*

Αποστολέας Θέμα: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?  (Αναγνώστηκε 23601 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος drazenpetrovic77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προς διανοουμενο giotamike
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 11:39:19 πμ »
ανταλαξε τις αποψεις σου εδω στο forum.εχεις χασει λιγο την αισθηση του τι γινεται στην κοινωνια μας φιλε.τις αποψεις σου για το αν διακινουνται ιδεες ςδω δεν ενδιαφερει κανεναν αλλωστε ολοι θελουν να μαθουνε κατι καλο.το οτι εσυ προσωπικα δν θα κανεις τον προσωπικο σου αγωνα για το καλυτερο αυριο τησ φυσικης αγωγης ειναι δικο σου θεμα.ειναι ομως αλλοι που θελουν να κανουνε αγωνα ειτε με την μορφη επιστολων ειτε πιεσεων.αν εισαι απο τους ειδημονες του φορουμ που υποτιθεται οτι εχεις αποψη,δυστυχως δεν μπορω να πω οτι ειμαστε ιδιοι σαν γυμναστεσ και σαν προσωπικοτητες.εμενα προσωπικα μου αρεσει να αγωνιζομαι και οχι να καθομαι σε εναν υπολογιστη και να γραφω τα μαγικα μου οπως κανεις εσυ και παραθετεις αποψεις για διορισμους.ουτε ο στυλιανιδης εισαι ουτε καν ο γραμματεας σου.κατσε στον υπολογιστη και μην διαμαρτυρεσαι ουτε καν να συγκεντρωσεις 10-15 συναδελφους σου για το τι γινεται στον κλαδο μας αλλα να ξερεις οτι δεν ειμαστε ισοι.και μερικοι απο το φορουμ εχουνε καταλαβει οτι η διαφορα μας ειναι μεγαλη.εισαι ενας απλος θεωρητικος του φορουμ που εχει αποψη για ολα αλλα δεν κινειται και εμεις ειμαστε 3-4 ατομα που ειτε θελεις ειτε οχι θα κατεβουμε αθηνα η οπουδηποτε χρειαστει.τισ αποψεις τον θεωρητικων και των και καλα τα ξερω ολα κρατα τες για τον εαυτο σου.και κατι αλλο,εκτιθεσαι με τον να λες οτι εισαι παλιος στον κλαδο γιατι ηδη γνωριζεις την κατασταση αρα θα επρεπε και να μας ενημερωσεις αλλα και να πιεσεις,κατα τα αλλα αγωνιστη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:04:52 »

Αποσυνδεδεμένος drazenpetrovic77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 11:44:31 πμ »
μεσω του φορουμ και ειδικοτερα απο το freerice.com καποια παιδια απο νοτια αφρικη παιρνουνε φαγητο δωρεαν εξυπνε giotamike.επισης αγοραζονται ομαδες και μαλιστα απο οπαδους.επισης γινονται καλεσματα αλωστε το φορουμ ειναι καστα ανθρωπων που μοιραζονται αποψεις και ιδεες και μαλιστα γινονται και κινητοποιησεις.αυτα μαλον δεν σου τα μαθανε στο σχολειο φαινεται.στους αγωνες οταν και αν θα γινουνε,εσυ περισσευεις.

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 11:29:55 μμ »
Ευτυχώς δεν είμαστε ίδιοι σαν γυμναστές και σαν εκπαιδευτικοί. Χαίρομαι, που πριν μιλήσω σκέφτομαι και ειδικά αν δεν ξέρω κάποιον δεν τον προσβάλω επειδή τοποθετείται σε ερωτήσεις συναδέλφων.


Το πως διαμαρτύρομαι και αγωνίζομαι για τον κλαδο είναι κάτι που οι συνάδελφοί μου το γνωρίζουν και δεν έχω ανάγκη να το διαφημήσω ή να περηφανευομαι γι' αυτό. Λυπαμαι μόνο που το μόνο που κάνεις από την στιγμή που γραφτηκες είναι να βρίζεις και να υποτιμάς συναδέλφους, χωρίς καν να έχεις λόγο, μόνο και μόνο για να γράψεις κάτι.

Δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο με εσένα γιατί δεν αξίζει. Το πολύ - πολύ να αρχίσεις πάλι τις ύβρεις και τις ειρωνίες κάτι πολύ συνηθισμένο από τα γραφόμενά σου εως τώρα. Ευτυχώς, η πλουραλιστική σύσταση του φόρουμ επιτρέπει να γράφεις και εσύ αν και μολονότι γράφεις πολλά, τίποτα δεν λες. Κάνε λοιπόν τον αγώνα σου και καλά αποτελέσματα. Η πείρα μου λέει όμως ότι σαν και σένα, μόνο λόγια είναι και τίποτα παραπάνω και αυτά λειψά.

