*

Ψηφοφορία

Προγραμματίζουμε γενική συνάντηση όλων των αναπληρωτών νηπιαγωγών το Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 11:00 στην Αθήνα, στα γραφεία της ΔΟΕ. Παρακαλώ δηλώστε τη συμμετοχή σας

Ναι
22 (78.6%)
Όχι
6 (21.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 27

Η ψηφοφορία έληξε: Ιανουάριος 11, 2014, 08:36:40 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός  (Αναγνώστηκε 174682 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος angel83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #602 στις: Μάρτιος 16, 2014, 06:41:03 μμ »
angel83 μπράβο μας!!!πάει καλά η επιστολή μας!!!!!! :) :) :) :) :)

 ;) για να δουμε!!!!
Στους γονείς οφείλομεν το ζην, στους δε διδασκάλους το ευ ζην.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:53:36 »

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #603 στις: Μάρτιος 16, 2014, 07:03:44 μμ »
Σας παραθέτω ερώτημα συναδέλφου σχετικό με την καταβολή των χρημάτων.

<<και ποιος θα ελεγχει τα χρηματα που θα μαζευτουν?θα δοθουν αποδειξεις?ποιος ειναι ο δικηγορος που θα το αναλαβει? πως να δωσουμε χρηματα σε ενα ατομο που δεν γνωριζουμε? ποιος εγγυαται οτι δεν θα χαραμιστουν?χωρις να εχω κατι,ουτε που την ξερω την κοπελα στης οποιας το ονομα θα μαζευτουν τα χρηματα,δεν θα επρεπενα γινει αυτο πιο αξιοπιστα?ετσι να δωσω χρηματα σε ενα αγνωστο ατομο, που ειναι ποια? με ποια αρμοδιοτητα θα τα μαζεψει αυτη?συγνωμη για τη δυσπιστια αλλα οι καιροι ειναι τετοιοι που πολλα ακουγονται....για μενα καλο θα ηταν να βρεθει ενας τροπος να γινει ο συλλογος αυτος με πιο αξιοπιστο τροπο>>


Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #604 στις: Μάρτιος 16, 2014, 07:06:09 μμ »
σε άτομα που θέτουν ερωτήματα για την καταβολή των χρημάτων πώς απαντάμε?με το καταστατικό?

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #605 στις: Μάρτιος 16, 2014, 07:50:31 μμ »
Nομίζω πως τα ερωτήματα οσο λογικα και αν φαινονται, στην περιπτωση του συλλογου είναι υπερβολικά. Τα χρηματα κατατίθενται σε έναν προσωπικο λογαριασμο,άρα υπαρχει το ονομα και φυσικα σε περιπτωση "καταστρατήγησης" η τραπεζα μπορει να δωσει όλα τα στοιχεια. Δεν μιλαμε για μεγαλο ποσο ώστε να φοβαται κανεις μη χασει "περιουσία". Μαθαμε παντου να βλέπουμε δράκους. Η συναντηση εγινε και τα ατομα γνωρίζονται.Η συναδέλφισσα που τα συγκεντρωνει ηταν εκει και ανελαβε να το κανει, και νομιζω πως και σε αυτην το αγχος είναι πολύ περισσοτερο. Αν καποιος επρεπε να εχει αγχος είναι η ταμειας.Κανενας άλλος.
Ευχαριστώ και συγγνωμη για την παρέμβαση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2014, 07:52:19 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:53:36 »

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #606 στις: Μάρτιος 16, 2014, 08:06:57 μμ »
μου στέλνουν διαρκώς μηνύματα και μου ζητούν το λογαριασμό.ποιός καταγράφει αυτούς που θέλουν να γίνουν μέλη γιατί με ρωτούν?

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #607 στις: Μάρτιος 16, 2014, 08:15:11 μμ »
Nομίζω πως τα ερωτήματα οσο λογικα και αν φαινονται, στην περιπτωση του συλλογου είναι υπερβολικά. Τα χρηματα κατατίθενται σε έναν προσωπικο λογαριασμο,άρα υπαρχει το ονομα και φυσικα σε περιπτωση "καταστρατήγησης" η τραπεζα μπορει να δωσει όλα τα στοιχεια. Δεν μιλαμε για μεγαλο ποσο ώστε να φοβαται κανεις μη χασει "περιουσία". Μαθαμε παντου να βλέπουμε δράκους. Η συναντηση εγινε και τα ατομα γνωρίζονται.Η συναδέλφισσα που τα συγκεντρωνει ηταν εκει και ανελαβε να το κανει, και νομιζω πως και σε αυτην το αγχος είναι πολύ περισσοτερο. Αν καποιος επρεπε να εχει αγχος είναι η ταμειας.Κανενας άλλος.
Ευχαριστώ και συγγνωμη για την παρέμβαση.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου MARKO.Ευχαριστούμε για την παρέμβαση.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #608 στις: Μάρτιος 17, 2014, 08:03:59 πμ »
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου MARKO.Ευχαριστούμε για την παρέμβαση.

