*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 49624 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vaso84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #210 στις: Νοέμβριος 12, 2011, 05:31:44 μμ »
thank you marathes!!!  :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:03:15 »

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #211 στις: Νοέμβριος 12, 2011, 05:38:52 μμ »
thank you marathes!!!  :) :) :) :) :)
Eγω εχθες κοντεψα να βαλω τα κλαματα!Εδειξα στη μαμα μου τις περιοχες που εγινανα οι προσληψεις,οι πιο πολλες νοτια ελλεδα βεβαια...και της ςιπα για πλακα οτι του χρονου θα δηλωσω αμω ολη την ελλαδα...και μου ειπε:πηγαινε ρε παιδι μου...θα παιρνει κ ο μπαμπας τη συνταξη και θα βοηθαμε κ εμεις!Τι να κανουν κ αυτοι οι καημενοι...μας βλεπουν που σκαμε και στεναχωριουνται πιο πολυ απο εμας!Μηπως κ ωρομισθια που πηγαινα με 400ε...ποιος πληρωνε βενζινη?Και αμαξι μου πηραν οι καημενοι,μπας και μαζεψω κανα μοριο....Και ολα αυτα τα βλεπω στραφι να πηγαινουν....Μακαρι να ηταν αλλιως τα πραματα και να συντηρουμασταν μονοι μας παντα...αλλα καποιες φορες να λεμε Τhank God που εχουμε και γονεις!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #212 στις: Νοέμβριος 12, 2011, 06:18:26 μμ »
ki ego pisteuo oti sigoura tha ginei ki alli fasi, apla isos tora na arxisoun na pairnoun ligoterous kathe fora. exo fili sto 1800 kati pou einai pepeismeni oti tha douleuei kai fetos. emena me piran euvoia kai nomizo oti einai to kalitero pou tha mporousa na petixo, mias kai eimai apo volo kai distixos ooooooli i thessalia den evgale katholou kena i atimi!!! oikonomika ennoeitai pos de tha tin vgazo, alla toulaxiston de tha eimai samothraki pou imoun persi...
Παράθεση

τότε γιατί να ξενιτευτείς, αξίζει τον κόπο?....τα μόρια δεν μετράνε...Εγώ έβαλα μόνο τον νομό μου και δεν με έχουν καλέσει αλλά δεν το μετανιώνω κιόλας....αλλά αναρωτιέμαι πως τα βγάζουν πέρα συνάδελφοι που αναγκάζονται να φύγουν απο το μέρος τους....με 500ευρω
βοηθουν και οι γονεις........ακομα στην ελλαδα δεν εχει τελειωσει η πονηρια ....................εχω γνωστους που οι γονεις τους λενε, πηγαινε τωρα που δεν παει κανενας ειναι ευκαιρια, δεν ξερεις αυριο μπορει να αλλξουν τα πραγματα και να μπεις στο δημοσιο...................................δεν αλλαζει ο ελληνας, εχει την κουτοπονηρια στο DNA του

προσωπικα δεν εχω δεχθει βοηθεια απο τους γονεις μου εδω και χρονια! ακομη και φοιτητρια δουλευα, οχι επειδη το ειχαμε αναγκη αλλα απο πεποιθηση. η μαμα μου ζει μονη της μιας και ο μπαμπας μου εχει πεθανει και φυσικα δε προκειται να ζητησω τωρα. ομως ακομη κι ετσι, πιστευω οτι εχεις αδικο να κρινεις κι αυτους που τους βοηθουν οι γονεις. το θεωρω αγωνια για τα παιδια τους και οχι κουτοπονηρια. και το judgement-παντα προς τους αλλους- ειναι αλλο ενα χαρακτηριστικο του ελληνα μη ξεχνας! ο καθενας κοιταζει να κανει το καλυτερο που μπορει, κι εφοσον δε βλαπτει καποιον τριτο, δε το θεωρω επιληψιμο...
με παρεξηγησες, δεν κατακρινω την βοηθεια που δινουν οι γονεις, κατακρινω την κουτοπονηρια που εγραψα πιο πανω και που το ακουω ακομα και τωρα απο διαφορους συναδελφους