Από εδώ και πέρα δεν θα απαντήσω σε ότι και να γράψεις, το θεωρώ ότι υποβιβάζω τον ευατό μου. Αποκλείεται από εμένα να δεις αντίστοιχο επίπεδο. Βρίσε, γίνε ειρωνικός, χλεύασε και όλα όσα ταιριάζουν στο τρόπο συμπεριφοράς σου. Δεν θα με βρεις αντίπαλο, δεν μπορώ να παίξω σε αυτό το γήπεδο. Εξάλλου, ο εκπαιδευτικός δεν έχει αυτό το ρόλο. Ίσως κάποτε να το μάθεις κι αυτό που το μάθανε στο δικό μου το σχολείο.

Ειλικρινά συγνώμη από τα υπόλοιπα μέλή του φορουμ γι' αυτή την αντιπαράθεση, αλλά ειλικρινά θίγομαι όταν προσπαθώ να βοηθήσω συναδέλφους που με ρωτάνε και δέχομαι αναίτια και απρόκλητη επίθεση.

.-
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος drazenpetrovic77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 11:54:57 μμ »
με 4 χρονια προυπηρεσια σε σχολεια και σε μικρα παιδια δεν εχω τον λογο να αντπαρατεθω με εναν συναδελφο που υποτιθεται οτι κανει αγωνα απο το φορουμ.οι απολογιες σε ολους εδω σου κανουνε κακο παρα καλο.δεν ενδιαφερομαι να μαθω καθολου τι αγωνες εχεις κανει και καλα ειναι να μην το διαφημιζεις κιολας.ειναι οτι βαρεθηκα το δηθεν στυλακι σου και αυτο ειναι που με εξοργιζει ξερεις,οπως και η απαθεια σου σε θεματα αγωνων οπως προτιθεμαι εγω και αλλοι συναδελφοι να κανουμε.ουτε καν δεν με νοιαζει αν πιστευεις οτι θελεις για μενα.δεν μπηκα εδω μεσα να σου δωσω αξια,αλωστε η μετοχη παντα καποιες στιγμες κατεβαινει κατακορυφα.με την απαντηση που ηδη εδωσες στο φορουμ οτι απλα και διανοητικα η αν θελέις και θεωρητικα-παντα-καταθετεις αποψεις απο την ασφαλεια του υπολγιστη σου νομιζονταςς οτι καποιος εισαι η ενας αυτοκλητος σωτηρας που ο καθενας εξαρταται απο αυτα που λες δεν ισχυει.την γνωμη σου κρατα την για σενα.δεν προσεβαλα κανεναν απλα δεν γουσταρω ενας και μονο ενας να εχει αποψη για ολα.στην δημοκρατια ολα επιτρεπονται και δεν θα επιτρεψω ποτε στον εαυτο μου να εξαρτιεται απο ενα ιντερνετικο θεωρητικο ατομο.στην πραξη και στον αγωνα φαινονται ολα.εκει θα σε κρινουνε.στπ γηπεδο απλα παιζεις οπως νομιζεις σε δικη σου εδρα και με δικο σου διατητη,οι κανονες ειναι ομως για ολουςοι γυμναστες δεν ειναι βλακες ξερεις.αντιλαμβανονται την κατασταση και θα ερθει η ωρα που θα κανουνε προτασεις σε συνελευση.και σε τελικη αναλυση κανε μια προταση και πες τι θα γινει στην παρξη,ενα πλανο μια ιδεα βρε αδερφε να ξερουμε και εμεις τι πιστευεις για τον κλαδο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:04:52 »

Αποσυνδεδεμένος drazenpetrovic77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 20, 2007, 12:02:26 πμ »
οταν καποτε λεγαμε νακανουμε αγωνες γιατι τα χρονια της φυσικης αγωγης ειναι δυσκολα και πριν απο 5 χρονια παρακαλω οταν επαιρνα πτυχιο μαζευομασταν γυμναστες και συζητουσαμε ειμασταν βλακες και ανιδεοι ε?οταν λεγαμε για δικαιη προσληψη σε ενιαιο πινακα παντου και σε ταδ ακομα εσυ που ησουν και εχεις το δικαιωμα να απολογεισαι και να παρουσιαζεσαι οτι τα ξερεις ολα?εχεις βρεθει σε αγωνια να σε παρουν η να μην σε παρουν εστω και ωρομισθιο και εχεις κανει αγωνες?που?και τι προτεινες εσυ που ζητας τον σεβασμο και το να λες οτι δεν δινεις αξια σε αυτα που λεει καποιος?σε ενοχλει η αμφισβητηση?εχεις παει αθηνα χειμωνα και να εισαι σε συγκεντρωση δυο μερεσ συνεχεια?παρτο χαμπαρι οτι τα πραγματα ειναι δυσκολα.χλευαζεις και ειρωνευεσαι οταν λεμε οτι θα κατεβουμε κατω και λες με ενα υφακι οτι εσυ απο εδω μεσα κυριλε λες τισ αποψεις σου φιλαρακι.ο κοσμος δεν τρωει κουτοχορτο και παει στην πραξη,<<συναδελφε>>

