*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 951426 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3598 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 06:39:06 μμ »
υπουργείο είναι αυτό είναι εντελώς απρόβλεπτο. Μπορεί να τα ανακοινώσει και σήμερα το βράδυ μπορεί και αύριο το βράδυ. Προσωπικά σε πιστεύω σε τίποτα μέχρι να δω την ανακοίνωση.

Σόρυ από όλους για το κλίμα απαισιοδοξίας που μου βγαίνει αλλά η πραγματικότητα που καλούμαστε να αντιμετωπίσουμε σε αυτή τη στάση με έχει οδηγήσει.

Και πάλι όμως λέω μακάρι να τα ανακοινώσουν, αν γίνεται και στα επόμενα 5'. Παραμένει όμως μόνο μία ευχή...

Ο Μπράτης πάντως 4 ώρες πριν μέσω facebook έγραψε:
"ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΥΠ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ...ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΚΡΕΜΟΥΣΑΝ.ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ...ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ...Η Β ΦΑΣΗ ΔΑΣΚΑΛΩΝ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ ΑΥΡΙΟ Η ΜΕΘΑΥΡΙΟ...ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ ΔΕΝ ΕΧΩ...ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ!!!!"

Στο Υπουργείο δεν σηκώνουν τα τηλ τώρα άρα δεν το βλέπω πια πιθανό να βγούνε σήμερα έστω και αργά...πρωτότυπο....  >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:49:02 »

Αποσυνδεδεμένος gdoul

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Seize the day!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3599 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 06:52:02 μμ »
Αύριο λογικά θα βγουν. Λίγη υπομονή ακόμη!
Άλλωστε και σήμερα να βγουν αργά μάλλον η ανάληψη υπηρεσίας θα είναι για Παρασκευή.

