*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση  (Αναγνώστηκε 341019 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #756 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 07:17:02 μμ »
moustard, πού το είδες τώρα εσύ ότι πυροβολήσαμε τον αγγελιαφόρο ή είπαμε κάτι αρνητικό;  :o :o :o
Έγραψα κάπου ότι ευθύνεται για τους μη διορισμούς; Αυτό κατάλαβες από αυτά που διάβασες;
Ό,τι να 'ναι...!!!

Λες να κυριολεκτουσα οτι ευθυνεται για τους μη διορισμους;; Αχ πολλα τα νευρακια!!  ;D ;D :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:15:02 »

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #757 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 08:33:03 μμ »
Aυτό που θεωρώ ότι μας καίει όλους, τουλάχιστον όσους είμαστε μέχρι το 500 είναι ο αριθμός. Σαφώς όπως είπε η Dina τα κενά ακόμη μετριούνται. Θεωρώ όμως ότι σε γενικές γραμμές ο αριθμός είναι γνωστός στους "μέσα". Δυστυχώς δεν έχουμε πρόσβαση σε καμία πληροφορία..Όσο για τα κενά που υποτίθεται καταγράφονται ακόμη είναι λίγο μπούρδα η φάση..Διότι και πέρυσι στην περιοχή μου υπήρχε κενό αλλά για κάποιο λόγο το έβγαλαν αργότερα σε άλλη φάση..Θεωρώ ότι έχει μαγειρευτεί ο αριθμός και από κει και πέρα θα παιχτούν αλχημείες και βάσει και άλλων αναγκών θα καλούν και άλλο κόσμο. Δεν έχω τόση εμπιστοσύνη ότι το υπουργείο διακρίνεται από τέτοια τελειομανία ώστε να περιμένει να καταγραφεί και το τελευταίο κενό. Πιο πολύ συντάσσομαι με την άποψη ότι σε γενικές γραμμές θα είναι ψιλοτυφλή φάση. Μακάρι να διαψευστούμε. Όμως είναι τρελά ψυχοφθόρο να μην ξέρουμε κάτι ακόμη. Ειδικά όσοι είμαστε στην "κόψη", όσοι φοβόμαστε ότι θα πάμε τελικά μακριά, όσοι αφήνουμε οικογένειες, όσοι έχουμε ανέργους πίσω μας που θέλουν οικονομική στήριξη κτλ-κτλ-κτλ...

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #758 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:09:00 μμ »
αύριο η Αθμια με περισσότερους απο πέρσι...μακάρι και εμείς να ακολουθήσουμε....αν πάρει 500-550 άτομα χωρίς Αθήνα Θεσσαλονίκη...επειδή πολλοί στις πρώτες θέσεις δε βάζουν κουτάκι...παίζει να κατέβει ο πίνακας και σε όσους είναι στο 600+

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #759 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:15:18 μμ »
αύριο η Αθμια με περισσότερους απο πέρσι...μακάρι και εμείς να ακολουθήσουμε....αν πάρει 500-550 άτομα χωρίς Αθήνα Θεσσαλονίκη...επειδή πολλοί στις πρώτες θέσεις δε βάζουν κουτάκι...παίζει να κατέβει ο πίνακας και σε όσους είναι στο 600+

Δεν ειναι ευνοικο για εμας να παιρνει πολλους η πρωτοβαθμια γιατι οι πιστωσεις ειναι αθροιστικα για ολες τις βαθμιδες!! Επισης μπορειτε να μη λετε οτι δε θα καλεσει η Αθηνα;; Ειμαι κοντα στο εμφραγμα!!!!  ;D :'( :'( :'( :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:15:02 »

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #760 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:23:29 μμ »
αύριο η Αθμια με περισσότερους απο πέρσι...μακάρι και εμείς να ακολουθήσουμε....αν πάρει 500-550 άτομα χωρίς Αθήνα Θεσσαλονίκη...επειδή πολλοί στις πρώτες θέσεις δε βάζουν κουτάκι...παίζει να κατέβει ο πίνακας και σε όσους είναι στο 600+

Δεν ειναι ευνοικο για εμας να παιρνει πολλους η πρωτοβαθμια γιατι οι πιστωσεις ειναι αθροιστικα για ολες τις βαθμιδες!! Επισης μπορειτε να μη λετε οτι δε θα καλεσει η Αθηνα;; Ειμαι κοντα στο εμφραγμα!!!!  ;D :'( :'( :'( :(

Εμείς που κάναμε το ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος να βάλουμε κουτάκι να δεις τι εγκεφαλικά περνάμε..Προσωπικά το έβαλα πριν πλακώσουν δυσμενείς αλλαγές στην οικογενειακή μου ζωή. Δεν θα το ξανάκανα το λάθος..

