*

Αποστολέας Θέμα: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;  (Αναγνώστηκε 31397 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 08:23:30 μμ »
παιδιά, άμα έτσι μας φέρονται, έτσι πρέπει να φερόμαστε.. έχω βαρεθεί, προσωπικά, με την καλοσύνη, γιατί τελικά εσύ είσαι ο ηλίθιος της ιστορίας... οι άλλοι βολευόνται!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:17:58 »

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 03:47:49 πμ »
Αυριο λεω να βαλω μερικα χαρτακια με ανακοινωσεις. Ας ελπισουμε ν αρχισει να χτυπαει το τηλεφωνο γιατι τα τινα ειναι 2. Ειτε παει πολυ πισω η χρονια λογω αβεβαιοτητας και λογω δυσκολης οικονομικης καταστασης οι γονεις επιλεγουν να το καθυστερησουν οσο μπορουν ειτε δεν υπαρχει γενικα ζητηση και θεωρειται πια το ιδιαιτερο και κατ επεκταση η μορφωση ενα ειδος πολυτελειας.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 08:36:19 πμ »
Καλημέρα!!! εν τω μεταξύ, δεν θα την πιστεψετε την γκαντεμιά μου! Δεν κρατήθηκα χθες και πήρα τηλέφωνο στους γονείς που λέγαμε για το παιδάκι που πέρασε το πτυχίο, να δω αν θα συνεχίσει κτλ, αυτά που λέγαμε χθες.. και δεν απαντάει!!! ;D ;D ;D το κινητό της μαμάς... ;D ;D
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 09:47:57 πμ »
Καλημέρα!!! εν τω μεταξύ, δεν θα την πιστεψετε την γκαντεμιά μου! Δεν κρατήθηκα χθες και πήρα τηλέφωνο στους γονείς που λέγαμε για το παιδάκι που πέρασε το πτυχίο, να δω αν θα συνεχίσει κτλ, αυτά που λέγαμε χθες.. και δεν απαντάει!!! ;D ;D ;D το κινητό της μαμάς... ;D ;D

Είδες planety; Άδικα δίσταζες να τηλεφωνήσεις τελικά. Μακάρι το παιδί να μην τα αφήσει τα Αγγλικά γιατί είναι ωραία γλώσσα και σημαντικό προσόν, και να συνεχίσετε μαζί το μάθημα. ;)

Λέτε να πάρω κι εγώ κανένα τηλ τους περσινούς που είχαν πει ότι θα συνέχιζαν μαζί μου φέτος; Αισθάνομαι κι εγώ αμήχανα και φοβάμαι ότι θα τους δώσει αρνητική εντύπωση.. ότι και καλά τους παρακαλάω.. :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:17:58 »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 01:17:29 μμ »
Καλημέρα!!! εν τω μεταξύ, δεν θα την πιστεψετε την γκαντεμιά μου! Δεν κρατήθηκα χθες και πήρα τηλέφωνο στους γονείς που λέγαμε για το παιδάκι που πέρασε το πτυχίο, να δω αν θα συνεχίσει κτλ, αυτά που λέγαμε χθες.. και δεν απαντάει!!! ;D ;D ;D το κινητό της μαμάς... ;D ;D

Είδες planety; Άδικα δίσταζες να τηλεφωνήσεις τελικά. Μακάρι το παιδί να μην τα αφήσει τα Αγγλικά γιατί είναι ωραία γλώσσα και σημαντικό προσόν, και να συνεχίσετε μαζί το μάθημα. ;)

Λέτε να πάρω κι εγώ κανένα τηλ τους περσινούς που είχαν πει ότι θα συνέχιζαν μαζί μου φέτος; Αισθάνομαι κι εγώ αμήχανα και φοβάμαι ότι θα τους δώσει αρνητική εντύπωση.. ότι και καλά τους παρακαλάω.. :-[ :-[


αμ, ν βλεπεις, αντιγονη...κ γω γι αυτο δεν ηθελα ν παρω...  :-[ :-[

αλλα κ που πηρα, τι καταλαβα...αφου δεν απαντησε... ;D ;D ;D
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 02:21:05 μμ »
Αυριο λεω να βαλω μερικα χαρτακια με ανακοινωσεις. Ας ελπισουμε ν αρχισει να χτυπαει το τηλεφωνο γιατι τα τινα ειναι 2. Ειτε παει πολυ πισω η χρονια λογω αβεβαιοτητας και λογω δυσκολης οικονομικης καταστασης οι γονεις επιλεγουν να το καθυστερησουν οσο μπορουν ειτε δεν υπαρχει γενικα ζητηση και θεωρειται πια το ιδιαιτερο και κατ επεκταση η μορφωση ενα ειδος πολυτελειας.
Πιστευω οτι και τα δυο που περιεγραψες συμβαινουν. Παντα ο Σεπτεμβρης ηταν δυσκολος μηνας για τους γονεις με πολλα εξοδα. Ποσο μαλλον τωρα που εχουν μειωθει δραματικα τα εσοδα.
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 02:35:35 μμ »
Αυριο λεω να βαλω μερικα χαρτακια με ανακοινωσεις. Ας ελπισουμε ν αρχισει να χτυπαει το τηλεφωνο γιατι τα τινα ειναι 2. Ειτε παει πολυ πισω η χρονια λογω αβεβαιοτητας και λογω δυσκολης οικονομικης καταστασης οι γονεις επιλεγουν να το καθυστερησουν οσο μπορουν ειτε δεν υπαρχει γενικα ζητηση και θεωρειται πια το ιδιαιτερο και κατ επεκταση η μορφωση ενα ειδος πολυτελειας.
Πιστευω οτι και τα δυο που περιεγραψες συμβαινουν. Παντα ο Σεπτεμβρης ηταν δυσκολος μηνας για τους γονεις με πολλα εξοδα. Ποσο μαλλον τωρα που εχουν μειωθει δραματικα τα εσοδα.

