*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 951419 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gian4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3836 στις: Οκτώβριος 14, 2012, 11:43:25 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι και καλό κουράγιο να ΄χουμε. Είμαι καινούρια στο forum όμως σας παρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα. Πρώτη φορά φέτος δε με κάλεσαν-ελπίζω μέχρι στιγμής- αν και έχω καλή σχετικά σειρά στον πίνακα.
Εχθές κάνοντας μια πρόχειρη εκκαθάριση μέχρι τη δική μου θέση στον πίνακα Β των φιλολόγων διαπίστωσα κάτι που ελπίζω να είναι απλά ένα λάθος ή απροσεξία. Παρακαλώ ελέγξτε κι εσείς το 139 προσεκτικά προσθέτοντας τις προϋπηρεσίες του γιατί έχω λίγο φρικάρει. Πραγματικά εύχομαι να πρόκειται για λάθος το οποίο γίνεται συστηματικά τα τελευταία 3 χρόνια και αν κάνω λάθος ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από το άτομο αυτό. Περιμένω να το τσεκάρετε συνάδελφοι.. :-\

Έχει γίνει απίστευτη προχειροδουλειά φέτος στους πίνακες. Η κοπελα δούλεψε το 2009-10 και από εκεί έχει 9,267 μόρια τα οποία δεν αναγράφονται. Αν ανατρέξεις σε προηγούμενους πίνακες στο e-aitisi θα το διαπιστώσεις. Από εκεί και πέρα αν θες πάρε στο υπουργείο να το διασταυρώσεις. Αν κάποιος τη γνωρίζει ας την ενημερώσει την κοπέλα να το ψάξει και η ίδια.


Σε ποιον πίνακα να ανατρέξουμε? γιατί στον πίνακα Β του 2009-2010 δεν βρίσκω καν το ονομα. Έχει δίκιο μάλλον η hello kitty ή κάτι μας διαφεύγει. Ειναι 9,666 μορια τα οποια ανατρέχοντας στους πινακες 2010-σημερα προστιθενται χωρίς να φαίνονται σε ποια χρονια αποκτήθηκαν. Ή κάτι περίεργο παίζει, ή όντως η κοπέλα πρέπει να το ψάξει και ή ίδια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:54 »

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3837 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 12:30:15 πμ »
Γεια σας συνάδελφοι και καλό κουράγιο να ΄χουμε. Είμαι καινούρια στο forum όμως σας παρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα. Πρώτη φορά φέτος δε με κάλεσαν-ελπίζω μέχρι στιγμής- αν και έχω καλή σχετικά σειρά στον πίνακα.
Εχθές κάνοντας μια πρόχειρη εκκαθάριση μέχρι τη δική μου θέση στον πίνακα Β των φιλολόγων διαπίστωσα κάτι που ελπίζω να είναι απλά ένα λάθος ή απροσεξία. Παρακαλώ ελέγξτε κι εσείς το 139 προσεκτικά προσθέτοντας τις προϋπηρεσίες του γιατί έχω λίγο φρικάρει. Πραγματικά εύχομαι να πρόκειται για λάθος το οποίο γίνεται συστηματικά τα τελευταία 3 χρόνια και αν κάνω λάθος ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από το άτομο αυτό. Περιμένω να το τσεκάρετε συνάδελφοι.. :-\

Έχει γίνει απίστευτη προχειροδουλειά φέτος στους πίνακες. Η κοπελα δούλεψε το 2009-10 και από εκεί έχει 9,267 μόρια τα οποία δεν αναγράφονται. Αν ανατρέξεις σε προηγούμενους πίνακες στο e-aitisi θα το διαπιστώσεις. Από εκεί και πέρα αν θες πάρε στο υπουργείο να το διασταυρώσεις. Αν κάποιος τη γνωρίζει ας την ενημερώσει την κοπέλα να το ψάξει και η ίδια.


Σε ποιον πίνακα να ανατρέξουμε? γιατί στον πίνακα Β του 2009-2010 δεν βρίσκω καν το ονομα. Έχει δίκιο μάλλον η hello kitty ή κάτι μας διαφεύγει. Ειναι 9,666 μορια τα οποια ανατρέχοντας στους πινακες 2010-σημερα προστιθενται χωρίς να φαίνονται σε ποια χρονια αποκτήθηκαν. Ή κάτι περίεργο παίζει, ή όντως η κοπέλα πρέπει να το ψάξει και ή ίδια.


