*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3150132 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panatha

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6328 στις: Ιανουάριος 22, 2016, 04:05:45 μμ »
Είναι δυνατόν να ζητάτε πρακτική ; Μας πόσο παρτάκηδες ειναι ορισμένοι ; Δηλαδή επειδή μπορεί ενας να αφησει δουλεια οικογένεια κτλ πάει και συντάσει αίτηση πρακτικής άσκησης στο Πανεπιστήμιο ; Bγάζουμε τα ματια μας μόνοι μας μου φαίνεται !!
ΚΑΜΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ -ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΙ ΦΟΙΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ. Για όσους μπούν τον Σεπτέμβρη και ΕΦΟΣΟΝ το γνωρίζουν απο πριν το συζητάμε .

Εσείς καταλάβατε ότι είμαστε παρτάκηδες ε; Νομίζετε εσείς ότι δεν έχουμε δουλειά και ζητάμε πρακτική επειδή έτσι μας αρέσει; Και μεις θέλουμε να μην ισχύσουν τα κριτήρια δεν το έχετε καταλάβει έστω και αν ζητάμε να κάνουμε πρακτική. Και θέλουμε και το Πανεπιστήμιο να πιέσει ώστε να μην ισχύουν για μας που τελειώνουμε τώρα. Αλλά ο υπουργός θα πάρει υπουργική απόφαση ή μπορεί να το περάσει με νόμο, υιοθετώντας την απόφαση του ΙΕΠ. Και αν το κάνει τί γίνεται μετά; Έλα του χρόνου να μπεις στους πίνακες αφού κάνεις πρακτική πρώτα. Και θα μπεις του χρόνου αφού έχουν κορεστεί όλες οι ειδικότητες...     

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος panatha

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6329 στις: Ιανουάριος 22, 2016, 04:16:22 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν θυμάται κάποιος παλιά θέματα στις Ψυχομετρικές(523) καθώς και ερωτήσεις ανάπτυξης που έχουν πέσει;
Ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6330 στις: Ιανουάριος 22, 2016, 04:37:41 μμ »
Εσείς καταλάβατε ότι είμαστε παρτάκηδες ε; Νομίζετε εσείς ότι δεν έχουμε δουλειά και ζητάμε πρακτική επειδή έτσι μας αρέσει; Και μεις θέλουμε να μην ισχύσουν τα κριτήρια δεν το έχετε καταλάβει έστω και αν ζητάμε να κάνουμε πρακτική. Και θέλουμε και το Πανεπιστήμιο να πιέσει ώστε να μην ισχύουν για μας που τελειώνουμε τώρα. Αλλά ο υπουργός θα πάρει υπουργική απόφαση ή μπορεί να το περάσει με νόμο, υιοθετώντας την απόφαση του ΙΕΠ. Και αν το κάνει τί γίνεται μετά; Έλα του χρόνου να μπεις στους πίνακες αφού κάνεις πρακτική πρώτα. Και θα μπεις του χρόνου αφού έχουν κορεστεί όλες οι ειδικότητες...   
Εγω για να μην παρεξηγηθω δεν θεωρω πως ειστε παρτάκηδες εσεις που ζητάτε αυτό.Είναι απολύτως κατανοητό αφου η πλειοψηφια το κάνει για να γραφτεί στους πίνακες όπως και εγώ.Νομιζω πως πρέπει ομως να πιέσουμε το Πανεπιστήμιο να κάνει κάτι για το θεμα αυτό και να μην περιμένει τις εξελίξεις και αυτό δεν είναι να βάλει πρακτική.Ας την βάλει για τους καινούριους όχι για να τους ήδη φοιτούντες.

Αποσυνδεδεμένος Chara-x_x

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6331 στις: Ιανουάριος 22, 2016, 05:50:33 μμ »
Παιδιά εσείς οι καινούργιοι μην αγχώνεστε!!! Φυσιολογικό ειναι! Ακομη ειναι η εξεταστική του προηγούμενου εξαμήνου.. Απο αρχές Φεβρουαρίου θα σας στειλουν κωδικους απλά τσεκάρετε συχνά την ανεπιθύμητη αλληλογραφία γιατι πολλές φορές ερχεται εκει το Mail! Εμάς αυτο ειχε γινει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6332 στις: Ιανουάριος 22, 2016, 06:24:51 μμ »
Πρωτον δν χρειαζεται να λογομαχουμε! Ολοι μας για ενα κοινο σκοπό επιλέξαμε το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό. Το θέμα ειναι να πιεσουμε και να μην υιοθετηθούν τα κριτηρια.  Ενθαρρυντικό αποτελεί το δελτιο τυπου του υπουργειο παιδείας που αυτό θα παρει και τις αποφασεις. Ολοι την ιδια αγωνία εχουμε, ολοι στερούμαστε τα χρήματα και πολλοί απο εμας δεν δουλευουμε καν. Ας ειμαστε όλοι ενωμενοι και να διεκδικήσουμε το δίκιο μας και τιποτα παραπανω. Οι παρεκκλισεις δεν ευνοούν. Πιεση στο πανεπιστημιο να μας εξασφαλίσει όχι να μας ανατρέψει τον προσωπικό και επαγγελματικό προγραμματισμό. Δεν πρέπει να ξεχναμε ειναι μια επιχειρηση που αναζητεί το κερδος...και η πρακτική αποτελεί εξτρα χρηματακι γι αυτούς ;)

