*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4354419 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10430 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:16:19 μμ »
Ε, όχι και "Γατοπόδαρος"!!!
Αμάν, πιά! Μη τα ισοπεδώνετε όλα! Έλεος!  ;D

Υ.Γ. Πλάκα-πλάκα, αλλά είναι η μόνη που μπορεί να σε καθοδηγήσει για τις εθελοντικές...  ;)

Παιδιά μου, είστε Θεοί και οι δύο... καιρό είχα να γελάσω έτσι! Τουλάχιστον αν ήταν λαγοπόδαρος, να πεις την εμπιστεύομαι τυφλά, γιατί έχει το κοκκαλάκι της νυχτερίδας!  ;D ;D
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:46:33 »

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10431 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:17:39 μμ »
Εννοείται, το δεύτερο!

εννοειται αλλα τωρα σου βγαζει επιλογη που πριν δεν την ειχε... τι να κανεις δηλαδη?? να πεις δεν πειραζει, εχει ο θεος κ για μια ακομη φορα να αφησεις τους γνωστους-αγνωστους να παρουν την θεση που ειναι κ του οικειου πυσπε κ αυτοι μπορει να εχουν κ λιγοτερα μορια (οπως κ των δηθεν - ξερεις ταχα μου ταχα μου) ενστασεων κ εσυ να εχεις φυγει κ χιλιομετρα μακρυα απο το σπιτι σου για ακομη μια φορα...


Δεν ξερω αν κ κατα ποσο γινομαι αντιληπτος (που λεει κ ο Ζηκος)....


guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10432 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:22:33 μμ »
εννοειται αλλα τωρα σου βγαζει επιλογη που πριν δεν την ειχε... τι να κανεις δηλαδη?? να πεις δεν πειραζει, εχει ο θεος κ για μια ακομη φορα να αφησεις τους γνωστους-αγνωστους να παρουν την θεση που ειναι κ του οικειου πυσπε κ αυτοι μπορει να εχουν κ λιγοτερα μορια (οπως κ των δηθεν - ξερεις ταχα μου ταχα μου) ενστασεων κ εσυ να εχεις φυγει κ χιλιομετρα μακρυα απο το σπιτι σου για ακομη μια φορα...


Δεν ξερω αν κ κατα ποσο γινομαι αντιληπτος (που λεει κ ο Ζηκος)....

Παιδιά χωρίς να αποκλείω μαιμουδιές η λογική του προγράμματος είναι

α) εξαντλείται η δοτικότητα του ΠΥΣΔΕ με αυτούς που έχουν ζητήσει το οικείο ΠΥΣΠΕ (εστω και με λιγότερα μόρια από άλλον που δεν ζητάει το οικείο ΠΥΣΠΕ αλλά κάποιο άλλο)
β) αν είσαι τυχερός και δεν έχει εξαντληθεί η δοτικότητα του ΠΥΣΔΕ σου και οι κενές θέσεις του ΠΥΣΠΕ που θες να πάς (προσοχή ακόμα και για τα άλλα ΠΥΣΠΕ προηγούνται οι εντός της περιφέρεις του ΠΥΣΠΕ προορισμού) δεν έχουν και αυτές εξαντληθεί τότε έχεις τύχη...

Αυτά για το πρόγραμμα...τώρα για τις ενστάσεις και τι έγινε ας απαντήσει ο Υπουργός...

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10433 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:29:16 μμ »
Αυτο με τη δοτικοτητα του πυσδε ειδικα σε μενα δεν παιζει για να μηλισουμε συγκεκριμενα...

Μιλαμε οτι εφυγε απο το ιδιο πυσδε κ πηγε στο πυσπε της πρωτης μου επιλογης (με την ενσταση ομως να το τονισουμε) κ ειναι σε μορια κατω απο εμενα...

