πω;
Καλύτερα να μη διαβάζει τίποτα γιατί πραγματικά του κάνει κακό.
Καταλαβαίνω ότι οι περισσότερες από εμάς έχουμε ταλαιπωρηθεί πολύ κι έχουμε νιώσει την αδικία στο πετσί μας, αλλά αυτό δε δικαιολογεί τέτοιες αντιδράσεις. Μη γινόμαστε κι εμείς άδικοι.

Και σημειώνω ότι ούτε κι εγώ γνωρίζω τον npanag και δεν έχω κανέναν απολύτως λόγο να τον υπερασπιστώ.
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #117 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 07:37:08 πμ »
Είχα αποφασίσει να αγνοήσω αυτές τις πρωτοφανείς προσωπικές επιθέσεις, γι' αυτό και δεν απάντησα σε αυτές.
Μετά όμως τα καλά σας λόγια, επανέρχομαι γιατί νιώθω την ανάγκη να σας ευχαριστήσω.
Είμαι ανοιχτός να κουβεντιάσουμε ό,τι θέλετε για τη μεθοδολογία που ακολουθώ, και να ανταλλάξουμε ιδέες γύρω από τις "παραδοχές" που είμαι αναγκασμένος να χρησιμοποιώ.

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #118 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 09:06:03 πμ »
Μην το παίρνεις και κατάκαρδα npanag... ;) Συμβαίνει κάτι περίεργο με τον κλάδο μας...φημιζόμαστε για τη νοοτροπία "γκετοποίησης" :P
Κανένας δεν έχει δικαίωμα να έχει άποψη για τους νηπιαγωγούς εκτός από τους νηπιαγωγούς (το ζω και στην καθημερινότητά μου αυτό, όχι μόνο στο φόρουμ). Φάνηκε δε πολύ έντονα όταν "έκλεισε" το φόρουμ της ΠΕΑΝ και πολλά μέλη μεταφέρθηκαν εδώ. Στην πορεία βέβαια κατάλαβαν οι περισσότεροι πώς λειτουργούν τα πράγματα στο pde. ;)
Επίσης "απαγορεύεται" να κάνεις εκτιμήσεις (χωρίς να εξασφαλίσεις και το 1% στατιστικού λάθους) ή να λες την άποψή σου (αν δεν είναι αυτή που θέλουν να ακούσουν οι άλλοι) ή να "βοηθάς" (όπως και όσο μπορείς) ή να είσαι απόλυτος στα λεγόμενά σου ενώ κάποιοι άλλοι μπορούν... :-X
Συνέχισε την πολύ καλή δουλειά που κάνεις (γλιτώνοντας πολύ κόσμο από επιπλέον ψάξιμο). Υπάρχουν κι άλλοι που, αν και δεν είναι του χώρου, είναι πολύ καλοί γνώστες των καταστάσεων (πχ η apri). Τι να κάνουμε...μερικοί δεν αρκούμαστε να ξέρουμε μόνο τα του "οίκου" μας. 8)
Ας μην διαμαρτυρόμαστε όμως όταν δεν έχουμε "υποστήριξη" από εκπαιδευτικούς των άλλων βαθμίδων στις "δύσκολες ώρες". Εμ "τι δουλειά έχεις εσύ ως φιλόλογος να μιλάς" εμ ελάτε να βοηθήσετε-συμπαρασταθείτε στους δύσμοιρους νηπιαγωγούς... ::)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος astralin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • άντε και καλή τύχη μάγκες...
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #119 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 12:24:09 μμ »
Και γω με τη σειρά μου, respect στον npanag, έχει βοηθήσει πολύ με τους υπολογισμούς, πράγμα, που μοιραία δεν θα μπορούσαν να έχουν κάνει πολλοί από μας, λόγω ελλειπών μαθηματικών, κυρίως, γνώσεων. Προσωπικά, παρακολουθώντας τις τοποθετήσεις του, έχω βγάλει άκρη σε πολλά ζητήματα και έχω καταφέρει να "πιάσω" τη λογική μορίων, πινάκων κλπ.
Χαλαρώστε κορίτσια και αγόρια, τίποτα απ' όσα γράφονται εδώ δεν είναι ευαγγέλιο, ο καθένας κάνει την εκτίμησή του και διαβάζοντας τις τοποθετήσεις, σιγά σιγά ξεκαθαρίζουμε ποιανού τη γνώμη επιλέγουμε να εμπιστευτούμε περισσότερο και ποιανού λιγότερο.
Επιπλέον, είναι τουλάχιστον αστείο, να θεωρούμε, ότι κάποιος μπορεί να γράφει στο φόρουμ για να βγει απ' την αφάνεια... έλεος.
Λοιπόν, ας μην ξεφεύγουμε απ το θέμα και όποιος δεν είναι σε θέση να διαβάζει πράγματα που δεν τον βολεύουν, ας μην διαβάζει καθόλου, δεν είναι υποχρεωτικό