Κάπου εκεί χάθηκα και εγώ...Θα το κοιτάξω αύριο και θα σας ενημερώσω.
Ελπίζω στο μεταξύ από βδομάδα να πάρουν τη γενικότερη κατάσταση πιο σοβαρά και να κάνουν καμιά φάση της προκοπής για όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος eidikipaidagwgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3838 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 11:36:09 πμ »
Καλημέρα σε όλους!! Υπάρχει κάποιο νεότερο για β φάση ειδικής Πρωτοβάθμιας;;

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3839 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 12:33:19 μμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα γεμάτη προσλήψεις ;D!

Μόλις πήρα τηλ. στο 190 για άλλο θέμα και ρώτησα και για β΄φάση γενικώς και ειδικώς για φιλολόγους. Μου απάντησε η ευγενική κυρία, η οποία ήταν αρκετά αγχωμένη γιατί με κάτι ασχολούνταν εντατικώς (ας ελπίσουμε με δικές μας υποθέσεις)  και μου είπε ότι δεν ξέρει πότε θα γίνει η β΄φάση (άρα θέλω να πιστεύω ότι θα γίνει). Τότε της είπα "μα τα κενά είναι πολλά..." και το θετικό είναι ότι συμφώνησε, αλλά έχουν λέει πρόβλημα με τις πιστώσεις...Αυταααα.. Θα ξανακαλέσω σε λίγο για να ερευνήσουν το άλλο θέμα μου και θα σας ενημερώσω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:54 »

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3840 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 12:49:28 μμ »
Και σε μένα το ίδιο είπε.. Μα πώς γίνεται να έχουν πρόβλημα με τις πιστώσεις; Εξαντλήθηκαν με τόσο μικρό αριθμό προσλήψεων ή διατέθηκαν αλλού; Μάλλον το δεύτερο και η ΟΛΜΕ δεν κάνει τίποτα..Αν στην Α/θμια είχαν πάρει τόσους λίγους, θα γινόταν χαμός :o :o :o
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος eidikipaidagwgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3841 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 12:58:32 μμ »
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Μακάρι να τα βγάλουν γρήγορα...

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3842 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 01:05:39 μμ »
Και σε μένα το ίδιο είπε.. Μα πώς γίνεται να έχουν πρόβλημα με τις πιστώσεις; Εξαντλήθηκαν με τόσο μικρό αριθμό προσλήψεων ή διατέθηκαν αλλού; Μάλλον το δεύτερο και η ΟΛΜΕ δεν κάνει τίποτα..Αν στην Α/θμια είχαν πάρει τόσους λίγους, θα γινόταν χαμός :o :o :o


Έχεις δίκιο για τις λίγες προσλήψεις. Ειδικά στην Αττική έχουν κάνει ελάχιστες προσλήψεις αλλά και στην Α Πειραιά αποκλείεται με τις 4 (αν δεν κάνω λάθος) συμπληρωματικές προσλήψεις να κάλυψαν τις ανάγκες. Μην απελπιζόμαστε όμως..Το σενάριο της καθυστέρησης για να γλιτώσουν τις πληρωμές μας είναι κατά τη γνώμη μου πιο πιθανό από εκείνο της εξάντλησης ή της διάθεσης αλλού. Ας μη χάνουμε το κουράγιο μας!

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3843 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 01:16:26 μμ »
Μακάρι, αλλά μου φαίνεται απίθανο να πάρουν όσους και πέρυσι. Θα λέμε κάθε πέρυσι και καλύτερα. Μεταπτυχιακοί και να μένουμε απ' έξω..Κρίμα. Και τώρα ακούγεται πολύ έντονα πως σύντομα θα αλλάξει και πάλι ο τρόπος κατάταξής μας στον πίνακα. Να δω τι άλλο θα σκαρφιστούν :o :o Κανένα καινούριο κοινωνικό κριτήριο, καμιά περίεργη προσμέτρηση..
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3844 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 01:46:55 μμ »
Μακάρι, αλλά μου φαίνεται απίθανο να πάρουν όσους και πέρυσι. Θα λέμε κάθε πέρυσι και καλύτερα. Μεταπτυχιακοί και να μένουμε απ' έξω..Κρίμα. Και τώρα ακούγεται πολύ έντονα πως σύντομα θα αλλάξει και πάλι ο τρόπος κατάταξής μας στον πίνακα. Να δω τι άλλο θα σκαρφιστούν :o :o Κανένα καινούριο κοινωνικό κριτήριο, καμιά περίεργη προσμέτρηση..
Το σημαντικό είναι να σκεφτόμαστε θετικά γιατί η απαισιοδοξία είναι αδιέξοδη.....Πρέπει να πάρουν κι άλλο κόσμο γιατί τα κενά δεν είναι απλώς κενά αλλά παιδιά και σχολεία με ανάγκες. Θα ελαττώσουν το φετινό budget με την καθυστέρηση. Το μόνο που φοβάμαι- να πω την αλήθεια -είναι μην αυξήσουν τις προσλήψεις μειωμένου αλλά δε θέλω να το πολυσκέφτομαι. Όσο για την αλλαγή των κριτηρίων... θα το κοιτάξουμε όταν κι αν γίνει γιατί αν το αναπαράγουμε από τώρα τους κακομαθαίνουμε.

