*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 767199 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #672 στις: Ιανουάριος 09, 2013, 08:13:21 μμ »
δεκτό ειναι!! :)
το θέμα ειναι ότι για κάποιο λόγο δεν έχουν καταργήσει όλοι οι δήμοι το έντυπο εντοπιότητας!!!
Αθάνατη Ελλάδα!!!

χεχε το πρόσεξα, όταν μου έδειξαν στο τοπικό ΚΕΠ τις εντοπιότητες από τους άλλους Δήμους :-) και πιάστηκα και αδιάβαστη και να λέω στην κοπέλα του Δήμου μου ""μα πώς καταργήθηκε το έντυπο; αφού έχω μπροστά μου άλλων δήμων"  ;D ;D Τελικά όντως έχει καταργηθεί!!! Αθάνατη Ελλάδα  ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:26:45 »

Αποσυνδεδεμένος alexis2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #673 στις: Ιανουάριος 09, 2013, 10:02:01 μμ »
κι εμενα πιστοποιητικο γεννησης μου δωσανε.εμανα εκανε φασαρια η υπαλληλος του ΚΕΠ που προσπαθουσε να με πεισει οτι αφου δε μενω μονιμα στον τοπο μου αλλα εκει που διοριστηκα δε δικαιουμαι εντοπιοτητα.οταν της ειπα πως θα πηγαινοερχομαι για να μενω μονιμα εκει αφου βρισκομαι 4 νομους μακρια απο το σπιτι μου θεωρησε φυσιολογικο να αναφερει οτι ανθρωποι εντος νομου το κανουν...κι εγω αν ημουν μεσα στο νομο μου σπιτι μου θα εμενα με το μισθο που παιρνω...μου αρεσει που συγκεντρωνουμε δικαιολογητικα.εγω τα εχω ετοιμα ολα, αλλα εγκυκλιο δε βλεπω....

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #674 στις: Ιανουάριος 09, 2013, 10:09:27 μμ »
είπαμε, περιμενουν την ψήφιση της καταργησης της διετίας και ...άλλες διατάξεις που λεμε κι εμείς στο γραφείο ώστε να μπορέσουν να το περάσουν στην εγκύκλιο .
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #675 στις: Ιανουάριος 09, 2013, 11:08:51 μμ »
που λεμε κι εμείς στο γραφείο

Να δουμε ποσο θα ειναι καποιοι στα γραφεια διοτι ερχονται μεταταξεις και καποιοι επιστρεφουν στις αιθουσες και στην διαθεση των ΠΥΣΔΕ , ΚΥΣΔΕ ααα και του νομου ολοκληρου... ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:26:45 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #676 στις: Ιανουάριος 09, 2013, 11:32:21 μμ »
οι περισσότεροι εκ των οποίων έχουν ένα σωρό μόρια και σαφέστατα ένα σωρό γνωριμίες για να χτυπήσουν σχολεία-φιλέτα ....

και όταν όλοι αυτοί επιστρέψουν στα σχολεία τους πάπαλα και οι αποσπάσεις απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ γιατί δε θα υπάρχουν πλέον κενά προς κάλυψη!!

χάρηκες;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #677 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 02:42:28 μμ »
ολοι χαρήκαμε, ταχουμε ήδη σκεφτεί απλα νομίζουμε οτι σκεφτόμαστε λάθος

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #678 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 02:51:05 μμ »
το έχω ξαναγράψει, θα το επαναλάβω:
θεωρώ ότι η παρουσία εκπαιδευτικών στα γραφεία είναι απαραίτητη διότι γνωρίζουν πώς λειτουργεί η τάξη ( ή πώς θα έπρεπε να λειτουργεί) και αυτό βοηθάει την διοικητική διαδικασία.

Από εκεί και πέρα βέβαια, σαφώς και πρέπει να παραμείνουν όσοι το θέλουν πρωτίστως και ειναι απαραίτητοι για τα αντικείμενα τα οποία διαχειρίζονται. Δεν κάνουν όλοι για την διοίκηση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος greekgamer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Είμαι στην εκπαίδευση από ανάγκη, όχι από επιλογή.
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #679 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 07:08:08 μμ »
θεωρώ ότι η παρουσία εκπαιδευτικών στα γραφεία είναι απαραίτητη διότι γνωρίζουν πώς λειτουργεί η τάξη ( ή πώς θα έπρεπε να λειτουργεί) και αυτό βοηθάει την διοικητική διαδικασία.