Ετσι ακριβώς!Συμφωνω απόλυτα!
Καλημερα!

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #609 στις: Μάρτιος 17, 2014, 10:51:27 πμ »
Nομίζω πως τα ερωτήματα οσο λογικα και αν φαινονται, στην περιπτωση του συλλογου είναι υπερβολικά. Τα χρηματα κατατίθενται σε έναν προσωπικο λογαριασμο,άρα υπαρχει το ονομα και φυσικα σε περιπτωση "καταστρατήγησης" η τραπεζα μπορει να δωσει όλα τα στοιχεια. Δεν μιλαμε για μεγαλο ποσο ώστε να φοβαται κανεις μη χασει "περιουσία". Μαθαμε παντου να βλέπουμε δράκους. Η συναντηση εγινε και τα ατομα γνωρίζονται.Η συναδέλφισσα που τα συγκεντρωνει ηταν εκει και ανελαβε να το κανει, και νομιζω πως και σε αυτην το αγχος είναι πολύ περισσοτερο. Αν καποιος επρεπε να εχει αγχος είναι η ταμειας.Κανενας άλλος.
Ευχαριστώ και συγγνωμη για την παρέμβαση.

η ποιο σωστή παρέμβαση........... ευχαριστούμε Μάρκο!!!!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος pandwra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #610 στις: Μάρτιος 17, 2014, 12:01:31 μμ »
Σας παραθέτω ερώτημα συναδέλφου σχετικό με την καταβολή των χρημάτων.

<<και ποιος θα ελεγχει τα χρηματα που θα μαζευτουν?θα δοθουν αποδειξεις?ποιος ειναι ο δικηγορος που θα το αναλαβει? πως να δωσουμε χρηματα σε ενα ατομο που δεν γνωριζουμε? ποιος εγγυαται οτι δεν θα χαραμιστουν?χωρις να εχω κατι,ουτε που την ξερω την κοπελα στης οποιας το ονομα θα μαζευτουν τα χρηματα,δεν θα επρεπενα γινει αυτο πιο αξιοπιστα?ετσι να δωσω χρηματα σε ενα αγνωστο ατομο, που ειναι ποια? με ποια αρμοδιοτητα θα τα μαζεψει αυτη?συγνωμη για τη δυσπιστια αλλα οι καιροι ειναι τετοιοι που πολλα ακουγονται....για μενα καλο θα ηταν να βρεθει ενας τροπος να γινει ο συλλογος αυτος με πιο αξιοπιστο τροπο>>

Παλεύουμε να διεκδικήσουμε τα δικαιώματά μας, το όνομά μου έχει γίνει δημοσίως γνωστό σε de, Facebook και δεν ξέρω που αλλού. Έχω ένα παιδί κι εγώ να ξέρετε φοβάμαι περισσότερο από όλους, για να μη βρεθώ μπλεγμένη για μερικά ψίχουλα που προσπαθούμε να μαζέψουμε για να συστήσουμε το σύλλογο! Ο λόγος που ζητάμε επώνυμη κατάθεση είναι ακριβώς αυτός! Με τη σύσταση του συλλόγου όλα τα καταθετήρια και τα παραστατικά που έχω στην κατοχή μου, καθώς επίσης και ο λογαριασμός θα παραδοθούν στη νέα διοίκηση! Δυστυχώς τα πράγματα έχουν αλλάξει με τις τράπεζες και για να ανοιχτεί ο λογαριασμός έδωσα αρκετά από τα προσωπικά αλλά και οικογενειακά μου απόρρητα. Όσοι καταθέτουν είναι περισσότερο διασφαλισμένοι από εμένα που έχω μπει σε αυτή τη διαδικασία.΄
Λογαριασμός για υπο σύσταση σωματείο δεν δύναται να εκδοθεί!
Ελπίζω να γίναμε σαφείς και να σταματήσουμε να τρωγόμαστε με τα ρούχα μας!!!!

Αποσυνδεδεμένος pandwra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #611 στις: Μάρτιος 17, 2014, 12:12:04 μμ »
Σας παραθέτω ερώτημα συναδέλφου σχετικό με την καταβολή των χρημάτων.