κ εχω τσεκαρει κ κανα 2 αλλες σε περιπτωσεις αλλα με 2 επιλογες δεν τα δηλωσα κ ολα για να μπορω να μιλησω με σιγουρια για ολα...

Τωρα αν δεν βγαζουμε ακρη τι να κανουμε... αλλα δεν θα καθησουμε κ με σταυρωμενα χερια...

Ετσι για το γαμωτο κ μονο!!!



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:46:33 »

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10434 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:31:00 μμ »
Παιδιά χωρίς να αποκλείω μαιμουδιές η λογική του προγράμματος είναι

α) εξαντλείται η δοτικότητα του ΠΥΣΔΕ με αυτούς που έχουν ζητήσει το οικείο ΠΥΣΠΕ (εστω και με λιγότερα μόρια από άλλον που δεν ζητάει το οικείο ΠΥΣΠΕ αλλά κάποιο άλλο)
β) αν είσαι τυχερός και δεν έχει εξαντληθεί η δοτικότητα του ΠΥΣΔΕ σου και οι κενές θέσεις του ΠΥΣΠΕ που θες να πάς (προσοχή ακόμα και για τα άλλα ΠΥΣΠΕ προηγούνται οι εντός της περιφέρεις του ΠΥΣΠΕ προορισμού) δεν έχουν και αυτές εξαντληθεί τότε έχεις τύχη...

Αυτά για το πρόγραμμα...τώρα για τις ενστάσεις και τι έγινε ας απαντήσει ο Υπουργός...
Μας έκανες την καρδιά περιβόλι πάλι συνάδελφε. Θα κονταροχτυπηθούμε για 1 ολόκληρη θέση στην Αττική για να την πάρει τελικά ένας από αυτούς που είναι ήδη στο οικείο πυσδε ή ένας από αυτούς που είναι ήδη στην περιφέρεια Αττικής.....
Κεφλής άνθρωπος είσαι....να μη σε χάσουμε ;)

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10435 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:33:45 μμ »
Αυτο με τη δοτικοτητα του πυσδε ειδικα σε μενα δεν παιζει για να μηλισουμε συγκεκριμενα...

Μιλαμε οτι εφυγε απο το ιδιο πυσδε κ πηγε στο πυσπε της πρωτης μου επιλογης (με την ενσταση ομως να το τονισουμε) κ ειναι σε μορια κατω απο εμενα...

κ εχω τσεκαρει κ κανα 2 αλλες σε περιπτωσεις αλλα με 2 επιλογες δεν τα δηλωσα κ ολα για να μπορω να μιλησω με σιγουρια για ολα...

Τωρα αν δεν βγαζουμε ακρη τι να κανουμε... αλλα δεν θα καθησουμε κ με σταυρωμενα χερια...

Ετσι για το γαμωτο κ μονο!!!

Μήπως αξιοποίησε τις θέσεις της β φάσης (γιατί κάποιος του το σφύριξε;)
Εσύ έκανες ένσταση;

@eidolonen


Το θέμα είναι όντως η Αττική έχει μία θέση; Αν ναι πως πήρε τόσους αναπληρωτές;  ;)
Δες τι λέω παραπάνω...

ΥΓ. ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ: Αξιοποιήστε στην β φάση την εμπειρία που αποκομίσατε από την α φάση...κυρίως τις ενστάσεις αυτής...

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2013, 11:36:12 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10436 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:37:18 μμ »
Μήπως αξιοποίησε τις θέσεις της β φάσης (γιατί κάποιος του το σφύριξε;)
Εσύ έκανες ένσταση;



Δεν εκανα ενσταση γιατι ειχα τσεκαρει κ ηταν ολοι οκ... τωρα αν αυτος αξιοποιησε τις νεες θεσεις να με πανε κ εμενα με νεα ενσταση επι της ενστασης στις νεες θεσεις... δεν γινεται???