Αποσυνδεδεμένος marietta2010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3600 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 07:20:23 μμ »
συνάδελφοι,όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας με διαφωτίσει πριν προβώ σε ενέργειες και συζητήσεις με δευτ/βάθμια και υπουργείο
έχουμε 3 σχολεία στα οποία υποτίθεται,χωρίς να έχουμε απόφαση πυσδε,πρέπει να πάω!ας μη σχολιάσουμε που είναι αυτά!σήμερα μόνο έγραψε το κοντέρ μου 200 χλμ!
τέλος πάντων!το ερώτημα είναι το εξής;
έχει δικαίωμα το πυσδε,δίχως ακόμη να έχει βγει απόφαση,να με στέλνει σε 3 σχολεία όχι επειδη δε συμπληρώνω ωράριο(κάθε σχολείο έχει 28 ώρες φιλολογικά!!!!) αλλά επειδή δεν έχουνε άλλο προσωπικό;και αυτό,λένε,προσωρινά έως ότου έρθει η β φάση;
κι αν η βα φάση έρθει σε έναμήνα ή έρθει και δεν ειναι κανείς στην άρτα;λέμε!
έχουν το δικαίωμα να το κάνουν αυτό;
παρακαώ πείτε όποιος γνωρίζει
είμαι ήδη σε ερευνα του θέματος!δε θέλω να μιλήσω άμεσα με το υπουργείο!παρά μόνο αν χρειαστεί!
υπάρχει νόμος ο οποίος με δεσμεύει εμένα να περιμένω συναδέλφους άλλης φάσης;;;;
και το τονίζω!!δεν τίθεται θέμα συμπλήρωσης ωραρίου!
εκτός αν τίθετα θέμα "αναγκών της υπηρεσίας"!!τι κλασσικό!
περιμένω!
ευχαριστώ πολύ και καλή τοποθέτηση έυχομαι!
αν και έτσι που έχουν γίνει τα πράγματα!δεν αξίζει,συνάδελφοι,η δουλειά μας!λυπάμαι που το λεώ!
Αυτο που δεν καταλαβα ειναι πως αφου καλυπτεσαι σ'ενα σχολειο γινεται η επιλογη των μαθηματων τμηματων.Δηλαδη εχει π.χ 2 τμηματα ενταξης στην α' γυμνασιου -λυκειου,ο διευθ.αποφασιζει ν'αρχισει μονο το ενα;γιατι να κανεις ολες τις ωρες δε γινεται.Υπεγραψες και στα 3 σχολεια;Σιγουρα ειναι προσωρινο αλλα ενδεικτικο της καταστασης -μπαχαλο που επικρατει.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3601 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 09:03:01 μμ »
συνάδελφοι,όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας με διαφωτίσει πριν προβώ σε ενέργειες και συζητήσεις με δευτ/βάθμια και υπουργείο
έχουμε 3 σχολεία στα οποία υποτίθεται,χωρίς να έχουμε απόφαση πυσδε,πρέπει να πάω!ας μη σχολιάσουμε που είναι αυτά!σήμερα μόνο έγραψε το κοντέρ μου 200 χλμ!
τέλος πάντων!το ερώτημα είναι το εξής;
έχει δικαίωμα το πυσδε,δίχως ακόμη να έχει βγει απόφαση,να με στέλνει σε 3 σχολεία όχι επειδη δε συμπληρώνω ωράριο(κάθε σχολείο έχει 28 ώρες φιλολογικά!!!!) αλλά επειδή δεν έχουνε άλλο προσωπικό;και αυτό,λένε,προσωρινά έως ότου έρθει η β φάση;
κι αν η βα φάση έρθει σε έναμήνα ή έρθει και δεν ειναι κανείς στην άρτα;λέμε!
έχουν το δικαίωμα να το κάνουν αυτό;
παρακαώ πείτε όποιος γνωρίζει
είμαι ήδη σε ερευνα του θέματος!δε θέλω να μιλήσω άμεσα με το υπουργείο!παρά μόνο αν χρειαστεί!
υπάρχει νόμος ο οποίος με δεσμεύει εμένα να περιμένω συναδέλφους άλλης φάσης;;;;
και το τονίζω!!δεν τίθεται θέμα συμπλήρωσης ωραρίου!
εκτός αν τίθετα θέμα "αναγκών της υπηρεσίας"!!τι κλασσικό!
περιμένω!
ευχαριστώ πολύ και καλή τοποθέτηση έυχομαι!
αν και έτσι που έχουν γίνει τα πράγματα!δεν αξίζει,συνάδελφοι,η δουλειά μας!λυπάμαι που το λεώ!
Αυτο που δεν καταλαβα ειναι πως αφου καλυπτεσαι σ'ενα σχολειο γινεται η επιλογη των μαθηματων τμηματων.Δηλαδη εχει π.χ 2 τμηματα ενταξης στην α' γυμνασιου -λυκειου,ο διευθ.αποφασιζει ν'αρχισει μονο το ενα;γιατι να κανεις ολες τις ωρες δε γινεται.Υπεγραψες και στα 3 σχολεια;Σιγουρα ειναι προσωρινο αλλα ενδεικτικο της καταστασης -μπαχαλο που επικρατει.

έλα ντε!
μα και οι ίδιοι οι δ/ντές γκρινιάζουν!σε μένα όμως όχι στη δευτ/βάθμια
τι να υπογράψω;αφού δεν έχουμε αριθμό απόφασης του πυσδε!
και κακώς που πήγα και παρουσιάστηκα καθώς δε φαίνεται και πουθενά!
το μονο που κατάφερα ήταν τα ταλαιπωρηθώ!
όσο για το προσωρινο,ουδέν μονιμότερον του προσωρινού!
το θέμα είναι τι να κάνω τωρα;σε ποιον να απευθυνθώ;
πάλι στο υπουργείο;δλδ μπαμπούλα συνέχεια για να κάνουμε δουλειά;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:49:02 »

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3602 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 09:05:54 μμ »
Καληνύχτα σε όλους τους αναμένοντες ανακοινώσεις αναπληρωτών.

Καλή τύχη σε όσους παρουσιάστηκαν και αντιμετωπίζουν καταστάσεις περίεργες.

Και αύριο μέρα είναι και ας ελπίσουμε όποιος πάρει τηλέφωνο πρώτος το πρωί να μην του πούνε πάλι το κλασικό-γραφικό "αύριο".