Αποσυνδεδεμένος vaso84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #213 στις: Νοέμβριος 12, 2011, 09:45:55 μμ »
thank you marathes!!!  :) :) :) :) :)
Eγω εχθες κοντεψα να βαλω τα κλαματα!Εδειξα στη μαμα μου τις περιοχες που εγινανα οι προσληψεις,οι πιο πολλες νοτια ελλεδα βεβαια...και της ςιπα για πλακα οτι του χρονου θα δηλωσω αμω ολη την ελλαδα...και μου ειπε:πηγαινε ρε παιδι μου...θα παιρνει κ ο μπαμπας τη συνταξη και θα βοηθαμε κ εμεις!Τι να κανουν κ αυτοι οι καημενοι...μας βλεπουν που σκαμε και στεναχωριουνται πιο πολυ απο εμας!Μηπως κ ωρομισθια που πηγαινα με 400ε...ποιος πληρωνε βενζινη?Και αμαξι μου πηραν οι καημενοι,μπας και μαζεψω κανα μοριο....Και ολα αυτα τα βλεπω στραφι να πηγαινουν....Μακαρι να ηταν αλλιως τα πραματα και να συντηρουμασταν μονοι μας παντα...αλλα καποιες φορες να λεμε Τhank God που εχουμε και γονεις!

de ksero apo pou eisai ki an se piran, alla distixos iparxoun perioxes pou de vgazoun kena gia diaforous logous, emena i thessalia pou tha mporousa na pigainoerxomai px den exei, 3 atoma piran fetos kai sto nomo mou to 1 itan... de mporoume na ta valoume me osous zoune monima se perioxes pou exoun kena, opos de mporoume kai na ta vazoume me opoion theorei mia proslipsi (esto kai makria) eukairia... theoro oti kathenas mas mporei na einai toso epilektikos me tis perioxes oso tou epitrepetai. perasa mia diskoli xronia persi, erxomoun mono gia giortes spiti mou alla toulaxiston ksero oti ta moria proipiresias persi itan ta megista. an oi goneis sou mporoun na se voithisoun ki exeis skopo na to palepseis sovara, eimai uper... alla an einai na figeis makria koita na exei polla moria toulaxiston!  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:03:15 »

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #214 στις: Νοέμβριος 12, 2011, 10:35:24 μμ »
thank you marathes!!!  :) :) :) :) :)
Eγω εχθες κοντεψα να βαλω τα κλαματα!Εδειξα στη μαμα μου τις περιοχες που εγινανα οι προσληψεις,οι πιο πολλες νοτια ελλεδα βεβαια...και της ςιπα για πλακα οτι του χρονου θα δηλωσω αμω ολη την ελλαδα...και μου ειπε:πηγαινε ρε παιδι μου...θα παιρνει κ ο μπαμπας τη συνταξη και θα βοηθαμε κ εμεις!Τι να κανουν κ αυτοι οι καημενοι...μας βλεπουν που σκαμε και στεναχωριουνται πιο πολυ απο εμας!Μηπως κ ωρομισθια που πηγαινα με 400ε...ποιος πληρωνε βενζινη?Και αμαξι μου πηραν οι καημενοι,μπας και μαζεψω κανα μοριο....Και ολα αυτα τα βλεπω στραφι να πηγαινουν....Μακαρι να ηταν αλλιως τα πραματα και να συντηρουμασταν μονοι μας παντα...αλλα καποιες φορες να λεμε Τhank God που εχουμε και γονεις!
Απο θεσσαλονικη ειμαι...με προσπερασαν..ειχα βαλει μονο σερρες-κιλκις...οι σερρες δεν πηραν ουτε εναν μειωμενου ενω περισυ πηρε πολλους...το κιλκις 4 αλλα ηταν πιο πανω στον πινακα απο εμενα..περισυ δε δηλωσα μειωμενου καθολου και με πηρε η ββαθμια στην κομοτηνη πληρους τελη φεβρουαριου...επειδη ειχα φυγει απο το φροντιστηριο πηγα με τα 1000!Η κομοτηνη δινει 5 μορια!Ειναι η μοναδικη πολη στην ελλαδα που δινει τοσα...μετα ειναι η φλωρινα νομιζω με 4...Ημουν και σε δυσπροσιτο οποτε επαιρνα και μορια περισσοτερα και επιδομα παραμεθοριου και ημιορεινου...γυρω στα 1300ε....Χλιδη!Τωρα για να πιασουμε τοσα λεφτα πλεον...μετα απο 20 χρονια!Μακρια εννοειται πλεον οτι δεν πας μειωμενου.

