*

Αποστολέας Θέμα: Κυκλάδες  (Αναγνώστηκε 112973 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 14, 2009, 11:13:42 μμ »
Και στην Άνδρο καλά πρέπει να είναι. Δεν ξέρω όμως τι υπάρχει εκεί από κέντρα υγείας/γιατρούς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κυκλάδες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:31:16 »

Αποσυνδεδεμένος csl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 15, 2009, 01:11:52 πμ »
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια στους νεοδιόριστους. Εγώ λοιπόν διορίστηκα φέτος στην Γ' Κυκλαδων (ΠΕ. 04) και ΟΛΑ αυτά που γράφετε δεν τα ήξερα και μου έχουν πέσει τα μαλιά. Όταν έκανα την αίτηση είδα ότι Γ Κυκλάδων είχε τη Νάξο και τα δυσπρόσιτα που θεωρητικά τα δηλώνεις ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ και που ΔΕΝ έβγαλαν θέση (Κανένα εξ αυτών). Από ότι είδα όμως όλα είναι θεωρητικά. Και ρωτάω κάποιον που ξέρει. Αν πας και σου πουν πας π.χ. Δονούσα, τι κάνεις? Είσαι υποχρεωμένος να πάς και ας είναι δυσπρόσιτο? ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΤΣΙ?? Δηλαδή φάε το τυράκι έλα στη Νάξο και θα φας καλα???? Αν ήταν πήγαινα και κάπου αλλού καλύτερα. (Σίγουρα καλύτερα από Δονούσα - κάπου στη στεριά βρε αδερφέ). Δηλαδή κάνουν τη μια αυθαιρεσία μετά την άλλη και κανείς δεν λέει τίποτα? Αν ήταν ας το έγγραφαν στην εγκύκλιο. Υπάρχει κανείς που σε παρόμοια περίπτωση δεν πήγε και βρήκε αλλιώς λύση. Πολλά από τα δυσπρόσιτα, όπως π.χ. Κουφονήσια μπορεί να είναι καλά, δε λέω. Και πολλοί τα προτιμούν από άποψη μορίων (ιδίως αν κάνεις και ένα μόνο χρόνο). ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ??? Τοτε τι μας βάζουν και διαλέγουμε. Ας ρίχναμε κλήρο καλύτερα να είχε και χαβαλέ. Οχι σαν μ... διαλέγουμε κάπου κάνουμε ολόκληρο στρατηγικό σχέδιο και μετά σου λεν "χα χα...τιιιιιι???? Νάξος..Last year".

Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 15, 2009, 01:33:03 πμ »
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια στους νεοδιόριστους. Εγώ λοιπόν διορίστηκα φέτος στην Γ' Κυκλαδων (ΠΕ. 04) και ΟΛΑ αυτά που γράφετε δεν τα ήξερα και μου έχουν πέσει τα μαλιά. Όταν έκανα την αίτηση είδα ότι Γ Κυκλάδων είχε τη Νάξο και τα δυσπρόσιτα που θεωρητικά τα δηλώνεις ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ και που ΔΕΝ έβγαλαν θέση (Κανένα εξ αυτών). Από ότι είδα όμως όλα είναι θεωρητικά. Και ρωτάω κάποιον που ξέρει. Αν πας και σου πουν πας π.χ. Δονούσα, τι κάνεις? Είσαι υποχρεωμένος να πάς και ας είναι δυσπρόσιτο? ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΤΣΙ?? Δηλαδή φάε το τυράκι έλα στη Νάξο και θα φας καλα???? Αν ήταν πήγαινα και κάπου αλλού καλύτερα. (Σίγουρα καλύτερα από Δονούσα - κάπου στη στεριά βρε αδερφέ). Δηλαδή κάνουν τη μια αυθαιρεσία μετά την άλλη και κανείς δεν λέει τίποτα? Αν ήταν ας το έγγραφαν στην εγκύκλιο. Υπάρχει κανείς που σε παρόμοια περίπτωση δεν πήγε και βρήκε αλλιώς λύση. Πολλά από τα δυσπρόσιτα, όπως π.χ. Κουφονήσια μπορεί να είναι καλά, δε λέω. Και πολλοί τα προτιμούν από άποψη μορίων (ιδίως αν κάνεις και ένα μόνο χρόνο). ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ??? Τοτε τι μας βάζουν και διαλέγουμε. Ας ρίχναμε κλήρο καλύτερα να είχε και χαβαλέ. Οχι σαν μ... διαλέγουμε κάπου κάνουμε ολόκληρο στρατηγικό σχέδιο και μετά σου λεν "χα χα...τιιιιιι???? Νάξος..Last year".