Καλό βράδυ!
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος marietta2010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3603 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 09:13:27 μμ »
Στη θεση σου ,αν δε βγαζεις ακρη απο τον υπευθυνο στη δευτεροβαθμια ,θα πηγαινα στο διευθ.δευτεροβαθμιας.Και αφου εκανες πραξη αναληψης εστω και ανυπογραφη,τα μορια σου μετρανε.Εμενα περσι με τοποθετησαν πριν ακομη υπογραψω πραξη σε 3 σχολεια.Ημουν παραλληλη ομως και δε συμπληρωνα αλλιως.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3604 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 09:24:29 μμ »
Στη θεση σου ,αν δε βγαζεις ακρη απο τον υπευθυνο στη δευτεροβαθμια ,θα πηγαινα στο διευθ.δευτεροβαθμιας.Και αφου εκανες πραξη αναληψης εστω και ανυπογραφη,τα μορια σου μετρανε.Εμενα περσι με τοποθετησαν πριν ακομη υπογραψω πραξη σε 3 σχολεια.Ημουν παραλληλη ομως και δε συμπληρωνα αλλιως.
μετρανε τα μόρια από τη στιγμή που παρουσιάστηκα στη δ/νση
αν και ούτε εκεί υπογράψαμε γιατι δεν ήταν έτοιμο το πρακτικό λέει
δε βγάζεις άκρη δυστυχώς
και όλα αυτά βρωμάνε!

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3605 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:03:19 μμ »
συνάδελφοι,όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας με διαφωτίσει πριν προβώ σε ενέργειες και συζητήσεις με δευτ/βάθμια και υπουργείο
έχουμε 3 σχολεία στα οποία υποτίθεται,χωρίς να έχουμε απόφαση πυσδε,πρέπει να πάω!ας μη σχολιάσουμε που είναι αυτά!σήμερα μόνο έγραψε το κοντέρ μου 200 χλμ!
τέλος πάντων!το ερώτημα είναι το εξής;
έχει δικαίωμα το πυσδε,δίχως ακόμη να έχει βγει απόφαση,να με στέλνει σε 3 σχολεία όχι επειδη δε συμπληρώνω ωράριο(κάθε σχολείο έχει 28 ώρες φιλολογικά!!!!) αλλά επειδή δεν έχουνε άλλο προσωπικό;και αυτό,λένε,προσωρινά έως ότου έρθει η β φάση;
κι αν η βα φάση έρθει σε έναμήνα ή έρθει και δεν ειναι κανείς στην άρτα;λέμε!
έχουν το δικαίωμα να το κάνουν αυτό;
παρακαώ πείτε όποιος γνωρίζει
είμαι ήδη σε ερευνα του θέματος!δε θέλω να μιλήσω άμεσα με το υπουργείο!παρά μόνο αν χρειαστεί!
υπάρχει νόμος ο οποίος με δεσμεύει εμένα να περιμένω συναδέλφους άλλης φάσης;;;;
και το τονίζω!!δεν τίθεται θέμα συμπλήρωσης ωραρίου!
εκτός αν τίθετα θέμα "αναγκών της υπηρεσίας"!!τι κλασσικό!
περιμένω!
ευχαριστώ πολύ και καλή τοποθέτηση έυχομαι!
αν και έτσι που έχουν γίνει τα πράγματα!δεν αξίζει,συνάδελφοι,η δουλειά μας!λυπάμαι που το λεώ!

Συγνώμη, για να καταλάβω. Εσύ σήμερα πήγες σε 3 σχολεία μέσα στο ωράριο λειτουργίας τους , κάνοντας 200 χιλιόμετρα;
Δηλαδή, πρόλαβες να κάτσεις καθόλου στο κάθε σχολείο ή "έκανες μάθημα στο δρόμο";

Μάλλον εννοείς ότι διέκρινες πρόθεση να σε βάλουν σε 3 σχολεία παρότι το κάθε σχολείο έχει 28 ώρες φιλολογικά.
Ακόμα και έτσι να γίνει, προφανώς δεν μπορείς να είσαι την ίδια μέρα σε 2 σχολεία. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ, θα είσαι κάθε μέρα σε 1 σχολείο. Βέβαια δεν είναι ευχάριστο να είσαι κάθε μέρα της βδομάδας με άλλους μαθητές και συναδέλφους, αλλά ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ δες το ως εμπειρία να γνωρίσεις διάφορετκές καταστάσεις της Ειδικής Αγωγής.