de ksero apo pou eisai ki an se piran, alla distixos iparxoun perioxes pou de vgazoun kena gia diaforous logous, emena i thessalia pou tha mporousa na pigainoerxomai px den exei, 3 atoma piran fetos kai sto nomo mou to 1 itan... de mporoume na ta valoume me osous zoune monima se perioxes pou exoun kena, opos de mporoume kai na ta vazoume me opoion theorei mia proslipsi (esto kai makria) eukairia... theoro oti kathenas mas mporei na einai toso epilektikos me tis perioxes oso tou epitrepetai. perasa mia diskoli xronia persi, erxomoun mono gia giortes spiti mou alla toulaxiston ksero oti ta moria proipiresias persi itan ta megista. an oi goneis sou mporoun na se voithisoun ki exeis skopo na to palepseis sovara, eimai uper... alla an einai na figeis makria koita na exei polla moria toulaxiston!  ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2011, 10:38:24 μμ από marathes »

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #215 στις: Νοέμβριος 12, 2011, 10:42:44 μμ »
Ξεχασα να σε ρωτησω...στη σαμοθρακη που εχει 12 μορια πηγες με το κουτακι η το δηλωσες?Μειωμενου ετσι?Ποσες ωρες σου εδωσαν?

Αποσυνδεδεμένος vaso84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #216 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 01:29:01 πμ »
Ξεχασα να σε ρωτησω...στη σαμοθρακη που εχει 12 μορια πηγες με το κουτακι η το δηλωσες?Μειωμενου ετσι?Ποσες ωρες σου εδωσαν?

eixa dilosei evro, mas piran 4 atoma. imoun 2i sta moria, alla oi alles eixan paidia opote vrethika ego samothraki. meiomenou imoun me 14 ores (10 proino-4 oloimero). gia tora pou den exo upoxreoseis de me peirakse katholou, isa isa mporo na po oti perasa oraia an eksaireseis to gegonos oti imoun toso makria apo to spiti mou. ksero oti uparxoun 14 ores kenes sto likeio kai 4 sto oloimero pou den exoun kalifthei akomi.

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #217 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 03:49:53 πμ »
Έβλεπα πάλι την γ' φάση. Στο κιλκίς για παράδειγμα πήραν 4 αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου. Γιατί πήραν 4 μειωμένου και δεν πήραν 2 πλήρους;

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #218 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 12:55:06 μμ »
Έβλεπα πάλι την γ' φάση. Στο κιλκίς για παράδειγμα πήραν 4 αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου. Γιατί πήραν 4 μειωμένου και δεν πήραν 2 πλήρους;
Καλημέρα!Επειδή με πήραν στο κιλκίς και ρώτησα για τα κενά πήραν μόνο μειωμένου γιατί τα κενά ειναι στα ολοήμερα!!!Δεν έχει κενά στα πρωινά...Από ότι μου είπαν στο τηλέφωνο δηλαδή...Αυριο που θα πάω θα μάθω περισσότερα...
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #219 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 12:58:25 μμ »
Καλημέρα!!!Ξέρετε αν καλύφθηκαν όλα τα κενά?...ή απλά κάλυψαν κάποια και στην επόμενη φάση τα υπόλοιπα....Μην ξεχνάμε ότι στην αρχή είπαν ότι θα καλέσουν 220..κάτι και τελικά κάλεσαν 179..