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3845 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 02:24:08 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι και καλό κουράγιο να ΄χουμε. Είμαι καινούρια στο forum όμως σας παρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα. Πρώτη φορά φέτος δε με κάλεσαν-ελπίζω μέχρι στιγμής- αν και έχω καλή σχετικά σειρά στον πίνακα.
Εχθές κάνοντας μια πρόχειρη εκκαθάριση μέχρι τη δική μου θέση στον πίνακα Β των φιλολόγων διαπίστωσα κάτι που ελπίζω να είναι απλά ένα λάθος ή απροσεξία. Παρακαλώ ελέγξτε κι εσείς το 139 προσεκτικά προσθέτοντας τις προϋπηρεσίες του γιατί έχω λίγο φρικάρει. Πραγματικά εύχομαι να πρόκειται για λάθος το οποίο γίνεται συστηματικά τα τελευταία 3 χρόνια και αν κάνω λάθος ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από το άτομο αυτό. Περιμένω να το τσεκάρετε συνάδελφοι.. :-\

Έχει γίνει απίστευτη προχειροδουλειά φέτος στους πίνακες. Η κοπελα δούλεψε το 2009-10 και από εκεί έχει 9,267 μόρια τα οποία δεν αναγράφονται. Αν ανατρέξεις σε προηγούμενους πίνακες στο e-aitisi θα το διαπιστώσεις. Από εκεί και πέρα αν θες πάρε στο υπουργείο να το διασταυρώσεις. Αν κάποιος τη γνωρίζει ας την ενημερώσει την κοπέλα να το ψάξει και η ίδια.


Σε ποιον πίνακα να ανατρέξουμε? γιατί στον πίνακα Β του 2009-2010 δεν βρίσκω καν το ονομα. Έχει δίκιο μάλλον η hello kitty ή κάτι μας διαφεύγει. Ειναι 9,666 μορια τα οποια ανατρέχοντας στους πινακες 2010-σημερα προστιθενται χωρίς να φαίνονται σε ποια χρονια αποκτήθηκαν. Ή κάτι περίεργο παίζει, ή όντως η κοπέλα πρέπει να το ψάξει και ή ίδια.


Κάπου εκεί χάθηκα και εγώ...Θα το κοιτάξω αύριο και θα σας ενημερώσω.
Ελπίζω στο μεταξύ από βδομάδα να πάρουν τη γενικότερη κατάσταση πιο σοβαρά και να κάνουν καμιά φάση της προκοπής για όλους μας!
Συνάδελφοι help!!!!!!
Πήρα απάντηση από το Υπουργείο για το θέμα. Της κοπέλας της έχει αναγνωρισθεί προϋπηρεσία από το εξωτερικό( :o) το 2007, αλλά δε μπορεί να αναγραφεί αυτή η προϋπηρεσία αναλυτικά στους πίνακες γιατί δεν πραγματοποιήθηκε σε σχολείο της Ελλάδας. Επίσης, συμβαίνει και σε άλλους συναδέλφους μας, μου είπε. Όταν τη ρώτησα η προϋπηρεσία της ειδικής αγωγής είναι σύμφωνα με την εγκύκλιο πολύ συγκεκριμένη, δε μπόρεσε να μου απαντήσει και μάλιστα ελαφρώς ενοχλήθηκε όταν απόρησα για το φαινόμενο.
Βρε παιδιά πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας...Το γνωρίζατε εσείς αυτό;;; Συμβαίνει και είναι νόμιμο;;; Ημουν τόσο στην κοσμάρα μου;;; :o :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος gian4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3846 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 02:40:23 μμ »
Aν είναι προϋπηρεσία από δημόσιο σχολείο χώρας που είναι στην ευρωπαϊκή ένωση, φαντάζομαι ότι λογικά θα μετράει. Αλλά αυτό απλά το φαντάζομαι, δεν το ξέρω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2012, 09:09:47 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος ΕΥΓΕΝΙΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3847 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 02:42:46 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους εναπομείναντες!
Υπάρχει εκκαθαρισμενος ΠΕ3.50 πίνακας;