Τυπικά, αν είσαι μια και τα σχολεία 3 , με το καθένα πλήρες ωράριο για την ειδικότητά σου, θα σου δόσουν να συμπληρώσεις τις επιλογές σου με σειρά προτίμησης και , αν καλύπτεις το ωράριο σου, θα είσαι στην πρώτη σου επιλογή.

Μην αγχώνεσαι, δες πως θα είναι τις επόμενες ημέρες και μην διστάζεις να "προβείς σε ενέργειες και συζητήσεις με δευτ/βάθμια και υπουργείο" αν δεις ότι κα΄τι είναι παράτυπο ή ανέφικτο.

Καλή αρχή.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3606 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:11:36 μμ »
συνάδελφοι,όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας με διαφωτίσει πριν προβώ σε ενέργειες και συζητήσεις με δευτ/βάθμια και υπουργείο
έχουμε 3 σχολεία στα οποία υποτίθεται,χωρίς να έχουμε απόφαση πυσδε,πρέπει να πάω!ας μη σχολιάσουμε που είναι αυτά!σήμερα μόνο έγραψε το κοντέρ μου 200 χλμ!
τέλος πάντων!το ερώτημα είναι το εξής;
έχει δικαίωμα το πυσδε,δίχως ακόμη να έχει βγει απόφαση,να με στέλνει σε 3 σχολεία όχι επειδη δε συμπληρώνω ωράριο(κάθε σχολείο έχει 28 ώρες φιλολογικά!!!!) αλλά επειδή δεν έχουνε άλλο προσωπικό;και αυτό,λένε,προσωρινά έως ότου έρθει η β φάση;
κι αν η βα φάση έρθει σε έναμήνα ή έρθει και δεν ειναι κανείς στην άρτα;λέμε!
έχουν το δικαίωμα να το κάνουν αυτό;
παρακαώ πείτε όποιος γνωρίζει
είμαι ήδη σε ερευνα του θέματος!δε θέλω να μιλήσω άμεσα με το υπουργείο!παρά μόνο αν χρειαστεί!
υπάρχει νόμος ο οποίος με δεσμεύει εμένα να περιμένω συναδέλφους άλλης φάσης;;;;
και το τονίζω!!δεν τίθεται θέμα συμπλήρωσης ωραρίου!
εκτός αν τίθετα θέμα "αναγκών της υπηρεσίας"!!τι κλασσικό!
περιμένω!
ευχαριστώ πολύ και καλή τοποθέτηση έυχομαι!
αν και έτσι που έχουν γίνει τα πράγματα!δεν αξίζει,συνάδελφοι,η δουλειά μας!λυπάμαι που το λεώ!

Συγνώμη, για να καταλάβω. Εσύ σήμερα πήγες σε 3 σχολεία μέσα στο ωράριο λειτουργίας τους , κάνοντας 200 χιλιόμετρα;
Δηλαδή, πρόλαβες να κάτσεις καθόλου στο κάθε σχολείο ή "έκανες μάθημα στο δρόμο";

Μάλλον εννοείς ότι διέκρινες πρόθεση να σε βάλουν σε 3 σχολεία παρότι το κάθε σχολείο έχει 28 ώρες φιλολογικά.
Ακόμα και έτσι να γίνει, προφανώς δεν μπορείς να είσαι την ίδια μέρα σε 2 σχολεία. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ, θα είσαι κάθε μέρα σε 1 σχολείο. Βέβαια δεν είναι ευχάριστο να είσαι κάθε μέρα της βδομάδας με άλλους μαθητές και συναδέλφους, αλλά ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ δες το ως εμπειρία να γνωρίσεις διάφορετκές καταστάσεις της Ειδικής Αγωγής.

