*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση  (Αναγνώστηκε 341046 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #378 στις: Αύγουστος 27, 2012, 06:53:35 μμ »
Kανονίστε να "πηδηχτείτε" εσείς που είστε ψηλά λόγω περιορισμένων επιλογών και να τη φάμε εμείς οι πολλοί πιο κάτω στην α' φάση με το κουτάκι παραμάσχαλα για άγονη γραμμή!! >:( Σας εύχομαι ολόψυχα από την α' φάση στις επιλογές σας για να παίρνουμε κι εμείς από 400 και κάτω σειρά για β' φάση στα σπιτάκια μας!! :) Τι ωραία θα ήταν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:25:50 »

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #379 στις: Αύγουστος 27, 2012, 06:56:00 μμ »
Γενικώς βλέπω μεγάλο πήδημα με τις φετινές αιτήσεις, βλέπεις η Αττική και η Κεντρική Μακεδονία είναι "γεμάτες" από φιλολόγους, με λίγα κενά αναλογικά προς τον πληθυσμό τους και λόγω αποσπάσεων και μεταθέσεων(θα μας φάνε οι μόνιμοι ;D )Στην υγεία μας! 8)

Τι να σου πω, μετά το περσινό, ο βρεγμένος τη βροχή δεν τη φοβάται... αφού το γλύτωσα πέρσι το εγκεφαλικό, δε με σκιάζει τίποτα... ό, τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό... εις υγείαν!  8)
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #380 στις: Αύγουστος 27, 2012, 06:57:03 μμ »
Τελικά αυτό το πήδημα είναι μεγάλος μπελάς....Αν πηδηχτούμε εμείς από την κορυφή του πίνακα, θα είναι καλύτερα για εσάς γύρω στο 400+, θα πάτε στις πρώτες σας επιλογές, το κουτάκι θα λειτουργήσει περισσότερο μετά το 600 φαντάζομαι......
Γειά μας! ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2012, 06:58:44 μμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #381 στις: Αύγουστος 27, 2012, 07:06:00 μμ »
Τελικά αυτό το πήδημα είναι μεγάλος μπελάς....Αν πηδηχτούμε εμείς από την κορυφή του πίνακα, θα είναι καλύτερα για εσάς γύρω στο 400+, θα πάτε στις πρώτες σας επιλογές, το κουτάκι θα λειτουργήσει περισσότερο μετά το 600 φαντάζομαι......
Γειά μας! ;D

Να σου πω, με βάση την εμπειρία μου, το πρώτο "πήδημα", βγαίνει σε καλό, πας σε επιλογή σου και το χαλαλίζεις... μετά όμως, αν γίνουν πολλά τα "πηδηματάκια" βγαίνουν ξινά!

Εva7, με κουτί, τη φλερτάρεις την άγονη γραμμή! Εγώ, χωρίς κουτί, φλερτάρω το "πηδηματάκι", επιλογές είναι αυτές! ;D
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:25:50 »

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #382 στις: Αύγουστος 27, 2012, 07:13:07 μμ »
Το φλερτ με την άγονη γραμμή πολύ το φοβάμαι μην καταλήξει σε "σχέση" φέτος!! ;D Καιρός να ξετρυπώσω την ταινία "ναυαγός" να πάρω καμιά ιδέα...ειδικά εκεί που βάζει μαλλάκια στη μπαλίτσα για να μιλάει με κανά άνθρωπο πολύ με σκιάζει ;D

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #383 στις: Αύγουστος 27, 2012, 07:19:17 μμ »
Το φλερτ με την άγονη γραμμή πολύ το φοβάμαι μην καταλήξει σε "σχέση" φέτος!! ;D Καιρός να ξετρυπώσω την ταινία "ναυαγός" να πάρω καμιά ιδέα...ειδικά εκεί που βάζει μαλλάκια στη μπαλίτσα για να μιλάει με κανά άνθρωπο πολύ με σκιάζει ;D

Όχι!!! Μην το κάνεις!!! Αυτοεκπληρούμενη προφητεία μου κάνει αυτό!!! Να σκέφτεσαι θετικά, ότι θα πας στην πρώτη σου επιλογή και αν είναι να έρθει το κακό, ψάχνεις μετά το dvd του "ναυαγού"  ;D
Εξάλλου η πρώτη δική σου επιλογή, νομίζω ότι είναι άγονη γραμμή για μένα από το Βορρά, οπότε σου την παραχωρώ! :)
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 811
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #384 στις: Αύγουστος 27, 2012, 08:15:52 μμ »
Αν και τα κενά των φιλολόγων είναι αντικειμενικά πολλά,οι γνωστές αλχημίες ίσως μειώσουν σε σχέση με πέρυσι των αριθμό των αναπληρωτών φιλολόγων,μήπως πέσουμε ηρωικά πάντα κάτω και από τους 800 φέτος;;;