Χρήστος

Χρήστο, δεν είναι κοροϊδία, απλώς δεν ήσουν πληροφορημένος (από πού, θα μου πεις...). Έκανες μια λογική υπόθεση, ότι αν υπάρχουν σε μια περιοχή δυσπρόσιτα νησιά, κανονικά κενά είναι μόνο τα μη δυσπρόσιτα. Δεν είναι έτσι όμως. Το ότι δίνουν κάποια σχολεία ως δυσπρόσιτα δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλα κενά σε αυτά. Ως δυσπρόσιτα δίνουν τα οργανικά κενά, αλλά υπάρχουν και λειτουργικά κενά στα ίδια σχολεία (από αποσπάσεις και άδειες). Πέρσι η β/θμια Κυκλάδων είχε βγάλει το καλοκαίρι κενά στην ιστοσελίδα της κι έτσι μπορούσε κάποιος μη πληροφορημένος να υποψιαστεί πώς λειτουργεί το σύστημα. Αυτό ισχύει παντού όπου υπάρχουν δυσπρόσιτα, όχι μόνο στις Κυκλάδες.
Για να καταλάβεις τη διάκριση και τι συμβαίνει, διάβασε αυτό το μήνυμα:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=13780.msg197629#msg197629
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 15, 2009, 08:35:28 πμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 15, 2009, 08:37:55 πμ »
Και πάλι σε ευχαριστώ.
Την Ανδρο πως την βλέπεις για τα δικά μου κριτήρια;
Η Ανδρος ειναι κοντα στην Αθηνα 2 ωρες με το πλοιο ,το Γαυριο και η Χωρα δινουν 7 μορια ,το Κορθι 9 μορια .Η Χωρα απεχει 3 τεταρτα απο το λιμανι που ειναι το Γαυριο,το ιδιο και το Κορθι.Το Κ.Υ. ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ στην Χωρα και εχει 2 παθολογους ,εναν γενικης ιατρικης ,ορθοπεδικο,παιδιατρο,καρδιολογο και οδοντιατρο,επισης υπαρχουν και ιδιωτες ενας πνευμονολογος αλλος ενας γενικης ιατρικης και παιδιατρος.Η ζωη πολυ ησυχη τον χειμωνα και οι κατοικοι φιλησυχοι και ευγενικοι (εδω να παινεσουμε το σπιτι μας),ιδανικος τοπος για να μεγαλωσουν παιδια,που μπορουν να κυκλοφορουν ελευθερα στον δρομο χωρις τον παραμικρο κινδυνο,αν θελεις αλλες πληροφοριες ρωτησε χωρις να διστασεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κυκλάδες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:31:16 »

Αποσυνδεδεμένος dodop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 15, 2009, 08:45:59 πμ »
Φέτος πάντως δεν βρήκα τίποτα στο internet για τα κενά. Μόνο η dide Κεφαλονιάς είχε βγάλει ένα αρχείο το όποιο δεν ξέρω καν αν είχε ενημερωθεί μετά τις μεταθέσεις. Το dide κυκλάδων νομίζω ότι δεν έχει βγάλει σχετική ανακοίνωση. Τι να πω. Αν ήμουν λίγα χρόνια πιο νέα δεν θα είχα κανένα πρόβλημα. Τώρα προβληματίζομαι αρκετά για τυχόν τοποθέτηση σε δυσπρόσιτο. Ελπίζω όλα τα νησάκια να έχουν ελικοδρόμιο για έκτακτες ανάγκες.

