*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1748143 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7616 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 12:31:38 πμ »
Απλά να αναφέρω, ότι τα η πλειοψηφία αυτών που θα διοριστούν στους 4.500 Ειδικής είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτοί με τα 9μηνα Ιταλοβουλαρικά μεταπτυχιακά, οι οποιοι να είναι καλά η ΑΡΙΣΤΕΡΗ κυβερνση θα ΦΑΝΕ με ΑΡΙΣΤΕΡΟ τρόπο ΠΑΝΤΑ κανονικότατα τους καπιταλιστές ΠΕ71/ΠΕ61 που έδωσαν πανελληνιες και σπουδαζαν 4 χρόνια στο ΔΗΜΟΣΙΟ πάντα πανεπιστημιο και τους καπιταλιστές του ΑΣΕΠ Βθμιας.

Επίσης για το αν τα κατηργησε η αριστερή κυβένηση, κοίτα λιγο στο forum ΤΩΡΑ  που μιλάμε "Ανοικτο πανεπιστημιο Μαρκον0-Μακαρόνι. Διάβασε λίγο τι γράφουνε κα τα ξαναλέμε.

Τους έκαναν βέβαια μια ζημιά οι αδερφοί Κύρπριοι αλλά κρατάνε ακόμα τα Ιταλοβουλγαρακια μια χαρααα  ;D.

 
Για πανε δες τι γραφουν σε αυτο που εστειλες για το μαρκονι.Καλο ειναι να μην γραφετε πραγματα που δεν ξερετε.Εχει 2 χρονια που δεν εχει αναγνωριστει κανενα μεταπτυχιακο απο βουλγαρια και ιταλια γιατι πολυ απλα δεν πληρουν τα κριτηρια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:11:16 »

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7617 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 12:31:51 πμ »
Αυτά τα περιβόητα σεμινάρια από που τα παίρνουμε;

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7618 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 12:42:47 πμ »
Για πανε δες τι γραφουν σε αυτο που εστειλες για το μαρκονι.Καλο ειναι να μην γραφετε πραγματα που δεν ξερετε.Εχει 2 χρονια που δεν εχει αναγνωριστει κανενα μεταπτυχιακο απο βουλγαρια και ιταλια γιατι πολυ απλα δεν πληρουν τα κριτηρια
Μακάρι!!!!

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7619 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 12:44:23 πμ »
Για πανε δες τι γραφουν σε αυτο που εστειλες για το μαρκονι.Καλο ειναι να μην γραφετε πραγματα που δεν ξερετε.Εχει 2 χρονια που δεν εχει αναγνωριστει κανενα μεταπτυχιακο απο βουλγαρια και ιταλια γιατι πολυ απλα δεν πληρουν τα κριτηρια
Ναι, αλλά μέχρι πριν δύο χρόνια γινόταν χαμός
 Έχω κι εγώ παράδειγμα συναδέλφου που μέσα σε ένα χρόνο είχε πτυχίο ειδικής αγωγής. Και δε νομίζω να πήγε ποτέ Ιταλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:11:17 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7620 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 12:45:35 πμ »
Για πανε δες τι γραφουν σε αυτο που εστειλες για το μαρκονι.Καλο ειναι να μην γραφετε πραγματα που δεν ξερετε.Εχει 2 χρονια που δεν εχει αναγνωριστει κανενα μεταπτυχιακο απο βουλγαρια και ιταλια γιατι πολυ απλα δεν πληρουν τα κριτηρια

Ξέρεις όμως πόσες χιλιαδες κόσμός τα έχει ήδη πάρει πριν αυτά τα δυο χρόνια? Αυτών μια χαρά μετράνε , δουλεύουνε με αυτά κανονικότα ( προσωπικά ξέρω κόσμο και κοσμάκι)  και έχουν αποκτήσει και προϋπηρεσία πλέον.! Αυτοί θα διοριστούν διοτι βάσει αυτού του συστήματος είναι οι ιδανικοί υποψήφιοι!!!
Διότι αυτός που θα το ξεκινήσει τώρα, ακόμα κ αν αναγνωρίζεται το μδε που θα κάνει, δε νομίζω ότι θα έχει ελπίδες διότι σε δυο χρόνια με άλλη κυβέρνηση ( προσωπική εκτιμηση πάντα), διορισμοί δεν πρόκειται να γίνουν ούτε για δείγμα

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7621 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 12:57:47 πμ »
Ναι, αλλά μέχρι πριν δύο χρόνια γινόταν χαμός
 Έχω κι εγώ παράδειγμα συναδέλφου που μέσα σε ένα χρόνο είχε πτυχίο ειδικής αγωγής. Και δε νομίζω να πήγε ποτέ Ιταλία.


