*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4343291 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10220 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:05:19 μμ »
αυτό που μου κάνει κυρίως εντύπωση ειναι πως ενώ μερικά αριθμητικά δεδομένα ειναι σωστά, μερικά άλλα - στην ιδια διεύθυνση - ειναι προφανώς αναληθή. (πχ φανταστικά νούμερα :  0 αγγλικών, 20 πληροφορικής πλεονάζοντες ).

Αυτό και μόνο του με κάνει να αναρωτιέμαι για το τι μέλλει γενέσθαι...

όσο για κάποιους που είναι μονίμως στα excel  του ΥΠΑΙΘ... soron παιδί μου, νόμιζα "το χες" το πώς οι έσχατοι - της λίστας - έσσονται πρώτοι !!

και όσο για το πώς γινονται οι ενστάσεις -τα χουμε πει : μόνο συγκεκριμένα με εμπεριστατωμένα ... στην ένσταση δεν χωράει το "πήρε κα΄ποιος κάπου κάποτε αποσπαση ..." θέλει συγκεκριμένα : ο κος Χ με Ψ μόρια, πηγε απο την Α περιοχή στην Β ενώ εγώ που ονομάζομαι κύριος Ε και έχω Ψ +10 μόρια και δήλωσα επισης την Β περιοχή, πήρα τα γνωστά...."
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:30:26 »

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10221 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:07:11 μμ »
@bitch

Πως θα μάθουμε τα μόρια, εφόσον δε μας τα δινουν;
Για πες μου;
Αυτό ζητάμε.
Να δημοσιευθούν τα μόρια.

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10222 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:09:48 μμ »


Καλησπέρα,
ξαναδημοσιεύω αυτό πυο έγραψα πριν λίγο στις αποσπάσεις:
Πρώτα από όλα να συγχαρώ όσους δικαιωθήκαν στις ενστάσεις και θα πάνε εκεί που επιθυμούν.
Πάντως το υπουργείο είναι ο,τι να ναι. Διαβάζω τις ενστάσεις και βλέπω οτι δύο συνάδελφοι έρχονται στο ΠΥΣΠΕ Καβάλας από αρκετά μακρυά. δικαιωμένοι για την ένσταση τους. Όσοι πήραμε απόσπαση στο ΠΥΣΠΕ Καβάλας, υπηρετούσαμε στο ΠΥΣΔΕ Καβάλας δεν ήρθε κανένας εκτός. Το Υπουργείο είχε δηλώσει οτι προηγούμασταν, άρα; νομίζω πως απλά όσοι έκαναν ένσταση αν το αντίστοιχο ΠΥΣΠΕ είπε οτι χρειάζεται κι άλλους, το υπουργείο τους δικαίωσε. Όσοι δεν έκαναν ένσταση όμως ίσως δικαιώνονταν αν έκαναν και αυτοί.  Τι να πω.

Για να δικαιωθούν πιθανά το υπουργείο είχε χεσμένη τη φωλιά του με τη διαδικασία και ίσως αναγκάστηκε να δικαιώσει τους περισσότερους αν όχι όλους όσους έκαναν ένσταση για να γλιτώσει το να πρέπει να δικαιολογήσει σε νόμους τη διαδικασία που ακολούθησε. Δεν μπορώ να δικαιολογήσω διαφορετικά αυτά που διάβασα.