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #220 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 01:05:45 μμ »
Έβλεπα πάλι την γ' φάση. Στο κιλκίς για παράδειγμα πήραν 4 αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου. Γιατί πήραν 4 μειωμένου και δεν πήραν 2 πλήρους;
Καλημέρα!Επειδή με πήραν στο κιλκίς και ρώτησα για τα κενά πήραν μόνο μειωμένου γιατί τα κενά ειναι στα ολοήμερα!!!Δεν έχει κενά στα πρωινά...Από ότι μου είπαν στο τηλέφωνο δηλαδή...Αυριο που θα πάω θα μάθω περισσότερα...

Μάλιστα... Αν και πέρσι ήμουν πλήρους σε 5 ολοήμερα και είχα ελάχιστες ώρες στο πρωινό καταλαβαίνω οτι δεν τους βολεύει να έχουν έναν πλήρους αντί για 2 μειωμένου.
Άς μας πούν και οι υπόλοιποι που τους πήραν αν οι ώρες τους είναι μόνο σε ολοήμερα να ξέρουμε τι γίνεται :)

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #221 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 01:49:15 μμ »
Έβλεπα πάλι την γ' φάση. Στο κιλκίς για παράδειγμα πήραν 4 αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου. Γιατί πήραν 4 μειωμένου και δεν πήραν 2 πλήρους;
Καλημέρα!Επειδή με πήραν στο κιλκίς και ρώτησα για τα κενά πήραν μόνο μειωμένου γιατί τα κενά ειναι στα ολοήμερα!!!Δεν έχει κενά στα πρωινά...Από ότι μου είπαν στο τηλέφωνο δηλαδή...Αυριο που θα πάω θα μάθω περισσότερα...

Μάλιστα... Αν και πέρσι ήμουν πλήρους σε 5 ολοήμερα και είχα ελάχιστες ώρες στο πρωινό καταλαβαίνω οτι δεν τους βολεύει να έχουν έναν πλήρους αντί για 2 μειωμένου.
Άς μας πούν και οι υπόλοιποι που τους πήραν αν οι ώρες τους είναι μόνο σε ολοήμερα να ξέρουμε τι γίνεται :)
Το θέμα είναι οτι εφόσον κλείσαν όλα τα 3θέσια κ 4θεσια η σχεδον όλα δεν μπορούμε να κάνουμε την 1η ώρα ολοημέρου όπως γινόταν πέρυσι!Πρέπει αναγκαστικά να πάμε από 2η ώρα οπότε το πολύ να βγαίνου 15 ώρες στα ολοήμερα...Αρα μειωμένου!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #222 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 11:46:18 πμ »
Καλημέρα! Οσοι συνάδελφοι πήγατε μειωμένου μπορείτε να μας πείτε από πόσες ώρες σας έδωσαν και αν εμφανίστηκαν όλοι? Επίσης γράψτε κ από ποια περιοχή είστε να έχουμε μια ιδέα....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος vaso84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #223 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 10:42:57 πμ »
Καλημέρα! Οσοι συνάδελφοι πήγατε μειωμένου μπορείτε να μας πείτε από πόσες ώρες σας έδωσαν και αν εμφανίστηκαν όλοι? Επίσης γράψτε κ από ποια περιοχή είστε να έχουμε μια ιδέα....
[/quote

καλημερα! εγω παρουσιαστηκα την τεταρτη στην ευβοια, πηραν 4 ατομα και ημασταν ολοι εκει. τα κενα που μας εδωσαν ομως ηταν 6 για να διαλεξουμε. δε καλυφθηκαν δλδ 2 κενα, ενα στην αρτακη κι ενα στην κυμη. οι ωρες που εδιναν τα κενα ηταν 14-15.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161089
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 421
Σύνολο: 441

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.