*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 767224 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #896 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 12:31:47 πμ »

αν έχεις υποβάλει την περσινή χρονιά αιτηση στην ιδια ΔΔΕ δεν χρειάζονται απ΄την αρχή όλες οι υπηρετησιες παρά μονο της φετινης σχολικής χρονιας.


 Αυτό σημαίνει οτι δεν χρειάζονται και οι παλαιότερες πράξεις ανάληψης υπηρεσίας στα σχολεία, αλλά μόνον οι φετινές?
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:53:54 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #897 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 12:37:39 πμ »

αν έχεις υποβάλει την περσινή χρονιά αιτηση στην ιδια ΔΔΕ δεν χρειάζονται απ΄την αρχή όλες οι υπηρετησιες παρά μονο της φετινης σχολικής χρονιας.


 Αυτό σημαίνει οτι δεν χρειάζονται και οι παλαιότερες πράξεις ανάληψης υπηρεσίας στα σχολεία, αλλά μόνον οι φετινές?

προφανώς. ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΔΕ
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #898 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 06:09:05 πμ »
Ναί, στην ίδια ΔΔΕ παραμένω! Αίτηση για οριστική τοποθέτηση θα κάνω!  ;)
(Ευχαριστώ για την απάντηση!)
  

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕ02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #899 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 02:40:49 μμ »
Bitch,
σε παρακαλώ διευκρίνισε: Πέρυσι υπέβαλα αίτηση μετάθεσης σε μια ΔΔΕ και μετατέθηκα σε περιοχή άλλης ΔΔΕ. Φέτος υποχρεούμαι να υποβάλω εκ νέου όλα τα παραστατικά για το σύνολο των υπηρετήσεών μου; Το σύστημα δεν είναι ενιαίο και κεντρικά ελεγχόμενο; Μήπως το "τέρας" της γραφειοκρατίας ζει και μακροημερεύει;
Και κάτι άλλο. Το πιστοποιητικό εντοπιότητας πρέπει να το καταθέσω εγώ ή η υπηρεσία θα το αναζητήσει αρμοδίως;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:53:54 »

Αποσυνδεδεμένος Νηρηίδα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #900 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 03:08:39 μμ »
Γεια σας παιδιά! Ήθελα κι εγώ ρωτήσω την bitch ή όποιον άλλο ξέρει:
Kάνω φέτος για πρώτη φορά αίτηση μετάθεσης (είμαι διοριστέα του 2011) και έχω λάβει βαθμό και κλιμάκιο. Τι πρέπει να προσκομίσω σχετικά με την προυπηρεσία μου; Tις βεβαιώσεις προυπηρεσίας ή και κάτι άλλο; Έχω δουλέψει σε αρκετά σχολεία ως ωρομίσθια και αναπληρώτρια και τώρα είμαι σε δυσπρόσιτο.Πώς θα τα προμηθευτώ όλα αυτά (αν χρειάζονται); Αφού στο σύστημα έχω πάρει βαθμό και κλιμάκιο δεν υπάρχουν ήδη καταχωρισμένα;
Επίσης, πρέπει να γίνει και ηλεκτρονικά εκτός από την αίτηση στη Δευτεροβάθμια; Σας ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος dero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #901 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 03:25:30 μμ »

αν έχεις υποβάλει την περσινή χρονιά αιτηση στην ιδια ΔΔΕ δεν χρειάζονται απ΄την αρχή όλες οι υπηρετησιες παρά μονο της φετινης σχολικής χρονιας.


 Αυτό σημαίνει οτι δεν χρειάζονται και οι παλαιότερες πράξεις ανάληψης υπηρεσίας στα σχολεία, αλλά μόνον οι φετινές?

προφανώς. ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΔΕ

Γεια σας!
Bitch, προσωπικά πήρα μετάθεση για τη χρονιά που διανύουμε. Όταν έκανα την αίτηση για μετάθεση πέρυσι, έγραψα και πως θέλω και οριστική τοποθέτηση. Οπότε, όταν πήρα τη μετάθεση, με τοποθέτησαν στη νέα ΔΔΕ με οργανική σε ένα σχολείο.
Εφόσον πήρα οργανική σημαίνει ότι η τωρινή ΔΔΕ έχει τα χαρτιά μου? Θα πρέπει να τα υποβάλω ξανά?