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 20, 2007, 12:18:17 πμ »
.-
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 20, 2007, 12:27:08 μμ »
φιλε dragezpetrovic77, καταλαβαμε την αποψη σου...δεν χρειαζεται να επαναλαμβανεσαι...αν θες μπορεις να του στειλεις προσωπικο μηνυμα, να τα λυσετε εκει...δεν ειμαι υποχρεωμενη ουτε εγω ουτε αλλα μελη να βλεπουμε συνεχως τα ιδια και τα ιδια, που καθολου δεν συμβαλλουν στην συζητηση που εχουμε σε αυτο το θεμα.Το θεμα ειναι αναπληρωτες στην πρωτοβαθμια, και εαν θες φυσικα μπορεις να γραψεις για αυτο...για οτιδηποτε αλλο, απλα ανοιξε αλλο θεμα!
Δηλαδη ελεος!

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 20, 2007, 12:43:28 μμ »
kofia λυπάμαι για την αναστάτωση.

Είμαι πάνω από 11 χρόνια πτυχιούχος Φ.Α. και σχεδόν 7 χρόνια στην εκπαίδευση. Ουδέποτε το έπαιξα υπεράνω ή γνώστης. Πιστεύω, ότι ο ρόλος του φόρουμ είναι η επικοινωνία και η ανταλλαγή των απόψεων και γι' αυτό τις παραθέτω με κάθε επιφύλαξη, όταν δεν είμαι σίγουρος.

Από εκεί και πέρα.... αναμένονται προσλήψεις στην α/θμια για την κάλυψη των κενών που άφησαν οι συνάδελφοι που μεταπήδησαν στα ΤΑΔ-ΕΤΑΔ.


Καλημέρα :)
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος salao

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 20, 2007, 01:23:44 μμ »
ΠΕ11 Πρωτοβάθμια. Σίγουρα δεν έχω τις ποιοι έγκυρες πληροφορίες.
Σε όσες διευθύνσεις πήρα τηλ. δεν έχουν ιδέα τι θα γίνει. Μέχρι ότι θα βάλουν τα ΤΑΔ σε αυτά τα κενά μου είπαν.
Στο υπουργείο κάθε φορά που παίρνω τηλ. όποιος σηκώνει το τηλ. έχει την άποψη του. Έχω ακούσει τα πάντα από το ΥΠΕΠΘ. Έχουν πει ότι θα βάλουν ωρομίσθιους, ότι θα βάλουν τα ΤΑΔ, ότι περιμένουν πιστώσεις. Το μόνο που δεν είπαν είναι αυτό που θέλουμε να ακούσουμε, ότι δηλ θα αναπληρωθούν αυτοί που έφυγαν .
Δεν ξέρω τίποτα σίγουρο και δε προσπαθώ να παραπληροφορήσω κανέναν.
Μακάρι να γίνει κάτι.  Είναι κρίμα να χαθούν τόσες θέσεις
Καλή εβδομάδα και καλά αποτελέσματα σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος salao

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 20, 2007, 01:28:48 μμ »
Και κάτι ακόμα, άκουσε κανείς αν κάλεσαν ολοήμερα?

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 20, 2007, 05:44:29 μμ »
Συνάδελφοι , τηλεφώνησα χθες στο Υπουργείο (19/11/2007) και έκανα την ακόλουθη ερώτηση " Πότε θα ανακοινωθεί η Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ11 για την Α/βάθμια ;"
Και η υπάλληλος απάντησε " Περιμένουμε εντολή, χωρίς εντολή δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα".
Οπότε σίγουρα κάτι θα ανακοινώσουνε ,τώρα το πότε έίναι το θέμα..

Αποσυνδεδεμένος baronos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 20, 2007, 07:09:41 μμ »
Θα ηταν χρησιμο να μαθαιναμε τον αριθμο των κενων που τουs εχουν στειλει.Σε ποιο τηλεφωνο πηρεs meli?

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 20, 2007, 08:09:15 μμ »
Λες barono να μη τους ρώτησα για τα κενά; Αρνήθηκαν να μου πουν με το δικαιολογητικό ότι τα κενά δεν κοινοποιούνται και δεν έχουν ακόμα , μαζευτεί όλα!!!!!!!! Τόσα πολλά είναι; Τηλ:210-3442279

Αποσυνδεδεμένος salao

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 20, 2007, 09:46:02 μμ »
Εγώ πήρα πάλι χθες στο 210-3442279 Διεύθυνση Προσωπικού.
Η απάντηση ήταν ότι δεν ξέρουν τίποτα για β φάση.
Μακάρι η meli να έχει δίκιο.
Έχει πλάκα γιατί ανάλογα με το ποιος σηκώνει αυτό το τηλ λέει και τι δική του άποψη.
Μακάρι η meli ξανάλεω να έχει δίκιο
Όποιος ξέρει άλλο τηλ παρακαλώ να το γράψει

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160017
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 627
Σύνολο: 639

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.