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #120 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:21:29 μμ »
Επιτρέψτε μου να πω ότι
Εκπαιδευτικοί όπως ο/η astralin , sophie ,Effie ,lena!!! ,gspiropoylos ΚΛΠ.
Σύμφωνα με τις τοποθετήσεις τους στο παραπάνω θέμα, κοσμούν  τον κλάδο σας.
ΜΠΡΑΒΟ παιδιά.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2009, 02:23:06 μμ από paraxenos »

Αποσυνδεδεμένος nikip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #121 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 09:22:03 μμ »
τελικα μεσα στην απολυτα δικαιολογημενη αγωνια σας ψαχνετε ολοι να πιαστειτε απο καπου.........δικαιωμα σας...........
καποτε σε αυτο το φορουμ καποιος εγραψε οτι μια νηπ/γος  << εβαλε μεσον>> και υπερπηδησε πολλες
ολοι επεσαν να την φανε............
τελικα η κοπελια ειχε σκληρηνση κατα πλακας........
ζητησε κανεις συγγνωμη??
ξερει καποιος απο τους ξερολες εδω μεσα κατι?
εχει κανεις καμια σχεση με το θεμα??
δεν περιμενω καμια απαντηση και δεν ξαναμπαινω ποτε εδω
μην τα βαψετε μαυρα  ακολουθηστε αυτους που κοσμουν το φορουμ.......
προσεξτε ομως γιατι το ποταμι ειναι παραδιπλα σας.........
μια 40χρονη ταλαιπωρημενη αλλα ανεξαρτητη ΠΕ60.
ΤΕΛΟΣ

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #122 στις: Οκτώβριος 11, 2009, 04:45:51 μμ »
nikip
τελικα μεσα στην απολυτα δικαιολογημενη αγωνια σας ψαχνετε ολοι να πιαστειτε απο καπου.........δικαιωμα σας...........

paraxenos
Η διαφορά μας είναι  ότι η συζήτηση αφορούσε τις καλές και επιβεβαιωμένες εκτιμήσεις του npanag και τίποτα περισσότερο.

nikip
καποτε σε αυτο το φορουμ καποιος εγραψε οτι μια νηπ/γος  << εβαλε μεσον>> και υπερπηδησε πολλες
ολοι επεσαν να την φανε............
τελικα η κοπελια ειχε σκληρηνση κατα πλακας........
ζητησε κανεις συγγνωμη??

paraxenos
Αν κάνεις μια βόλτα στο θέμα που έθιξες θα δεις ότι οι περισσότεροι  κατέκριναν τον τρόπο ( μέσον) που έγινε, αν είχε γίνει.
Kαι αν μου πεις ότι εσύ έχεις
εμπιστοσύνη στο σύστημα τότε οκ κανένα πρόβλημα.

nikip
ξερει καποιος απο τους ξερολες εδω μεσα κατι?
εχει κανεις καμια σχεση με το θεμα??

paraxenos
Παρατηρώ πως όποια πληροφορία γράφεται εδώ μέσα είναι με επιφύλαξη
και όχι δεδομένη( και ο καθένας μας υποχρεούται  να έχει τις επιφυλάξεις του)
Προσπάθεια ενημέρωσης γίνεται, που πολλές φορές η πληροφορία που θα  δώσουν να είναι και σε βάρος τους.
Οι ξερόλες όπως τους ονομάζεις περιθωριοποιούνται αυτόματα χωρίς την δικιά σου η όποιου άλλου υπεράσπιση.
 
nikip
δεν περιμενω καμια απαντηση και δεν ξαναμπαινω ποτε εδω
μην τα βαψετε μαυρα  ακολουθηστε αυτους που κοσμουν το φορουμ.......

paraxenos
Όλοι κοσμούν το φόρουμ ανάλογα με τις τοποθετήσεις τους
όπως και εσύ  με την τοποθέτηση σου στο θέμα της κοπελιάς με την σκλήρυνση κατά πλάκας.

nikip
προσεξτε ομως γιατι το ποταμι ειναι παραδιπλα σας.........


paraxenos
Αυτό είναι κάτι που όλοι μας πρέπει να προσέχουμε.
 
paraxenos 
τελικά μέσα στην απόλυτα δικαιολογημένη αγωνία σου ψάχνεις  να πιαστείς από κάπου.........δικαίωμα σου...........
όπως εσύ πρώτη  πιστεύεις για τους άλλους.

Και ΤΕΛΟΣ εντελώς φιλικά
Δεν αποχωρούμε με ένα ( λάθος) όταν  θεωρούμε ότι  μπορούμε να προσφέρουμε.
Άνθρωποι είμαστε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2009, 04:56:35 μμ από paraxenos »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160807
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 919
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 763
Σύνολο: 773

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.