*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 768986 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #224 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 07:00:53 μμ »
Παράθεση
Τέλος πάντων, αν συμβούν όλα αυτά και πάνε όλα κατά διαόλου, για μένα η απόφαση είναι ξεκάθαρη και είναι 1, η οικογένεια. Αν με αξιώσει ο Θεός να πάρω μετάθεση στον τόπο μου, καλώς. Αν όχι, και δεν μπορώ ούτε απόσπαση, θα πάρω άδεια άνευ αποδοχών. Αν δε μπορώ ούτε αυτό και δεν υπάρχει άλλη λύση, ας τσακιστώ να παραιτηθώ. Αλλά να διαλύσω την οικογένειά μου, για να θεωρώ εαυτόν διορισμένο, ποτέ. :(
+++++++++++μια απο τα ιδια!!!!κ μαλλον αυτη ειναι η νεα πολιτικη του φοβερου υπουργειου μας:δεν θα μας απολυει,θα μας οδηγει στην παραιτηση!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2012, 08:05:55 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:06:53 »

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #225 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 07:44:07 μμ »
γιατι αργει τοσο να βγει η εγκυκλιος αραγε?ποσες αλλαγες θα εχει?

Αποσυνδεδεμένος sabrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #226 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 11:20:42 πμ »
Karxaria29 μου αρέσει  τρόπος που το βλέπεις.. Αισιόδοξος και καλά κάνεις... Εγώ είμαι Κυκλάδες 5η χρονιά και έχω ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ να μαζεύω μόρια και να είμαι αποκλεισμένη, να έχω χάσει τον εαυτό μου γιατι δεν έχω να κάνω πράγματα να κάνω στην καθημερινότητά μου. Κι εγώ φέτος θα κυνηγήσω μετάθεση ΣΤΕΡΙΑ, και ας μην πιάνω ακόμη τον νομό που είναι η οικογένειά μου. Αλλά 1000 φορές στεριά να παίρνω το αμαξάκι μου όποτε μου σβουρίσει και να φεύγω, παρά να περιμένω τα πλοία...

Πάντως μου είπαν και το εξής -δεν ξέρω που το διάβασαν-, ότι αν κάνεις χαρτιά "δε θα λαμβανεται υποψιν η επιλογη του εκπαιδευτικου".....

Άντε να βγει η εγκύκλιος γιατι όσο το καθυστερούν, τόσο θα καθυστερήσουν και τα αποτελέσματα....

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #227 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 12:29:57 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.Η δική μου απορία είναι αν μας μεταθέσουν αναγκαστικά σε άλλο νομό,πόσο θα πρέπει να μείνουμε εκεί.Ένα χρόνο,μέχρι να περισσεύουμε;Φανταστείτε να μας μεταθέτουν κάθε χρόνο κάπου αλλού χωρίς την αίτησή μας;Μια Έβρο,μια Σάμο,μια Πελοπόννησο και πάει λέγοντας.Μια που δεν θα παίρνουν αναπληρωτές,θα γίνουμε εμείς οι μόνιμοι κάτι σαν"αναπληρωτής διαρκείας και παντώς καιρού." Δεν θέλω να σκεφτώ τί θα έχουμε να τραβήξουμε από του χρόνου!!!Βλέπω να παραιτούμαστε ένας ένας.Δεν είναι ζωή αυτή(μείωση μισθού,αναγκαστικές μεταθέσεις,αύξηση ωραρίου,αξιολόγηση,συγχωνεύσεις σχολείων και τμημάτων,τριαντάρια και βάλε τμήματα κτλ.).ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:06:53 »

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #228 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 12:45:22 μμ »
...

Πάντως μου είπαν και το εξής -δεν ξέρω που το διάβασαν-, ότι αν κάνεις χαρτιά "δε θα λαμβανεται υποψιν η επιλογη του εκπαιδευτικου".....

Άντε να βγει η εγκύκλιος γιατι όσο το καθυστερούν, τόσο θα καθυστερήσουν και τα αποτελέσματα....
[/quote]sabrina τι εννοεις μ αυτο;

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #229 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 01:09:58 μμ »
...

Πάντως μου είπαν και το εξής -δεν ξέρω που το διάβασαν-, ότι αν κάνεις χαρτιά "δε θα λαμβανεται υποψιν η επιλογη του εκπαιδευτικου".....