Εριέττα και Χρήστο βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση με εσάς και ομολογουμένως κανείς άλλος δεν μπορεί να καταλάβει την αγωνία μας. Οι περισσότεροι γνωστοί μου το βλέπουν σα διακοπές διαρκείας.

Mefi μου φαίνεται απίστευτο που πέρασες με ΑΣΕΠ με τρία παιδιά. Σου αξίζουν συγχαρητήρια περισσότερο από ότι σε εμάς που δεν είχαμε να ασχοληθούμε με αυτούς τους υπέροχους μπελάδες. Είμαι σίγουρη ότι θα πας εκεί που θες. Ξέρω ότι στην Άνδρο έχει κενό (μάλλον λειτουργικό) στο Γαύριο. Για τη χώρα δεν ξέρω για κενά αλλά σίγουρα έχει ελικοδρόμιο. Ισως όμως αν είχα την τύχη να έχω τρία παιδιά κι εγώ θα προτιμούσα τη Σύρο . Πράγματι με τρία παιδιά δε νομίζω να μην πας στην πρώτη σου προτίμηση. Ελπίζω να καταφέρετε να είστε όλοι μάζι όπου κι αν τοποθετηθείς.

Αποσυνδεδεμένος mefi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 15, 2009, 09:19:48 πμ »
Λουλού σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες σου.Με βλέπω να βάζω την Άνδρο στην πρώτη μου προτίμηση (αν έχει κενό).
dopdop συγχαρητήρια αξίζουν σε οποιοδήποτε προσπαθεί για κάτι καλύτερο, δηλαδή σε όλους σας.
Εύχομαι σε όλους καλή τοποθέτηση!!!

Αποσυνδεδεμένος csl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 15, 2009, 09:45:07 πμ »
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια στους νεοδιόριστους. Εγώ λοιπόν διορίστηκα φέτος στην Γ' Κυκλαδων (ΠΕ. 04) και ΟΛΑ αυτά που γράφετε δεν τα ήξερα και μου έχουν πέσει τα μαλιά. Όταν έκανα την αίτηση είδα ότι Γ Κυκλάδων είχε τη Νάξο και τα δυσπρόσιτα που θεωρητικά τα δηλώνεις ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ και που ΔΕΝ έβγαλαν θέση (Κανένα εξ αυτών). Από ότι είδα όμως όλα είναι θεωρητικά. Και ρωτάω κάποιον που ξέρει. Αν πας και σου πουν πας π.χ. Δονούσα, τι κάνεις? Είσαι υποχρεωμένος να πάς και ας είναι δυσπρόσιτο? ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΤΣΙ?? Δηλαδή φάε το τυράκι έλα στη Νάξο και θα φας καλα???? Αν ήταν πήγαινα και κάπου αλλού καλύτερα. (Σίγουρα καλύτερα από Δονούσα - κάπου στη στεριά βρε αδερφέ). Δηλαδή κάνουν τη μια αυθαιρεσία μετά την άλλη και κανείς δεν λέει τίποτα? Αν ήταν ας το έγγραφαν στην εγκύκλιο. Υπάρχει κανείς που σε παρόμοια περίπτωση δεν πήγε και βρήκε αλλιώς λύση. Πολλά από τα δυσπρόσιτα, όπως π.χ. Κουφονήσια μπορεί να είναι καλά, δε λέω. Και πολλοί τα προτιμούν από άποψη μορίων (ιδίως αν κάνεις και ένα μόνο χρόνο). ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ??? Τοτε τι μας βάζουν και διαλέγουμε. Ας ρίχναμε κλήρο καλύτερα να είχε και χαβαλέ. Οχι σαν μ... διαλέγουμε κάπου κάνουμε ολόκληρο στρατηγικό σχέδιο και μετά σου λεν "χα χα...τιιιιιι???? Νάξος..Last year".