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10437 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:40:42 μμ »
Δεν εκανα ενσταση γιατι ειχα τσεκαρει κ ηταν ολοι οκ... τωρα αν αυτος αξιοποιησε τις νεες θεσεις να με πανε κ εμενα με νεα ενσταση επι της ενστασης στις νεες θεσεις... δεν γινεται???

από ΠΥΣΔΕ γνωστού μου...
Δοτικότητα της ειδικότητας = 0
Κενά = 9
Καλυφθηκαν τα 6

14 έκαναν ένσταση (οι 13 από το ΠΥΣΔΕ της μηδενικής δοτικότητας)
14 πήραν μετάταξη

Το συμπέρασμα δικό σου...

Ενσταση στην ένσταση δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις...(δεν τα κατέχω τα διοικητικά των ενστάσεων).

Αίτηση για β φάση μπορείς να κάνεις και προφανώς ένσταση αν δεν δικαιώθεις...

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1718
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10438 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:41:11 μμ »
Λοιπόν, κάντε τους εξής ελέγχους:
1. Εάν αυτός που σας "έφαγε" τη θέση υπηρετούσε σε φορέα της περιοχής που αποσπάσθηκε όταν έγιναν οι αιτήσεις. Δίνω συγκεκριμένο παράδειγμα: αποσπασμένος στο Υπουργείο από νησί δήλωσε ότι υπηρετεί στη Β Αθήνας (στην επιλογή ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ θέσης). Μπορούσε να το κάνει αυτό γιατί στη βοήθεια δίπλα σου έλεγε τη ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ που υπηρετείς. Έτσι πήραν πάρα πολλοί μετάταξη στη Β Αθήνας (Μαρούσι που είναι το Υπουργείο). Δηλαδή εγώ έχω 200 μόρια, είμαι σε σχολείο στην ΚΙΜΩΛΟ και ζητάω τη Β Αθήνας όπως και κάποιος που την περίοδο των αιτήσεων ήταν αποσπασμένος στο ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ κι αυτός έχει 10 μόρια. Αυτός προηγείται. Τέλος. Αυτό πολύ πιθανό να έγινε και σε άλλους φορείς.
2. Μεταπτυχιακά και διδακτορικά ή δεύτερο πτυχίο
3. Δεν γνωρίζω αν έπαιξε ρόλο η εντοπιότητα/συνυπηρέτηση (οικογενειακοί λόγοι όπως λέει η απόφαση)

Αυτό με τη δοτικότητα είναι σωστό. Παράδειγμα: Είμαι 10ος στα μόρια στην περιοχή μου και ζητάω ΠΥΣΠΕ στο οποίο περνάω στα μόρια όσους πήραν μετάταξη. Ναι αλλά αν υπήρχαν 9 πλεονάσματα στην περιοχή μου και έφυγαν και οι 9 με μετάταξη δεν μπορώ να φύγω.

Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10439 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:42:10 μμ »
Ε, όχι και "Γατοπόδαρος"!!!
Αμάν, πιά! Μη τα ισοπεδώνετε όλα! Έλεος!  ;D

Υ.Γ. Πλάκα-πλάκα, αλλά είναι η μόνη που μπορεί να σε καθοδηγήσει για τις εθελοντικές...  ;)
Πλακα πλακα..ειναι η μονη καλη κουβεντα που εχεις πει μεχρι τωρα για μενα.. :P και η αλλη πλακα ειναι...οτι δεν εχουμε καθολου να χωρισουμε δικα μας χωραφια.. :P

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10440 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:43:58 μμ »
@guestteacher
Και τότε τι νόημα έχει ο ορισμός των προσφερόμενων θέσεων??Ακόμη και των πυσδε που εμφανίζουν 0 κενά??
Ή που εγώ δεν καταλαβαίνω ή που κάτι δεν είναι σαφές...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10441 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:46:59 μμ »
@guestteacher
Και τότε τι νόημα έχει ο ορισμός των προσφερόμενων θέσεων??Ακόμη και των πυσδε που εμφανίζουν 0 κενά??
Ή που εγώ δεν καταλαβαίνω ή που κάτι δεν είναι σαφές...