Έχω παράδειγμα γνωστής φιλολόγου. Το πήρε μέσα σε ένα χρόνο απο Ιταλία χωρίς καν να πατήσει (μόνο για να το πάρει πήγε). Δουλεύει κανονικότατα κάθε χρόνο.
Έχω παράδειγμα και γνωστής νηπιαγωγού.Το πήρε μέσα σε 8 μήνες απο Βουλγαρία (Οκτώβρη ξεκίνησε , Μάιο έκανε "διπλωματική" ενός μήνα -την έδωσε βασικά σ'ένα πανεπιστημιακό φροντιστήριο κ της την έκαναν ) .Τέλος Μαϊου παρέδωσε. Ιούνιο πέρασε ΔΙΚΑΤΣΑ με ένα παράβολο 150 ευρώ και τσουπ, Οκτώβρη αναπληρώτρια Α Αθήνας (και απο μηδενική προϋπηρεσία φυσικά).

 Και το πιο ωραίο...αυτή τη στιγμή που μιλάμε υπάρχει στην πόλη μου πολιτικό γραφείο πρώην Βουλευτή που μαζεύει γκρουπ και τα στέλνει Βουλγαρία μαζικά

Αυτά είναι... και οι ΠΕ61/71 έβγαλα τα ματια τους 4 χρόνια για να έπονται απο τον κάθε τυχάρπαστο...

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7622 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 01:00:18 πμ »

Αυτά είναι... και οι ΠΕ61/71 έβγαλα τα ματια τους 4 χρόνια για να έπονται απο τον κάθε τυχάρπαστο...

ουπς, έπονται του κάθε τυχάρπαστου

Αποσυνδεδεμένος mariloodio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7623 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 01:20:42 πμ »
Αυτά είναι... και οι ΠΕ61/71 έβγαλα τα ματια τους 4 χρόνια για να έπονται απο τον κάθε τυχάρπαστο...

Δεν έχω καμία σχέση με ειδικότητες πρωτοβάθμιας, αλλά θεωρώ ότι έχεις πολύ δίκιο σε αυτό. Αυτοί οι άνθρωποι αδικούνται πολύ, γιατί στην ουσία δεν λαμβάνεται υπόψη αυτό που ξέραμε πάντα: ότι ο κλάδος μας καθορίζεται από το πτυχίο. Και όχι από κάποιο μεταπτυχιακό. Γι αυτό και οι ΠΕ71/61 θα έπρεπε να προτάσσονται.
Όλοι οι υπόλοιποι κλάδοι πρέπει νομίζω να τους στηρίξουμε σε αυτό. Ειδικά οι Πληροφορικοί, να θυμηθούμε όλες τις αδικίες που έχουμε υποστεί όταν διορίζονταν (και παραμένουν διορισμένοι) άνθρωποι από άλλους κλάδους, με μεταπτυχιακό ή και απλό σεμινάριο στην πληροφορική. Η ιστορία επαναλαμβάνεται

Αποσυνδεδεμένος ioudas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • εις εκ των αρίστων
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7624 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 01:24:04 πμ »

Έχω παράδειγμα γνωστής φιλολόγου. Το πήρε μέσα σε ένα χρόνο απο Ιταλία χωρίς καν να πατήσει (μόνο για να το πάρει πήγε). Δουλεύει κανονικότατα κάθε χρόνο.
Έχω παράδειγμα και γνωστής νηπιαγωγού.Το πήρε μέσα σε 8 μήνες απο Βουλγαρία (Οκτώβρη ξεκίνησε , Μάιο έκανε "διπλωματική" ενός μήνα -την έδωσε βασικά σ'ένα πανεπιστημιακό φροντιστήριο κ της την έκαναν ) .Τέλος Μαϊου παρέδωσε. Ιούνιο πέρασε ΔΙΚΑΤΣΑ με ένα παράβολο 150 ευρώ και τσουπ, Οκτώβρη αναπληρώτρια Α Αθήνας (και απο μηδενική προϋπηρεσία φυσικά).