Προσθέτω:
διαβάζοντας τα σχόλια σας καταλαβαίνω οτι είναι πολλοί που δνε δικαιώθηκαν. Να υποθέσω οτι ίσως υπήρξαν κάποια μαγειρέματα και στις περιπτώσεις των ενστάσεων; δεν μπορώ να σκεφτώ γιατί κάποιες περιπτώσεις ενστάσεων απορρίφθηκαν, όταν ολόιδιες περιπτώσεις δικαιώθηκαν. Τι να πει κανείς με αυτά που γίνονται φέτος στο υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10223 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:11:05 μμ »
πολύ φοβάμαι μόνο δικαστικά. Οι δδε δεν έχουν - όλες τουλάχιστον - τα μόρια που δήλωσε ο καθένας απο τους αιτούντες . Αν είχε γίνει έλεγχος απο τις ΔΔΕ ώστε να διαπιστωθεί άν τα δηλωθέντα ανταποκρίνονται στα πραγματικά μόρια τότε βεβαίως θα μπορούσατε να τα ζητήσετε απο τις κατά τόπους ΔΔΕ. Όμως τώρα, πρόσβαση στις αιτήσεις έχει μόνο το γραφείο υπουργού επομένως εκεί πρέπει να απευθυνθεί κάποιος που έχει έννομο συμφέρον.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:30:26 »

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10224 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:11:49 μμ »
Βρε παιδιά , ας μου εξηγήσει κάποιος . Εκανα ενσταση γιατι δεν πήρα μετάταξη στην πρώτη μου προτίμηση και τώρα μου έδωσαν μετάταξη αλλά στην 2ρη προτίμηση μου :(  . Στο δε ΠΥΣΔΕ της 2της προτίμησης μου  Γ Αθήνας στα νέα κενά έδωσαν 0 ενώ στο Πυσδε της 1της προτιμησής μου  Β αθηνα , έδωσαν 40+ κενά  :-\ :-\ Γιατί δεν πήρα στην 1τη προτίμηση ?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2013, 09:21:55 μμ από petzi »

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10225 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:13:07 μμ »
αυτό που μου κάνει κυρίως εντύπωση ειναι πως ενώ μερικά αριθμητικά δεδομένα ειναι σωστά, μερικά άλλα - στην ιδια διεύθυνση - ειναι προφανώς αναληθή. (πχ φανταστικά νούμερα :  0 αγγλικών, 20 πληροφορικής πλεονάζοντες ).

Αυτό το 0 αγγλικών είμαι κι εγώ, είμαστε τουλάχιστον 5 ΠΕ06 με ολική διάθεση στην Α/θμια και εργαζόμαστε κανονικά εδώ και 3 εβδομάδες. Και όντως, δεν θυμάμαι ποιος το έγραψε, δεν θα μου κάνει εντύπωση αν γίνει ανάκληση της διάθεσής μου  :o
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10226 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:16:11 μμ »
Αυτό το 0 αγγλικών είμαι κι εγώ, είμαστε τουλάχιστον 5 ΠΕ06 με ολική διάθεση στην Α/θμια και εργαζόμαστε κανονικά εδώ και 3 εβδομάδες. Και όντως, δεν θυμάμαι ποιος το έγραψε, δεν θα μου κάνει εντύπωση αν γίνει ανάκληση της διάθεσής μου  :o
Μπορει να ανηκω κι εγω στο ιδιο ΠΥΣΔΕ με σενα.Ειμαι με μερικη διαθεση.Να ευχεσαι να γινουν ανακλησεις μπας και δωσουν πλεονασματα και μας αφησουν να φυγουμε...

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10227 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:17:51 μμ »
Καποιος ειχε αναρτησει εναν πινακα με μορια -οσων ειχε βρει- εδω στο pde πριν καμια βδομαδα. Δεν ξερω βεβαια αν ειναι τα ακριβη, δεν εκανα εγω την ερευνα.
Αν το βρω να τον στειλω σε οποιον τον θελει.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10228 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:18:12 μμ »
Όποιος πήρε μετάταξη (ανεξαρτητα αν έσπρωξε ή όχι) εις βάρος κάποιου που είχε περισότερα μόρια από αυτόν ας πάει στην προηγούμενη του θέση.
Ακριβώς. Σε κάποια ΠΥΣΠΕ θα έχουν πάλι πλεονάζοντες και μπορεί να τους στείλουν πάλι οπουδήποτε, αφού δεν θα έχουν τι να τους κάνουν....