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #761 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:25:44 μμ »
αύριο η Αθμια με περισσότερους απο πέρσι...μακάρι και εμείς να ακολουθήσουμε....αν πάρει 500-550 άτομα χωρίς Αθήνα Θεσσαλονίκη...επειδή πολλοί στις πρώτες θέσεις δε βάζουν κουτάκι...παίζει να κατέβει ο πίνακας και σε όσους είναι στο 600+

Δεν ειναι ευνοικο για εμας να παιρνει πολλους η πρωτοβαθμια γιατι οι πιστωσεις ειναι αθροιστικα για ολες τις βαθμιδες!! Επισης μπορειτε να μη λετε οτι δε θα καλεσει η Αθηνα;; Ειμαι κοντα στο εμφραγμα!!!!  ;D :'( :'( :'( :(

Εμείς που κάναμε το ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος να βάλουμε κουτάκι να δεις τι εγκεφαλικά περνάμε..Προσωπικά το έβαλα πριν πλακώσουν δυσμενείς αλλαγές στην οικογενειακή μου ζωή. Δεν θα το ξανάκανα το λάθος..

Κι εγω το εβαλα γιατι ποτε δεν εχει χρησιμευσει!!!!  Εθιμοτυπικα το εβαλα..παντα παω στις επιλογες μου αφου ειμαι ψηλα στον πινακα και αυτο ειναι το λογικο!!!  :( :( :( :(    Τελευταια ενημερωση:
http://www.paideia-ergasia.gr/old-videos/1171-%CE%91-%CE%A6%CE%AC%CF%83%CE%B7-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%92%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CF%82

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #762 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:36:48 μμ »
Δε θέλω να είμαι αρνητική,αλλά μου φαίνεται πολύ ύποπτο το όλο σκηνικό με τις ταχα και δήθεν τοποθετήσεις που δεν έγιναν ακόμη και τα κενά που δε δίνουν οι μεγάλες διευθύνσεις....απλα για να ταλαιπωρείται ο κόσμος...αίσχος!
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #763 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:39:47 μμ »
Δε θέλω να είμαι αρνητική,αλλά μου φαίνεται πολύ ύποπτο το όλο σκηνικό με τις ταχα και δήθεν τοποθετήσεις που δεν έγιναν ακόμη και τα κενά που δε δίνουν οι μεγάλες διευθύνσεις....απλα για να ταλαιπωρείται ο κόσμος...αίσχος!

Και περσι αυτο ειχε γινει!! Δεν ξερανε ακομα κενα οταν μας καλεσανε και μας περιεφεραν! Ε, φετος για να αποφυγουν το μπαχαλο αντι να βγαλουν τα κενα εγκαιρως, δεν καλουν κοσμο! Πρακτικο!!!    :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #764 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:44:14 μμ »
Συγγνώμη, αλλά δεν υπάρχει διακαιολογία.Ήξεραν ότι οι διορισμοί θα ήταν λίγοι, οι συνταξιοδοτήσεις πολλές και τα κενά είναι τόσα που δεν καλύπτονται.Φοβάμαι ότι για εμάς που είμαστε ψηλά στον πίνακα,δε θα πάμε στις πρώτες μας επιλογές.Είναι άδικο και εξοργιστικό.
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #765 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:45:34 μμ »
Συγγνώμη, αλλά δεν υπάρχει διακαιολογία.Ήξεραν ότι οι διορισμοί θα ήταν λίγοι, οι συνταξιοδοτήσεις πολλές και τα κενά είναι τόσα που δεν καλύπτονται.Φοβάμαι ότι για εμάς που είμαστε ψηλά στον πίνακα,δε θα πάμε στις πρώτες μας επιλογές.Είναι άδικο και εξοργιστικό.

Αυτο λεω κι εγω. Δε μας φτανανε ολα τα αλλα η ανοργανωσια τους μας ελειπε..

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #766 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:46:32 μμ »
Και δε μ' αρέσει που γκρινιάζω....κλαψ,σνιφ... :(
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #767 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:48:38 μμ »
Και δε μ' αρέσει που γκρινιάζω....κλαψ,σνιφ... :(

Ουτε εμενα αλλα ειναι το μονο που μου βγαινει αυτη τη στιγμη. Τελος παντων ας ελπισουμε για το καλυτερο γιατι δεν μπορουμε να κανουμε και κατι αλλο. Καλο βραδυ

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #768 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:51:17 μμ »
Καλό βράδυ :)
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #769 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:57:50 μμ »
Που βρίσκουμε ακριβώς τα σχολεία που έχει κάθε περιφέρεια?? ΠΧ Β Κυκλαδων...Που βρίσκω τι περιλαμβάνει??? Απ'ό,τι καταλάβατε αρχίζω ψάξιμο μην φάω γερό φύλλο πορείας...Επίσης αν μας πάρουν σε τέτοια περιοχή που ξέρουμε πού παρουσιαζόμαστε????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160842
  • Σύνολο θεμάτων: 19224
  • Σε σύνδεση σήμερα: 943
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 606
Σύνολο: 619

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.583 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.