*

Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014  (Αναγνώστηκε 735509 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anna1994

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2478 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 10:34:54 μμ »
Προφανώς κάποιοι θα εκφράσουν και τα συγχαρητήριά τους  στο υπουργείο παιδείας...και θα πανηγυρίζουν κιόλας για τους 2 μήνες εργασίας ,αν είναι και 2 μήνες τελικά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:37:15 »

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2479 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 10:41:24 μμ »
Φυσικά και δεν εννοώ αυτό. Σκέφτομαι όμως ότι τρέξαμε να κάνουμε αίτηση,τρέξαμε να δηλώσουμε σκεδ και τώρα δε θεωρούμε τον εαυτό μας τυχεροί. Θα το διαβάσει και κανένας που έμεινε απ'έξω και ένας Θεός ξέρει τι θα λέει από μέσα του.
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος anna1994

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2480 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 10:44:07 μμ »
Μ' αρέσει που λέει ο/η Ψιτ να αρπάξουμε την ευκαιρία απ' τα μαλλιά...περιμέναμε από την έναρξη του σχολικού έτους και φτάνουμε στη λήξη του...Δυστυχώς υπάρχουν και αυτοί που επιβραβεύουν τις ενέργειες του υπουργείου παιδείας για αυτό και του χρόνου τα ίδια θα συμβαίνουν...

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2481 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 10:49:26 μμ »
Από ποιο σημείο ακριβώς όσων έγραψα προέκυψε αυτό? Έγραψα κάπου ότι πρέπει να είμαστε ευγνώμονες στο υπουργείο?
(για το οποίο οοοσο και να γκρινιάζουμε ρίξαμε τη ψήφος μας...)
Το μόνο που γράφω είναι ότι δε μου αρέσει, έχοντας πάρει (λέμε τώρα) τις ώρες μου ,να προκαλώ συναδέλφους που δεν κατάφεραν να πάρουν. 
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:37:15 »

Αποσυνδεδεμένος εκπαιδευτικος_30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2482 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 10:52:56 μμ »
Φυσικά και δεν εννοώ αυτό. Σκέφτομαι όμως ότι τρέξαμε να κάνουμε αίτηση,τρέξαμε να δηλώσουμε σκεδ και τώρα δε θεωρούμε τον εαυτό μας τυχεροί. Θα το διαβάσει και κανένας που έμεινε απ'έξω και ένας Θεός ξέρει τι θα λέει από μέσα του.


Το διαβάζω εγώ που έμεινα απ’έξω και ναι, δε θεωρω οτι είστε τυχεροι, θεωρω οτι ΕΙΜΑΣΤΕ κοροιδα. Και πίστεψέ με, δε το λέω απο θέση ισχύος, δεν έχω κανέναν να μου πληρώνει τα έξοδά μου. Το θέμα μου όμως δεν πρέπει να είναι μόνο ο μηνας αυτός, αλλά και ο επόμενος χρονος. Όταν δεχόμαστε αυτή τη συμπεριφορά, να είσαι σιγουρη/ος ότι του χρόνου ίσως να είσαι κι εσύ στη θέση μου, ΑΝΕΡΓΗ/ ΟΣ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2014, 10:55:33 μμ από εκπαιδευτικος_30 »

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2483 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 10:59:33 μμ »
Κανένας δεν προκαλεί κανέναν! Αυτός που πήρε τις ώρες σε σχέση με κάποιον που δεν πήρε (γιατί κατέβηκαν αρκετά οι πίνακες) έχει φάει την ταλαιπωρία με το κουτάλι (για να παραφράσω γνωστή έκφραση!) Άρα έτσι κι αλλιώς κάτι παραπάνω δικαιούται. Κανένας δεν έφαγε τίποτα από κανέναν. Περισσότερα μόρια στον πίνακα περισσότερη ταλαιπωρία (Ασεπ, προϋπηρεσία) τι πιο απλό.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2014, 11:02:28 μμ από may16 »