Χρήστος

Χρήστο, δεν είναι κοροϊδία, απλώς δεν ήσουν πληροφορημένος (από πού, θα μου πεις...). Έκανες μια λογική υπόθεση, ότι αν υπάρχουν σε μια περιοχή δυσπρόσιτα νησιά, κανονικά κενά είναι μόνο τα μη δυσπρόσιτα. Δεν είναι έτσι όμως. Το ότι δίνουν κάποια σχολεία ως δυσπρόσιτα δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλα κενά σε αυτά. Ως δυσπρόσιτα δίνουν τα οργανικά κενά, αλλά υπάρχουν και λειτουργικά κενά στα ίδια σχολεία (από αποσπάσεις και άδειες). Πέρσι η β/θμια Κυκλάδων είχε βγάλει το καλοκαίρι κενά στην ιστοσελίδα της κι έτσι μπορούσε κάποιος μη πληροφορημένος να υποψιαστεί πώς λειτουργεί το σύστημα. Αυτό ισχύει παντού όπου υπάρχουν δυσπρόσιτα, όχι μόνο στις Κυκλάδες.
Για να καταλάβεις τη διάκριση και τι συμβαίνει, διάβασε αυτό το μήνυμα:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=13780.msg197629#msg197629

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση. Θέλω να σου κάνω και μια βασική απορία. Δηλαδή αν για κάποιο οποιοδήποτ (δυσπρόσιτο ή μη) λειτουργικό κενό ΔΕΝ δηλώσω ότι θέλω να πάω, μπορεί να με πάνε με το ζόρι. Στο άλλο Thread διάβασα για τη Δ Δωδεκανήσου π.χ. που τους πάνε στην Α Δωδεκανήσου σε αντίστοιχη περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 15, 2009, 10:18:33 πμ »
Δηλαδή αν για κάποιο οποιοδήποτ (δυσπρόσιτο ή μη) λειτουργικό κενό ΔΕΝ δηλώσω ότι θέλω να πάω, μπορεί να με πάνε με το ζόρι.

Ναι, μπορεί να γίνει κι αυτό, αν δεν υπάρχουν άλλα κενά... Ως νεοδιόριστος είσαι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ (το συμβούλιο που είναι αρμόδιο για τις τοποθετήσεις σε όλο το νομό). Αυτό σημαίνει ότι μπορούν να σε στείλουν και σε σχολείο που δεν έχεις ζητήσει, τηρώντας, βέβαια, τη νόμιμη διαδικασία και τη σειρά τοποθέτησης. Γενικά, νομίζω ότι προσπαθούν να μη δυσαρεστήσουν κανέναν, αλλά από την άλλη δεν μπορούν να αφήσουν κι ένα σχολείο χωρίς καθηγητή, επειδή κάποιος δε θέλει να πάει...
Για να μειώσεις τις πιθανότητες να γίνει κάτι τέτοιο, δήλωσε όσο περισσότερα σχολεία μπορείς από τα μη δυσπρόσιτα -και στη δική σου περιοχή και στις άλλες. Πάντως, κάποια δυσπρόσιτα δεν είναι τόσο φοβερά. Δεν ξέρω βέβαια τι υποχρεώσεις έχεις (οικογένεια κλπ).

Εύχομαι καλή τύχη και καλή τοποθέτηση σε όλους/ες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 15, 2009, 10:29:33 πμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος dodop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 15, 2009, 10:26:43 πμ »
Πράγματι μόλις είδα τα site Φολέγανδρου και Ανάφης και έχω μείνει άναυδη. Σίγουρα θα τις προτιμούσα αν ήμουν πιο νέα και σίγουρα αν δεν τοποθετηθώ εκεί θα πάω κάποια στιγμή για διακοπές.

Αποσυνδεδεμένος csl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 15, 2009, 10:41:17 πμ »
Δηλαδή αν για κάποιο οποιοδήποτ (δυσπρόσιτο ή μη) λειτουργικό κενό ΔΕΝ δηλώσω ότι θέλω να πάω, μπορεί να με πάνε με το ζόρι.