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10229 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:19:32 μμ »
Βρε παιδιά , ας μου εξηγήσει κάποιος . Εκανα ενσταση γιατι δεν πήρα μετάταξη στην πρώτη μου προτίμηση και τώρα μου έδωσαν μετάταξη αλλά στην 2ρη προτίμηση μου :(  . Στο δε ΠΥΣΔΕ της 1της προτίμησης μου  Γ Αθήνας στα νέα κενά έδωσαν 0 ενώ στο Πυσδε της 1της προτιμησής μου  Β αθηνα , έδωσαν 40+ κενά  :-\ :-\ Γιατί δεν πήρα στην 1τη προτίμηση ?

Δεν ξερω αν πρεπει να κλαψω ή να γελασω(με το δικο μου αποτελεσμα εννοω) αλλα αυτα που διαβαζω ειναι deja vu με τα αποτελεσματα της α' φασης. Ενστασεις επι των ενστασεων γινονται? Και αυτη τη φορα εννοω ονομαστικα και πολυ συγκεκριμενα? Καποιος με διοικητικες γνωσεις?

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10230 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:21:46 μμ »
το να υποβάλεις εκ νέου αίτημα που αφορά παλαιότερο αίτημα που απαντήθηκε αποτελεί καταχρηστικό δικαίωμα του πολίτη  και είναι....εργασιακή παρενόχληση :o :o για τον  υπάλληλο, επομένως η υπηρεσία δεν είναι υποχρεωμένη να απαντήσει.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος barbayannis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Κράτα το σόου μαιμού...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10231 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:23:12 μμ »
Δεν ξερω αν πρεπει να κλαψω ή να γελασω(με το δικο μου αποτελεσμα εννοω) αλλα αυτα που διαβαζω ειναι deja vu με τα αποτελεσματα της α' φασης. Ενστασεις επι των ενστασεων γινονται? Και αυτη τη φορα εννοω ονομαστικα και πολυ συγκεκριμενα? Καποιος με διοικητικες γνωσεις?

Ακριβώς όπως το είπες, Deja Vu! Δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξει τίποτα στην Μπανανία όσες ενστάσεις και να γίνουν....

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10232 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:23:42 μμ »
Ένα σωρό αναπάντητα ερωτήματα ταλανίζουν το φτωχό, κουρκουτιασμένο μυαλό μας... τα κριτήρια, η σειρά των δηλώσεων προτίμησης, οι αλγόριθμοι. Μια γενική διαπίστωση, μετά την ανακοίνωση της α' φάσης, ήταν πως ικανοποιήθηκαν συλλήβδην όσοι είχαν αιτηθεί μετάταξης στο οικείο ΠΥΣΠΕ. Τώρα όμως, κοιτάζοντας τις ενστάσεις, διαπιστώνει κανείς ότι ο πίνακας περιέχει πάρα πολλά άτομα τα οποία είχαν αιτηθεί μετάταξης σε ΠΥΣΠΕ διαφορετικό από το ΠΥΣΔΕ στο οποίο ανήκαν (π.χ. από β'θμια Λέσβου σε α'θμια Δ' Αθήνας).
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10233 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:27:35 μμ »
Βρε παιδιά , ας μου εξηγήσει κάποιος . Εκανα ενσταση γιατι δεν πήρα μετάταξη στην πρώτη μου προτίμηση και τώρα μου έδωσαν μετάταξη αλλά στην 2ρη προτίμηση μου :(  . Στο δε ΠΥΣΔΕ της 2της προτίμησης μου  Γ Αθήνας στα νέα κενά έδωσαν 0 ενώ στο Πυσδε της 1της προτιμησής μου  Β αθηνα , έδωσαν 40+ κενά  :-\ :-\ Γιατί δεν πήρα στην 1τη προτίμηση ?

Από το υπουργείο δε θα βγω, πίνω μπάφους και παίζω PRO... OH, YEAH!
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160225
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.