Τυπικά, αν είσαι μια και τα σχολεία 3 , με το καθένα πλήρες ωράριο για την ειδικότητά σου, θα σου δόσουν να συμπληρώσεις τις επιλογές σου με σειρά προτίμησης και , αν καλύπτεις το ωράριο σου, θα είσαι στην πρώτη σου επιλογή.

Μην αγχώνεσαι, δες πως θα είναι τις επόμενες ημέρες και μην διστάζεις να "προβείς σε ενέργειες και συζητήσεις με δευτ/βάθμια και υπουργείο" αν δεις ότι κα΄τι είναι παράτυπο ή ανέφικτο.

Καλή αρχή.

σήμερα πήγα στα δύο
και όχι δεν έκανα μάθημα να παρουσιαστώ πήγα
οσο γιαυτο που λες για την 1η επιλογη ποτε θα γινει αυτο;
δεν εχει γινει πυσδε ουτε εχουμε αποφαση και παμε κατοπιν προφορικης εντολης στα 3 σχολεια
να περιμενιμε να με πανε στην 1η επιλογη και μονο σε κανα μηνα;
μεγαλη ζημια εκπαιδευτικη ψυχολογικη οικονομικη οικογενειακη

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3607 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:23:55 μμ »


σήμερα πήγα στα δύο
και όχι δεν έκανα μάθημα να παρουσιαστώ πήγα
οσο γιαυτο που λες για την 1η επιλογη ποτε θα γινει αυτο;
δεν εχει γινει πυσδε ουτε εχουμε αποφαση και παμε κατοπιν προφορικης εντολης στα 3 σχολεια
να περιμενιμε να με πανε στην 1η επιλογη και μονο σε κανα μηνα;
μεγαλη ζημια εκπαιδευτικη ψυχολογικη οικονομικη οικογενειακη


Σήμερα σου είπαν να πας στα 2. Γνώρισες το κλίμα. Είδες τους μαθητές. Αύριο θα πας στο άλλο. Αυτό διευκολύνει την επιλογή σου, καθώς θα επιλέξεις αυτό που σου ταιριάζει περισσότερο. Οι δομές Ε.Α. μπορεί να διαφέρουν αρκετά μεταξύ τους σε πολλά χαρακτηριστικά. Να χαίρεσαι που έχεις τη δυνατότητα να γνωρίσεις (έστω και για λίγο) όσο περισσότερες.

Κάτσε να περάσει και η αυριανή μέρα που είναι η τελευταία για να παρουσιαστούν όλοι οι αναπληρωτές Ειδικής και μετά , κάποια στιγμή θα πρέπει να σε καλέσουν να δηλώσεις τις προτιμήσεις σου για τα 3 σχολεία με σειρά προτίμησης. Δεν μπορώ να φανταστώ, με αυτές τις αποστάσεις που αναφέρεις και ότι θα πρέπει να νοικιάσεις σπίτι σε συγκεκριμένο μέρος ανάλογα με το σχολείο σου, ότι θα είσαι σε 3 σχολεία, αφού και στο 1 καλύπτεις ωράριο, όπως λες.

Το πιο πιθανό να είσαι την υπόλοιπη χρονιά σε ένα σχολείο, αυτό που θα δηλώσεις πρώτο, αφού είσαι η μόνη ΠΕ02.50 αναπληρώτρια στην Άρτα. Θα υποράψεις ανάληψη σε αυτό αφού βγει η απόφαση του ΥΣ.

Μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά.


Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3608 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:27:44 μμ »


σήμερα πήγα στα δύο
και όχι δεν έκανα μάθημα να παρουσιαστώ πήγα
οσο γιαυτο που λες για την 1η επιλογη ποτε θα γινει αυτο;
δεν εχει γινει πυσδε ουτε εχουμε αποφαση και παμε κατοπιν προφορικης εντολης στα 3 σχολεια
να περιμενιμε να με πανε στην 1η επιλογη και μονο σε κανα μηνα;
μεγαλη ζημια εκπαιδευτικη ψυχολογικη οικονομικη οικογενειακη


Σήμερα σου είπαν να πας στα 2. Γνώρισες το κλίμα. Είδες τους μαθητές. Αύριο θα πας στο άλλο. Αυτό διευκολύνει την επιλογή σου, καθώς θα επιλέξεις αυτό που σου ταιριάζει περισσότερο. Οι δομές Ε.Α. μπορεί να διαφέρουν αρκετά μεταξύ τους σε πολλά χαρακτηριστικά. Να χαίρεσαι που έχεις τη δυνατότητα να γνωρίσεις (έστω και για λίγο) όσο περισσότερες.