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3848 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 03:52:59 μμ »
Μακάρι, αλλά μου φαίνεται απίθανο να πάρουν όσους και πέρυσι. Θα λέμε κάθε πέρυσι και καλύτερα. Μεταπτυχιακοί και να μένουμε απ' έξω..Κρίμα. Και τώρα ακούγεται πολύ έντονα πως σύντομα θα αλλάξει και πάλι ο τρόπος κατάταξής μας στον πίνακα. Να δω τι άλλο θα σκαρφιστούν :o :o Κανένα καινούριο κοινωνικό κριτήριο, καμιά περίεργη προσμέτρηση..
Το σημαντικό είναι να σκεφτόμαστε θετικά γιατί η απαισιοδοξία είναι αδιέξοδη.....Πρέπει να πάρουν κι άλλο κόσμο γιατί τα κενά δεν είναι απλώς κενά αλλά παιδιά και σχολεία με ανάγκες. Θα ελαττώσουν το φετινό budget με την καθυστέρηση. Το μόνο που φοβάμαι- να πω την αλήθεια -είναι μην αυξήσουν τις προσλήψεις μειωμένου αλλά δε θέλω να το πολυσκέφτομαι. Όσο για την αλλαγή των κριτηρίων... θα το κοιτάξουμε όταν κι αν γίνει γιατί αν το αναπαράγουμε από τώρα τους κακομαθαίνουμε.

Την αισιοδοξία είμαι η πρώτη εδώ και πολύ καιρό που την προβάλλω, την υπερασπίζομαι και την συστήνω σε όλους!
Το μοτο μου τα λέει όλα, όπως μου είπε και η marietta 2010 κάποια στιγμή  :)
Αλλά μας αλλάζουν κάθε στιγμή τα δεδομένα..Τρέχουμε για σεμινάρια, για νοηματική, για μεταπτυχιακό και ξαφνικά έρχονται 1002 από παντού χωρίς όλα αυτά τα ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ για μας..
Όσο για την αλλαγή των κριτηρίων, διαφωνώ μαζί σου. Αν το κοιτάξουμε όταν γίνει, θα είναι πολύ αργά. Εμείς πρέπει για μια φορά να βάλουμε τους όρους για το καλό των παιδιών, το δικό μας και της ΕΑΕ γενικότερα.
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος Sp. Educator

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3849 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 06:03:42 μμ »
Συνάδελφοι help!!!!!!
Πήρα απάντηση από το Υπουργείο για το θέμα. Της κοπέλας της έχει αναγνωρισθεί προϋπηρεσία από το εξωτερικό( :o) το 2007, αλλά δε μπορεί να αναγραφεί αυτή η προϋπηρεσία αναλυτικά στους πίνακες γιατί δεν πραγματοποιήθηκε σε σχολείο της Ελλάδας. Επίσης, συμβαίνει και σε άλλους συναδέλφους μας, μου είπε. Όταν τη ρώτησα η προϋπηρεσία της ειδικής αγωγής είναι σύμφωνα με την εγκύκλιο πολύ συγκεκριμένη, δε μπόρεσε να μου απαντήσει και μάλιστα ελαφρώς ενοχλήθηκε όταν απόρησα για το φαινόμενο.
Βρε παιδιά πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας...Το γνωρίζατε εσείς αυτό;;; Συμβαίνει και είναι νόμιμο;;; Ημουν τόσο στην κοσμάρα μου;;; :o :o :o :o :o

Να ζητήσω κι εγώ συγνώμη παιδιά για το προηγούμενο post μου. Μάλλον μπερδεύτηκα από το πήγαινε έλα την μπάρα στον πίνακα, αντιστοίχισα την προϋπηρεσία με το λάθος άτομο και κατέληξα σε λάθος συμπέρασμα.
"Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες." (Bertrand Russell)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160788
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 415
Σύνολο: 429

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.