Επίσης, για τα μουσικά (αν κατάλαβα καλά) πρέπει να μαζέψουμε εκ νέου όλα τα δικαιολογητικά....
πω πω πω πω πω πω χαρτούρα!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2013, 03:28:13 μμ από doremi »

Αποσυνδεδεμένος iex

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #902 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 03:27:17 μμ »
Λόγω απόστασης της δευτεροβάθμιας από το σχολείο και ύστερα από επικοινωνία μου μαζί τους, έστειλα την αίτηση μετάθεσης ταχυδρομικά. Δεν έγραψα επάνω, όμως, ότι είναι και για οριστική τοποθέτηση, γιατί το ξέχασα.
Πώς φτιάχνεται;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #903 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 03:30:31 μμ »
doremi &  Γιάννη
εφόσον πηρατε μετάθεση πέρισυ, τα έγγραφά σας υπάρχουν ήδη. Το μόνο που θα καταθέσετε ειναι οι πράξεις ανάληψης απο 30/06/2012 και μετά και τα κατά περίπτωση πιστοποιητικά ( πχ οικογενειακής, εντοπιοτητας κτλ)

Νηριιδα,
εφόσον βρισκεσαι ακομα στην περιοχή διορισμού σου , θα καταθέσεις τις πράξεις ανάληψης απο τον διορισμό σου και μετά. Οι προϋπηρεσίες υπάρχουν στην ΔΔΕ διορισμού σου και δεν χρειάζεται εκ νέου υποβολη. Εννοείται οτι και εσύ, θα καταθέσεις τα κατά περιπτωση πιστοποιητικά οπως και οι πιο πάνω.

iex
τους παίρνεις τηλεφωνο σε κανα δυο μέρες  - για να φτάσει η αίτησή σου- και τους λες να το συμπληρώσουν εκείνοι. Εναλλακτικά, στέλνεις υπεύθυνη δήλωση με φαξ απο το σχολειο σου και τους ζητάς να καταχωρισουν και αίτηση οριστικής τοποθέτησης.

Τα κεφάλια μέσα- το διάλειμμα τελειωσε!!   :(
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος iex

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #904 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 03:31:58 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος dero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #905 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 03:34:18 μμ »
Για τα μουσικά όμως πάλι όλα, ε? Έτσι κατάλαβα από την εγκύκλιο...
Γεια σου ρε bitch που βοηθάς τον κόσμο!
:-)

Αποσυνδεδεμένος rodenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #906 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 04:21:10 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ, bitch, και να σε ενημερώσω ότι από την πρωτοβάθμιά μου μου είπαν ότι πλέον τα κενά σε ΣΜΕΑΕ δεν τα ανακοινώνουν το Νοέμβρη, όπως όντως γινόταν παλαιότερα, επειδή μέχρι το Μάιο υπάρχουν ανακατατάξεις. Το ΠΥΣΠΕ γνωρίζει βέβαια τα κενά, αλλά δεν τα ανακοινώνει παρά μόνο το Μάη που τοποθετούνται σε σχολεία αυτοί που τώρα ζητάνε μετάθεση.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #907 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 04:35:29 μμ »
Ναι, τώρα που το είδα, να ενημερώσω και επ΄αυτών :

όσοι κάνουν αίτηση μετάθεσης σε ΣΜΕΑΕ/ΚΕΔΔΥ/ΕΕΕΕΚ θα δηλώσουν σε αυτή τη φάση τις περιοχές μετάθεσης ΕΑΕ στις οποίες επιθυμούν να μετατεθούν/τοποθετηθούν.

Δεν θα δηλώσουν συγκεκριμένα κενά όπως τα προηγούμενα χρόνια.

Αφού λάβουν μετάθεση, τότε θα κληθούν να δηλώσουν οργανικά κενά στα οποία και θα τοποθετηθούν βάσει μορίων.


και κάτι ακόμα:

οι νεοδιόριστοι του 2012 με το ΦΕΚ 925 /6-9-2012 , ενημερωθήκαμε πως θα θεωρηθεί ότι θεμελιώνουν δικαιωμα μετάθεσης  ( αντίθετα απο αυτούς με τους συμπληρωματικούς διορισμούς) διότι η υπουργική απόφαση φέρει ημερομηνία Αυγούστου.

Επομένως, όσοι νεοδιόριστοι, διορίστηκαν με το ΦΕΚ 925/6-9-2012 μπορούν να καταθέσουν, εκτός απο αίτηση οριστικής τοποθέτησης ΚΑΙ αιτηση μετάθεσης απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ. (εφοσον πληρούν και όλες τις υπόλοιπες προϋποθέσεις θεμελίωσης δικαιώματος).  :) :) :) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kokoblok

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #908 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 04:45:56 μμ »
 Ας ρωτησω κατι πολυ βασικο.Αυτοι που εχουν οργανικη θεση θα κανουν αιτηση μεταθεσης ετσι απλα χωρις ΦΟΒΟ?   

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #909 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 04:54:04 μμ »
Γιατί και που υπάρχει η οργανική σημαίνει κάτι; Με τις συγχωνεύσεις που γίνονται, ξέρεις που μπορείς να βρεθείς;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159996
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 541
Σύνολο: 556

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.