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #385 στις: Αύγουστος 27, 2012, 10:48:07 μμ »
Γενικώς βλέπω μεγάλο πήδημα με τις φετινές αιτήσεις, βλέπεις η Αττική και η Κεντρική Μακεδονία είναι "γεμάτες" από φιλολόγους, με λίγα κενά αναλογικά προς τον πληθυσμό τους και λόγω αποσπάσεων και μεταθέσεων(θα μας φάνε οι μόνιμοι ;D )Στην υγεία μας! 8)

Τι να σου πω, μετά το περσινό, ο βρεγμένος τη βροχή δεν τη φοβάται... αφού το γλύτωσα πέρσι το εγκεφαλικό, δε με σκιάζει τίποτα... ό, τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό... εις υγείαν!  8)
Kαι ποιος σου είπε ότι δεν πάθαμε πέρσι εγκεφαλικό; Ακόμη δεν έχω συνέλθει...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #386 στις: Αύγουστος 27, 2012, 10:53:04 μμ »
Ωχ!!! Τι λέτε ρε παιδιά; Η Αττική δεν έχει κενά; Μου 'ρχεται και το δικό μου (εγκεφαλικό!)
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #387 στις: Αύγουστος 27, 2012, 10:54:38 μμ »
Ρε παιδιά δε στέκει η Αττική να μην έχει κενά !

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #388 στις: Αύγουστος 27, 2012, 11:15:35 μμ »
Ψυχραιμία κορίτσια! Με τις περσινές συνταξιοδοτήσεις που σαφώς δεν καλύπτονται από τους φετινούς πενιχρούς διορισμούς και με τις φετινές συνταξιοδοτήσεις που έφτασαν τους 1000 φιλολόγους δε γίνεται να μην υπάρχουν κενά σε Αττική και Θεσσαλονίκη, δεν το πιστεύω με τίποτα... πείτε με υπεραισιόδοξη, πείτε με ονειροπόλα... 8)
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #389 στις: Αύγουστος 27, 2012, 11:17:36 μμ »
Σε λέω λογική και...λέω να σε πιστέψω!!! ;) Σε 11 μέρες θα ξέρουμε! Μη με απογοητεύσεις!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #390 στις: Αύγουστος 27, 2012, 11:24:15 μμ »
Σε λέω λογική και...λέω να σε πιστέψω!!! ;) Σε 11 μέρες θα ξέρουμε! Μη με απογοητεύσεις!

Το εύχομαι κι εγώ να μη σε απογοητεύσω, πού θα πάω να κρυφτώ μετά από την ντροπή μου! ;D
Βέβαια, για να τα λέμε όλα, η Θεσσαλονίκη παραδοσιακά δεν τα βγάζει τα κενά στην α΄φάση αλλά από τη β΄φάση και μετά (και πέρσι μάλιστα στη γ΄φάση), θα αποτελέσει έκπληξη και για μένα να δω στην α΄φάση κλήσεις εδώ! Στην Αττική όμως έχω την εντύπωση ότι δε συμβαίνει το ίδιο, εσείς από εκεί θα ξέρετε καλύτερα!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #391 στις: Αύγουστος 27, 2012, 11:30:28 μμ »
Σε λέω λογική και...λέω να σε πιστέψω!!! ;) Σε 11 μέρες θα ξέρουμε! Μη με απογοητεύσεις!

Το εύχομαι κι εγώ να μη σε απογοητεύσω, πού θα πάω να κρυφτώ μετά από την ντροπή μου! ;D
Βέβαια, για να τα λέμε όλα, η Θεσσαλονίκη παραδοσιακά δεν τα βγάζει τα κενά στην α΄φάση αλλά από τη β΄φάση και μετά (και πέρσι μάλιστα στη γ΄φάση), θα αποτελέσει έκπληξη και για μένα να δω στην α΄φάση κλήσεις εδώ! Στην Αττική όμως έχω την εντύπωση ότι δε συμβαίνει το ίδιο, εσείς από εκεί θα ξέρετε καλύτερα!
να  μη  σας  απογοητευσω, αλλα  μην  εκπλαγειται  αν  η  αττικη  δεν  παρει  καθολου  φιλολογους  στην  α  φαση  ισως  κ  στη  β΄.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160859
  • Σύνολο θεμάτων: 19224
  • Σε σύνδεση σήμερα: 974
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 815
Σύνολο: 826

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.