<<και ποιος θα ελεγχει τα χρηματα που θα μαζευτουν?θα δοθουν αποδειξεις?ποιος ειναι ο δικηγορος που θα το αναλαβει? πως να δωσουμε χρηματα σε ενα ατομο που δεν γνωριζουμε? ποιος εγγυαται οτι δεν θα χαραμιστουν?χωρις να εχω κατι,ουτε που την ξερω την κοπελα στης οποιας το ονομα θα μαζευτουν τα χρηματα,δεν θα επρεπενα γινει αυτο πιο αξιοπιστα?ετσι να δωσω χρηματα σε ενα αγνωστο ατομο, που ειναι ποια? με ποια αρμοδιοτητα θα τα μαζεψει αυτη?συγνωμη για τη δυσπιστια αλλα οι καιροι ειναι τετοιοι που πολλα ακουγονται....για μενα καλο θα ηταν να βρεθει ενας τροπος να γινει ο συλλογος αυτος με πιο αξιοπιστο τροπο>>

αλήθεια συνάδελφοι που ήσασταν τόσο καιρό που παρακαλούσαμε να ανοίξει κάποιος λογαριασμό;
Καταλήγοντας επισημαίνω ότι τα στοιχεία του προσωρινού ΔΣ είναι στη διάθεση όλων, και κατατεθημένα με υπογραφές και πλήρη στοιχεία σε δικηγόρο. Είμαστε καθόλα νόμιμοι και λειτουργούμε με αξιόπιστο και διαφανή τρόπο.
Στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε ερώτηση και επισήμανση.

Λυπάμαι για το έντονο ύφος αλλά κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος

Αποσυνδεδεμένος pandwra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #612 στις: Μάρτιος 17, 2014, 12:17:52 μμ »
Nομίζω πως τα ερωτήματα οσο λογικα και αν φαινονται, στην περιπτωση του συλλογου είναι υπερβολικά. Τα χρηματα κατατίθενται σε έναν προσωπικο λογαριασμο,άρα υπαρχει το ονομα και φυσικα σε περιπτωση "καταστρατήγησης" η τραπεζα μπορει να δωσει όλα τα στοιχεια. Δεν μιλαμε για μεγαλο ποσο ώστε να φοβαται κανεις μη χασει "περιουσία". Μαθαμε παντου να βλέπουμε δράκους. Η συναντηση εγινε και τα ατομα γνωρίζονται.Η συναδέλφισσα που τα συγκεντρωνει ηταν εκει και ανελαβε να το κανει, και νομιζω πως και σε αυτην το αγχος είναι πολύ περισσοτερο. Αν καποιος επρεπε να εχει αγχος είναι η ταμειας.Κανενας άλλος.
Ευχαριστώ και συγγνωμη για την παρέμβαση.

Η συνάντηση έγινε και το προσωρινό ΔΣ επιλέχθηκε παρουσία των συναδέλφων. Επισημαίνω ότι κρατήσαμε πρακτικά, τα οποία δημοσιοποιήσαμε στο pde για να ενημερωθούν όσοι δεν προσήλθαν!
Ο υπο σύσταση σύλλογος λειτουργεί νομίμως, με απόλυτη διαφάνεια και αξιοπρέπεια!

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #613 στις: Μάρτιος 17, 2014, 01:57:42 μμ »
pandwra έχεις απόλυτο δίκιο και καταλαβαίνω την πίεση που έχεις δεχθεί γι αυτό που προθυμοποιήθηκες να αναλάβεις και μπράβο σου.επειδή έλαβα αρκετά μηνύματα όπως το παραπάνω σας ενημερώνω πως απάντησα με το καταστατικό και αναφέροντας όλες τις ενέργειες που έχουν προηγηθεί.πολλοί συνάδελφοι δεν είχαν ιδέα γι αυτό που προσπαθούμε να φτιάξουμε και έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον.με την επιστολή που φτιάξαμε με την Αγγελική ενεργοποιήθηκαν ενημερώθηκαν πολλοί και δέχομαι συνεχώς μηνύματα ενδιαφέροντος από συναδέλφους για κατάθεση των χρημάτων.σήμερα κατέθεσα και γω τα χρήματα και ήδη έχω ερωτηθεί για το λογαριασμό από αρκετά άτομα.πιστεύω ότι τελικά θα καταφέρουμε να συσπειρωθούμε και να βγει κάτι απ όλο αυτό.για ότι χρειαστείτε είμαι στη διάθεσή σας.

Αποσυνδεδεμένος MAITS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #614 στις: Μάρτιος 17, 2014, 10:37:09 μμ »
Μη μεμψιμοιρείτε και μπείτε στη θέση αυτών που προσπαθούν...βάλτε και κανένα φράγκο για να τελειώνουμε! Άιντε, 4 καφέδες είναι!
Οι εκπαιδευτικοί τελείωσαν...τους πάτησαν τα τραίνα!

Αποσυνδεδεμένος pandwra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #615 στις: Μάρτιος 18, 2014, 01:34:37 μμ »
καλημέρα συνάδελφοι,

Ενημερώνω ότι οι καταθέσεις δεν έχουν φθάσει ακόμα ούτε τα 400 ευρώ! Πρέπει να μαζευτούν τα χρήματα,
κάτι πρέπει να γίνει! Σήμερα κατέθεσε μόνο μια συνάδελφος!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159937
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 687
Σύνολο: 700

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.