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2484 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 11:05:24 μμ »
Δε διαφωνώ πουθενά. Τη θέση μου την έδειξα στις εκλογές, δεν κάθομαι κατόπιν εορτής να γκρινιάζω.
Θεωρώ ότι είναι άκρως υποκριτικό να έχουμε περάσει τόσους μήνες ψάχνοντας στο ιντερνετ πότε θα βγει η εγκύκλιος,μετά να τρέχουμε να κάνουμε αίτηση,μετά να τρέχουμε να δηλώσουμε σκεδ,μετά να τρέχουμε να κάνουμε εξετάσεις και όταν τελειώσουν όοοολα  αυτά να γκρινιάζουμε για το πρόγραμμα. Ακόμα κι εσύ που ΔΕ θεωρείς ότι είμαστε τυχεροί, έκανες αίτηση.
Γιατί έκανες τότε? Αφού θεωρείς ότι σε κοροιδεύουν!

ΥΓ : τα λεφτά είναι ελάχιστα, μη σου πω ότι θα μπω μέσα με τα μπούνια στα σκεδ που μου έδωσαν
        την προυπηρεσία την έχω από καιρό ξεχάσει
        εξακολουθώ όμως να θεωρώ ότι είναι υποχρέωσή μου να είμαι δίπλα στους μαθητές που έχουν ανάγκη
        εξακολουθώ να θεωρώ πως και ο τελευταίος μαθητής στο Καστελόριζο έχει δικαίωμα να έχει καθηγητές
        δεν αντέχω να μένω άπραγη στο σπίτι ,θα πιάσω την πέτρα και θα τη στίψω


Κανένας δεν προκαλεί κανέναν! Αυτός που πήρε τις ώρες σε σχέση με κάποιον που δεν πήρε (γιατί κατέβηκαν αρκετά οι πίνακες) έχει φάει την ταλαιπωρία με το κουτάλι (για να παραφράσω γνωστή έκφραση!) Άρα έτσι κι αλλιώς κάτι παραπάνω δικαιούται. Κανένας δεν έφαγε τίποτα από κανέναν. Περισσότερα μόρια στον πίνακα περισσότερη ταλαιπωρία (Ασεπ, προϋπηρεσία) τι πιο απλό.

Ναι αλλά αυτός που πήρε τις ώρες, γκρινιάζει.
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2485 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 11:29:20 μμ »
Υποχρέωση απέναντι στους μαθητές έχουμε όλοι αλλά αυτή τη δουλειά την κάνουμε βασικά για βιοποριστικούς λόγους και όχι για το χόμπι μας ή από φιλευσπλαχνία! Δε μπορεί η δημόσια παιδεία να στηρίζεται πάντα στο φιλότιμο του εκπαιδευτικού γιατί  καλή η αγάπη για το μαθητή αλλά νηστικό αρκούδι δε χορεύει! Και επιτέλους δεν έχουμε μόνο εμείς υποχρεώσεις απέναντι στο υπουργείο, στο μαθητή, στο γονιό μπλα, μπλα, μπλα έχει και το υπουργείο και όλοι αυτοί απέναντί μας!

Αυτός που πήρε τις ώρες γκρινιάζει γιατί πήρε κάποιες ώρες στην ενισχυτική δεν κέρδισε και τον πρώτο αριθμό του λαχείου. Όλα τα άλλα τα έχουμε πει σε προηγούμενα μηνύματα μη λέμε πάλι τα ίδια.


Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2486 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 11:31:26 μμ »
Αν δεν του άρεζαν ας μην τις έπαιρνε.
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος εκπαιδευτικος_30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2487 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 11:34:25 μμ »
Υποχρέωση απέναντι στους μαθητές έχουμε όλοι αλλά αυτή τη δουλειά την κάνουμε βασικά για βιοποριστικούς λόγους και όχι για το χόμπι μας ή από φιλευσπλαχνία! Δε μπορεί η δημόσια παιδεία να στηρίζεται πάντα στο φιλότιμο του εκπαιδευτικού γιατί  καλή η αγάπη για το μαθητή αλλά νηστικό αρκούδι δε χορεύει! Και επιτέλους δεν έχουμε μόνο εμείς υποχρεώσεις απέναντι στο υπουργείο, στο μαθητή, στο γονιό μπλα, μπλα, μπλα έχει και το υπουργείο και όλοι αυτοί απέναντί μας!