Να προσθέσω επίσης ότι οι διοικητικοί υπάλληλοι "παλαιάς κοπής" εκτός του χαμηλού επιπέδου τους παρουσίαζαν και μία ανεξήγητη απέχθεια για τους εκπαιδευτικούς.
(Τα παιδιά που προσελήφθησαν μέσω ΑΣΕΠ ως διοικητικοί υπάλληλοι όμως οφείλω να πω ότι διαφέρουν)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #680 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 07:24:30 μμ »
έχεις μεγάλο δίκιο σ' αυτό που λες!! Χωρίς να είναι απόλυτα έτσι καθώς υπάρχουν πολλοί "παλαιάς κοπής" που ξέρουν την δουλειά απ΄έξω κι ανακατωτά και την έχουν μάθει και σε μας τους νεώτερους. Ωστόσο, υπάρχουν και πάρα πολλοί που μετατάχθηκαν απο άσχετους τομείς ( καπνεργάτες, ΜΟΜΑ, υπηρεσίες καθαριότητας κτλ κτλ) που όχι μόνο είναι παντελώς άχρηστοι αλλά κάνουν και πάρα πολύ μεγάλη ζημιά στον κλάδο των διοικητικών, διότι αφενός είναι τεμπέληδες απο γεννησιμιού τους και αφετέρου υποσκάπτουν με ο,τι τρόπο μπορούν το αξιολογο έργο τόσο των αποσπασμένων εκπαιδευτικών όσο και των ανώτερών τους διοικητικών.

Για τα παιδιά μέσω ΑΣΕΠ θα συμφωνήσω απόλυτα.

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος augus1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #681 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 08:02:09 μμ »
Ερώτηση προς bitch ή όποιον άλλον ξέρει:
Έχω οργανική σε μουσικό σχολείο. Τώρα που όλος ο νομός μου έγινε μια ενιαία περιοχή μετάθεσης, για να πάω σε κάποιο άλλο σχολείο γενικής παιδείας του νομού θα πρέπει να ζητήσω μετάθεση; Έτσι φαντάζομαι. Υπάρχει περίπτωση να δικαιούμαι να κάνω αίτηση βελτίωσης;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #682 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 08:14:22 μμ »
όχι, θα κάνεις αίτηση μετάθεσης. Οι εκπαιδευτικοί των μουσικών σχολείων διέπονται απο ειδικές διατάξεις ( κατά κύριο λόγο στο ΠΔ100/96). Πχ υπεράριθμοι κρίνονται μόνο μέσω ΚΥΣΔΕ όχι απο το οικείο ΠΥΣΔΕ όπως οι υπόλοιποι.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Χόμπιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #683 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 08:21:43 μμ »
τι δουλειά έχουν οι σιδηροδρομικοί και οι ξερω_γω_τι στο υπουργείο ΜΑΣ;
η παιδεία είναι δική μας υπόθεση

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #684 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 08:25:48 μμ »
ε πώωωωωως! Βοηθάνε στον.....εκτροχιασμό της κατάστασης!!

πάντως ως τώρα οι μονες αξιοπρεπείς παρουσίες και μπορεί να σας φανεί παράξενο ειναι οι αεροσυνοδοί της Ολυμπιακής!!! Κάποιες κάνουν αυτό που ξέρουν καλά:έχουν αναλάβει να σερβίρουν καφέδες αλλά παιδιά, ειλικρινά, υπάρχουν και μερικές που έχουν βάλει τα γυαλιά σε παλιούς διοικητικούς :έχουν στρωθεί στο διάβασμα και διαπρέπουν. Οκ , δεν είναι πολλές αλλά αυτές, πολύ τις χαίρομαι!!!

Επισης, επειδη είναι πάντα καλοντυμένες βοηθάνε στο ....ηθικό των υπολοίπων!!  ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Χόμπιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #685 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 08:38:47 μμ »
δυστυχώς δεν έχουν καταλάβει οι συναδελφοι οτι οι συναδελφοι που υπηρετούν σε γραφεία εξυπηρετούν όλο τον κλάδο.
αλλαγή αυτου του σκηνικού θα επιφέρει αλλαγές στα πάντα και θα επηρεάσει όλους μας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159990
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 533

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.