Κάτσε να περάσει και η αυριανή μέρα που είναι η τελευταία για να παρουσιαστούν όλοι οι αναπληρωτές Ειδικής και μετά , κάποια στιγμή θα πρέπει να σε καλέσουν να δηλώσεις τις προτιμήσεις σου για τα 3 σχολεία με σειρά προτίμησης. Δεν μπορώ να φανταστώ, με αυτές τις αποστάσεις που αναφέρεις και ότι θα πρέπει να νοικιάσεις σπίτι σε συγκεκριμένο μέρος ανάλογα με το σχολείο σου, ότι θα είσαι σε 3 σχολεία, αφού και στο 1 καλύπτεις ωράριο, όπως λες.

Το πιο πιθανό να είσαι την υπόλοιπη χρονιά σε ένα σχολείο, αυτό που θα δηλώσεις πρώτο, αφού είσαι η μόνη ΠΕ02.50 αναπληρώτρια στην Άρτα. Θα υποράψεις ανάληψη σε αυτό αφού βγει η απόφαση του ΥΣ.

Μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά.
ξέρω ποιο σχολείο θέλω
δήλωσα και τα τρία σχολεία,κακώς ίσως,με σειρά προτίμησης
είναι κι άλλη φιλόλογος που ατή πρέπει να πάει σε 2
δλδ 5 σχολεία να τα καλυψυμε 2 ατομα
αυτοί ισχυρίζονται πως είναι προσωρινό αλλά εγώ δεν το βλέπω και θέλω να προλάβω την απόφαση του πυσδε πριν  βγει και ειναι για τα 3 σχολεία,άντε να κάνω ένσταση μετά κλπ κλπ
δ ξέρω αν θα πάνε όλα καλά
σευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου

Αποσυνδεδεμένος sparos2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3609 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:36:00 μμ »
 :) εγώ θα πήγαινα στον Διευθυντη Δευτεροβάθμιας και θα του εξέθετα τους παιδαγωγικούς λόγους της λανθασμένης τους επιλογής να σας κάνουν λάστιχο.......πιστεύω στο "καλύτερα καθόλου από το λίγο"...


αλλο θέμα......τώρα που είδα τις προσλήψεις των φιλολόγων λίγο καλύτερα παρατηρώ πως όλες τις καλές θέσεις στην Αθήνα και τον Πειραιά τις έχουν καλύψει αποκλειστικά με άτομα του πίνακα Α (πχ. 5 στην Α Αθηνών, 2 Β Αθηνών, 2 στην Α Πειραιά) . Αντιθέτως γνωστή μου από τον πίνακα Β με πολύ καλή σειρά αναγκάζεται να τρέχει στην Πελοπόννησο.  Μήπως έχουν καταστρατηγήσει το σύστημα ΑΒΒΒΒΑ;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3610 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 11:44:56 μμ »
Παιδιά τι κανετε? Δε σας ξεχασα, αλλα ετρεχα να τα προλάβω όλα! Καλά ακομη να βγάλουν τα αποτελεσματα για μουσικους κ πληροφορικους? Αν ειναι δυνατον!!!!

Αποσυνδεδεμένος ioannath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3611 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 12:08:12 πμ »
Γειά σου Eva 02. Εγώ είμαι νέα στο Φορουμ αλλά αφού δεν απαντάει κανείς.... Ελπίζω εσύ να ανέλαβες χωρίς προβλήματα γιατί όπως βλέπεις εδώ... υπάρχουν πολλά!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160793
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 405
Σύνολο: 424

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.