*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 951425 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sp73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • ...ΛΑΤΡΕΥΑ την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3990 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 10:46:04 πμ »
Όποιος Νηπιαγωγός Π60.50(Παράλληλη στήριξη) επιθυμεί αμοιβαία μετακίνηση από Β' Ανατολική Αττική (Νηπ/γειο Πολυδενδρίου) σε σχολείο της ίδιας διεύθυνσης περιοχή Αχαρνών,  ας επικοινωνήσει. Ευχαριστώ πολύ

Επιτρέπεται αυτό στους αναπληρωτές; Και μάλιστα να αλλάξεις διεύθυνση; Αφού λες Α' Ανατολική, Β' Αθηνών ή Δ' Αθηνών...  ???
Παιδιά προσέχετε με τις αμοβαίες γιατί ΚΑΝΟΝΙΚΑ απαγορεύεται...καλημέρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2012, 11:24:11 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:47:01 »

Αποσυνδεδεμένος pe02.5 NEW

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • pe02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3991 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 08:36:23 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα. Παρακολουθώ τις ενδιαφέρουσες τοποθετήσεις σας στο φόρουμ αρκετό καιρό αλλά δεν είχα το χρόνο να συμμετέχω και εγώ.
Μόλις ανέβασα εκκαθαρισμένο πίνακα ΠΕ02.50  μετά Β & Γ Φάση (Α φάση τον πήρα έτοιμο από τον αναρτημένο στο PDE). Μετά από έλεγχο στην τελευταία φάσης γενικής ΠΕ02 (12-10-2012, 379 άτομα) διαπίστωσα ότι δεν προσλήφθηκε κάποιος από την ειδική αγωγή. Δείτε τον και αν υπάρχουν λάθη να τα επισημάνετε!
Σύμφωνα με νεότερα του υπουργείου οι πιστώσεις τελείωσαν για δευτεροβάθμια, αν και τα νούμερα δε βγαίνουν (δε γνωρίζω για πρωτοβάθμια). Αν καταφέρουν να βγάλουν κάποιες πιστώσεις από ΕΣΠΑ αλλά όχι για πολλά άτομα.

Πολλά τα κενά σύμφωνα με γνωστούς που δουλεύουν σε σχολεία και πολλές οι αποσπάσεις  στους φιλολόγους από γενική σε ειδική χωρίς να έχουν προσόντα λόγω εκλογών των αιρετών (εεε... να πάρουν και κανένα ψήφο από τους βολεμένους), οι οποίες συνεχίζονται ακόμη.
Μήπως πρέπει να ξυπνήσουμε. Βολεύονται άτομα χωρίς προσόντα και άλλοι με μεταπτυχιακά κ.α. μένουν απέξω.

Περιμένω τις τοποθετήσεις σας......

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3992 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 09:23:47 μμ »
pe02.5 NEW

Που βρισκεται ο πινακας;

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2012, 09:25:34 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3993 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 09:26:07 μμ »
Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ02.50 μετά Β & Γ φάση 12-10-2012

http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item724

edit: δημιουργήθηκε από τον/την συνάδελφο pe2.50 NEW
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2012, 10:16:04 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:47:01 »

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3994 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 09:35:26 μμ »
Καταρχας ευχαριστουμε πολυ!! Ειναι αρκετα βοηθητικο για ολους οσους εχουν απομεινει!! Παρολαυτα μια μικρη διορθωση: ας μη θεωρουμε τις  προσληψεις 11/10 και 12/10 ως β' και γ' φαση αντιστοιχα γιατι νομιζω οτι δεν ειναι (ειδικα η τελευταια). Αν δεις σε προηγουμεν ς σελιδες ολοι αναρωτιουνται αν και ποτε θα υπαρξει β' φαση. Στις 11/10 ηταν ΕΣΠΑ και στις 12/10 ηταν... κατι ψιχουλα (νομιζω οτι ειχε αναφερθει απο συναδελφο οτι για να θεωρηθει φαση πρεπει να ειναι απο 100 ατομα και πανω). Βεβαια μπορει να κανω και λαθος οποτε διορθωστε με!!! Οσο για τις εκλογες αιρετων και τις "χάρες" που κανουν ειναι αναμενομενο, αλλα για το αν αποκλειστικα ευθυνονται για τις αποσπασεις αμφιβαλλω, καθως ειναι εντολη τροικας ολο αυτο, προσπαθουν να μειωσουν δραματικα τις προσληψεις μη μονιμου προσωπικου. Δυστυχως για ολους μας.....

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3995 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 09:44:39 μμ »
Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ02.50 μετά Β & Γ φάση 12-10-2012

http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item724
Έχω την εντύπωση ότι τουλάχιστον μέχρι τη θέση 15 έχω βρει λάθη. Νομίζω ότι τα 3,4,5,7,8 και 10 του εκκαθαρισμένου πίνακα μετά και τις τελευταίες προσλήψεις είναι εκτός. Ελέγξτε τα εσείς γιατί πραγματικά μετά τις τελευταίες εξελίξεις για τις πιστώσεις έχω χάσει το κουράγιο μου ακόμα και να κοιτάζω τη θέση μου στον πίνακα.
Επίσης, ποιες ονομάζετε βρε παιδιά β και γ φάση; Καλά για β μπορεί να εννοείτε της γενικής αλλά γ φάση πότε έγινε?????