 Και το πιο ωραίο...αυτή τη στιγμή που μιλάμε υπάρχει στην πόλη μου πολιτικό γραφείο πρώην Βουλευτή που μαζεύει γκρουπ και τα στέλνει Βουλγαρία μαζικά

Αυτά είναι... και οι ΠΕ61/71 έβγαλα τα ματια τους 4 χρόνια για να έπονται του κάθε τυχάρπαστου...
Δυστυχώς όμως , τη σφαγή των ΠΕ61/71  δεν την αποφάσισαν οι Ιταλοβούλγαροι
αλλά το ΣτΕ  που ορισμένοι έχουν για εικόνισμα...

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7625 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 01:26:36 πμ »
Που να βρεις δικιο σ αυτη την καταραμένη χωρα...μονο οσοι εχουν διεξοδους δια της πλαγιας οδου επιβιωνουν, για να μην πω επιβραβευονται!

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7626 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 01:31:28 πμ »
Εγώ επειδή έχω κάμποσα χρόνια αναπληρωτής δεν έχω μια φίλη αλλά πολλές που τα έκαναν αυτά τα μεταπτυχιακά. Οι περισσότεροι της ειδικής που τους διοριζει ο ΣΥΡΙΖΑ πρώτους και καλύτερους, αυτά ακριβώς έχουν κάνει. Στα Ιταλικά χωρίς να ξέρουν γρι Ιταλικά. Η μια φίλη / συνάδελφος νηπιαγωγος δεν είχε ούτε ίντερνετ εκείνο το χρόνο, αλλά τη  βοηθούσε το φροντιστήριο που είχε στείλει και αυτήν και όλους τους άλλους στο γκρουπ της από τη Λάρισα.
Πήγε στην Ιταλία μια φορά, την καθαρά Δευτέρα.
Σαν αυτή ι συνάδελφο έχω γνωρίσει πολλούς Ειδικής. Τώρα βασικά το ΔΟΑΤΑΠ ζητάει γλωσσομάθεια Β2 οπότε πάνε όλοι στους αδερφούς Κύπριους.
Και τελικά αναρωτιέται κάποιος, πόσο αριστερή είναι αυτή η κυβέρνηση που διορίζει τους ιδιωτικούς εκπαιδευτικούς , είναι εναντίον των Ελληνίκων ιδιωτικών πανεπιστημίων, αλλά φτιάχνει ένα σύστημα το οποίο ουσίαστικα σε αναγκάζει να σκας 5χιλιαρα σε ιδιωτικά πανεπιστήμια στη Κύπρο με κατάταξη στο νούμερο 5.000 κάτω από αφρικανικες χώρες. Ας κάνει το deree πανεπιστήμιο να μην φεύγουν τα λεφτά έξω τουλάχιστον.


Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7627 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 01:31:47 πμ »
Aυτα που λετε ειναι γνωστα και χιλιοειπωμενα για τα μονοετη μεταπυχιακα.Κανετε λες και πεφτετε απο τα συννεφα.
Το ποστ μου πηγαινει σε ενα παλικαρι που ελεγε οτι αναγνωριζονται ακομα.Εχει δυο χρονια να αναγνωριστουν απο ιταλια και βουλγαρια.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7628 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 01:39:16 πμ »
Marios1980 συγχαρητήρια για τον τρόπο που γράφεις βρε παιδί μου! Έχω ταυτιστεί  απόλυτα με όλα όσα γράφεις κάθε φορά και με εκφράζουν απόλυτα! Ειλικρινά δλδ, δεν θα μπορούσες να τα περιγράψεις καλύτερα!   ;D

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #7629 στις: Ιανουάριος 05, 2019, 01:41:51 πμ »
. Ας κάνει το deree πανεπιστήμιο να μην φεύγουν τα λεφτά έξω τουλάχιστον.

Θα γίνει και αυτό με τη σειρά του , μη ανησυχείς ... απο τον επόμενο ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160544
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 566
Σύνολο: 592

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.