Άντε να βγει η εγκύκλιος γιατι όσο το καθυστερούν, τόσο θα καθυστερήσουν και τα αποτελέσματα....
sabrina τι εννοεις μ αυτο;
[/quote]Τότε για ποιόν λόγο να κάνουμε χαρτιά;Για να έχουμε την ψευδαίσθηση ότι κάτι μπορεί να αλλάξει;
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος sabrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #230 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 02:08:01 μμ »
Το έκανα copy paste όπως μου το είπαν στο μήνυμα. Ρώτησα επεξήγηση αλλά δεν εχει μπει η κοπελιά μάλλον στο internet ακόμη να μου απαντήσει. Γιαυτό και το έβαλα και εδώ, μπας και έχει ακούσει κανένας κάτι ανάλογο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2012, 02:09:43 μμ από sabrina »

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #231 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 04:28:33 μμ »
Καλησπέρα παιδιά, εγώ πάντως πιστεύω ότι πρέπει να σκεφτούν πολύ καλά όσοι θέλουν να κάνουν αίτηση μετάθεσης.Εγώ το εγκαταλείπω το άθλημα για φέτος και βλέπουμε...Θα καθίσω στο νησί και καλά κουραγιά.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #232 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 04:39:03 μμ »
Γιατί το λες αυτό,surreal;Λες τα πράγματα να είναι τελικά τόσο χάλια που δεν θα αξίζει καν τον κόπο;Πόσα χρόνια θα μπορέσεις ακόμη να αντέξεις στο νησί;;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2012, 06:53:38 μμ από para5 »
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #233 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 04:45:50 μμ »
Σημερα εμαθα οτι θα ειναι μετακινηση για ενα ετος απο την περιοχη οργανικης σου και οχι μεταθεση. Αυτο μαλλον εννοουν.Λογικα πρωτεραιοτητα θα εχουν οι γειτονικοι νομοι, αν εφαρμοστει κατι τετοιο.
Από που το έμαθες αυτό;Αυτό κατά τη γνώμη μου θα είναι χειρότερο,δηλ. να ξέρεις ότι κάθε χρόνο μπορεί να είσαι σε άλλο νομό!Μήπως για αυτό το λόγο θέλουν να καταργήσουν τη διετία;
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #234 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 05:25:36 μμ »
με ολο το σεβασμο θεωρω πως ειναι λαθος να συζηταμε συνεχεια αυτο το θεμα , δειχνοντας ετσι οτι το εχουμε ψιλοκαταπιει (χωρις καν να χει βγει επισημως) και ρωταμε για τις λεπτομερειες. μια λεξη μπορει να γραψει μονο ο καθενας όπως ΑΙΣΧΟΣ, ΝΤΡΟΠΗ, ΚΑΤΑΝΤΙΑ κτλ δηλωνοντας την αποδοκιμασια του και σε δευτερο χρονο (αν και οταν βγει) απεργια (ελπιζω επιτελους σ αυτο να συμμετεχουν ολοι οι μονιμοι γιατι ειναι ντροπη η σταση που κραταγανε οι περισσοτεροι  , επειδη και καλα δεν τους αγγιζαν τα προηγουμενα μετρα-αποφασεις...)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2012, 05:27:13 μμ από blethalassa »

Αποσυνδεδεμένος papakas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #235 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 05:42:46 μμ »
Να κανει ποιος απεργια?ο 55αρης που απο 1450 παιρνει με τις μειωσεις 1350?Που ειναι σπιτι του...που εχει την οργανικη του και δε του καιγεται καρφι αν θα κλεισει το σχολειο στην ανω κολοπετινιτσα...?

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #236 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 06:44:21 μμ »
sabrina μου, καμία αισιοδοξία. Απλή λογική. Και δεν πρόκειται καν για νταηλίκι ή ταρζανιά. Γιατί, έτσι κι αλλιώς, με αυτά τα χρήματα είσαι εντελώς μέσα οικονομικά, οπότε δε έχεις και τίποτα να χάσεις.
Αλλά, ειλικρινά, νιώθω ότι ζούμε αυτή τη στιγμή το θέατρο του παραλόγου. Δεν είναι δυνατόν να συζητάμε για πράγματα που θα συνέβαιναν κάποτε μόνο σε δούλους! ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2012, 08:29:49 μμ από karxarias29 »

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #237 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 07:23:23 μμ »
σωστα....τι να πεινας στο νησι, τι να πεινας μαζι με τα παιδια σου...θα λες τουλαχιστον "πειναω στο σπιτι μου"!! :P :P
απ οτι βλεπω θα κανω "ερευνα αγορας"  για υπεραριθμιες στο νομο μου και θα "χτυπησω" την καταλληλη στιγμη με τα σχεδον τριψηφια μορια μου....

και Ταρζαν και νταης !!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160674
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 359
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.