Αποσυνδεδεμένος kostas13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6333 στις: Ιανουάριος 22, 2016, 09:02:00 μμ »
Εγώ είμαι αισιόδοξος όσο περνάει ο καιρός γιατί βλέπω οτι η κυβέρνηση έχει άλλα πράγματα να λύσει (ασφαλιστικό κτλ)
Ελπίζω να μας αφήσουν ησυχους και να συνεχίσουμε να κάνουμε όνειρα, γιαυτό λέω σε μερικά παιδιά να μην παίρνουνε πρωτοβουλίες που μπορεί να γυρίσουν μπούμερανγκ.
Χωρίς παρεξήγηση δεν θέλω να προσβάλω κανέναν , συμμερίζομαι την αγωνία όλων !!


Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6334 στις: Ιανουάριος 22, 2016, 09:03:24 μμ »
Εγώ είμαι αισιόδοξος όσο περνάει ο καιρός γιατί βλέπω οτι η κυβέρνηση έχει άλλα πράγματα να λύσει (ασφαλιστικό κτλ)
Ελπίζω να μας αφήσουν ησυχους και να συνεχίσουμε να κάνουμε όνειρα, γιαυτό λέω σε μερικά παιδιά να μην παίρνουνε πρωτοβουλίες που μπορεί να γυρίσουν μπούμερανγκ.
Χωρίς παρεξήγηση δεν θέλω να προσβάλω κανέναν , συμμερίζομαι την αγωνία όλων !!

δεν προσβάλεις.. αλλά τα τέτοια θέματα, όπως και για άλλα πάντα υπάρχει και το ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος taniademe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6335 στις: Ιανουάριος 22, 2016, 10:21:26 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,

Αυτό που βιώνουμε για δεύτερη φορά είναι για ακόμα μια φορά άδικο και ψυχοφθόρο!!! Όλοι για τους ίδιους λόγους μπήκαμε και  με τους ίδιους όρους θέλουμε να βγούμε! Εννοείται πώς η πρακτική είναι φύσει αδύνατη για τη πλειοψηφία τόσο από άποψη εργασίας και οικογένειας όσο φυσικά και από άποψη οικονομική. Ας είμαστε ενωμένοι , ας πιέζουμε το πανεπιστήμιο να μας καλύψει με κάποιον τρόπο , ας μοιραζόμαστε τις γνώσεις μας επι του θέματος και στην τελική ας αλληλουποστηριζόμαστε καθώς τα νεύρα όλων έχουν κλονιστεί με τις αποφάσεις που παίρνουν χωρίς τη θέληση μας!!!

Αποσυνδεδεμένος flo1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6336 στις: Ιανουάριος 23, 2016, 02:52:39 μμ »
Για το εαρινο εξάμηνο, δίνουμε προκαταβολή 400 Ευρω μέχρι 1 Φεβρ. σωστά;

Αποσυνδεδεμένος lia85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6337 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 01:09:03 μμ »
Ξεκινά κανείς το μεταπτυχιακό τώρα στο εαρινό εξάμηνο?

Αποσυνδεδεμένος Ioanna199

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6338 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 04:03:24 μμ »
Εγω ξεκιναω τωρα..

Αποσυνδεδεμένος lia85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6339 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 06:46:13 μμ »
Σε έχουν ειδοποιήσει?

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6340 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 07:19:20 μμ »
Ξεκινάω κι εγώ τώρα.Δεν έχω καμμιά ειδοποίηση ακόμα.Καλή αρχή σε μας που ξεκινάμε τώρα και καλή συνέχεια στους παλιότερους!

Αποσυνδεδεμένος Ioanna199

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6341 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 07:53:43 μμ »
Οχι δεν εχω καμια ειδοποιηση. Τους πηρα τηλεφωνο ομως πριν λιγες μερες και μου ειπαν θα μας ειδοποιησουν αρχες φεβρουαριου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160325
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 786
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 416
Σύνολο: 432

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.