Ναι, μπορεί να γίνει κι αυτό, αν δεν υπάρχουν άλλα κενά... Ως νεοδιόριστος είσαι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ (το συμβούλιο που είναι αρμόδιο για τις τοποθετήσεις σε όλο το νομό). Αυτό σημαίνει ότι μπορούν να σε στείλουν και σε σχολείο που δεν έχεις ζητήσει, τηρώντας, βέβαια, τη νόμιμη διαδικασία και τη σειρά τοποθέτησης. Γενικά, νομίζω ότι προσπαθούν να μη δυσαρεστήσουν κανέναν, αλλά από την άλλη δεν μπορούν να αφήσουν κι ένα σχολείο χωρίς καθηγητή, επειδή κάποιος δε θέλει να πάει...
Για να μειώσεις τις πιθανότητες να γίνει κάτι τέτοιο, δήλωσε όσο περισσότερα σχολεία μπορείς από τα μη δυσπρόσιτα -και στη δική σου περιοχή και στις άλλες. Πάντως, κάποια δυσπρόσιτα δεν είναι τόσο φοβερά. Δεν ξέρω βέβαια τι υποχρεώσεις έχεις (οικογένεια κλπ).

Εύχομαι καλή τύχη και καλή τοποθέτηση σε όλους/ες.

Πράγματι κάποια δεν είναι φοβερά. Ασε που εκεί θα δεις αλλιώς τη ζωή γενικά. Η σειρά τοποθέτησης πάει με βάση την σειρά που μπήκαμε ή έχει και άλλα κριτήρια, π.χ. κοινωνικά.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 15, 2009, 10:44:39 πμ »
dodop, κι εγώ τα έχω τα χρονάκια μου, μη νομίζεις  :) Δεν είχα ζήσει και ποτέ μακριά από την Αθήνα, αλλά ξεπέρασα τις επιφυλάξεις και τους φόβους μου και τόλμησα να δηλώσω δυσπρόσιτο. Για έναν χρόνο θα ήταν, άλλωστε. Σκέφτηκα τα θετικά: την ηρεμία, τις ιδανικές συνθήκες για να κάνεις μάθημα (τις ολιγομελείς τάξεις που νομίζω ότι όλοι ονειρευόμαστε) και φυσικά τα μόρια. Και μήπως δε ζουν εκεί άνθρωποι, με όλες τις δυσκολίες; Κι αυτά τα παιδιά κάποιοι πρέπει να πάνε να τα διδάξουν...
Βέβαια, για κάποιον που έχει οικογένεια είναι διαφορετικές οι προτεραιότητες...

Πράγματι κάποια δεν είναι φοβερά. Ασε που εκεί θα δεις αλλιώς τη ζωή γενικά. Η σειρά τοποθέτησης πάει με βάση την σειρά που μπήκαμε ή έχει και άλλα κριτήρια, π.χ. κοινωνικά.

Προτεραιότητα έχουν τα κοινωνικά κριτήρια (γάμος, παιδιά, εντοπιότητα, συνυπηρέτηση). Μετά η προϋπηρεσία και μετά η σειρά στο ΑΣΕΠ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 15, 2009, 10:50:07 πμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος dodop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 15, 2009, 11:15:40 πμ »
Το κακό με την περίπτωση μου είναι ότι προσπαθώ να κάνω παιδάκι και το δυσπρόσιτο με τρομάζει λιγο λόγω κακής συγκοινωνίας, αλλιώς θα ήταν τέλεια και σε μερικά από αυτά τα νησάκια.

Αποσυνδεδεμένος dodop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #96 στις: Αύγουστος 16, 2009, 09:18:12 πμ »
Μόλις ανακάλυψα ότι στη Θηρασιά γίνεται κυνήγι αγριοκούνελου...

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κυκλάδες
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 16, 2009, 12:14:44 μμ »
Το κακό είναι ότι εκεί θα είστε μόνο εσείς και τα αγριοκούνελα...
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160873
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 974
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 613
Σύνολο: 633

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.