Παρέθεσα 2 γεγονότα (δικαίωση ενστάσεων και προσλήψεις αναπληρωτών σε κενά)...αξιοποιήστε τα...όπως φάνηκε κάποιοι πονηροί δικαιώθηκαν με τις ενστάσεις έχοντας πληροφορίες εκ των έσω ή διαμορφώσαν αυτές τις εξελίξεις....

ΥΓ. Καλά το άλλο που μου ήρθε τώρα πάλι...για κάντε βρε αλάνια καμιά δοκιμή στην διεύθυνση των ηλεκτρονικών αιτήσεων του Αυγούστου...δουλεύει; 

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10442 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:53:20 μμ »
από ΠΥΣΔΕ γνωστού μου...
Δοτικότητα της ειδικότητας = 0
Κενά = 9
Καλυφθηκαν τα 6

14 έκαναν ένσταση (οι 13 από το ΠΥΣΔΕ της μηδενικής δοτικότητας)
14 πήραν μετάταξη

Το συμπέρασμα δικό σου...

Ενσταση στην ένσταση δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις...(δεν τα κατέχω τα διοικητικά των ενστάσεων).

Αίτηση για β φάση μπορείς να κάνεις και προφανώς ένσταση αν δεν δικαιώθεις...
Καθένας συνεισφέρει τις εμπειρίες του...οι δικές μου λένε ότι όσοι έκαναν ένσταση και είχαν μέσο δικαιώθηκαν (τα χαρτάκια στο γραφείο του υπουργού έπαιρναν κι έδιναν όλο το μήνα...άτομα που δικαιώθηκαν τάχα με μόρια της πλακας ήταν με ένα κινητό στο χέρι συνεχώς...) Σε πολλές περιπτώσεις ούτε η δοτικοτητα έπαιξε ρόλο ούτε τα μόρια. Αδιαφάνεια σε ποσοστό 80%. Τώρα εάν κάποιοι αξιοκρατικά με πολλά μόρια πήγαν εκεί που δήλωσαν άλλο καπέλο. Ας πάνε και κάποιοι για ξεκάρφωμα. Γι'αυτό και δεν ανακοινώθηκαν μόρια, γιατί απλά δεν είχαν την πρώτιστη σημασία όπως στις μεταθέσεις.
Δικό μου συμπέρασμα: Κάντε αίτηση όταν θα ανακοινωθεί η β' φάση και αν δείτε παρατυπία κάντε ένσταση κι ο θεός βοηθός (αν έχετε και βύσμα ακόμη καλύτερα=για να λέμε τα πράγματα με τ' όνομά τους)
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10443 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:53:36 μμ »
Καλα..εχω ριξει το γελιο της αρκουδας!!Για να μην ριξω τα κλαματα δηλαδη.Ας το παρουμε χαλαρα το θεμα.Το υπουργειο τουλαχιστον εχει πετυχει αυτο.Να ειμαστε ολοι στην τσιτα και να μην πληττουμε βρε αδελφε!!
Κατα τα αλλά..εγω αυτο που σκεφτομαι εριναι..οτι ο νομός που διεκδικω με τις εθελοντικες δεν εδωσε καθολιυ κενα σε αυτη τη β φαση..ξερω ομως, οτι εχει τουλαχιστον 2 κενα..100/100...εμενα παλι με επιασε το μανιατικο μου,να κανω στις υποχρεωτικες τωρα..και ας μην δινει κενα(ομως δοτικοτητα εχει το ΠΥΣΔΕ μου)αλλα εφοσον κανω διεκδικηση δικαστικα για τις εθελοντικες..τι σκατα;;βαλομαι κατα του εαυτου μου..αν κανω αιτηση τωρα με τις υποχρεωτικες;;οεο;; :P

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160796
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.