Αυτός που πήρε τις ώρες γκρινιάζει γιατί πήρε κάποιες ώρες στην ενισχυτική δεν κέρδισε και τον πρώτο αριθμό του λαχείου. Όλα τα άλλα τα έχουμε πει σε προηγούμενα μηνύματα μη λέμε πάλι τα ίδια.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος εκπαιδευτικος_30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2488 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 11:35:57 μμ »
Αν δεν του άρεζαν ας μην τις έπαιρνε.

Αυτό κατάλαβες, ότι γκρινιάζουμε για το πρόγραμμα;;;
Και ξαναλέω...ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος εκπαιδευτικος_30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2489 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 11:44:23 μμ »
Δε διαφωνώ πουθενά. Τη θέση μου την έδειξα στις εκλογές, δεν κάθομαι κατόπιν εορτής να γκρινιάζω.
Θεωρώ ότι είναι άκρως υποκριτικό να έχουμε περάσει τόσους μήνες ψάχνοντας στο ιντερνετ πότε θα βγει η εγκύκλιος,μετά να τρέχουμε να κάνουμε αίτηση,μετά να τρέχουμε να δηλώσουμε σκεδ,μετά να τρέχουμε να κάνουμε εξετάσεις και όταν τελειώσουν όοοολα  αυτά να γκρινιάζουμε για το πρόγραμμα. Ακόμα κι εσύ που ΔΕ θεωρείς ότι είμαστε τυχεροί, έκανες αίτηση.
Γιατί έκανες τότε? Αφού θεωρείς ότι σε κοροιδεύουν!


Περιμενα απο τον Οκτώβρη γι’αυτή τη ρημαδα αίτηση. Θα ήμουν ηλίθια αν δεν την έκανα.Τι σημαίνει αυτό; Οτι θα σταματήσω να διεκδικώ αυτό που μου αξίζει; Θα σταματήσω να διεκδικώ καλύτερες συνθήκες για την επομενη χρονιά, και για μενα που δεν είμαι μέσα φέτος αλλά και για σενα που περιμένεις ακόμα να μπεις στην τάξη αν και σε επέλεξαν και που δεν είσαι σίγουρη/ος αν θα κάνεις όντως τις ώρες που σου υποσχέθηκαν; Τι λέμε τώρα; Επίσης, αυτό με τις εκλογές και τη γκρινια κατόπιν εορτης δε το καταλαβαίνω...!Πρώτον γιατί δεν ψήφισα κανέναν από αυτούς.  Αλλά και αν το είχα κάνει, τους νομιμοποιώ να με κοροιδεύουν μπροστά στα μάτια μου και δέχομαι αδιαμαρτύρητα ο,τι και να μου κάνουν;;;;;Τι να πώ;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2014, 01:00:55 πμ από εκπαιδευτικος_30 »

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2490 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 08:01:03 πμ »
Εγώ δεν τους ψήφισα, εσύ δεν τους ψήφισες , οι μόνιμοι δεν τους ψήφισαν, οι αγρότες δεν τους ψήφισαν,οι γιατροί δεν τους ψήυφισαν,οι φαρμακοποιοί δεν τους ψήφισαν, μοναχοί τους βγήκαν? νόθευσαν τα αποτελέσματα?
Τον αγώνα μας την ώρα της κάλπης τον δίνουμε και όταν μετά από ότι περάσαμε τους βγάζεις ακόμα,ναι ,νομιμοποιείς.
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2491 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 08:02:32 πμ »
Αυτό κατάλαβες, ότι γκρινιάζουμε για το πρόγραμμα;;;
Και ξαναλέω...ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ.

Και ξαναλέω, αναφέρομαι ΜΟΝΟ στη γκρίνια για το πρόγραμμα.
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161027
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 389
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.