Πωπω.. Μέχρι τώρα εάν κάποιος δε διοριζόταν σε δημόσιο ή ιδιωτικό, τουλάχιστον είχε σαν προσωρινή λύση εισοδήματος το φροντιστήριο σε συνδυασμό με ιδιαίτερα. Τώρα τι θα γίνει αν σταματήσουν κι αυτά;;  ???

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 02:40:47 μμ »
Ξερω ανθρωπους Αντιγονη που εχοντας βεβαια δουλεψει σκληρα ειχαν βγαλει στις χρυσες εποχες παρα πολλα χρηματα και διηγαν βιο σχεδον πολυτελη.Και μιλαω και για φροντιστηριουχους και ιδιαιτεραδες.Και τωρα τους βλεπεις στα μαυρα τους τα χαλια. Βεβαια σ'αυτο παιζει ρολο και η διαχειριση που εχεις κανει.
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 03:01:36 μμ »
Ξερω ανθρωπους Αντιγονη που εχοντας βεβαια δουλεψει σκληρα ειχαν βγαλει στις χρυσες εποχες παρα πολλα χρηματα και διηγαν βιο σχεδον πολυτελη.Και μιλαω και για φροντιστηριουχους και ιδιαιτεραδες.Και τωρα τους βλεπεις στα μαυρα τους τα χαλια. Βεβαια σ'αυτο παιζει ρολο και η διαχειριση που εχεις κανει.

Συμφωνώ απόλυτα, αλλά σκεφτόμουν κυρίως αυτούς που δεν πρόλαβαν καθόλου τις χρυσές εποχές και βιώνουν αυτές τις καταστάσεις.. οι οποίες μάλιστα δε φαίνεται να είναι αναστρέψιμες. 

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 03:12:58 μμ »
Σ' αυτη την κατηγορια ανηκουμε ολοι εμεις που ζουμε τα πετρινα χρονια της εκπαιδευσης. Δε θελω να με παιρνει απο κατω αλλα μερικες φορες δεν μπορω να το αποφυγω. Να παραθεσω και κατι αλλο, εκτος θεματος απο περυσι δεν υπαρχει φροντιστηριο αγγλικων στην πολη μου που να μην τελειωνει στις 8. Και αρχιζουν στις 4!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2012, 03:14:55 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 03:19:22 μμ »
Ναι αυτό το παρατήρησα και εγώ! Έβλεπα και παραρτήματα (σε συνοικίες)  κεντρικών φροντιστηρίων που δεν ήταν ανοιχτά όλες τις μέρες.

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 05:25:25 μμ »
Λοιπόν, εγώ λέω όσες είχατε περσινούς μαθητές που δεν σας έχουν καλέσει να πάρετε εσείς.Προσωπικά ξεκίνησα τα τηλέφωνα, και μου είπαν και οι 3 γονείς που έχω καλέσει ως τώρα ότι περίμεναν από εμένα τηλέφωνο.Τώρα θα πάρω και στους άλλους και για καινούρια βλέπουμε.Το θέμα είναι να υπάρχει μία βάση.Συνεχίζω...φιλάκια και στις υπόλοιπες και καλή αρχή!
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 03:29:34 μμ »
Μιας και δε χτυπαει το τηλεφωνο σκεφτομουν να βαλω αγγελια στο xenesglosses. Δισταζω λιγο να δινω τηλ στο ιντερνετ αλλα τι να κανω; Το θεαωρω σχετικα εμπιστο site. Πειτε καμια γνωμη.

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 04:27:38 μμ »
Συνάδελφοι, τα πράγματα σίγουρα δεν είναι καθόλου μα καθόλου καλά και σίγουρα το ιδιαίτερο θα αρχίσει σιγά σιγά να θεωρείται είδος πολυτελείας. Άκουγα στην τηλεόραση για φροντιστήρια που έχουν ρίξει τα ετήσια δίδακτρα μέχρι και 500 ευρώ και για γονείς που δήλωναν ρητά ότι δεν θα μπορούν να στείλουν τα παιδιά τους. Κι εγώ αναπολώ κάτι 15άρια την ώρα για a senior,,, και διηγώντας τα να κλαίς...Τώρα 8-10 ευρώ την ώρα κι ΑΝ βρεις.
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 476
Σύνολο: 478

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.