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3996 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 10:04:12 μμ »
Ναι κι εγω νομιζω σε ενα υπολογισμο που ειχα κανει για μενα προχειρα (εβγαλα μονο τα ατομα που ηταν απο πανω μου) ειμαι γυρω στις 4 η΄5 θεσεις καπου πιο πανω απο αυτο που εγραψε ο συναδελφος. Επισης να ρωτησω κατι που το εχω απορια και στους 3 πινακες προσληψεων η πρωτη κοπελα του πινακα β'  (δεν την ξερω) γιατι ειναι ακομα εκει; Παιζει δλδ να αρνηθηκε τη θεση καιμ απλως το συστημα την περναει? Η μηπως ειναι ηδη στη γενική και παλι την περναει; Γιατι για να μην την καλεσαν πολυ χλωμο μου φαινεται... Τελοσπαντων, αν καποιος γνωριζει τι μπορει να παιζει ας απαντησει, απλως μου εχει κανει εντυπωση.

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3997 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 10:08:02 μμ »
Ναι κι εγω νομιζω σε ενα υπολογισμο που ειχα κανει για μενα προχειρα (εβγαλα μονο τα ατομα που ηταν απο πανω μου) ειμαι γυρω στις 4 η΄5 θεσεις καπου πιο πανω απο αυτο που εγραψε ο συναδελφος. Επισης να ρωτησω κατι που το εχω απορια και στους 3 πινακες προσληψεων η πρωτη κοπελα του πινακα β'  (δεν την ξερω) γιατι ειναι ακομα εκει; Παιζει δλδ να αρνηθηκε τη θεση καιμ απλως το συστημα την περναει? Η μηπως ειναι ηδη στη γενική και παλι την περναει; Γιατι για να μην την καλεσαν πολυ χλωμο μου φαινεται... Τελοσπαντων, αν καποιος γνωριζει τι μπορει να παιζει ας απαντησει, απλως μου εχει κανει εντυπωση.
Η κοπέλα είναι πολύτεκνη γι΄αυτό είναι ψηλά και προφανώς θέλει μια συγκεκριμένη περιοχή πρόσληψης. Αν δεις προηγούμενες προσλήψεις θα καταλάβεις τι εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3998 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 10:09:43 μμ »
Ναι κι εγω νομιζω σε ενα υπολογισμο που ειχα κανει για μενα προχειρα (εβγαλα μονο τα ατομα που ηταν απο πανω μου) ειμαι γυρω στις 4 η΄5 θεσεις καπου πιο πανω απο αυτο που εγραψε ο συναδελφος. Επισης να ρωτησω κατι που το εχω απορια και στους 3 πινακες προσληψεων η πρωτη κοπελα του πινακα β'  (δεν την ξερω) γιατι ειναι ακομα εκει; Παιζει δλδ να αρνηθηκε τη θεση καιμ απλως το συστημα την περναει? Η μηπως ειναι ηδη στη γενική και παλι την περναει; Γιατι για να μην την καλεσαν πολυ χλωμο μου φαινεται... Τελοσπαντων, αν καποιος γνωριζει τι μπορει να παιζει ας απαντησει, απλως μου εχει κανει εντυπωση.

Η κοπέλα είναι πολύτεκνη γι΄αυτό είναι ψηλά και προφανώς θέλει μια συγκεκριμένη περιοχή πρόσληψης. Αν δεις προηγούμενες προσλήψεις θα καταλάβεις τι εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος marietta2010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3999 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 10:17:39 μμ »
Στον πινακα αυτο εγω δε συμπεριλαμβανομαι.   

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4000 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 10:24:47 μμ »
Hello kitty  σε ευχαριστω για την απαντηση, απλως δε σκεφτηκα οτι θα ειχε δηλωσει τοσο πολυ συγκεκριμενη περιοχη και δεν κληθηκε κανενας ακομα για εκει. Αυτο κι αν ειναι παντως κουφο: να εισαι πρωτος και μετα απο 3 κλησεις προσληψεων να μην εχεις παει σε σχολειο. Και υστερα λεμε για μας  :P


Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4001 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 10:28:09 μμ »
Στον πινακα αυτο εγω δε συμπεριλαμβανομαι.   
Αν είσαι στον επίσημο τότε μην ανησυχείς. Αν είσαι στους ανεπίσημους είσαι παράπλευρη απώλεια λόγω ανυπομονησίας να φτάσει η σειρά μας... :P

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4002 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 10:32:24 μμ »
Στον πινακα αυτο εγω δε συμπεριλαμβανομαι.   
Άσε που εκεί που είχα απελπιστεί και είχα χάσει το ενδιαφέρον μου τώρα με βάζεις σε πειρασμό να βρω το κουιζ...Ποια είσαι τελικά marietta2010?????? (πλάκα κάνω φυσικά!)

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4003 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 12:54:20 πμ »
Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ02.50 μετά Β & Γ φάση 12-10-2012

http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item724
Έχω την εντύπωση ότι τουλάχιστον μέχρι τη θέση 15 έχω βρει λάθη. Νομίζω ότι τα 3,4,5,7,8 και 10 του εκκαθαρισμένου πίνακα μετά και τις τελευταίες προσλήψεις είναι εκτός. Ελέγξτε τα εσείς γιατί πραγματικά μετά τις τελευταίες εξελίξεις για τις πιστώσεις έχω χάσει το κουράγιο μου ακόμα και να κοιτάζω τη θέση μου στον πίνακα.
Επίσης, ποιες ονομάζετε βρε παιδιά β και γ φάση; Καλά για β μπορεί να εννοείτε της γενικής αλλά γ φάση πότε έγινε?????

Παιδιά κι εγώ διαπίστωσα λάθη. Εγώ κανονικά έπρεπε να είμαι σειρα 77 και είμαι 83. Ό,τι θέλουν γράφουν? πώς προέκυψε αυτό. Ενώ είχα τα άτομα και από τις 2 επόμενες φάσεις και τα είχα υπολογίσει τουλάχιστον 3 φορές, έπρεπε να είμαι σειρά 77 και όχι 83. Τι γίνεται?
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160791
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 378
Σύνολο: 399

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.